Skocz do zawartości
BigSpider

Logitech UltraX - nowa myszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam sie nad kupnem nowej, wygodnej, ale nie za drogiej myszki. Z

tego co sie okazalo, juz dostepne sa nowe myszki Logitech UltraX B58, ktore

bazuja na budowie MX 310 (jak dla mnie super), maja ladna kolorystyke i

napewno sa wygodne. Ponizsze zdjecie przedstawia myszke o ktorej mowie.

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze premiery tej myszki nie bylo, bo dopiero odbedzie sie w lipcu, ale

juz od tego wtorku niektore sklepy beda mialy je w sprzedazy w cenie okolo

85 zł.

 

Mam pytanie, co o niej myslicie? Moze juz mieliscie z nia stycznosc i czy

warto ja kupywac?? Czy tez w niej wystepuje blad wstecznej akceleracji jak w

MX 310 i MX500 ? Czy widzial moze ktos wiecej zdjec tej myszki? No i

najwazniejsze, czy jest mozliwe, ze w dniu premiery myszka bedzie troche

tansza niz podczas sprzedazy przedpremierowej? Jestem nia bardzo

zainteresowany :) mysle, ze to produkt godny uwagi.

Jak myslicie? czy brac juz teraz? czy warto? czy moze odczekac do lipca zeby

zyskac max te 10-15 zl

 

Odnosnie jeszcze klawiatury Logitech UltraX, do której mysz Ultrax Jest

uzupelnieniem miala juz swoja oficjalna premiere? Czemu nie ma jej na

oficjalnej stronie logitech?

 

z gory dzikei za kazde odpowiedzi.

pozdrawiam

Big Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiałem a b3d, ale tu tez napisze, może inni sie tez wypowiedza.

 

1. W takiej cenie Logitech na 100% nie włoży tam sensora z seri MX, tylko prostszy sensor ze swoich tańszych myszek.

 

2. Co do błędu.

W mojej mx500 takiegobłędu nie ma!!!!!

A gram dość ostro w Q3 i macham mychą bardzo mocno.

Myszka reaguje tak szybko jak powinna i dobrze mnie słucha.

A co do szybkich ruchw to Pajda ci potwierdzi ze w Q3 są naprawde szybkie

:) Np lecisz sobie mając jakieś 1200 1300ups na liczniku, mijasz sie w

locie z gościem co leci z tą samą predkościa w przeciwnym kierunku, robisz

bardzo szybki obrót i trach goscia z raila. A przy predkości wzglednej

rzedu 2500ups naprawde trzeba szybko machnac mycha.

 

Gram na Mouse Ware 9.79, acceleracja wszedzie powylanczana, mycha

podłączona pod PS/2 rate na 200 ustawiony (tu sie Pajda ze mną nie zgodzi,

ale po długich testach doszedłem do wniosku że pod PS/2 jednak mi sie

lepiej gra)

 

3. Napisz coś wiecej o tym błędzie, skąd masz takie informacje, sam

testowałeś???

 

Edit.

Przeczytałem artykuł n TPC (z tad pewnie to info o blendzie).

 

Przeczytałem i moge powiedzieć że jeśli nie wiesz o ujemnej akceleracji to

za cholerne nie jesteś w stanie tego odczuć.

I zresztą nie chce mi sie wierzyć w te 51cm/s - IMHO bzdura, przy takiej

predkości mych by sie poprostu dławiła, a tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze to czy odczuwalna jest wsteczna akceleracja zalezy rozniwez od ustawionej czulosci myszy w danej grze. Bawilem sie troche MX 310 u kumpla i rzeczywiscie jest roznica w porownaniu do mojego zwyklego optyka Logitech.

 

Moj kumpel ostatnio tez kupil MX 500, teraz ja sprzedaje,b o kupil MX 510, a blad ten mu wczesniej przeszkadzal. teraz mowi ze wszystko jest ok.

 

Tak wogole czym sie rozni sensor MX od pozostalych sensorow wbudowanych w zwyklych myszkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to jest obudowa od MX310 a nie od X300 ;]

po drugie sensor MX rózni sie od innych tym ze szybciej sczytuje obrazy a co za tym idzie nie gubi sie przy szybszych ruchac - nie przytocze teraz konkretnych liczb bo nie pamietam ale jest porównywalny z IE3.0 acz troszki gorszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na tę myszkę

MYSZ A-4 TECH - SWOP-80

Dołączona grafika

Myszka kosztuje ok 50zł więc nie drogo z wyglądu przypomina mx500 ma 8 przycisków a firma A4tech jest napewno lebsza niż jakiś media-tech.

Jak myślicie za 50zł warto ją nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia związane z A4-Techem SWOP-35 są mieszane. Do spokojnej pracy jest fajna, ale do granie sie nienadaje, przy szybszych ruchach wariuje - wzkaźnik potrafi nagle skoczyć na sam brzed ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ostatnio tez kupil MX 500, teraz ja sprzedaje,b o kupil MX 510, a blad ten mu wczesniej przeszkadzal. teraz mowi ze wszystko jest ok.

MAm od 1.5 roku MX500, niedawno miałem przez ponad 2 tygodnie MX510 i nie dało się odczuć różnicy w działaniu.

 

PS. gram w Q3 aktywnie xLige 2v2 i PLCA 4v4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia związane z A4-Techem SWOP-35 są mieszane. Do spokojnej pracy jest fajna, ale do granie sie nienadaje, przy szybszych ruchach wariuje - wzkaźnik potrafi nagle skoczyć na sam brzed ekranu.

???? Serio? Ja swoją mam 3 latka i nie uświadczyłem nic takiego - ba, nawet zdobylem na niej tytuł osiedlowego miszcza UT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wielu śmiałków mówiło mi, że ich myszki optyczne są nie do zacięcia ahahhahah i przynosili swoje szajsungi, media teche, a4teche i inne śmiecie (tak prosze państwa to są śmiecie!) i każdą z tych myszek bez problemu zgubiłem ;x natomiast mx500/510 i ie3.0 nie zgubilem jeszcze nigdy :x pozatym jesli macie 50zł to kupcie sobie na allegro nówki IntelliMouse 1.1 ! Potti na niej do niedawna grał a to coś znaczy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź se no wrzuć na luz i zdejmij klapki z napisem "logitech" z oczu .... zresztą gdyby mieli gdyby dopracowane stery to pewnie już dawno kupiłbym jakiegoś mx'a :P By the way - można gdzieś dostać IE 3.0? Czwórka ponoć ssie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia związane z A4-Techem SWOP-35 są mieszane. Do spokojnej pracy jest fajna, ale do granie sie nienadaje, przy szybszych ruchach wariuje - wzkaźnik potrafi nagle skoczyć na sam brzed ekranu.

???? Serio? Ja swoją mam 3 latka i nie uświadczyłem nic takiego - ba, nawet zdobylem na niej tytuł osiedlowego miszcza UT :wink:

Swop-35 to wielki shit, miałem 2 sztuki tego (włąściwie mam nadal, 1 powedrował do kompa ojca, 2 do kompa siostry).

Nabyłem MX500 i ta myszka daje czadu poprostu - ta precyzja, szybkość, ona nigdy mi sie jeszcze nie zgubiła.

Mówisz że Mouseware jest niegopracowane???? - W którym miejscu???

Swop53 i MX500 to jak maluch i mercedes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichom: :D Wkrótce się przekonam - zamówiłem właśnie MX 510 w barwkompie ... Mam nadzieję że nie będzie problemów ze sterami - W2003 jest dość wybredny. By the way używasz jakiejś markowej podkładki? Ja jak na razie ostro zasuwam po stoliku od kompa (nie lakierowany, lekko matowy) - na niej A4 pomyka elegencko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichom: :D Wkrótce się przekonam - zamówiłem właśnie MX 510 w barwkompie ... Mam nadzieję że nie będzie problemów ze sterami - W2003 jest dość wybredny. By the way używasz jakiejś markowej podkładki? Ja jak na razie ostro zasuwam po stoliku od kompa (nie lakierowany, lekko matowy) - na niej A4 pomyka elegencko :P

kup markowa podkladke bo nie wykorzystasz mx'a w 100% na stoliku, mialem mx500 i gralem na niej na icemacie black i na raindropie ;) icemat lepiej... ale jednak lepiej mi sie gral ie3.0 i zmienilem choc wybor pomiedzy mx500 a ie3.0 to jest kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) anie mówiłem że stery logitecha sa do d***? Nie działają pod W2003 :D ... jadę na PS2 comatible... Myszka jest super, ale firma jest DO BANI !!!! ... Hehe w trybie zodności z XP poszedł MouseWare, ale olewactwo Logitecha jest okrutne ... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszaqu: Co do podkładdki to już sporo rzeczy przerobiłem. Od białych kartek, poprzez blat biurka (tu chodzila fajnie ale ślizgazse to znikają w piorunującym tempie). Dalej nabyłem drogą Everglide Giganta Optical Smoke v.3 była fajna dopuki jej nie zepsułem (nie wazne jak). Teraz śmigam od miecha na szmaciance na 5zł z MM. I mi sie gra bdb. Moimi przyszłymi podkkładkami będą już tylko i wyłącznie szmatki (niekoniecznie za 5zł). Teraz mam chrapke na Everglide Destruct L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...