Skocz do zawartości
EMET

Celeronik D krecony na 4000 - idzie nowe panowie

Rekomendowane odpowiedzi

no i co z tego że wychodzi skoro wydajnością przy tych 4GHz bedzie dorównywał bartonowi 2500+ a cena bedzie ze dwa razy wyższa ,czy nie lepiej kupić bartona w wersji M i podkręcić na 2500MHz będzie taniej i wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys czlowieku taki CELERON 4 Ghz moze juz spokojnie konkurowac z Athlonem 3200 chodzi o tego nowego Celka z 256 kb L2 bo ten celek 128 kb to nawet 5 Ghz moze wtedy bedzie tak wydajny jak bartek 2500 ale ten New Celeron jest naprawde niezly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to z "nie laniem" to moj patent w tym watku i nie udzieliem licencji ,wiec .... udzielam jej teraz :D

 

Celeron D 2.4 jeszcze ma troche do Athlona 2400+ ,i raczej tak zostaniue bo i tak bedzie mniej wydajny od P4

mniejszy cache w tej architekturze to nie przelewki

ale cholera wykrakalem -zostawili normalna przepustowosc -widac nawet Intel uczy sie na bledach

 

najlepszym Celerem byl Tualantin 1200 bo krecil sie jak glupi i dyspnowal "nieceleronową" wydajnoscia

 

Dr.Stan -temp z diody odczytuje SpeedFan'em 4.09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr.Stan -temp z diody odczytuje SpeedFan'em 4.09

U mnie SpeedFan nie pokazuje odczytu z diody. Podczas Prim95 naciskam w pewnym momencie reset i wchodze szybko do biosa. System Temperature jest w SF, CPU Surface Temperature jest w SF, ale CPU Core Temperature nie ma w SF. :( Są za to jakieś inne temperaturki, np. taka która podczas Prime95 rośnie o 25 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<font color="#FF0000">[ciach!]</font> znowu wojna sie robi. Sugestia dla adminów - przy rejestracji dodajce opcję wyboru platformy, i zablokujcie możliwość przeglądania innych niż sie podało.

To w takim razie co Ty tu robisz? Ześ wymyślił :x . To moze zrobić to samo z ludzmi którzy mają Ati i nVidię? Już nic nie proponuj. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo te wojny to naprawde nudne. Najlepiej to jak sie ludzie wypowiadają co nie mieli z czymś styczności.

Tak jakbym powiedział że radki są do [gluteus maximus] bo lubie nvidie. Nie miałem nigdy radka więc nie wiem. Dowiem sie wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiekszosc ludzi mowi ze Celerony to szroty ale tak naprawde nigdy przy nich nie siedzialy i to jest wlasnie smutne . Ja na AMD siedzialem ale na K6-2 500 Mhz wiec nie moge teraz za wiele wypowiedziec na temat Athlonow XP ale moge sie wypowiedziec na temat Celeronow ja posiadam Celerona 2.6 Ghz i moge powiedziec fakt nie dorasta on Pentiumowi ale jest calkiem calkiem do gier , filmow , muzy spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr.Stan -temp z diody odczytuje SpeedFan'em 4.09

U mnie SpeedFan nie pokazuje odczytu z diody. Podczas Prim95 naciskam w pewnym momencie reset i wchodze szybko do biosa. System Temperature jest w SF, CPU Surface Temperature jest w SF, ale CPU Core Temperature nie ma w SF. :( Są za to jakieś inne temperaturki, np. taka która podczas Prime95 rośnie o 25 stopni.
najnowszy bios i SpeedFan 4.09

najwyzsza temp to z diody

a dokladnie Temp2 z LM90

temp1 z LM90 mozna odrazu wywalic bo nie wskazuje nic prawdziwego

 

 

genghiskhan

a po co goowno kupowac i liczyc na cuda za pol roku

za pol roku to A64 bedzie kosztowal znosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB - powiem ci tak. Temp2 z LM90 pokazuje mi 37 stopni w idle, a w biosie od razu po reseciku jest 47 stopni.

Po włączeniu Prime95 temperaturka tego czujnika nagle skacze do jakichś 55 i rośnie do ok. 64. Dziwne jakieś. Przerwe Prime95 i jest od razu 48 stopni i spada stopniowo do 39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB - powiem ci tak. Temp2 z LM90 pokazuje mi 37 stopni w idle, a w biosie od razu po reseciku jest 47 stopni.

Po włączeniu Prime95 temperaturka tego czujnika nagle skacze do jakichś 55 i rośnie do ok. 64. Dziwne jakieś. Przerwe Prime95 i jest od razu 48 stopni i spada stopniowo do 39.

to zeczywoscie dziwnie ci wskazuje

to ze rosnie to dobrze ,ze spada szybko tez

ale ze ma 39C na diodzie to jakie masz chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Titana TTC-CU9TB/SC chodzi na 3000RPM. Właśnie w biosie pokazuje 47 stopni w idle na CPU Core, a chyba dziwne żę zmieniało by sie o 25 stopni podczas prime, i to nagle.

Np. speedfan pokazuje 37, włącze jakąś aplikacje to jest pare sekund 42 i od razu 37. Coś to chyba nie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo te wojny to naprawde nudne. Najlepiej to jak sie ludzie wypowiadają co nie mieli z czymś styczności.

Tak jakbym powiedział że radki są do [gluteus maximus] bo lubie nvidie. Nie miałem nigdy radka więc nie wiem. Dowiem sie wkrótce.

Zgadzam się: są nudne i nigdy się nie skończą, ale ten Twój pomysł z podziałem forum to był niewypał :roll: . Dla jednego najwspanialszy na świecie będzie C1.8 a dla innego D1.8 i to się nigdy nie skończy :x . Dla tych co zaczynają taką wojnę tygodniowy urlop - daje do myślenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na Celeronie 1.7, 1.7, 2.0, 2.0 wszystkie z 256MB ramu i nie kręcone i o wiele milej siedzi się przy Duronie @2100 (co ja zrobię chyba się nie zastrzelę, żę potrafiłem a Duron dał się podkręcić o 500MHz) szczególnie jak liczy się SETI tu Celerony są tak nie miłosiernie bite, że aż żal za departamęt ściska.

Dodanie do tych zestawów po jeszcze jednej kostce 256MB da więkrzy konfort pracy jak stawianie tych cpu na wyższe MHz, Durnia 1600 też to dotyczy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to dodatkowy cache nie wydziela prawie nic ciepla ?? u mnie po przesiadce z XP z 256 cache na Bartona 5 st do gory w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Titana TTC-CU9TB/SC chodzi na 3000RPM. Właśnie w biosie pokazuje 47 stopni w idle na CPU Core, a chyba dziwne żę zmieniało by sie o 25 stopni podczas prime, i to nagle.

Np. speedfan pokazuje 37, włącze jakąś aplikacje to jest pare sekund 42 i od razu 37. Coś to chyba nie tak jest.

to ze temp skacze to dobrze

bardziej mi nie pasuje ,ze na tak podkreconym procu masz 37C na diodzie

 

temp dody rosnie momentalnie przy obciazeniu ,wlacz se wykresy temp z diody i z pod socketa

wlaczasz obciazenie i dioda idzie pionowo do gory a socket powoli bo zanim cieplo rozejdzie sie po laminacie to troche czasu mija

u kumpla na AT7-MAX2 jest tak samo ,temp ma zblizone do moich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeberko - Co masz na mysli a co wy w tej pracy robicie ? Bo jesli uwazasz ze ten Celeron dalej bedzie taki slaby jak ten pierwsze to raczej jestes w bledzie gdzies wyzej dawalem linka do testu Celerona ktory wypadl calkiem dobrze nawet dawal rade Pentiumom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co Word, Access, Excel jak w biurze.

Statystycznie miłośnicy Intela częściej są skazani na Celerony niż posiadacze procesorów AMD na Durony, odnoszę Celerony do P4 a Durony do Athlony XP.

Z reszto o co ta dyskusja, bez sensu, jeszcze raz powtórzę jak komuś pasuje komp na Celeronie to wszystko jest OK ale jak zaczyna dyskutować na temat beznadziejności procesorów AMD a za przykład hi-tech daje produkt Intela Celeron 2.8 GHz to ja przepraszam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komuś pasuje komp na Celeronie to wszystko jest OK ale jak zaczyna dyskutować na temat beznadziejności procesorów AMD a za przykład hi-tech daje produkt Intela Celeron 2.8 GHz to ja przepraszam.

Pozdrawiam

trafiles w samo sedno

mialem taki przypadek lamusa-prymusa ,ale zreszta juz kiedys o nim pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...