Skocz do zawartości
Eilure

ile mozna wydusic z celerona 2.4?

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

moj kumpel posiada celerona 2.4 i zamierzamy go podkrecic,ma bardzo slaby wentylator(chyba box'owski),przy orginalnym taktowaniu temperatura procka wynosila 45stopni w stresie a plyty 33,po zmianie FSB na 117 ze 100 temperatura zwiekszyla sie tylko o 2stopnie procka i 3 plyty glownej(teraz mielismy juz 2,81),zastanawiam sie czy jeszcze daloby sie z tego procka cos wycisnac aby temperaturki byly w miare(przypomne ze Die Temperatur tego modelu to 71 stopni)

 

prosze tez aby w tym topiku nie bylo umieszczane posty ktore bede mowic jakie te celerony sa slabe,bo to nie moj komputer tylko kolegi ktory za bardzo sie nie sprzecie nie zna(dla niego ilosc mhz=szybkosc i wydajnosc)

prosze pisac tylko na temat :)

z gory dzieki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie napisałeś, jaką płytą główną dysponujecie.

Na forum przyjmuje się, ze bezpieczną temperaturą jest poniżej 60C w max. stressie (np.: Prime95), więc jest jeszcze duży zapas.

Weź tylko pod uwagę 2 rzeczy:

1. Jaką temp. masz w pokoju, i o ile wzrośnie podczas jakiejś fali upałów....

2. Jaki masz zasilacz i napięcia na nim. To sprawdź w pierwszej kolejności miernikiem. Żółty + czarny w MOLEXie powinno być 12V+/- 5%, natomist czerwony + czarny powinno byc 5V +/- 5%.

Nie sugeruj się pomiarami w BIOSie, gdyż często są przełamywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeryne 2,6 podkrecilem do 3,13 na standartowym wentylu ,fsb mialem 481(cos kolo tego) i wszystko stabilnie ,temperatura ok 50 tylko mostek sie grzal bo pci miala jakies 74mhz(okolo) a byla bez radiatora wiec zostalem na 2,88 do czasu zakupu radiatora.Plyta glowna to asus p4p800pe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeryne 2,6 podkrecilem do 3,13 na standartowym wentylu ,fsb mialem 481(cos kolo tego) i wszystko stabilnie ,temperatura ok 50 tylko mostek sie grzal bo pci miala jakies 74mhz(okolo) a byla bez radiatora wiec zostalem na 2,88 do czasu zakupu radiatora.Plyta glowna to asus p4p800pe

na pewno nie, jak już to pci miałeś 37 a agp 74 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeryne 2,6 podkrecilem do 3,13 na standartowym wentylu ,fsb mialem 481(cos kolo tego) i wszystko stabilnie ,temperatura ok 50 tylko mostek sie grzal bo pci miala jakies 74mhz(okolo) a byla bez radiatora wiec zostalem na 2,88 do czasu zakupu radiatora.Plyta glowna to asus p4p800pe

na pewno nie, jak już to pci miałeś 37 a agp 74 MHz.

racja-ale taki mialem odczyt(z sandry lub aidy-dzisiaj sprawdze i tam bylo opisane jaki pci wiec z tad ta pomylka)-normalnie mam 33/66 ale juz mialem cos okolo 40/80 i mam pytanie :czy cos sie stanie przy takim ustawieniu?I jak zablokowac pci na asusie p4p800pe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bron boze nic z niego nie wyciskaj bo go uszkodzisz!! jak chcesz to mozesz go podkrecic 1,7 to jest chyba willamate ?? jezeli tak no to moze by poszedl do 2,1-2,2 wiecej na standardowym chlodzeniu watpie

ja swojego trzymam caly czas na 3,12 i temperaturki mam niskie w granicach 35*C w normalnej pracy max wycisnolem z niego 3,38 czyli prawie 3,4ghz twoj powinien pujsc na 3,0-3,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo . Co się da wycisnąc z Celerona 1,7 Ghz , FSB 100 MHz  , płyta głowna : shuttle AV45GT(2)® ; chipset VIA VT8753 P4X366?? jak paterzyłem na HwInfo to na standardzie miałem ok. 45 stopni ciepła

Ja miałem takiego 1.7 Wiliamette i max. wstawał mi na FSB 117,zmiana napięcia nawet na 1.85V nic nie dawała,a mobo miałem z górnej półki,ale jak podniosłem FSB z poziomu windowsa,to poszedł na FSB 120 na standardowym napięciu (chyba to jest 1.75V).

Wyzej nie próbowałem.

IMO jakieś 1.95 - 2.1 Ghz można osiągnąć,ale jak jest niezablokowane PCI to odradzam powyżej 115 FSB,czyli 1.95 GHz.

Jak napięć nie podnosisz,to po podkręceniu o 15% temperatura dużo nie wzrośnie,ale zapuść prime95 i po pół godziny testu jak nie przekroczy 55 stopni,to jest ok.

Najlepiej by było,żeby poszedł na FSB 133,bo wtedy się dzielnik zmienia i PCI/AGP wraca do normy,ale przy wiliamette nie ma na to żadnych szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bron boze nic z niego nie wyciskaj bo go uszkodzisz!! jak chcesz to mozesz go podkrecic 1,7 to jest chyba willamate ?? jezeli tak no to moze by poszedl do 2,1-2,2 wiecej na standardowym chlodzeniu watpie

ja swojego trzymam caly czas na 3,12 i temperaturki mam niskie w granicach 35*C w normalnej pracy max wycisnolem z niego 3,38 czyli prawie 3,4ghz twoj powinien pujsc na 3,0-3,2

No chyba na ciekłym azocie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak i osobiście mnie to troche dziwi (choć widziałem więc wierzę :-)) Mój konf. celek 2.4 na boxie płyta asus p4p8x deluxe 256 ram (noname) +4 wiatraki co robią cicho niezły wiatr. A problem tak FSB na 135 czyli 3.24Ghz cała reszta bez zmian zero podnoszenia napięcia itd. Temperatura +8* w stresie (teraz 43 było 35) i pełna stabilność... Zero zwisów... A!Trzeźwy byłem i nie na haju. Do dziś mi tak komp hula... Ciekawe??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...