Skocz do zawartości
Mr.Martin

Dziwne zachowanie sie UPSa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam UPs firmy Ever NET 700 i mam z nim maly problem gdyz nie da rady udzwidznac mego komputera na zasilaniu akumulatorowym - wylacza sie bez niczego, lub wylacza sie gdyz sygnalizuje ze za duze obciazenie, lub podtrzyma z 1-2 minuty i nagle zgasnie.

Zmierzylem pobor prady przez komputer i monitor poprzez miernik cyfrowy i wyszly nastepujace parametry

w idle max 0.55A co daje 0.55A x 230V = 126 W

w max obciazeniu zas 1,40A co daje 1.4A x 230V = 322W ( byla to juz max , zadka moc jaka ciagnal, na ogol bylo to 1.2-1.3A)

 

W specyfikacji zasilacza pisze ze max moze pociagnac 700VA/430W

 

Ale zrobilem inny tescik zmoim UPs aby sprawdzic go do konca - odlaczylem komputer i monitor a podlaczylem pod jego wyjscie kilka zarowek ktore daly laczna moc 390Watt - zasilacz bardzo ladnie pracowal , nie zglaszal przeciarzen i ladnie sie wylaczyl po wyczerpaniu akumulatora

 

Czy ktos z was wie co sie dzieje - czemu komputera nie da rady zasilic chociaz ciagnie mniej a zarowki spokojnie zasila ?

 

W komputerze mam zasilacz chiefteca 360Watt z aktywnym PFC ( jezeli mialo by to jakies znaczenie)

 

Wszystkie testy byly przeprowadzane przy max naladowanym akumulatorze, UPS ma jeden roczek , dotychczas nie sprawial klopotow gdyz nie bylo zanikow napiecia - ostanio zas zaczelo zanikac napiecie i wlasnie zawuwazylem takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups ma za zadanie na utrzymanie kopma maks 5-10 min.Zalerzy jakie masz w nim akumlatory.Przeczytaj w dokumentacji technicznej ile powinien pracować pod obciążeniem.

przy 0.8 Pmax - 9min

przy 0.5 Pmax - 16 min

 

 

a moj nawet kilku sekund czasami nie wytrzymuje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.

Niestety nie jestem Ci w stanie pomóc

Dzwoniłem, pisałem do Evera i jedyne czego się od nich dowiedziałem: "wina" zasilacza, coś o szybkości naładowania kondensatorów zasilacza w chwili zaniku napięcia, pan z evera stwierdził że problem jest mu znany i występuje przy zasilaczach min. Tagan Cheftic.

 

Szkoda że nie zamieszczaja inf na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.

Niestety nie jestem Ci w stanie pomóc

Dzwoniłem, pisałem do Evera i jedyne czego się od nich dowiedziałem: "wina" zasilacza, coś o szybkości naładowania kondensatorów zasilacza w chwili zaniku napięcia, pan z evera stwierdził że problem jest mu znany i występuje przy zasilaczach min. Tagan Cheftic.

 

Szkoda że nie zamieszczaja inf na stronie

 

 

 

było sporo razy

 

 

 

aktywne pfc + ups starej generacji = klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zarowkach i rezystorach zawsze da sie osiagnac pelna deklarowana przez producenta moc (no chyba , ze to jakis ups za przyslowiowa zlotowke). Maja bardzo przyjazny charakter obciazenia dla ukladow w UPSie, a komputer jest obciazeniem silnie nieliniowym (zabijcie ale nie pamietam jakiego typu) i moze byc problem z wyciagnieciem pelnej deklarowanej mocy.

 

dotychczas nie sprawial klopotow gdyz nie bylo zanikow napiecia "

- no jasne , ze nie sprawial problemow, obyczajem wszystkich offlinow on po prostu przepuszcza prad z gniazdka przez siebie poki nie ma zaniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...