Skocz do zawartości
barbaros

problemy z instalacja softu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem raczej nowym uzytkownikiem linuksa. posiadana przeze mnie dystrybucja, to mandrake 9.2, jak sie oswoje, to pewnie przejde wyzej. meczy mnie pewien problem, mianowicie problem z instalacja softu. bys moze bedzie to smieszne, ale ze zrodel (bo z rpm, czy jakichs tam kreatorow mandrake'a owsze:)) jeszcze mi sie nie udalo nic zainstalowac przez ten tydzien, pomimo iz usilnie probuje i czytam wszelkie pliki readme. wszystko instaluje pod rootem, w sposob standardowy (./configure, make, make install) i czego bym nie chcial zapodac, to zawsze jakis blad wyskoczy, czy to brak jakich bibliotek, jak w przypadku tleenx2, ktore byly zainstalowane, ale tez z rpm, bo ze zrodel krzyczaly, ze chca bibliotek, ktore wlasnie zainstalowalem, czy to jakies wszelkie inne bledy (moge je wymienic) w przypadku innych programow. czy winna moze byc wersja kompilatora, czy moze cokolwiek innego (zaraz pewnie dostane bure, za nieprecyzyjny opis bledow, ale bylo ich wiele i byly rozne)? posiadam gcc 3.3.1. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gtk+ 2.4.1 podaje:

 

checking for glib-2.0 >= 2.4.0 atk >= 1.0.1 pango >= 1.4.0... Requested 'glib-2.0 >= 2.4.0' but version of GLib is 2.2.3

 

configure: error: Library requirements (glib-2.0 >= 2.4.0 atk >= 1.0.1 pango >= 1.4.0) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.

 

a wszytko to mam. nie wiem co sie dzieje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole, to musze zainstalowac nowe pango i gtk, a one potrzebuja gliba nowego. glib niby sie instaluje, ale w zainstalowanych pakietach w Mandrake'u go nie ma, pango i gtk tez krzycza, ze chca nowszej wersji, wiec nic sie tak naprawde nie instaluje. byc moze trzeba wywalic stara wersje, ale ten niby mandrakeowy kreator chce razem z nim wywalic pol kde :), wiec zrobic tego nie moge, a recznie nie wiem za bardzo jak. ot i caly moj problem. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...