Skocz do zawartości
G.R.E.G

Kość BIOS-u ECS K7S5A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich - Czy kość BIOS-u płyty ECS K7S5A rev. 1.0 SiS 735 jest wyjmowalna z

gniazda czy jest może przylutowana na stałe ?.Bo u mnie jakoś nie chce wyjść, próbowałem z

wszystkich stron ją podwadzić ale ani nie drgnie.Jeśli jest wyjmowalna to z której strony ją

podwadzić i czym najlepiej ,bo muszę zrobić flashowanie na gorąco bo nie chcę wydawać 50 zł w

serwisie za naprawę BIOS-u po nieudanej aktualizacji :( a opcja przy BIOS-ie AMI - klawisze

[Ctrl]+[Home] i dobry BIOS na dyskietce nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób dyskietkęsystemową (w win98 przy opcjach formatowania zaznacz "kopiuj pliki systemowe"), wgraj na niądobry plik biosu (polecam chb1129.rom) i nazwij ten plik amiboot.rom , odpal kompa z tej dyskietki i czekaj, płyta sama powinna wgrać sobie ten bios i obejdzie się bez kombinacji.

sam tak robiłem niedawno i zadziałało bez pudła :!: wisisz mi 5 zeta za poradę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AMD Rullez - Zrobiłem tak od razu za pierwszym razem zanim dałem posta na forum ale to nic nie dało.Dużo czytałem o tym co zrobić po nieudanej aktualizacji,ale to na nic się zdało :(

 

@lukasrz - Ani delikatnie ani na chama nic nie dało jak na razie,

boję się że jak pójdzie to z częścią na której jest zamontowana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasrz - Ani delikatnie ani na chama nic nie dało jak na razie,boję się że jak pójdzie to z częścią na której jest zamontowana :wink:

czyli siedzi w podstawce ! nie bój tylko wyciagaj ! z jednej strony i drugiej podwarzaj na zmiane malym srubokretem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upss !! Zapomniałem poinformować jak mi poszło w końcu z tą kością :-) Otórz po długiej i ciężkiej walce ( 15 minut ) wreszcie ją wyjąłem.Ale musiałem rozbierać całego kompa - po raz pierwszy w życiu od kupna - żeby wyciągnąć płytę z obudowy, bo inaczej to było strasznie nieporęcznie grzebać przy scalaku.Kość wyszła ale była tak ciężko włożona że naprawdę myślałem że ona jest przylutowana i dlatego napisałem ten topic.Ale dobra po wyciągnięciu kości pojechałem do kumpla w wiadomym celu :-) który ma taką samą płytę i kość.Ciężko było go przekonać jak się dowiedział co mam zamiar zrobić :-) ale byłem i na to przygotowany - parę piwek zrobiło swoje.W tym miejscu podziękowania dla mojego kumpla Benego Kuleczki za cierpliwość i stalowe nerwy :-) Flashowanie na gorąco przebiegło spoko,wszystko poszło Ok, chociaż ręce mi się trochę trzęsły - bo to wiadomo nie mój

komp i to jeszcze wszystko pod prądem :-) W domu wgrałem wreszcie sprawdzonego BIOS-a Chb1129 i jest spoko-oko.Wszystko full stable i

jest luzik.A za pierwszym razem co flashowałem i zrąbał mi się komp to do tej pory nie wiem co było przyczyną. BIOS był z chyba z ocworkbench.com, piszę chyba bo tych BIOS-ów to miałem coś z 30,

to mogło mi się coś przez przypadek popieprzyć przy kopiowaniu na dyskietkę.

To tyle, pozdro for lukasrz za dobre rady i nara :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...