Skocz do zawartości
sopek

Co jak i gdzie??? pierwszy raz chcem cos podkrecic

Rekomendowane odpowiedzi

11T ras active time (tras)

4T ras precharge (trp)

4T ras to Cas delay (trcd)

3T cas latency (cl)

 

to sa timingi tzw taktowanie pamieci timingi zmieniasz po to zeby podkrecic pamiec badz ja odciazyc np przy podkrecaniu procesora czy wieksze timingi to pamieci sa troche wolniejsze ale to juz jest loteria na jakie pamiatki trafisz i ile sa w stanie wyciagnac moje przy 3200 fsb 200 ida dna takich timingach a na mniejszych sa restarty ale z tego co widze tez masz kingstona - proboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to naspepny ruch - timingi zostaw jakie sa podnies napiecie na 2.7v na pamieciach i na procesorze daj 1.75v - mow co sie dzieje dalej

odnosze wrazenie ze twoj procek moze potrzebowac wiecej voltow na 3200 - ale ustaw narazie na 1.75v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia 11x200, vcore 1.75V, timingach 11.4.4.3 i napięciu dla pamięci 2.7V, temp. 42C spoczynek mineło 10 minut jest OK .Natomiast jak odpaliłem Collina 4 pokazał się komunikat Buffer overrun detected, a przy 3d mark 2003 się zawiesił :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to swiadczy o tym ze nie jest jeszcze stabilny w 100% sproboj jeszcze podciagnac napiecie do 1,775 gora 1,8v ,powiem ci ze u mnie na 1.7v tez nie jest stabilny w 100% ale tylko wywala sie do windowsa w grach po jakiejs 1godzinie malo gram i mi to nie przeszkadza a nie chce podnosic napiecia bo nie mam az takiego dobrego chlodzenia a czym wieksze napiecie tym wieksze wydzielanie ciepla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mineło już prawie 1h i wszystko działa. Natomiast jak uruchomiłem

demko Painkillera to po około 1min. wyszedł mi do Windowsa lecz nie zrestartował się (jakiś postęp :) ). Podniosę troche napięcie i zobaczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na 1.775 i nie będe już zwiękrzał. :D Jeszcze jak gram w Collina to jakoś pod koniec trasy wychodzi mi. :? Ale jak może dłużej pochodzi komp to będzie stabilniejszy. Jak wy sądzicie :) Aha i jeszcze jedno w

biosie vcore jest ustawiony na 1.775 a w Asus probe pokazuje mi 1.824.

Które dane są pewniejsze :? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to wydaje mi sie ze to spowodowane jest przeklamaniem plyty i ona zle pokazuje,jak ustawiles tyle w biosie to sie nie przejmuj tyle masz - a powiedz mi jaka masz serie procesora?

mozliwe ze bedzie stabilniejszy ale nie daje 100% pewnosci widac ze lubi duzo voltow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że po kupnie bawiłem się w rozczytywanie jego kodu lecz niestety nie zapisałem numeru seryjnego :? A czy można go jakoś otczytać np. po przez Sisoftware Sandra czy Asus probe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj mi swojego maila przesle ci maly programik ktory faktycznie odczytuje serie procesora - u mnie dziala wysmienicie odczytal mi serie AQYFA bez dobierania sie do samego procesora na plycie

innym programow nie ma sandra czy aida one tego nie potrafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaliście do mnie jakieś wiadomości bo mi nic nie przyszło :?

Przydałby się ten programik do odczytywania numeru seryjnego!

No i cały czas zastanawiam się co jest nie tak ztym napięciem gdyż jak mówiłem przy łażeniu w necie restartuje mi kompa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. :) Otworzyłem programik i oto dane procka:

 

Cpuid - 06A0h

Major revision - 0

Minor revision - 12

Revision number - A2

Clock radio - 11,0

Multiplier type - unlocked

Possible Crystal marker - unknown

 

A tu są dane napięć zasilacza na Asus probe:

 

12V - 12,544

5V - 5,08

3,3V - 3,44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera widze ze nie odczytal u ciebie serii procesora - jest dla niego nieznana ale trudno widac ze u ciebie szwankuje program,a co do napiec to na linii 3,3v lekko przekracza norme 3,43v

5v w porzadku

12v moglo by byc nizsze powiem szczerze

no ale moga byc bledy w takim odczycie przez program nie na;lezy sie sugerowac tym w 100% ale jakis obraz daje

u mnie lepiej to wyglada na na tej samej zasilce ale masz inna plyte dlatego moga byc przklamania

i watpie zeby restarty byly spowodowane zasilaczem,pozatym chieftecy to bardzo dobre zasilacze jedne z lepszych ale sa rozne egzemplarze ale tylko tak gdybam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazał... a zresztą :) macie screena :

Dołączona grafika

i jak  ? :)

 

ps. mam durka 1800 :)

dobrze :)

hmm.... czyli ? :) Coś da rade z niego wycisnąć [mobo - MSI KT4AV a druga z kopniętym bios'em leży obok mnie i kwiczy [ECS L7S7A2 - zabrakło prądu przy wgrywaniu biosu <SIC!>] i dzisiaj postaram się ją reaktywować :twisted:

 

ps. ma ktoś jakieś linki o odblokowywaniu mnożnika w durkach 1.8 ? :))

zasiłka : linkworld 350W [narazie napięcia nawet nieskaczą bardzo :)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...