Skocz do zawartości
sopek

Co jak i gdzie??? pierwszy raz chcem cos podkrecic

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki oto sprzet:

2.5 barton

epox 8rda+ rev 1.1

ramy infinieona 2 x 256 ale nie wiem jakie to sa dokladnie

winfast a360 tdh (gf 5700)

dysk 120 gb caviar

 

i teraz pytanko co i jak moge podkrecic ?? prosilbym wypowiedzi w jezyku polskim hehe bo nie jestem dobry w te klocki i nie znam podstawowych pojec oraz skrotow.. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz go podkręcić na 3,2 ghz. Wejdź do BIOS - u i tam podkręć i będzie ok, poprostu albo zamaluj proca ołówkiem, i wtedy podkręcisz go o 200fsb a to jest jakieś 1,5ghz. Tak bynajmniej mi się wydaje, ale nie jestem pewien, bo nigdy nie podkręcałem a to wiem z opowieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak trudno zajrzeć tu , masz tam FAQ :!: , gdzie wszystko ładnie jest napisane, a jak już chcesz po Polsku to powiem tyle Faq :arrow: to dział z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowidziami na nie, szkoda że mało kome chce sie poświęcić 30 sekund na szukanie takich rzeczy, tylko wolą pisać nowe bezsensowane X razy powtarzane pytania :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz go podkręcić na 3,2 ghz. Wejdź do BIOS - u i tam podkręć i będzie ok, poprostu albo zamaluj proca ołówkiem, i wtedy podkręcisz go o 200fsb a to jest jakieś 1,5ghz. Tak bynajmniej mi się wydaje, ale nie jestem pewien, bo nigdy nie podkręcałem a to wiem z opowieści.

powiedz kto ci to opowiadal?? babcia na dobranoc?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszaj FSB i vcore i zror test jak sie nie zawiesza to ok ,a jak sie zawiesza to vcore zwieksz i tak do skutku!!! Jaka masz zasilke i wentylek na procku?? Jak noname 300 albo cos kolo to kup lepsza na box'owym coolerze tez lepiej nie krec bo ci sie zagrzeje proc!!! Powodzenia i milej zabawy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ustawię w biosie 10x200 to wystarczy do poprawnego pokręcenia

na 3000+ czy raczej to głupota? A jeszcze jedno pytanko czy po podkręceniu będzie komp czytał procek jako 3000+ czy np. unknown procesor 2000mhz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ustawię w biosie 10x200 to wystarczy do poprawnego pokręcenia  

na 3000+ czy raczej to głupota? A jeszcze jedno pytanko czy po podkręceniu będzie komp czytał procek jako 3000+ czy np. unknown procesor 2000mhz  :?

jak chcesz ustawić mnoznik 10 jak masz zablokowany (tak sądze).

ustaw fsb na 200Mhz. Winda ci go wykryje jako Barton 3200+. I jeszcze pytanie do ciebie, czemu chcesz go na 3000+ podkręcać skoro możesz na 3200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj temperaturki jakie masz na niepodkreconym i podkreconym procku, nie powinny byc za wysokie!!! Moze az tak zle nie bedzie ten Zalman jest calkiem niezly!!!!1 Jakbys mial boxowy coolerek to moglbys powiedziec ze sie grzeje!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już takie napięcie i właśnie wtedy się restarował. Zatem ponawiam pytanie czy mam zwiększyć vcore powyżej 1.75C? Czy mój Chieftec 360W

to wytrzyma :? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już takie napięcie i właśnie wtedy się restarował. Zatem ponawiam pytanie czy mam zwiększyć vcore powyżej 1.75C? Czy mój Chieftec 360W

to wytrzyma :? ?

wytrzyma.. a na 1.65V nie pójdzie?/????? powinien pójść

co do temp.. 41*C ???? malutko... ja mam w stresie 56 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.65v to moze byc za mało ale to wszystko zalezy od seri procesora masz dobre chłodzenie to podnos napiecie ale 1,85 -1.90v to raczej nie przekraczaj czym wieksze napiecie tym krotsza zywotnosc procesora

a na tym chieftecu 360w to sie nie obawiaj on jest w stanie jeszcze trochw wiecej wytzrymac niz 3200

 

masz dokladnie taki sam zasilacz co ja - na 100% nic sie nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi advanced chipset features w biosie

na samej gorze masz memory timings i ustaw albo na optimal a jak bedzie mało przestaw 11 4 4 3 a co do napiecia mozna ewentualnie podwyzszyc na 2.7v ale narazie pobaw sie timingami bo maja znaczenie przy kreceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniach 11x200, vcore 1.65V lub 1.70V, timingach 4.4.3 i napięciu dla pamięci 2.6V nadal mi po około 2min. restartuje kompa :(

Może coś trzeba przestawić w plycie głównej :? Doradzcie mi bo właśnie się bardzo napaliłem na 3200+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniach 11x200, vcore 1.65V lub 1.70V, timingach 4.4.3 i napięciu dla pamięci 2.6V nadal mi po około 2min. restartuje kompa :( 

Może coś trzeba przestawić w plycie głównej :? Doradzcie mi bo właśnie się bardzo napaliłem na 3200+ :D

OK. Zróbmy tak. Chwyć miernik i sprawdź napięcia na zasilce!! Może lipny produkt ci sie trafił, sprawdź memtestem pamiątki!!

Jak to zrobisz i wypadnie dobrze, to może twój procek nie lubi OC :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie bo zgłupiałem z tymi timingami (11) 4 4 3. To co zaznaczyłem w nawiasie to było odnośnie mnożnika czy timingu :? A i jeszcze jedno czy ostatnia trujka jest odnośnie sdram cas latency?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...