Skocz do zawartości
oki_doki_19

Mój sprzęt jakie ma możliwości ??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum, które jak widzę jest ogromne, a w nim wielu fachowców :D. Jest wiele ciekawych tematów, więc będę miał co czytać. Ostatnio zainteresowałem się podkręcaniem kompa, kupiłem sobie książkę "Zwiększ moc swojego komputera, czyli 101 sposobów na poprawę wydajności" i jest spoko, czytam powoli i wprowadzam zmiany, ale tam nie ma wielu spraw, więc będę musiał poszperać na forum. Moje pierwsze pytanie to jakie mam możliwości podkręcenia mojego kompa mając taki sprzęt :

 

procesor AMD k7 Athlon 2000

ram 512 DDR

płyta główna ESC K7S5A

dysk 80 GB WD 7200

k. graficzna G-Force 4 MX 440 DDR 64

k. muzyczna SB Live Player 5.0

 

i reszta sprzętu ( CD-ROM, Nagrywarka, FDD, kieszeń, karta TV, mysz, klawiatura bezprz, głośniki :lol: )

Mam system Windows XP Proffesional...

Acha spotkałem się na forum z takim czymś jak AMD Athlon 2000 + XP, co to oznacza ??, czy chodzi o system XP, czy o jakiś rodzaj Athlona ?? i ten plus też coś znaczy ??

Jeżeli ktoś ma podobny sprzęt i go podkręcał to prosiłbym o podanie możliwości, jakie ma ten sprzęt :D

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000+ to oznaczenie procesora znaczy to mniej wiecej tyle ze wydajnosciowo odpowiada p4 2.0ghz choc jego zeczywisty zegar wynosi 1667MHZ Xp

np. Athlon XP 1700+ ma mnoznik 11,5x i fsb 133mhz realny zegar=1467mhz to zadne oszusto gdyz ten procesor wydajnosciowo jest na poziomie p4 1,7-1,8GHZ a XP skrót od extrem performance (??) .

co do podkrecania twojego sprzetu to na tej plycie nic zabardzo nie podkrecisz a twoj procek to pewnie Athlon 2000+ na jadrze palomino czyli techologi 0.18u raczej z niego juz nic nie wycisniesz :) jedynie karte mozesz podkrecic najlepiej jak by miała wiatrak bo jesli chodzi na samym radiatorze to nieduzo wycisniejsz przynajmniej z rdzenia... podkreca sie takimi programami jak powerstrip/itp. najlepiej przeczytaj FAQ tam jest duzo o tym

pozdrawiam i witam na forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej były Athlony bez XP starsza seria i ich boczne nr ;) odpowiadały jego taktowaniu.

Athlony XP mają ten cwancyk co ww. kolega opisał oraz są technologicznie stopień wyżej jak i ich logika jest nowocześniejsza.

 

Przy OC komputera podstawą jest mocne i stabilne zasilanie. Podkręcony komp do prawidłowej pracy potrzebuje więcej dobrego powera. Słaba zasiłka może zejść i ze sobą zabrać coś więcej i wtedy jest trochę szkoda naszej zabawy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli nic nie zrobię :( czyli podkręcanie się skończyło tak szybko jak się zaczęło :lol: :wink:.

W takim razie powinienem zmienić płytę główną, i procesor. Coś jeszcze ??, i jak już to jaki sprzęt w zamian byście mi proponowali ?? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to twoj komp mi wyglada ma madein hipermarket, IMO podales za malo danych jaki to jest dokladnie proc (palomino czy co . ? ) jakie masz te RAMy ? jaki zasilacz ? o twojej mobo jest duzy topic zalozony poczytaj se.. ten gf to jakis 64 bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe żadne made in market :lol: kupywany w normalnym sklepie komputerowym :P. Do tego jak dzisiaj zobaczyłem to procek jest XP 2000+ to się trochę lepiej poczułem, bo myślałem że mam jakiś stary model, choć nie znam się i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie hehe 8) :lol: Resztę gabarytów podam później bo teraz muszę lecieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz się za podkręcanie to tak jak koledzy pisali, spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o swoim sprzęcie. Skorzystaj z programów aida i sandra. Poczytaj overclockerskie poradniki na tym forum a potem juz pytaj o szczegóły. Znajdziesz tu bardzo dużo, wystarczy poszukać.

 

Życzę ci żeby to nie był palomino. W sumie to dobry i wydajny proc ale strasznie cienki do podrasowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak to palomino to najwyżej na athlona 2200-2300 podkręcisz na tej płycie(w drugim kompie mam ecs k7s6a i palomino 1700 i na A1900 idzie i ramki 266) jak będziesz miał szczęście i dobre chłodzenie (bo się strasznie grzeją) kartę grafiki (mimo że tragiczna) też podkręcisz np riva tuner (każdy smark ważny :D )

LPC - może on do nowych modeli się nie zalicza ,ale zależy ile On za niego dał więc nie ma co ryczeć z niego ,bo jak widać gościu nie zna się i do tego nie wiadomo ile kasiury miał w portfelu

A i Oki doki masz nie najnowszy model ,ale moze być (mam kumpla co ma cel 1,7 i 256mb ram i taką grafę jak Ty i w cośtam gra , nawet Far Cry-ja przeszedł :D :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe żadne made in market :lol: kupywany w normalnym sklepie komputerowym :

 

Kompa kupowałem rok temu na wakacjach, a składałem go sam (kumple tylko coś doradzali, bo sami składali) z tym że na płytach głównych się nie znałem i nie znam, a procek mówili że Athlon jest dobry... :roll: (a składałem po raz pierwszy :roll: ) i zdawało mi się że to dobry sprzęt. (nie wiedziałem wtedy nic o podkręcaniu, ani o tych wszystkich szczegółach które są do tego potrzebne, dodam że wcześniej miałem starego grata "1.6 GB dysk !!(teraz 80 GB), 16 mb ram DIMM !!(ter 512 DDR w jednej kości), win95, jakąś cieńką kartę grafiki (ter. G-Force 4 MX 440 64 RAM DDR), i zintegrowaną muzykę :?(ter. SBlaster Live Player 5.0), monitor 15" (ter. LG Flatron 17" z płaskim ekranem i pare dodatkowych podzespołów jak nagrywara.k TV...). Starego kompa kupował mój ojciec X lat temu i z przeznaczeniem do pracy, a co do nowego kompa to nie było znajomego z taką grafą, muzyką, kartą TV, ramem, dyskiem... więc jak dla mnie to był bardzo dobry zakup a kosztował 3500 zł. :roll:

Oczywiście jak bym teraz kupował kompa to bym najpierw się dowiedział co jest najlepiej podkręcalne, i z jakimi innymi częściami kompa razem najlepiej się podkręca i działa, ale z nowym sprzętem to muszę jeszcze poczekać trochę :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to co udało mi się znaleźć na temat mojego sprzętu:

procesor:...................AMD Athlon XP 2000+ (1,66GHz-to chyba do procka?!)

płyta główna:..............K7VTA3

dysk:.........................80 GB WD 7200

ram:..........................512 DDR w jednej kości

grafika:......................GeForce 4 DDR 64 / 440

muzyka:.....................SBlaster Live Player 5.0

 

Kurcze coś mi się wydaje że niewiele nowego doszło, nie wiem czego brakuje, o jakie szczegóły chodzi. Jeśli możecie napiszcie gdzie mogę poszukać/znaleźć potrzebne do oceny informacje na temat mojego sprzętu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz znalesc szczegoly na temat swojego kompa,wszystko o procesorze,wszystko o plycie glownej,wszystko o karcie graficznej ,wszystko o pamieci ,podaj tez jaki masz wentylatorek na CPU,jaki zasilacz ,czy masz radiatory na ramach.

po porstu wszystko co potrzebne jest do o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalooj se aida32 itp . tam duzo pisze .. info ktore podales nie wnosza nic nowego nadal zamalo wiadomo o twoim configu a co do 3500 za tego kompa to ...... :lol: nawet rok temu .. no ale nie kazdy ma odrazu wiedze itp ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aidy32 sobie nie zainstalowałem, bo za długo się ściągała :/, za to mam już Sandrę :D.

 

System summary:

 

...

 

Processor

..Model..................................AMD Athlon XP2000+

..Speed.................................1.66GHz

..Performance Rating...............2000 (estimated)

..Type....................................standard

..L2 On-board casche...............256kb ECC Synchronous Write-Back (16-way, 64 byte line size)

 

Mainboard

..Bus(es).................................ISA AGP PCI IMB USB i2c/SMBus

..MP Support............................1CPU(s)

..MP APIC................................Yes

..System BIOS.........................Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG

..Mainboard..............................KT333-8235

..Total Memory.........................511MB DDR-SDRAM

 

Chipset1

..Model.....................................VIA Technologies Inc VT8366/A,VT8367 Apollo KT266/A,KT333 CPU to PCI Bridge

..Front Side Bus Speed..............2x133MHz (266MHz dada rate)

..Total Memory..........................512MB DDR SDRAM

..Memory Bus Speed.................2x133MHz (266MHz dada rate)

 

...

 

Mainboard Information

 

...

Model.......................................KT333-8235

...

 

System Memory Controller

 

...

Bank0/1 - AO............................DIMM 512MB czy to oznacza że mam DIMM a nie DDR ??!!

...

 

Jak coś to pytać o potrzebne informacje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz DD-R, sam przecież napisałeś :P Naucz się czytać to, co piszesz :D

..Memory Bus Speed.................2x133MHz (266MHz dada rate)

 

Poza tym KT 333 obsługiwało wyłącznie DD-R ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz płyte na kt333 to juz dobrze,

ale jakie masz pamieci, chodzi o szybkość 266, 333 400 ?(napisane na pamięciach)

I jaka rev płyty bo najlepsza była rev5( masz to napisane na płycie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz DD-R, sam przecież napisałeś :P Naucz się czytać to, co piszesz :D

..Memory Bus Speed.................2x133MHz (266MHz dada rate)  

 

Poza tym KT 333 obsługiwało wyłącznie DD-R

Hehe, jasne że tak napisałem, bo takie zamawiałem. Poza tym nie wiedziałem że KT 333 obsługuje tylko DDR-y :P. Jak zobaczyłem w Sandże że pisze "Bank0/1 - AO DIMM 512MB" to myślałem że pisze że w pierwszej kości mam 512 ramu DIMM. Dzięki za odpowiedż, bo już myślałem że mnie w sklepie wyciulali :lol: 8), uff odetchłem z ulgą :wink:.

Masz płyte na kt333 to juz dobrze,  

ale jakie masz pamieci, chodzi o szybkość 266, 333 400 ?(napisane na pamięciach)  

I jaka rev płyty bo najlepsza była rev5( masz to napisane na płycie )

szybkość pamięci niestety tylko 266 :? a płyta V5 to już lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassaj z netu jakiś programik typu CPU Z (www.cpuid.com) i zobacz jaki to typ rdzenia procesora. I napisz z tamtąd  Code name i voltage. Wtedy można określić co to za procesor i ile z niego można....

Code name: Thoroughbred

voltage: 1.648 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no.. Proc ok. To nie palomino więc powinien się kręcić. Spróbuj na początek mnożnik zmienić o ile sie da. Poczytaj o płycie głównej bo ja nie miałem z nią do czynienia więc Ci nie podpowiem. Proc rokuje nadzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz procka z odblokowanym mnożnikiem, wiec obniż mnoznik drut-modem i ustaw fsb na 333 synhro z pamieciami(jeśli wytrzymaja 333)

zakladajac ze ma odblokowanego proca, to po co mu drut do obnizania mnoznika?? ;)

 

mam podobny konfig,przy niewielkiej zmianie napiecia proc powinien pojsc na 2.1 GHz.

trzeba tylko zbadac kostki pamieci,tzn kostke :)

najlepiej wyciagnij ja z plytki i spisz wszystko co jest na nich napisane(jest to extremalnie proste :) ) wtedy bedziemy wiedziec co i jak.

i najwazniejsze: jaki masz zasilacz?? (na zasilaczu jest naklejka-podaj firme i power(xxxW)).pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma K7VTA3 czy K7S5A to tak czy tak pozostaje drut-mod bo żadna nie obsługujr mnożnika. Pozostaje drut-mod, ale chłopak się pewnie nie odważy.

Co do tego jaka to płyta - jak czarny laminat to K7S5A, jak fioletowy to K7VTA3. Ani na jednej, ani na drugiej płycie nie będzie działać prawidłowo fsb 166 (nawet pomimo kt333). Nie mówię tu o kombinowaniu na K7S5A, tylko o normalnym ustawieniu takiego fsb w biosie.

Elpawlakos - drut mod jest właśnie po to, jeśli mnożnik na procesorze jest odblokowany a płyta nie obsługuje jego zmiany. Jeśli byłby zablokowany to możesz podrutować i cały socket i nic Ci to nie da bo nie odblokujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma plyte na KT333. Przeciez pokazal loga z sisoft sandry, aaj ?

Do oki_doki_19 - oprocz plyty to sprzet masz na srednim poziomie.

Starczy jeszcze na jakis czas.

Jezeli chcesz przedluzyc jego zywotnosc to mozesz sie postarac o lepsza plyte. Mysle, ze po sprzedaniu tej do nowej bedziesz musial doplacic nie wielkie pieniadze do sredniej jakosci plyty, na ktorej juz podkrecisz sobie procesor.

Moze w tym sklepie sie da z nimi pogadac i Ci wymienia za doplata.

Przewaznie sie da wiec sprobuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak płyta na 100% K7S5A,

 

Nie wiem czy to do czegoś potrzebne ale na dysku pisze:

5VDC --- 0,80A

12VDC---0,45A

 

Co do ramu, to są dwie naklejki. Na pierwszej pisze:

KURZ266X64C25/512

.............2.5V............

........KINGSTON........

A na drógiej, poza tą pierwszą linijką:

KING DDR266/5 i wyżej dużymi cyframi 126-393 (nie wiem czy potrzebne do czegoś)

 

Zasilacz CODEGEN 300W

ATX 2.03(P4), MODEL: 250XA

 

AC INPUT............230VAC 4A 50Hz

AC OUTPUT.........230VAC 0,5A 50Hz

DC OUTPUT.........+3.3V / +5V / +12V / -5V / -12V / +5FSB

............................ 20A / 30A / 13A / 0.5A / 0.8A / 2A

.......................165W Max..../........./...9.6W Max../.........

......................................300W

 

Kaeres jaką płytę byś mi proponował, aby mój PC się mógł najlepiej roz(pod)kręcić :D ??

 

Samone3 dlaczego moja karta graficzna jest tragiczna :? ?? zawsze myślałem że mam bardzo dobrą kartę graficzną 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa ma napisane MX i wlasnie to znaczy ze jest to taka, niskobudzetowa wersja mozna powiedziec....poza tym sa jeszcze titanum ktore sa znacznie wydajniejsze ale i drozsze, chociaz spotkalem sie z niezlymi wersjami gf 4 mx 440 - kuzyn ma prolinka i na ecs k7vta3 v3 na palomio 1800+ wyciagnal kolo 6000 w 3dmarku 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakąś cieńką kartę grafiki (ter. G-Force 4 MX 440 64 RAM DDR)

No więc z tą cienkością to prawie nic się nie zmieniło :P Sam miałem (tylko że 128 bit), to niezły szajs :D

 

(mam kumpla co ma cel 1,7 i 256mb ram i taką grafę jak Ty i w cośtam gra , nawet Far Cry-ja przeszedł )

Jeszcze niedawno miałem identyczny config :) W Far Cry nawet na low nie dało się prawie grać :P Ale... w najblizszym czasie się to zmieni bo mój Radek dostanie kopa w postaci Bartona 2500+ :D

 

PS Ta twoja karta jest 64 bitowa więc wielkiej wydajności nie oczekuj. No i 256 RAM... wiem jaki to ból :)

 

PS2 Najlepiej zapisz sobie najpierw wyniki benchmarków przed podkręceniem żebyś potem mógł porównać wzrost wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...