Skocz do zawartości
dawidy

HIS + adapter USB + linux = problem

Rekomendowane odpowiedzi

Z koniecznosci modem od sdi mam podlaczony przez adapter usb (na abicie nf7 jest slaba obsluga portow szeregowych i podczas duzego obciazenia portu transfer zamiera). Zainstalowalem dzis mandrake 10, jako ze jestem linuxowa lama, troche czytalem wczesniej o konfiguracji sdi pod pingwinem. Nigdzie jednak nie znalazlem informacji co zrobic w moim przypadku. Czy to wogole jest mozliwe? Na cd ze sterownikami do adaptera usb sa tylko drivery do windowsow i maca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czy dobrze rozumiem Twoj problem ;-) a dodatkowo z tego co wiem to mdk 10 jest na kernelu 2.6 :> ktorego rowniez nie uzywam ale moge cos powiedziec o samym kontrolerze usb ;>...

 

Otoz chyba kazde distro instalujac swojego defaultowego kernela autoamtyczne laduje moduly do kontrolera usb. Mozesz to sprawdzic wydajac polecenie 'lsmod'. Powinienes miec ktorys z modulow odpowiedzialnych za usb w kernelu 2.6 o ile sie nie myle to

 

uhci-hcd

ohci-hcd

ehci-hcd

 

ktorys z tych powinien byc zlaadowany. Jezeli nie jest a jest to kontroler usb 2.0 to sprobuj 'modprobe ehci-hcd'. jezeli sie myle niech mnie ktos poprawi :P :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...