Skocz do zawartości
Carkon

Jaki dysk 120GB? Caviar&Maxtor

Rekomendowane odpowiedzi

PATA czy SATA :?:  

 

Bez dodatkowego chłodzenia (wentylatora) Caviar zmienia się w żelazko ale jeszcze nie parzy (takie moje odczucie). W każdym razie jest ciut chłodniejszy od B 7200.7. Co dziwne elektronika (zielona płytka) pod dotknięciu jest bardziej gorąca niż metalowa obudowa.

Tak z ciekawości wyłaczyłem wentylatory i zapuściłem kopiowanie 20GB danych :wink:  

 

Pomiary ze SMART'a:

 

Caviar 48C

Barracuda 7200.7 46C

 

Co do wyciszania głowic to polecam soft od Hitachi do zmian w Accoustic Managerze. Oczywiście kosztem czasu dostępu.

A czym różni się PATA od SATA? Ja chcę kupić SATA.

Do Hitachi to raczej nie mam zaufania bo jakoś nie miałem do czynienia z tą firmą. Wiem że super wypadają w testach ale czy nie są czasem awaryjne? Czytałem opinie użytkowników na temat dysków HitachiIBM i z nich wynika że są dość awaryjne. Choć nie wiem czy to nie były czsem te starsze dyski? Ma może ktoś tego Hitachi? Dobrze się sprawuje? Ile ma lat gwarancji?(słyszałem że 3). I czy jest duża różnica w Hitachi ATA i SATA? :arrow: 4_Lukasz : Czy bardzo jest głośny? Poburkuje czy pracuje jak rakieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajzlem?

Nie słyszałeś o serii DTLA made in hungary, dyski padały jak muchy.

 

Hitachi przejęło cały ten biznes od IBM'a (doszli do wniosku że produkcja dysku staję się nie opłacalna, przy takiej jakości szczególnie) włącznie z serwisem.

 

Rzuć okiem

 

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi Węgrami to coś 4_Lukasz wspominał. A o co chodziło Ci z tym linkem do Komputronika? Ile lat gwarancji ma ten Deskstar? I jest jakaś duża różnica w jego wydajności między SATA i ATA?

Tak pytam o tego Deskstara ale chyba jednak się zdecyduję na Maxtora.

No chyba że wysuniecie szybko jakiś zarąbisty argument do Deskstara bo dosłownie za niedługo jade po dysk. Ciao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi Węgrami to coś 4_Lukasz wspominał. A o co chodziło Ci z tym linkem do Komputronika? Ile lat gwarancji ma ten Deskstar? I jest jakaś duża różnica w jego wydajności między SATA i ATA?

Tak pytam o tego Deskstara ale chyba jednak się zdecyduję na Maxtora.

No chyba że wysuniecie szybko jakiś zarąbisty argument do Deskstara bo dosłownie za niedługo jade po dysk. Ciao.

Hitachi Deskstar ATA/SATA jest w porównaniu z Maxtorem cichszy i mniej się nagrzewa.

 

Maxtor jest bardzo wydajny w odczycie. Do IBM'a bezpośrednio go nie porównywałem więc nie wiem.

 

Maxtor to dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie podepne. przeczytalem sporo topicow o dyskah ale chcialbym zeby ktos mnie utwierdzil w przekonaniu badz wyprowadzil z bledu ale w relacji szybkosc/glosnosc najlepszy jest samsung 8MB ? bo Barracuda tez podobno jest szybka i cicha ale sie grzeje wiec trzebaby wladowac na nia wiatraczek a mi zalezy na ciszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie podepne. przeczytalem sporo topicow o dyskah ale chcialbym zeby ktos mnie utwierdzil w przekonaniu badz wyprowadzil z bledu ale w  relacji szybkosc/glosnosc najlepszy jest samsung 8MB ? bo Barracuda tez podobno jest szybka i cicha ale sie grzeje wiec trzebaby wladowac na nia wiatraczek a mi zalezy na ciszy ...

Jeśli chodzi o głośność Barracud na ATA to da się to przełknąć. Silnika w sumie nie słychać, ale pracę głowic juz tak. SATA to już inna bajka. Są juz wyraźnie głośne. Barracudy 7200.7 PATA/SATA grzeją się dość mocno.

 

Samsung i rzuć okiem na Hitachi Deskstar ciekawe rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego teamtu ale powiem tylko jedno...... SAMSUNG !! Wiem, wiem, będziecie się śmiać, ale są to obecnie NAJMNIEJ AWARYJNE dyski na świecie. Znajomy prowadzi sklep komputerowy i do większości kompów wkłada tylko te dyski. Jak złoży coś z WD albo Maxtorem, zaraz ludzie przychodzą reklamować. A nie wspominam już o głośności tych Samsungów. Są absolutnie BEZGŁOŚNE !! A WD i Maxtory... lepiej nie komentować. Tak się składa że mam WD1200JB od roku i muszę toto sprzedać jak najszybciej. Głośne jak piła tarczowa (jak 99% WD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co :?: Ja jestem popiepszony :!: :twisted: Wszedłem do sklepu i powiedziałem z miejsca że chcę Maxtora. No to gość za ladą: "OK". No i tak spytałem z czystej ciekawości co myślą o IBM. No i gość podsłuchał rozmowę i powiedział, że miał Maxtora ale był cholernie głośny w porównaniu do IBM no i że ogólnie IBM od wpadki na Węgrzech jest OK. No to ja wybieram jeszcze między Maxtorem i IBMHITACHI no i w końcu wybrałem Maxtora. I dosłownie 2 minuty od wyjścia ze sklepu jak jechałem samochodem coś mi błysnęło w głowie i zadzwoniłem do sklepu aby mi jednak wzięli IBM'a. Ja to jestem zdecydowany. Mam nadzieje że to był jednak dobry wybór. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że to był jednak dobry wybór. Jak myślicie?

Nie powinieneś żałować. IBM/Hitachi jakiego wziąłeś może na SATA :?:

Jak go już będziesz miał. Napisz jak z głośnością silnika, jak praca głowic itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że wziąłem na SATA. Jak będę miał go to dam raport. Będę miał go jutro. No tylko że ja kurde nie umiem fdiska obsługiwać to najwyżej w piątek jak brat mi zrobi partycje to dam znać co jak i gdzie 8) (trzeba być tępy żeby fdiska nie umieć obsługiwać :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że wziąłem na SATA. Jak będę miał go to dam raport. Będę miał go jutro. No tylko że ja kurde nie umiem fdiska obsługiwać to najwyżej w piątek jak brat mi zrobi partycje to dam znać co jak i gdzie  8) (trzeba być tępy żeby fdiska nie umieć obsługiwać :oops: )

no to jak nie umiesz fdiska to sciagaj ranisha albo innego partition magicka co za problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok już mam tego giganta. No i mam do Was wielką prośbę. Mam pierwszy raz do czynienia z dyskami SATA i chciałem Was spytać jak go poprawnie zainstalować na kompie. Już siedzi sobie w budzie, BIOS go wykrywa jako 157GB(czyli dobrze), zainstalowałem z płytki ABITA stery do SATARaid no i git tylko mi go nie widzi w Windowsie. Wiem że nie wróży to że coś jest skopane bo w PartitionMagic 8.0 widzi go jako Unallockated. Co mam teraz zrobić?

Chciałbym podzielić go na dwie partycje. Systemową i użytkową. (Systemowa tak gdzieś 6GB), a reszta to użytki. No i jak już bym go podzielił to chciałbym żeby był koniecznie widziany przez Windowsa bo chce zgrać na niego dane ze starego dysku i wgrać na niego nowy system. To by było tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po WIELKICH trudach udało mi się zainstalować Windowsa. Musiałem stary dysk podpiąć pod Primary Slave bo inaczej instalator Windows instalował na nim wszystkie autoexeki 8O . No teraz już jest git. Dysk jest szybki i baaaardzo cichy. Ale jeszcze go nie polecam bo nie wiem jak będzie się spisywał w przyszłości.

 

 

PS. Czy podczas instalacji wyskakuje wam błąd że kontroler SATA nie jest zgodny z Windowsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...