Skocz do zawartości
witchman

Topienie HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem,czy przez prace dyskow w odwrotnej pozycji nie wystepuja bledy/zwiechy/oczekiwanie na dane,a juz napewno(moje zdanie) dysk traci na zywotnosci.

[pomijam fakt ze u Ciebie to na stabilnosc ma plyw wiele podkreconych rzeczy ;) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, lepiej sie przekonac na wlasnych bledach i samemu dojc do pewnych konkluzji i rozwiazan. Wy tez zapewne nie odrazu doszliscie do waszych sposobow na wyciszenie twardziela. Wiec nie marudzic mi tutaj w tym watku tylko modlic sie zeby mlodym wynalazca ( ;) ) nie sfajczyly sie dyski (albo olej nie zalal kompa :D). Zdjecia beda, ale marnej jaksoci bo mam tylko kamere internetowa : Tak czy inaczej postaram sie udokumentowac moj akt tworczy :) No a teraz spadam dalej sie uczyc fizyki bo egzamin z tego jest do du**....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cpc.pl/blok2.php :)

 

A co myślicie o czymś takim jak mała lodówka na HDD. Konstrukcja mogła by być podobna do lodówek samochodowych, oparta na ogniwie peltiera. Taka puszka z HDkami w środku mogła by być dość szczelnie zamknięta i dobrze wygłuszona, a o temperaturę i cyrkulację dbał by znajdujący się w środku radiator z małym wentylem zamocowany na zimnej stronie peltiera. Gorącą stronę można by było chłodzić jak kto chce. WC było by oczywiście najlepsze, ale nie gorsze do tego akurat celu wydaje mi się pasywne chłodzenie (nie mam zamiaru zamrozić Hdków, więc gorąca strona nie musi być chłodzona na max'a (a najlepszy był by jakiś termostacik)). Mam już peltiera 89 W (miał chłodzić proca, ale jak wiadomo nie jest to dobre rozwiązanie i zrezygnowałem, a płytka została), dość mocny zasilacz i WC, a ten świdrujący dźwięk HDków jest faktycznie nieznośny, chociaż wcale nie taki głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś w Polsce kupić gotowe bloki na HDD?

 

 

Znalazłem jedynie:

Dołączona grafika

 

za 225zł

 

 

 

Szukam czegoś na 2 HDD

Wszystko pięknie wygląda, ale ja jeszcze nie widziałem HDka co by miał ładnie obrobione boki, tak żeby dobrze coś do niego przylegało. Na te co ja mam (Maxtor) to bym musiał zużyć tonę pasty na jeden bok, albo dać je na frezarkę (tylko wątpię żeby to przeżyły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...