Skocz do zawartości
Gość robot

PS 3.0 w Far cry - zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

Te efekty ktore tam widzisz, sa do uzyskania w identycznej formie na PS2.0.I beda bo oficjalny patch do farcry`a ma to wnosic.PS 3.0 jedynie przedluza dlugosc shadera (1 zamiast 2 przykladowo) a nie dodaje nowe mozliwosci wizualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulez, tu wlasnie chodzi o to ze to niebedzie emulacja tylko dokladnie ten sam rezultat, dokladnie tych samych obliczen, tylko robiony jakby to powiedziec w dwoch przebiegach.Czyli jest szansa ze na Nv bedzie szybciej, ale nie ladniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]AMD Rulez, tu wlasnie chodzi o to ze to niebedzie emulacja tylko dokladnie ten sam rezultat, dokladnie tych samych obliczen, tylko robiony jakby to powiedziec w dwoch przebiegach.Czyli jest szansa ze na Nv bedzie szybciej, ale nie ladniej.

czyli taka sama sytuacja jak emulowany PS2 na FX :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw ludzie zjeżdżali nVidię bo słabsze shadery, nV poprawiła to się ciskali że wolniej itp. teraz GF będzie szybszy i z lepszymi efektami to fani ati brzęczą że to to samo tylko wolniej .... jak będę chciał wolniej to nie kupię takiej karty, po to się kupuje dobrą grafę żeby mieć szybciej i nie mieć dylamatu : szybko czy ładnie :)

 

GF będzie rządził, ATi pewnie już pracuje nad nowymi optymalizacjami sterowników żeby w testach nadganiać i nadal będzie zaprzeczało.

 

efekty są ok, mocne światło w ciemności oślepia, krawędzie rozmyte i widać wyraźny blask - ten bajer mi się na maxa podoba. wkońcu są jakieś rzeczywiste efekty a nie mocno (za mocno) wycieniowane kamienie i radocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATi pewnie już pracuje nad nowymi optymalizacjami sterowników żeby w testach nadganiać i nadal będzie zaprzeczało.

Z tego co mi wiadomo to Nvidia jak narazie jest liderem w optymalizacji sterowników (incydent z FX'em i optymalizacja dentek co objawialo sie pogorszeniem jakośc obrazu i zwiekszeniem pkt w 3dmarku)

 

Ale ja tam nie wynikam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

najpierw ludzie zjeżdżali nVidię bo słabsze shadery, nV poprawiła to się ciskali że wolniej itp. teraz GF będzie szybszy i z lepszymi efektami to fani ati brzęczą że to to samo tylko wolniej .... jak będę chciał wolniej to nie kupię takiej karty, po to się kupuje dobrą grafę żeby mieć szybciej i nie mieć dylamatu : szybko czy ładnie :)

 

GF będzie rządził, ATi pewnie już pracuje nad nowymi optymalizacjami sterowników żeby w testach nadganiać i nadal będzie zaprzeczało.

 

efekty są ok, mocne światło w ciemności oślepia, krawędzie rozmyte i widać wyraźny blask - ten bajer mi się na maxa podoba.  wkońcu są jakieś rzeczywiste efekty a nie mocno (za mocno) wycieniowane kamienie i radocha.

bo są przygłupasy, kolejny raz NVIDIA tryumfuje

X800 to nic nowego, jakieś denne 3Dc, które nie będzie miało obsługi w większości gier i nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

ATi pewnie już pracuje nad nowymi optymalizacjami sterowników żeby w testach nadganiać i nadal będzie zaprzeczało.

Z tego co mi wiadomo to Nvidia jak narazie jest liderem w optymalizacji sterowników (incydent z FX'em i optymalizacja dentek co objawialo sie pogorszeniem jakośc obrazu i zwiekszeniem pkt w 3dmarku)

 

Ale ja tam nie wynikam....

to ciekawe, bo to samo wyszło przy anizo niedawno u ATI i jej optymalizacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ludzie spokoj nie wiadomo co bedzie wiec chyba nie ma co gdybac, moze ati cos tam wykombinuje w sterach i bedzie rownie ladnie i moze porownywalnie w szybkosci a moze nie, na dzien dzisiejszy wiadomo na pewno ze nv40 jest bardziej zaawansowane technologicznie i tyle :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prierwsze, optymalizacje ATI nie dotyczyly filtrowania anizotropowego, ale filtrowania trojliniowego. Po drugie - milon razy tluczone - pokaz mi, w ktorym miejscu ta optymalizacja powoduje widoczne pogorszenie jakosci obrazu... Jak na razie nikomu na swiecie sie znalezienie takiego przykladu nie udalo. Bo widzisz, sa 'optymalizacje' i Optymalizacje...

 

Taaa, 'denne' 3dc, ktore nic nie daje... :lol: Alez skad. Tutaj oczywiscie zadnej roznicy nie ma :

Dołączona grafika

A wszyscy, ktorzy ja widza, doswiadczaja zbiorowej halucynacji...

Zreszta, przykladowo tu tutaj mozna sobie conieco poczytac :

http://www.digital-daily.com/video/ati-rad...0xt/index04.htm

http://www.driverheaven.net/reviews/vision...x800pro/3dc.htm

http://usads.vibrantmedia.com/system/Exter...time=1334839577

 

I prosze, nvidiowcy, dajcie spokoj - kolejny watek zalozony wylacznie dla rozpetania wojny i obrazania innych. I oczywiscie znowu widac tu te samo osoby... :? Ponownie leca hurtowo niepodwazalne fakty :

'3dc ... które nie będzie miało obsługi w większości gier', ' teraz GF będzie szybszy i z lepszymi efektami', 'GF będzie rządził, ATi pewnie już pracuje nad nowymi optymalizacjami sterowników', 'na GF 6800 będzie na pewno ładniej i szybciej', ...

:? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem jak mozna obserwować efekty p.s na screenach :wink: prawdziwą moc p.s najlepiej widać w ruchu wiec csreeny to se mozna zrobić i zamiescic niech pokaza chodzaca gre jakis filmik

jak far cry bedzie chodzic na p.s to ati wystruga cos zeby pokazać ze tak na prawde nie ma róznice ..kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyczna sytuacja jak z PS 2.0 NVIDII - jak zrobili optymalizacje pod kakretna gre to wtedy jakos chodzila . tu bedzie tak samo . poprostu tym razem Nvidia gora , widomo jak te optymalizacje wygladaly u Nvidii w przypadku PS 2.0 , tak samo biedna bedzie teraz w przypadku ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ,a tak wogole pomijajac fakt ze tak naprawde NOWE u nv to jest HDR (i bardziej tu bym dopatrywal sie jakichs standardow przyszlosci) a u ati 3DC, to slyszeliscie o tym ze na bliskim wschodzie pokazala sie JEDNA sztuka (tak jedna karta nie model ;) Gf 6800 ? :D .Recenzecni nawet sie pluli ze msi wolalo sprzedac niz im dac do recenzji :))).

Ludzie ,do czasu jak te karty stanieja do poziomu ~1tys czyli poziom akceptowalny przez polaka, to juz nawet sis bedzie wspieral Ps3.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wazne jaka masz karte graficzna. Masz tak na jaka cię stac. Ja kupilem najlepsza w stosunku cena/wydajnosc w danym momencie. Mam tak a nie inna i jestem zadowolony. A jak widze takich pajaców co widza jedna klatke wiecej sprzedaja, kupuja, zamieniaja i wariuja to mi sie slabo robi.

Każdy ma co ma. pO co jakieś wojny. Masz Ati fajnie pewnie masz piekny obraz super świetnie, Ja mam Nvidie, tez fajnie zaplacilem 900 zyla i nie musze sie srac z modowanie.

Po co komu takie wojny i tworzenie bezsensownych problemów.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tu bedzie tak samo . poprostu tym razem Nvidia gora , widomo jak te optymalizacje wygladaly u Nvidii w przypadku PS 2.0 , tak samo biedna bedzie teraz w przypadku ATI

Nostradamus Junior... :?: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinno być dobrze, to jak, kto zgadnie jak mój radek pociągnął PS 3.0??  :twisted:  :wink:  :twisted:

 

jest żle ! nie widzisz ze niema screenow ?? twoj radek ma w ps 2 to co fx w ps3 przynamniej czesciowo z tego co wiem a poza tym te screnny na poczatk utematu to nie ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Te wasze super światła HDR są już w becie Half Life2. Jest taki lewel zaczynający się na molo. Tamte HDRy wyglądają o niebo lepiej i na Radku 9500Pro zasówały jak trzeba. A tutaj to wcisneli je na siłę i wszystko świeci się jak psu jajka. :lol: :lol: :lol: Strasznie oślepiają i są wszęgdzie gdzie się tylko dało! Kolejny efekt jaki zauważyłem to nowy bump mapping czyli Displacement Mapping czy Paralax. Nic nowego. Te shadery standardowo są w FarCry tylko jakimś cudem ich nie użyto. Za słaba moc nV3x??? Dołączona grafika

 

Nieważne. Nie wnikam. Powiem tylko tyle. PS2.0 to tosamo co PS3.0. Jedyna różnica to taka, że łatwiej napisać programy shaderów pod 3.0. Są dłuższe instrukcje i mogą działać szybciej. To wszystko. Skoro nV jest słaba w PS2.0 to nadrabia teraz PS3.0. Wszystko rozstrzygnie się, czy programiści zechcą pisać specjalnie pod PS3.0. Brak poparcia ze strony programistów nie przyniesie korzyści z posiadania tej karty. To proste. :wink: Fakt faktem nvidia nadrobiła straty i znów zacznie liczyć się na rynku po porażce z serią FX. Ale z 6800 też jest problem bo chipy strasznie trudno wyprodukować i kiedy ostatecznie pojawią się ciężko przewidzieć. Sama nvidia tego nie wie! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Czy to jest wazne jaka masz karte graficzna. Masz tak na jaka cię stac. Ja kupilem najlepsza w stosunku cena/wydajnosc w danym momencie. Mam tak a nie inna i jestem zadowolony. A jak widze takich pajaców co widza jedna klatke wiecej sprzedaja, kupuja, zamieniaja i wariuja to mi sie slabo robi.  

Każdy ma co ma. pO co jakieś wojny. Masz Ati fajnie pewnie masz piekny obraz super świetnie, Ja mam Nvidie, tez fajnie zaplacilem 900 zyla i nie musze sie srac z modowanie.  

Po co komu takie wojny i tworzenie bezsensownych problemów.  

Pozdrowienia dla wszystkich.

lepiej nie pisz, że masz GF FX 5900XT, bo cię zaraz ATIocwy zjadą, oni nie rozumią, że ktoś nie chce ich tego zasranego R9800Pro z którym są same problemy, dla nich się liczy 10-20 klatek więcej, nawet jak gra jest płynna na obecnej karcie :lol:

mów do nich jak do słupa - ATI ATI ATI ATI :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie. Serwisy robia sobie z geby smietnik, a w NV robia frajerzy bo sadza, ze wlaczajac PS1.1 z elementami nocnych swietlikow nabiora forumowiczow. Przeciez Was sie nie da oszukac :)

Jest PS3.0 i nie wyrobicie chocby caly sztab ATI sie uparl.

Co innego, ze te swiecidelka faktycznie wygladaja jakby sie psu jajca swiecily :P

Ale ten screen po prostu rozwalil mi oczy.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Nic nowego. Te wasze super światła HDR są już w becie Half Life2. Jest taki lewel zaczynający się na molo. Tamte HDRy wyglądają o niebo lepiej i na Radku 9500Pro zasówały jak trzeba. A tutaj to wcisneli je na siłę i wszystko świeci się jak psu jajka.  :lol:  :lol:  :lol:  Strasznie oślepiają i są wszęgdzie gdzie się tylko dało! Kolejny efekt jaki zauważyłem to nowy bump mapping czyli Displacement Mapping czy Paralax. Nic nowego. Te shadery standardowo są w FarCry tylko jakimś cudem ich nie użyto. Za słaba moc nV3x??? Dołączona grafika

 

Nieważne. Nie wnikam. Powiem tylko tyle. PS2.0 to tosamo co PS3.0. Jedyna różnica to taka, że łatwiej napisać programy shaderów pod 3.0. Są dłuższe instrukcje i mogą działać szybciej. To wszystko. Skoro nV jest słaba w PS2.0 to nadrabia teraz PS3.0. Wszystko rozstrzygnie się, czy programiści zechcą pisać specjalnie pod PS3.0. Brak poparcia ze strony programistów nie przyniesie korzyści z posiadania tej karty. To proste.  :wink:  Fakt faktem nvidia nadrobiła straty i znów zacznie liczyć się na rynku po porażce z serią FX. Ale z 6800 też jest problem bo chipy strasznie trudno wyprodukować i kiedy ostatecznie pojawią się ciężko przewidzieć. Sama nvidia tego nie wie!  :wink:

kolega kojak_ct najwidoczniej pracuje w Valve i grał już w HL2 i to jeszcze na RADEONie 9500Pro i wszystko o niej wie - jakie będą osiągi, jak będzie działała na poszczególnych kartach :lol:

 

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów Ty? :x Czy nie widzisz, że napisałem o wersji beta??? Jakbyś nie wiedział to ta wersja co kiedyś wyciekła! A wtedy miałem jeszcze Mediona 9600TX czyli 9500Pro! I zdziwiłbyś się jak to pięknie wtedy chodziło z HDR! I nie muszę pracować dla Valve :D

 

PS.

Wiesz? Nie musiałem do FarCry tak jak Ty rezygnować ze swojej ukochanej karty! :lol: :lol: :lol: Masz szczęście, że patch 1.1 uratował twojego FX5900XT przed sprzedażą hehe. :wink:

Peace 8)

 

Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz tak sobie was czytam to widze kto jest czyim fanatykiem, jezu, zeby sie kłucić o taką <span style="color:red;">[ciach!]</span>łe :| i nadodatek obrażać się nawzajem, gorzej niz w piaskownicy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Znów Ty?  :x  Czy nie widzisz, że napisałem o wersji beta??? Jakbyś nie wiedział to ta wersja co kiedyś wyciekła! A wtedy miałem jeszcze Mediona 9600TX czyli 9500Pro! I zdziwiłbyś się jak to pięknie wtedy chodziło z HDR! I nie muszę pracować dla Valve  :D  

 

PS.

Wiesz? Nie musiałem do FarCry tak jak Ty rezygnować ze swojej ukochanej karty!  :lol:  :lol:  :lol:  Masz szczęście, że patch 1.1 uratował twojego FX5900XT przed sprzedażą hehe.  :wink:  

Peace  8)

 

Koniec tematu.

tak, a od kiedy beta to wersja finalna, nie wiadomo jak będzie chodzić ta ostatnia, która trafi do sklepów, więc daruj sobie

 

masz straszną podniete, że masz 20-30 fpsów więcej w FarCry pod PS2.0? niech ATI jeszcze usprawni swoje sterowniki, bo niedługo to nawet ten FC się nie włączy, bo zaleje go fala fatal errorów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...