Skocz do zawartości
G.R.E.G

VCore za niskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich - Mam mały problem z napięciem na CPU.Otóż mam płytę główną

ECS K7S5A ,rev.1.0 ,SiS 735 ,procesor AMD Athlon XP 1700+(1463 MHz) Thoroughbred A -

nominalne napięcie dla tego procka wynosi 1.5 - 1.65 V.Natomiast ja w BIOS-ie odczytuje że mam

1.488 V, tak samo pod Windowsem w różnych programach 1.488 V.W BIOS-ie nie mam opcji

zmiany napięcia ,a procesor nie był przerabiany w żaden sposób - wogóle nie jest tknięty przez

nikogo.Czy może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego tak jest ?. Wspomnę że kolega ma taką samą płytę

główną i identyczny procesor króry też nie był przerabiany w żaden sposób a ma napięcie 1.587 V.

Chciałem też podkreślić że nie zauważyłem aby niższe napięcie od nominalnego wpływało na

wydajność ale i tak proszę o wyjaśnienia i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że jakim cudem wlazł na tę płyte Atlon XP ?!?!?! Ze komp w ogóle wstał?? Jak nie zmieniałeś biosa na nowszy z orginalnego, to masz szczęście że w ogóle komp wstał. Dalej, napięcie: moim zdaniem są dwie rzeczy:

1.Zasilka nie wyrabia, (przetestuj Prime95, powiedzmy 2-3godzinki wystarczy, żeby sprawdzić czy napięcie wyrabia)

2.Płyta ma standarowo ustawione 1.45V na proca.

 

rada: zmień płyte główną

rada2: zmień płyte główną i zasilacz jeżeli stary i na dodatek no-name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powienienes sie cieszyc jestes w lepszej sytuacji ..

masz t-breda zasilanego 1.5v i spada ci "jedynie" o 0.122v do 1.488

kolega ma inny model zasilany 1.6v i spada mu o 0.123 do 1.587 :)

 

zajazyles ironie?

a tak serio to i tobie i jemu spada.

Ty masz DLT3C a on DUT3C te antki roznia sie wlasnie defaultowym vcore ..

kazdy ma zanizone .. widac plyta ma slabe stabilizatory napiec albo wasze zasilacze sa noname ( do no name zaliczamy codegen megabajt i inne ;) ) i nie wyrabiaja ...

od ecs-a nie spodziwaj sie cudów ..

pozatym kazdy antus ma dopuszczone pewne wachania sie vcore .. wiec jesli all chodzi stabilnie nie ma sie czym przejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - Mam mały problem z napięciem na CPU.Otóż mam płytę główną 

ECS K7S5A ,rev.1.0 ,SiS 735 ,procesor AMD Athlon XP 1700+(1463 MHz) Thoroughbred A - 

nominalne napięcie dla tego procka wynosi 1.5 - 1.65 V.Natomiast ja w BIOS-ie odczytuje że mam

1.488 V, tak samo pod Windowsem w różnych programach 1.488 V.W BIOS-ie nie mam opcji 

zmiany napięcia ,a procesor nie był przerabiany w żaden sposób - wogóle nie jest tknięty przez 

nikogo.Czy może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego tak jest ?.Wspomnę że kolega ma taką samą płytę

główną i identyczny procesor króry też nie był przerabiany w żaden sposób a ma napięcie 1.587 V.

Chciałem też podkreślić że nie zauważyłem aby niższe napięcie od nominalnego wpływało na 

wydajność ale i tak proszę o wyjaśnienia i rady.

A jakei wskazania są napieć zasilacza dla

+12V

+5V

3,3V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że jakim cudem wlazł na tę płyte Atlon XP ?!?!?! Ze komp w ogóle wstał?? 

 

 

8O

-z choinki sie urwałes ???

-o co ci chodzi ??

-ta płyta jest normlanie pod XP zaprojektowana tak jak twoja mobo !

 

-nieczaje cie ??!??!?

-widzisz moj konfig ??? K7S5A i BARTON 3200+ ??!! i jakos chodzi !

 

dziwny jestes ?? ta płyta bez problemu łyka kazdego XP-ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że jakim cudem wlazł na tę płyte Atlon XP ?!?!?! Ze komp w ogóle wstał?? 

 

 

8O

-z choinki sie urwałes ???

-o co ci chodzi ??

-ta płyta jest normlanie pod XP zaprojektowana tak jak twoja mobo !

 

-nieczaje cie ??!??!?

-widzisz moj konfig ??? K7S5A i BARTON 3200+ ??!! i jakos chodzi !

 

dziwny jestes ?? ta płyta bez problemu łyka kazdego XP-ka

Kolega ma raacje, kuzyn ma tą płyte coprawda wersja K7S5A Pro i ma Athlona XP chyba 2600 +. Przecież ta płyta doczekała się kilku rewizji, a z tego co wiem to nawet ver. 1 obsługiwała Athlon'y XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

masz t-breda zasilanego 1.5v i spada ci "jedynie" o 0.122v do 1.488

kolega ma inny model zasilany 1.6v i spada mu o 0.123 do 1.587 :)

kurde jakaś nowa matematyka bo mi to troche inaczej wychodzi

sorry of coz pomylka na szybkieko

0.022 i 0.023 :)

z numpada wklepywalem na szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nawet ver. 1 obsługiwała Athlon'y XP.

oczywiscie 8)

 

dlatego jak przeczytalem to co napisal peseq to zaplułem monitor i spadlem z krzesła :lol: 8)

Ok.. heh..

Jestem po teście teraz.. wziełem moja starą płyte:

ECS K7S5A

SIS 735

Pudełko takie żółte z pół okręgiem niebieskim po prawej, włożyłem na nią mojego Bartonika i po naciśnięciu POWER spodziewałem się tego co powiedziałem. Nie poszło. Wcześniej miałem na niej Durona 1200 i Durona 800.. te procki chodzą.

 

Wiec może chodzi nam o "niby" ten sam model płyty (nazwa), to nie wiem co jest. Ale może chodzi o ten rev.

ja nie wiem jaki mam bo żona używa kompa i nawet nie zdążyłem zobaczyć z tego wszystkiego. Jeżeli ja się myle, to przepraszam za zamieszanie 8)

Jednak napisałem tak, ponieważ byłem pewien że nie idzie. i fakt, nie idzie... na ECS K7S5A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nawet ver. 1 obsługiwała Athlon'y XP.

oczywiscie 8)

 

dlatego jak przeczytalem to co napisal peseq to zaplułem monitor i spadlem z krzesła :lol: 8)

Ok.. heh..

Jestem po teście teraz.. wziełem moja starą płyte:

ECS K7S5A

SIS 735

Pudełko takie żółte z pół okręgiem niebieskim po prawej, włożyłem na nią mojego Bartonika i po naciśnięciu POWER spodziewałem się tego co powiedziałem. Nie poszło. Wcześniej miałem na niej Durona 1200 i Durona 800.. te procki chodzą.

 

Wiec może chodzi nam o "niby" ten sam model płyty (nazwa), to nie wiem co jest. Ale może chodzi o ten rev.

ja nie wiem jaki mam bo żona używa kompa i nawet nie zdążyłem zobaczyć z tego wszystkiego. Jeżeli ja się myle, to przepraszam za zamieszanie 8)

Jednak napisałem tak, ponieważ byłem pewien że nie idzie. i fakt, nie idzie... na ECS K7S5A.

ja mam K7S5A i idzie !!! mialem na niej durona 1200 , athlona xp 2100+ i obecnie to co w podpisie!

 

a ty masz płyte z żółtego pudelka czyli bardzo bardzo stara zapewno ver1.0 wtedy to chyba xpkow nawet nie bylo a wiec plyta zapewno potrzebuje update biosa, moja to ver3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jesli ma starą płytę i chodził mu tam D1200 to znaczy że plyta obsługuje mnożnik 12x i na pewno też FSB133 i dlatego tytułowy Antek 1700+ musi działac na tej płycie bo ma mnożnik 11x. Tak wiec -peseq- nie masz się co dziwić że Antek 1700 wszedł na ta płytę i u ciebie też pujdzie, a Bartonik że nie poszedł to inna bajka, pewnie jest problem z FSB166 na starym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jesli ma starą płytę i chodził mu tam D1200 to znaczy że plyta obsługuje mnożnik 12x i na pewno też FSB133 i dlatego tytułowy Antek 1700+ musi działac na tej płycie bo ma mnożnik 11x. Tak wiec -peseq- nie masz się co dziwić że Antek 1700 wszedł na ta płytę i u ciebie też pujdzie, a Bartonik że nie poszedł to inna bajka, pewnie jest problem z FSB166 na starym biosie.

Faktycznie. Mówisz prawde!!! Pozyczyłem dzisiaj athlona 1800XP i poszedł na moim ECS, sorry za zamieszanie, ale byłem pewien swojej racji, jak widać mój błąd. Jeszcze raz sorka za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze napięcia jakie podałem +3,3V,+5V i +12,3V podałem z pamięci i byłem

wtedy na necie w c@fe.Ale w domu dorwałem program SpeedFan tam są podawane

średnie, max. i min. napiecia i powiem że wyniki nie są za dobre.Ale od początku:

Zasilacz żeczywiście jest NoName, ma 1,5 roku, i był już w obudowie jak kupowałem

kompa,ale wtedy byłem zielony w te sprawy ;-) tak samo z tą ''biedną'' płytą główną.

Wiem że różnice od nominalych napięć nie powinny przekraczać +-5%.W moim

przypadku są takie: +3,3V jest min. 3,10V, max. 3,26V,

+5V jest min. 4,70V, max. 4,87V,

+12V jest min. 11,97V, max. 12,42V.

Test był przeprowadzany programem CPUburn.

A jeśli chodzi o ECS-a to BIOS mam z 10.29.2002 S,bedę go za niedługo aktualizował

BIOS-em Cheepobios z www.ocworkbench.com ,ten przerobiony BIOS jak słyszałem ma parę

nowych parametrów, może coś da się tam zrobić z napieciem na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze napięcia jakie podałem +3,3V,+5V i +12,3V podałem z pamięci i byłem  

wtedy na necie w c@fe.Ale w domu dorwałem program SpeedFan tam są podawane  

średnie, max. i min. napiecia i powiem że wyniki nie są za dobre.Ale od początku:

Zasilacz żeczywiście jest NoName, ma 1,5 roku, i był już w obudowie jak kupowałem  

kompa,ale wtedy byłem zielony w te sprawy ;-) tak samo z tą ''biedną'' płytą główną.

Wiem że różnice od nominalych napięć nie powinny przekraczać +-5%.W moim  

przypadku są takie: +3,3V jest min. 3,10V, max. 3,26V,  

                                 +5V jest min. 4,70V, max. 4,87V,  

                                 +12V jest min. 11,97V, max. 12,42V.

Test był przeprowadzany programem CPUburn.

A jeśli chodzi o ECS-a to BIOS mam z 10.29.2002 S,bedę go za niedługo aktualizował  

BIOS-em Cheepobios z www.ocworkbench.com ,ten przerobiony BIOS jak słyszałem ma parę

nowych parametrów, może coś da się tam zrobić z napieciem na procku.

nic bios ci nieda jesli chodiz o napiecie , twoj zasilacz lada dzien moze explodowac i tu mowie powaznie , mzoesz stracic caly sprzet !! napiecia masz ponizej normy ATX ! jak najszybciej zmien zasilacz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba tak zrobić bo rzeczywiście mam tragiczne napięcia,tylko skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kaskę - oto jest pytanie,wolałbym dołożyć do nowej grafy, ale jak muszę to trudno,wysępię od kogoś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze napięcia jakie podałem +3,3V,+5V i +12,3V podałem z pamięci i byłem  

wtedy na necie w c@fe.Ale w domu dorwałem program SpeedFan tam są podawane  

średnie, max. i min. napiecia i powiem że wyniki nie są za dobre.Ale od początku:

Zasilacz żeczywiście jest NoName, ma 1,5 roku, i był już w obudowie jak kupowałem  

kompa,ale wtedy byłem zielony w te sprawy ;-) tak samo z tą ''biedną'' płytą główną.

Wiem że różnice od nominalych napięć nie powinny przekraczać +-5%.W moim  

przypadku są takie: +3,3V jest min. 3,10V, max. 3,26V,  

                                 +5V jest min. 4,70V, max. 4,87V,  

                                 +12V jest min. 11,97V, max. 12,42V.

Test był przeprowadzany programem CPUburn.

A jeśli chodzi o ECS-a to BIOS mam z 10.29.2002 S,bedę go za niedługo aktualizował  

BIOS-em Cheepobios z www.ocworkbench.com ,ten przerobiony BIOS jak słyszałem ma parę

nowych parametrów, może coś da się tam zrobić z napieciem na procku.

nic bios ci nieda jesli chodiz o napiecie , twoj zasilacz lada dzien moze explodowac i tu mowie powaznie , mzoesz stracic caly sprzet !! napiecia masz ponizej normy ATX ! jak najszybciej zmien zasilacz !!

 

Tu zes przesadził i to nadwyrost tem.przy +5 minimalna powinna byc o 0,5 wyzsza ale reszta miesci sie w Normnie a norma to +/- 5% od głownych napiec czyli +12-5% lub +5% chyba ze zejdziemy do 3 ale to juz na wymiar robione jest przez firmy gdzie zasilacz kosztuje od 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zes przesadził i to nadwyrost tem.przy +5 minimalna powinna byc o 0,5 wyzsza ale reszta miesci sie w Normnie a norma to +/- 5% od głownych napiec czyli +12-5% lub +5% chyba ze zejdziemy do 3 ale to juz na wymiar robione jest przez firmy gdzie zasilacz kosztuje od 200zł

o co ci chodzi?? norma ATX to 5% czyli

 

 

3,13-3,46V

4,75V-5,25V

11,4-12,6

 

jak widac 3,10 i 4,70V jest ponizej normy wiec?? fatalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...