Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

FSB 350 na asynchronicznie do pamiec, w sumie dla plyty o chipe kt600 jest to wrecz niewykonalne, moj brat ma ten sam model gigabyte i do OC ta konstrukcja poprostu nie byla stworzona. Dodatkowo, ta plyta nie ba blokady PCI/AGP. Wydaje mi sie, ze sciemnia, dodatkowo dodal klauzule, ze nie przyjmuje reklamacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na allegro procesor, który jest sprzedawany jako Athlon XP 2800+ Barton. Po włożeniu go do kompa okazało się, że wykrywany jest jako mobile 2800+. Chodzi na fsb 166MHz i ma odblokowany mnożnik. Oznaczenie to: AXDL2800DLV4D. Sprawdzałem pod tym adresem:

http://www.amd.com/gb-uk/assets/content_ty...n_Rev05_ENG.pdf

I nie ma tam wyjaśnione co to jest AXDL (Desktop Low Power?). Ktoś wie co to za krap?

 

Uważajcie z kupnem tych procków. U mnie na defaulcie po włączeniu prime komp sie wyłącza (sprawdzałem na innym zasilaczu - to samo).

 

Poprawione:

Wyjąłęm i wsadziłem procka jeszcze raz i na razie działa (prime miesza juz godzinkę). Zwracam honor.

Edytowane przez tolman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak przyjade do domku to sprawdze serie, ale mam Bartka2500+ szachniety na 11x240 na domyslnym napieciu chodzi stabilnie; siedzi w A7V600-X - podoba mi sie ta MOBO, nie narzekam, procesor tez specjalnie sie nie grzeje - chlodzenie aktywne Pentagram Freezone QC-80 Cu obroty w granicach 3000rpm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, maim skromnym zdaniem to juz nie opyla sie, za 360zł masz semka 2800+ do tego jakies mobo i sprzet bedzie o wiele wydajniejszy po oc niz ten bartek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie mam przekonania do sempronow wole bartony.Głownie chodzi o to czy ten procesor ma odblokowany mnoznik i czy da sie z niego wycisnac dosc mocy.Typ procesora jak widac na zdjeciu to (http://www.allegro.pl/item94838484_nowy_barton_xp_2800_socket_a_wawa_sklep_od_ss_.html-jeszcze raz podaje linka do aukcji) AQYHA 0513SPMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może moda na Bartona który obniżałby napięcie startowe procesora do 1.25V ??? Bo na moim procesorze takiego mam :lol: I ewentualnie jak się ma taki mod do oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może moda na Bartona który obniżałby napięcie startowe procesora do 1.25V ??? Bo na moim procesorze takiego mam :lol: I ewentualnie jak się ma taki mod do oc?

Przecież to na mobo ustawiasz napięcie więc o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to na mobo ustawiasz napięcie więc o co chodzi?

nie do konca, tez procek podobno sam startuje na 1,25v wiec mobo nic tu nie zmieni. Jest to zwykly bartek, nie mobile wiec powinien miec 1,65v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zakładałem podobny temat, ale zapytam się tutaj jeszcze raz: Mam Bartona 3000+ z zablokowanym mnożnikiem (13x166 MHz) z mostkami L1 pod laminatem. Czy jest możliwe odblokowanie mnożnika w Bartonach? Czy zeskrobując laminat zdołam połączyć postki czy jest może jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane 100razy, więc powtórzę 101, jeżeli sprzed 39tygodnia2003 to masz fabrycznie odblokowany, jeżeli jest wyprodukowany później to jest superlock, więc nie ma szans :twisted:

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane 100razy, więc powtórzę 101, jeżeli sprzed 39tygodnia2003 to masz fabrycznie odblokowany, jeżeli jest wyprodukowany później to jest superlock, więc nie ma szans :twisted:

Kurcze.... to, że bartony sprzed 39 tyg 2003 mają fabrycznie odblokowany mnożnik to wiedziałem, ale nie wiedziałem, że nie da się go odblokować :( Trochę do d..y, no ale nic... dzięki za info :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem powiedzieć inaczej - jest jakiś MOD pod Via i SISa (na nf2 nie działa) który powoduje w nich odblokowanie mnożlika (chyba mobilemod) - jednak ogólnie wiadomo, że tylko na chipsecie nf2 da się jakieś porządne OC zrobić!!!

MSI K7N2 Delta-L = NForce2, więc nic tego :-(

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem powiedzieć inaczej - jest jakiś MOD pod Via i SISa (na nf2 nie działa) który powoduje w nich odblokowanie mnożlika (chyba mobilemod) - jednak ogólnie wiadomo, że tylko na chipsecie nf2 da się jakieś porządne OC zrobić!!!

MSI K7N2 Delta-L = NForce2, więc nic tego :-(

A czy tego bartka mógłbym zdrutować, aby mieć mnożnik 10,5 czy 11 a wtedy ustawiłbym sobie FSB na 200 MHz. Tylko czy w tym wypadku drutowanie zadziała?

 

EDIT: Tylko mi nie mówcie, że działa tylko na Athlonach z odblokowanym mnożnikiem! :(

Edytowane przez SoLoNeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drut mod działa na wszystkich bartkach, ale musisz mieć płytę z chipsetem SISa lub VIA, na NForce2 nie pójdzie to!!! Na NForce2 możesz zmieniać mnożnik tylko wtedy, gdy masz go sprzed 39tygodnia2003. Coś czytanie ze zrozumieniem szwankuje :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drut mod działa na wszystkich bartkach, ale musisz mieć płytę z chipsetem SISa lub VIA, na NForce2 nie pójdzie to!!! Na NForce2 możesz zmieniać mnożnik tylko wtedy, gdy masz go sprzed 39tygodnia2003. Coś czytanie ze zrozumieniem szwankuje :D :wink:

Nie no nie szwankuje... tylko sie lekko zdenerwowałem, że w żaden sposób nie mogę odblokować mnożnika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam wszystkich. Ostatnio kupiłem na allegro niesprawdzonego Thortona 2000+ i mimo niewielkiej czarnej plamy na spodzie procek działa i jest stabilny. Ma odblokowany mnożnik. Jak narazi max dałem mu 210 FSB i 11 mnożnik przy 1.75V wszystko chodziło OK. Wiem że to będzie wałkowanie i możliwe że nie w tym temacie co trzeba ale: jak mogę odblokować dodatkowe 256kb L2? Czy wystarczy wgrać do mojej płyty bios merlina (nie wiem ale słyszałem że Mod 12 czy coś takiego za to odpowiada - sorki za noobstwo) czy należy po prostu coś zamalować? Chciałbym się też dowiedzieć czy jest duże ryzyko rozwalenia proca podczas takiej operacji. TYlko prosze o normalną odpowiedź - wiem że ilośtam stron temu było to wałkowane ale ja nie mam czasu przesiadywać na forum wieczności zaś w temacie Sempron (mój poprzedni proc 2400+ -zresztą teraz wystawiony na allegro) wszystko było tam gdzie trzeba a tu nie za bardzo wiem gdzie zwrócić się o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

łączysz mostek L2 1 od prawej , on jako jedyny jest przecięty , jeżeli oprócz niego jakiś jest wypalony , to nie odblokujesz 256 cache

Sprawa trochę się skomplikowała - mam tam plombę (nieaktualną zresztą) :? ale niedługo i tak będę wyciągał proca to ją ściągnę i spróbuję odblokować. Mimo to dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie. Mam BArtona xp2500+ odblokowanego. Podkręciłem go na 11x200MHz przy 1.7V. Temperatura w idlu 35st w mega stresie max45. Jak robie 205MHz i nawet podkręce proca to albo sie winda wywala przy ładowaniu albo wogole kom nie wstaje. Płyta to abit nf7s v2. Pamięci 2x256 w dualu Twinmosy. Grafika to Radeon 9500@8potoków. Zasilacz to Chieftec360W DF.

 

W jaki sposób mogę bardziej podkręcić procesor? Co sugerujecie teraz sprawdzić - zrobić. Temperatury zachęcają do daleszego podkręcenia.. ale samo podnoszenie magistrali i napięcia procka nic nie daje. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w podkręcaniu nie mam doświadczenia. Te 200 razy 12 mnie coś nie przekonuje ale warto sprawdzić. Ale gorąco to raczej nie ma (chlodzenie wodą) więc.... Dobra zrestartuje sie i zobacze czy poszło...

 

 

 

EDIT

 

I tak przy 11.5x200@1.7V winda załadowała się do momentu wyboru usera. Przy wciśnięciu LOGUJ wyszedł reset.

Przy 12x200@1.7V bios odpalił się, doszedł do momentu bootowania i pokazał się migający kursor. I tyle.

 

Co mam dalej robić? Zwiększyć jeszcze napięcie i próbować dalej? A może faktycznie coś nie tak z ramami...

 

Dziwne jest to, że przy 11x200@1.675V Liczy kilka godzin prime95 (44stopnie na procku) i nie ma błędów... podniose ciut magistrale i wogole mi komp nie wstaje...

 

Proszę o pomoc bo nigdy nie kręciłem sprzętu... a ze MHz zaczyna brakować a do zmiany platformy jeszcze kilka miechów więc RATUJCIE ;D

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 200 razy 12 mnie coś nie przekonuje...

A czemu to? Ustaw niskie FSB, nawet 166 możesz, żeby RAMy na 100% wyrabiały i jedź z mnożnikiem. Od razu wszystko się wyjaśni:

* jeśli pójdzie, to znaczy, że procek jest OK i to RAM nie może ponad 200

* jeśli nie pójdzie, to znaczy, że masz pecha i trafiłeś na gów%ianą sztukę procesora

 

 

BTW. Jeśli ktoś szuka przyzwoitej sztuki,

to link jest w sygnaturze - oddam w dobre ręce :D

 

-

EDIT

 

I tak przy 11.5x200@1.7V winda załadowała się do momentu wyboru usera. Przy wciśnięciu LOGUJ wyszedł reset.

Przy 12x200@1.7V bios odpalił się, doszedł do momentu bootowania i pokazał się migający kursor. I tyle.

przy 11x200@1.675V Liczy kilka godzin prime95

2200@1.7 - działa

2300@1.7 - ledwo działa

2400@1.7 - nie działa

No więc widocznie powyżej 2200 masz ścianę dla 1.7 i procek potrzebuje więcej prądu.. Wiesz, jeśli masz wode, to nawet ponad 1.8 nic mu się nie stanie, więc raczej temperatur nie musisz się bać...

 

W zasadzie wypadałoby najpierw sprawdzić, ile Twoje pamięci mogą, jeśli jeszcze tego nie wiesz. A więc ustawiasz niski mnożnik, tak, żeby procesor na 100% wyrabiał (8x?) i powoli podnosisz sobie szynę ponad 200. Jeśli ciągle nie będzie wstawać, to znaczy, że pamięci to padaki...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info co i jak. Na razie zwiększyłem napięcie do 1.75V i podniosłem magistrale na 210@11. Na razie działa. Odpaliłem PRIME-a zobaczymy czy stabilnie.

 

Po południu pobawię się...

 

Jeszcze jedno. Czy Abita NF-7S v2 można z windy podkręcać jakoś? Bo co chwile jebutować się do biosu.... a tak bym podkręcił troszke.. sprawdził czy chodzi... i dopiero wtedy do biosu... prościej by było ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...