Skocz do zawartości
Kubasik

SP-97 & Panaflo 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie :D wczoraj po kilkugodzinnych bojach zamontowalem wentyl panaflo 12x12x3,8cm na mojego sp-97 :)

uzyskalem to co chcialem : spadek temp nawet do 5* oraz większą cisze :)

wczesniej na procu siedzial wentyl eneramax 92mm , ktory teraz wieje na grafe . panaflo w porownaniu do niego jest duzo bardziej cichy i oczywiscie wydajny :wink:

wentyl zamocowany jest na 2 plaskownikach przykręconych do obudowy w 2 miejscach . całosc bardzo stabilna , wentylator nie przenosi drgan (pomiędzy nim ,a plaskownikiem kawalek gumy) wiec slychac tylko przeplyw powietrza :)

zeby całe powietrze pompowane przez panaflo szlo prosto na sp-97 musialem zrobic shrouda , jest on z kartonu :) troche mi nie wyszedl , ale liczy sie wydajnosc , a nie wyglad :)

teraz kilka fotek :) :

 

całosc

 

http://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/...mm/DSCF2206.JPG

 

od frontu

 

http://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/...mm/DSCF2209.JPG

 

panaflo/shroud/sp-97

 

http://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/...mm/DSCF2212.JPG

 

papst 12x12 jako komin :)

 

http://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/...mm/DSCF2211.JPG

 

teraz temperatury na procu 2,3ghz 1,82V oscylują w granicach 39-40* gdy panaflo na 12V i komin na 4V :) oczywiscie pod seti :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie zrobie :P narazie dam delte 120mm na komin.

 

w sciance masz jakies otwory, zeby ten panaflo mial skad brac powietrze czy kompo jest otwarty??

narazie jest otwarty , ale będzie szybka w oknie i wtedy będzie mial 3-4cm miejsca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja zastanawiam sie nad zrobieniem sobie czegos takiego tyle ze z Crystalem (albo dwoma). Tylko pytanie czy po zastosowaniu NeoBack plate bez problemu zaloze ten cooler na dfi lan party??... bo z tego co pamietam to byl z tym jakis problem.

I jezeli ktos to juz zrobil to czy radiator wystaje ponad gorna krawedz plyty glownej?? :)... zeby mi sie potem nie okazalo ze mi sie to pod zasilka nie zmiesci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem wczoraj Sp-97 po waszych komentarzach o wydajnosci tego cuda. Zamontowalem Qoltec Tornado 1225L CL - 120x120mm 22 dBa na 10V ma 1300obr i jest nieslyszalny. Zrobilem Shrouda , mysle ze jest b.dobry. Dzieki temu ze zmienilem starego Freezona 80cu na w/w zestaw skrecilem Bartona 2500+ M na 2525mhz szyna 241 (plyta An7). Mysle ze to calkiem niezly wynik. Dodam ze proc przeszedl Prime95 test.

Ponizej pixy jak kogos interesuje

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jak mam pytanie Smile Jak juz zrobie sobie Shrouda to jak go przymocowac do SP-97 Question"

 

Tymi zapinkami do wiatraka 80mm.  Jak bardzo chcesz to moge ci zrobic makro fotke jak ja to zrobilem...

no mozesz zrobic fotke bo ja mam zamiar nieco zmodyfikowac moje chlodzonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za niewyrazna fotke. Aparat w ciemnosci slabo lapie ostrosc a w manulu nie chcialem sie bawic. Zapinki sa do wiatraka 80mm zaczepione na dolny otwor w SP97. Konstrukcja jest bardzo stabilna. Tak stabilna ze podnosilem bez obaw za gore wiatraka shroud+radiator zaczeniony.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

Ja sie zastanawiam jaki otwor powinien miec shroud. Wiadomo ze na gorze mam otwor wielkosci wiatraka 12cm ale co z dolem ? nie liczylem dokladnie ale mam chyba zblizony do wiatraka 90mm. Jednak czuje ze gdyby otwor dolny zmiejszyc do 80mm lub nawet 75mm to wydajnosc by wrosla. Co sadzicie o tym ?

 

P.S Kubasik jaki ty masz wielkosc otworu na radiator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...