Skocz do zawartości
ducat

Tuning Poloneza. /nowe fotki_02_07/

Co myslisz o koncepcji przerobki tego poldka:  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myslisz o koncepcji przerobki tego poldka:

    • Zajebisty
      20
    • Spoko
      36
    • Po co to
      10
    • Zrobilbym to inaczej
      5
    • Wiocha
      33
    • Totalna wiocha
      64
    • Nieznam sie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi sie troche czytac calego posta wiec moze powtorze pytanie, ale:

drazek skrzyni biegow byl w tym miejscu oryginalnie?

Z tego, co sie orientuje, to chyba wszystkie poldki maja drazek w dolnej czesci konsoli centralnej, pod dosc duzym katem...

@MareCek ci bardzo ładnie odpowiedział, więc ....

 

Co do

 

 

ze zdjęciami poloneza twojego kumpala zapraszam na forum FSO-PTK www.fso.inds.pl wydaje mi się że tam znajdziesz więcej osób które docenią tego poldka Smile

Ździwisz się stary HEHE :twisted:, ale tam juz tez zawędrował:

 

http://www.fso.inds.pl/viewtopic.php?t=1699&start=0

 

Pozdro for all, bo przecież niekażdemu musi się podobac, a nawet dobrze gdy troche kontrowersji wzbudza.

 

Z ciekawostek z ostatniej chwili: jest już inny tłumik, zdecydowanie bardziej pasujący do stylu tego poldasa, a i gaźnik został zastapiony wtryskiem paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze Faka tak go umiescil, bo nie bylo innego sposobu, skoro wrzucil silnik od Fiata (skrzynia biegow poszla dalej w tyl auta, bo sie zwiekszyly rozmiary silnika).

Czyli jak w duzym fiacie walne sobie 2.0 DOHC, to nie mam szans na taka skrzynie? Musi zostac prosto? Nie da sie tego przeskoczyc jakos i zrobic pod katem? (chcialbym f125 z wnetrzem poloneza i napedem od argenty/mirafiori)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze Faka tak go umiescil, bo nie bylo innego sposobu, skoro wrzucil silnik od Fiata (skrzynia biegow poszla dalej w tyl auta, bo sie zwiekszyly rozmiary silnika).

Czyli jak w duzym fiacie walne sobie 2.0 DOHC, to nie mam szans na taka skrzynie? Musi zostac prosto? Nie da sie tego przeskoczyc jakos i zrobic pod katem? (chcialbym f125 z wnetrzem poloneza i napedem od argenty/mirafiori)

Inaczej niedarade (może się myle), ja też teraz mam zamiar kupić sobie "kanta" czy jak moj braciak mówi "focusa" i mam juz na niego koncept (oczywiście narazie niebede zdradzał szczegułów) ale bedzie to to w mordojęzna furka, kolor oczywiscie czerwony.

 

Narazie lekko z funduszami niewyrabiam, ale jak lekko picie ogranicze to coś odłoże hehe.

 

Pozdro

 

PS

Kiedyś nieźle charciłem "kantem" brata, ale on juz dawno przesiadł się na bardziej cywilizowane zachodnie fury, mi jednak sentyment pozostał (tylne siedzenie jest naprawdę obszerne) :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Ja sie powoli ucze, ze nie istnieje "niemozliwe", czy "nie da rade".

Czasami to, co sie wydaje niemozliwe, okazuje sie trudne do wykonania, czesto nieoplacalne, i dlatego mowi sie niemozliwe.

Dla mnie takie "niemozliwe" bylo kupno nowego monitora, ale to inna bajka

Tak samo tutaj. Trzebaby pewnie poszukac mniejszego wymiarami silnika, innej skrzyni biegow (moze na zamowienie zrobic wszystko?), cos trzebaby przyciac, cos dospawac, cos przesunac, ale tak- czy siak w koncu by sie udalo zrobic te dzwignie tam, gdzie chcesz. Tyle, ze koszt tego wynioslby pewnie wiecej niz w tej chwili mozna sobie wyobrazic, totez trzeba sie zastanowic czy jest sens pchac sie w takie cos tylko dla jednej dzwigni.

Chyba nie byloby to zbyt rozsadne.

 

P.s. Ducat- W tym poldolocie dalej sa seryjne hamulce i dyfer?

 

P.s. 2. Ale sie, kurcza banda, rozpisalem troche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Ja sie powoli ucze, ze nie istnieje "niemozliwe", czy "nie da rade".

Czasami to, co sie wydaje niemozliwe, okazuje sie trudne do wykonania,  czesto nieoplacalne, i dlatego mowi sie niemozliwe.

Dla mnie takie "niemozliwe" bylo kupno nowego monitora, ale to inna bajka

Tak samo tutaj. Trzebaby pewnie poszukac mniejszego wymiarami silnika, innej skrzyni biegow (moze na zamowienie zrobic wszystko?), cos trzebaby przyciac, cos dospawac, cos przesunac, ale tak- czy siak w koncu by sie udalo zrobic te dzwignie tam, gdzie chcesz. Tyle, ze koszt tego wynioslby pewnie wiecej niz w tej chwili mozna sobie wyobrazic, totez trzeba sie zastanowic czy jest sens pchac sie w takie cos tylko dla jednej dzwigni.

Chyba nie byloby to zbyt rozsadne.

 

P.s. Ducat- W tym poldolocie dalej sa seryjne hamulce i dyfer?

 

P.s. 2. Ale sie, kurcza banda, rozpisalem troche ;)

Z tymi hamulcami to troche przegiołem, bo naprawdę są dobre chiociaż seryjne (LUKASY) powiem ci szczerze ze radzą sobie nadzwyczaj dobrze, a dyfer też jakos wytrzymuje, o ile dobrze wiem to jeszcze niezmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh to spox jak wszystko daje rade.

Sam mam lucasy, wiec wiem co potrafia. Ale ogolnie te hamulce zbyt rewelacyjne nie sa- czasami (przynajmniej u mnie) maja dziwne momenty slabszego hamowania kiedy trzeba mocno depnac zeby wogole zaczely (a nie sa bynajmniej zapowietrzone)

 

Poza tym- chyba smiesznie troche musza wygladac takie malutkie tarcze

przy takich duzych felgach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Pierwsze co przekaz znajomemu pozdrowienia za mega wyjechana fure;];]

Niewiem co sadzicie omnie ale dopiero skonczyłem 18 lat i nabyłem prawko;]

Miałem do wydania na moje pierwsze auto 12tys zł. i rozwazałem nad kupnem BMW.

Słyszac od swojego znajomego ze jego sasiad sprzedaje poloneza stan ideał blacharka B.D.B nie zastanawiałem sie ani minuty i nabyłem poldasa. jest to rocznik 1994. nabylem go naprawde za smieszne pieniadze bo 400zł;] silnik chodzil ale nienajlepiej myslałem nad remontem czy wymiana;]

Juz prawie kupiłem silnik 1.6 ale preczytałem gazete u kumpla o tuningu byl tam polonez z silnikiem 2.0 DOHC 16V. Bardzo mocno zainteresowała mnie ta jednostka, i nawet nie daleko miejsca zamieszkania, i nabyłem tuz oto silnik i skzynie biegów za 1000zł silnik odrazu trafił do znjomego na warsztat;] zrobił kompletny szlif . kute tłoki polerowane kanaly planowana glowica i co najwazniejsze zmienił mi wałki rozrzdu typu Berda <dokonca sie nieznam ale tak on tonazwał.> i dzieki temu motorek wkreca sie w ok 7500obr/in i oszacowano w nim moc na 150KM. zwija kapcia jak nie wiem i dla waszej wiadomosci kreciłem juz nie raz i most jeszcze sie trzyma nie wyje itp.

 

wracajac to tematy chce zrobic teraz tuning wizualny i bardzo podobaja mi sie te przednie swiatla jakby ktos mógl tu napiac od zcego one sa byłbym bardzo wdzieczny;];]

Ten poldas jest poprostu odjechany ;];] tyl fakt faktem troche sie niezgrywa ale poczyms trzeba widac ze to plads ;];]

pozrawiam

 

P.S wszyscy krytycy JESLI jezdzicie czyms lepszym np BMW to jest wam łatwo napisac ze to wies hehe;];] pozdro jol

Wasze BMW napewno niewyrórzni sie z tłumu tak jak np ten ploldas;];]

jeszcze raz wielkie pozdrowiska dla wlasciciela auta:):)

Edytowane przez Diablo991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu , że będzie wytrzymalszy motor. Z 2.0 bez doładowania robi się 240 KM przy 8 300 obr/min, obroty dopuszczalne 9 000 obr/min (honda 2.0 vtec ) . Nie wiem cóż dziwnego 2.0 i 150 kucyków ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem przepraszam ten silnik miał wczesniej nie zawodzac cie 112KM i szczeze kute tłoki duzo dały;]

pozdr

Wiem ile mial ten silnik, nie martw sie :D . Prosze o konkrety co dały tłoki, dokladne przyrosty. Jaki jest stopien kompresji (i jaki jest fabrycznie)? O ile zostala podniesiona odcinka i jaki jest przebieg momentu w tym dodatkowym zakresie. Masz moze wykres z hamowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jestem Fso fanem też sie wypowiem. Jak na Poldo tuning to wyszło całkiem nieźle.. tyle że te neony ^^. Zazdroszczę furki chociaż ja mam w planach zrobić żółtego borka na małych felach i też 2.0 fiatowskie. Pozdro dla ownera! xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...