Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu sie rozpisywac  

Model 2500+  Barton  AQYHA  

bez problemu na 1.65 na 3200+(11x200) czasem widziałem ze trzeba dac 1.7v ale to i tak bdb,  chłodzenie WR4 i idel 42-43 stopnie stres ok 50s po podkreceniu 100% stable  

płyta na kturej testy były robione to Abit NF7-S rev.20 i zasiłka 420 Chieftec

Spoko ja nie pamietam jaką mam serie ale przy włączeniu na standardowym chlodzeniu mam 53 stopnie (po zmianie pasty na Arctic Ceramique mam 47 stopni) i jest to napewno wina serii bo wkladalem do mojej plyty innego bartona i przy tym, samym chloodzeniu przy wlaczeniu mial 39 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze z moim problemem...

 

Chciałem Bartka 2800+ przetaktować w taki sposób:

Obniżyłem mnożnik do minimum (7x) i kręciłem powoli fsb, doszedłem do 217 (memtest bootowalny z płyty przechodził wszystkie testy), 218 już nie szło. Potem zacząłem kręcić mnożnik i sprawdzać cpuburnem. I co się okazało? Przy 9.5x cpuburn zawieszał sprzęt w 5 minut. Podwyższyłem napięcie, zawiesza się jeszcze szybciej (im wyższe napięcie tym mniej stabilnie, próbowałem do 1.8). Teraz ustawiłem standardowe 12.5x166 1.65v i nadal cpuburn zawiesza mi sprzęt. Wcześniej mi się to nie zdarzało...

 

Mój sprzęt: barton 2800+ axda2800dkv4d 9651792390647 aqxca0341apmw, płyta MSI delta-ilsr, pamięci 2x256 kingston 400. Standardowy mnożnik to 12.5, napięcie to 1.65. WC (spider-ex, żuk, mj1000, więc to nie jest kwestia temperatury, chyba że temperatury NB -- jest chłodzony radiatorem i wentylatorem na standardowych obrotach (koło 5k))

 

Dam mu odpocząć do jutra i sprawdzę czy nadal cpuburn go wiesza.

 

Gdyby ktoś miał jakieś rady, to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna sam jestem posiadaczem bartka 2500+ z tej właśnie serii AQYHA 0414VPMW i powiem tyle. Od samego początku procek śmiga jako 3200+ bez żadnych zwisów czy czegokolwiek. Żeby było śmieszniej na standardowym napięciu. Dodam tylko tyle, że całkowita temperaturka jego pracy wzrosła zaledwie o jakieś 3 stopnie i w stresie utrzymuje sie w okolicach 50 stopni :] Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wiec ja mam bartona 2500+ zrobionego sama magistrala na 3200+ co NIE JEST NICZYM WIELKIM wiec nie wiem dlaczego sie niektorzy podniecaja ze maja o/c typu mnoznik 11 (typowy dla tego modelu bartona z reszta chyba) i magistrale 200, ktora jest badz co badz kolejnym ustawieniem po 166.w stresie mam ok 48c (uzywam termalthake silent boost-caly z miedzi).z kolei jesli chodzi o max to umnie dawalo rade przy 209 fsb,podejrzewam ze ramy wiecej nie daly (2x256 kingston ddr400), a moze procek jedna albo mb (msi nForce2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem swój sprzęcik, poszukałem trochę w necie z serią procka i znalazłem ten post.

Więc oznajmiam, że stałem się szczęśliwym posiadaczem Bathona 2500+ z serii AQYHA 0414 UPMW.

(autografy będę rozdawał po sesji zdjęciowej :] )

Oprócz tego kupiłem Abita NF7 rev.2.0, Radeona 9600 Sapphire 128-bit, 128 DDR, Maxtora DiamondPlus 9 - 80 GB, 7200 rpm, 8MB cache i ... obudowę z wentylkiem wyciągającym i zasilaczem 350W Deer'a za 140 zł (tak, razem) O_o. Czekam jeszcze na DDR400 Wilk Electronics CL3 na kościach Infineona, którego planuję podkręcić na cl 2,5. Acha, no i do chłodzenia Spire Whisperrock IV z oryginalnie nałożoną pastą. Jak temp. będzie za duża to jeszcze pastę wymienię i może podstawkę radiatora wypoleruję. Jak tylko odbiorę pamięć (powinna być pojutrze) to procek na FSB 200 i testy :]. Zobaczę jeszcze jak będzie z napięciem, ale nie mam nic na śledziach, więc powinno być dobrze - nie planuję wydania 250 zł na chiefteca :). Życzcie mi szczęścia, jak już zrobię wszystkie testy to dam znać. Na cały zestaw wydałem 1900 zł - wydaje mi się, że nie dużo. Acha, jakby ktoś procka szukał to kupiłem go w Gralu w Gdyni, na skwerze kościuszki za 343 zł. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% kupiłeś budę Foxconn'a z zasiłką 350W - niestety z doświadczenia wiem, ze rzadko który z tych Deer'ów radzi sobie z Bartonem, nie wsponimając już o podkręcaniu - życzę powodzenia ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQYHA 0414 vpmw

 

Mnożnik zablokowany.

11 x 200 bez najmniejszych problemów na stadardowym zasilaniu

11 x 225 teraz leci prime przy 1,75 i wydaje się stabilne

230 wyciągnąć nie mogłem - odpalałem windę bez problemu - chodziłem po necie ale prime już po 1-2 minutach sie wywalało - niezależnie od VCore - próbowałem do 1,85, napięcia ramów (do 2,9V) i timingów (do 11-4-4-3).

 

Więc 230 odpuściłem chodź podejrzewam ramy :D (twinmos 2x256 400Mhz)

 

Chłodzę wodą - teraz po pierwszym teście w prime mam 42`C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank 0419 , a serii nie pamietam , jak bede zmienial V12+ to wyedytuje cos mi swita , ze VPMW ale nie wiem na 100%

A jak chula ? 3200+ na 1.425v po 3.5H prime zadnych bledow , czekam na Hynixt wtedy zacznie sie zabawa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 1.425? 0419? czyzby KQYHA?

Sam mi go sprzedales :) I bede Cie za to chyba do konca zycia po stopach calowal ;) Teraz go puscilem na 220Mhz na 1.5v (tak dla pewnosci) i na razie prime po 1.5H leci bez bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adriannn87 lepiej zmien tego deera 350W na cos innego jak chcesz krecic bo spalisz go i mozliwe ze co innego ci zjara jeszcze

 

ja takiego spalilem :mrgreen: odpaliłem mobila na 2.5ghz i wlaczylem prime95 i za chwile tylko smierdziec zaczeło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś programik, który rejestruje napięcie w tle? Bo zapuściłbym prime'a i ten programik i zobaczył jak się ten deer sprawuje :)

Jak narazie jest tak:

cpu 1,64

+2,5 2,60

+3,3 3,24-3,26

+5 5,10

+12 11,73-11,85

-5 -5,20-5,25

dual cośtam 3,3 3,60

st +5 4,89

odczyt z płyty, niestety nie mam miernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie, czy jedziecie na procku podkręconym w okolicy 2400MHz cały czas, czy tylko dla bicia rekordów.

Bo mam dylemat czy brać płyte na KT600 czy NF2.

 

Bo na kt600 płyta tańsza i bogatsza, ale fsb nie wyżej jak 212 dla jazdy no stop(PCI=35). Na nf2 podciągne wyżej.

 

No i teraz czy na chłodzeniu powietrzem tak do 80zł, wentyl w budzie jest szansa 2500+ ustawić na jakieś 2400MHz na stałe czy tylko dla dobrych wyników w 3dm?

 

Bo jeśli wyższe czestotliwości tylko od czasu do czasu to wolę brać coś na kt600. Napiszcie szczerze na jakiej częstotliwośći jedziecie na codzień, a nie o max o/c.

 

Tylko nie zjedzcie mnie że to o płytach, mi chodzi o procesor, konkr. 2500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AQYFA i nie wiem czy przez ram nie chce chodzic na 200fsb tylkon a 197max czy przez ram!!! moze ktos ma podobna serie!?? albo kto s wie cos na jej temat niech pisze

pozdrwaiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper - ja mam KQYHA 0420VPMW (co do 4 ostatnich liter - nie dam sobie reki uciac) i chodzi u mnie domyslnie na 1.65v przy standardowym taktowaniu. Na jakiej plycie poszedl Ci z takim niskim napieciem? Jakie jest jego standardowe napiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AQYFA i nie wiem czy przez ram nie chce chodzic na 200fsb tylkon a 197max czy przez ram!!! moze ktos ma podobna serie!?? albo kto s wie cos na jej temat niech pisze

pozdrwaiam!

ja mam AQYFA 0343 i chodzi mi na 11x220 1.825; na wiecej lyta juz nie pozwala (epox 8rda+); na 11x200 bez zmianay napieca idzie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Bartek AXDA 2500 DKV4D AQYFA0340WPAW- mnożnik zablokowany. Kręci się chyba dobrze do 2400MHz dochodzi na 1,75V bez błedów w Prime95. Temp. nie przekracza 59oC w stresie. Standardowo pracuje jako 3200+ więcej mi nie trzeba a temp. w stresie 52-53oC napięcie 1,65V. Zastanawiam się nad drutowaniem aby zmniejszyć napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie skoro umnie jest napisane że mnożnik jest odblokowany a niemoge go w biosie zmieniać to chyba programi jest do bani i trzeba będzoe drut modem sobie go odblokować tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem dziś AXDA2500DKV4D KQYHA 0418SPUW

Dziwne są dla mnie te litery SPUW bo nie widziałem żeby ktoś na forum miał takie same. Jesteście w stanie wytłumaczyć czym ten mój różni się od VPMW??? Czy procek podkręcony, ale z niższym od standardowego napięcia potrzebuje więcej prądu od niepodkręconego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0420 EPMW jest troche gorsza od 0419VPMW - ale jest calkiem dobra.

ostatecznie i tak bez testow DANEGO EGZEMPLARZA niczego sie nie dowiesz o podkrecalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...