Skocz do zawartości
maciek_p

TwinMOS + Athlon64 + Abit K8V-MAX3 = 100.000 errors

Rekomendowane odpowiedzi

Podlacze sie pod temat. Jakie pamieci polecalibyscie pod A64 2800+ z mysla o kreceniu na NF3-250? Chcialbym 1giga. Rzecz w tym zeby nie byly to kostki w cenie Corsairow czy OCZ,a raczej cos w okolicach 1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Da sie zwiekszyc magistrale na jakiej pracuje procesor,ale jednoczesnie trzeba stosowac dzielnik,ktory bedzie utrzymywal pamieci na nominalnych czestotliwosciach? Czyli wszystko jedno co za pamieci wsadzi sie na plyte bo i tak sie nie podkreca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecic sie podkreca, ale znacznie gorzej niz na plycie z kontrolerem pamieci w mosku polnocnym. Problem juz jest jednak z czasami z 2 modulami-trzeba stosowac najnizsze timingi by chodzily poprawnie. Nie generalizuje, ale kilka plyt juz tak mialo. Z 1 koscia jest sporo lepiej.

Rozwianie jest jedno-obnizasz mnoznik CPU i pamieci i wtedy jedziesz magistrala. Musisz przedtem sprawdzic do jakiego taktowania FSB beda ci pamieci chodzily i staraj sie go nei przekroczyc. Np moje OCZ normalnie w dualu chodza do 230MHz 2-2-2-6, a z K8 nie wykrecilem ich wiecej niz 215MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,wczesniej kombinowalem nad zakupem Northwooda i upatrzylem sobie te Hynixy,ale skoro na A64 sie nie sprawdza to trudno.

A moglbym w takim razie prosic o rade co do wyboru pamieci? Moze Geile albo Twistery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3200+ 1MB L2 || Abit KV8-MAX3 || Seagate Barracuda 160GB SATA 8MB cache x 2 (RAID 1) || 256 MB DDR400 CL3|| nagrywarka DVD+/-RW Plextor black PX-708A

 

maciek_p do czego uzywac tego kompa? chyba nie do gierek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wprawdzie a64, ale mam też dualkit 1 gb i z tego co szybko testowałem na nowym procku (2500M) to :

 

Szyna - 200

2,7V

11-4-4-2,5

sloty - 1,2

error przy 72%

 

Szyna - 215

2,7V

14-4-4-2,5

sloty - 1,2

eror 78%

 

Dziwne te kości albo też z tą mobo nie grają ? Chce ktoś kupić :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3200+ 1MB L2 || Abit KV8-MAX3 || Seagate Barracuda 160GB SATA 8MB cache x 2 (RAID 1) || 256 MB DDR400 CL3|| nagrywarka DVD+/-RW Plextor black PX-708A

 

maciek_p do czego uzywac tego kompa? chyba nie do gierek?

Już uaktualniłem profil, a i tak gierki (mimo pamięci) chodzą bez zarzutu...

 

He, normalka. Mialem to samo. Pamieci sa dobre, to mobo syfi. Pomaga obnizenie napiecia!

Mam 2,55V standardowo, mam dojść do 2,50V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dosjc do tylu, az nie bedziesz mial bledow na pamieciach. Pomaga tez wylaczenie ustawienie CommandRate na 2T, ale to kosztem wydajnosci :(

Ale przeciaż niżej niż 2,5V się nie da....

A gdzie jest to CommandRate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...