Skocz do zawartości
EMET

Celeronik D krecony na 4000 - idzie nowe panowie

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm...

Gdyby standardowo każdy celek mógł robić 4GHz to bym się zastanawiał, a tak...

Zobaczymy jeszcze niebawem Sempronika. W końcu to athlonXP tyle że wykonany w technologii 0.09 jak celina i ma do tego SSE2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Semprony też pewnie trzeba bedzie nowsze płyty mieć.

Oczywiście ja mówię o tych Sempronach, które wejdą w SocketA, bo jak wiadomo ;) będą i na stare płyty i na nowe. No z tym że na stare płyty będą nieco gorsze. Tak sobie myśle, że AMD ze strachu przed CelinąD postanowiło wypuścić mu konkurenta. Analogia widoczna jest przecież gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten celek to udana propozycja intela , jakis lepszy stepping pewnie niedlugo wejdzie i spokojnie 4 GHz bedzie sie krecil na AC . oplaca sie to nawet kupowac - ale te najtansze wersje za 400 zl . choc wiadomo za niewiele wiecej ma sie 2500 bartka M - ale jak ktos cce miec intela to jest to dobry wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic...

3500+ jaki to zegar? jest taki Athlon?

skad wiesz ze pójdzie na tyle i jaki PR musi miec?

PR rating chyba nie idzie proporcjonalnie .. ;)

srednio Bartki 2800+ idą na ~2.3GHz czy to wystarczy aby było 3500+ ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny proc dla zapartych intelowców ;-)

w sumie nie wprowadza nic nowego tj. wciąż jest słaby wydajność / $$, kręci się ładnie tyle że te mhazety są takie intelowe ;-) przy cenie porownywalej z bartonem-m... znajdzie jak zwykle wielu klientów w hipermarketach hehe :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic...

3500+ jaki to zegar? jest taki Athlon?

skad wiesz ze pójdzie na tyle i jaki PR musi miec?

PR rating chyba nie idzie proporcjonalnie .. ;)

srednio Bartki 2800+ idą na ~2.3GHz czy to wystarczy aby było 3500+ ? :)

Mała poprawka. Średnio 2500+ (nie mobile) idą na 3200+ czyli jakieś 2,3GHz bez dotykania napięcia, nie wspomnę o FSB (minimum 333@400, ale każdy jak umie to ustawi na najsłabszym ASrocku nawet 210). A 2800+ nikt nie kupuje - nie wart tej ceny. Przy podniesionym napięciu 2500 idą w okolicach 2500MHz (do 1,8V - 1,85V spokojnie na AC za 50zł można, a nawet taniej).

A tutaj "dobra nowina" dla posiadaczy Prescotta:

http://www.frazpc.pl//komentarz/10995-43 :lol:

W sumie nie ma się z czego śmiać, lepiej by było żeby AMD miało w tym przedziale cenowym jakiegoś konkurenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.3 ghz - to raczej 3300-3400xp , na najslabszym asrocku nie masz szans w 99% osiagnac 210 fsb . moj idzie ledwo 187 stabilnie . przy podniesionym napieciu 2500xp (zwykle) nie pojda na 2500 mhz na AC - zreszta na wodnym tez - duzo jest takich gdzie granica jest 2.3 ghz . mobilne lepiej sie kreca lecz tez nie wszystkie , kwestia szczescia . duzo bajek napisales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są wyniki na benchma......

generalnie Celek D 3.5GHz spokojnie wyprzedza Athlona 2800+...

ale Celek 2.8 juz nei :(

tutaj jest test nie kreconych

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=2093&p=1

i nowy celek wlasnie od bartka dostaje w dupe......Celek D 2,8GHZ...dostaje w dupe od AMD 2600+ wiec te nowe proce intela to zadna rewelacja......juz naprawe wolalbym cos z amd 2400+ do 2600+

no chyba ze chcialbym jak najtaniej to wtedy moze..........gdyby nie bylo Duronów....heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.3 ghz - to raczej 3300-3400xp , na najslabszym asrocku nie masz szans w 99% osiagnac 210 fsb . moj idzie ledwo 187 stabilnie .  przy podniesionym napieciu 2500xp (zwykle)  nie pojda na 2500 mhz na AC - zreszta na wodnym tez - duzo jest takich gdzie granica jest 2.3 ghz . mobilne lepiej sie kreca lecz tez nie wszystkie , kwestia szczescia . duzo bajek napisales

Na twoim AsRocku nie ma FSB400 oficjalnie, na K7S8XE jest i o tą płytkę mi chodziło. No z tym, że nie jest to najtańszy AsRock (195zł) ;) 210FSB lekko na kilku sztukach w prime95 sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się na AMD bo tanio i wydajnie ale czekam na intela ,dlaczego? bo tylko chipset intela pozwala zadawalająco oglądać TV, TV SAT na kompie, czyli nie chodzi tu o procek tylko o chipset płyty głównej.

Teraz to żeś mnie rozśmieszył. :D :D :D

Miałem przez czas jakiś Intela z Celeronem 1.7,teraz mam Amd jak w podpisce,kilka kart DVB (Sky Star2,VisionPlus,KWorld) i na jednej i na drugiej platformie i żadnej róznicy w oglądaniu TV sat nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaskun , pisales wyraznie o najtanszym asrocku - a nie o jego wersji drozszej ( na k7s8x 208 fsb to bodajze rekord stabilnego fsb) , pozatym reszta tego co napisales rowniez nijak ma sie do rzeczywistosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem tendencyjny ale jak dla mnie to dalej Athlon jest numer 1. A jakieś zdanie sobie wyrobiłem bo właśnie używam Celerona D 2.53Ghz. Nie jest podkręcony i płyta jest słaba (na czas serwisowania tej z podpisu) Everest110 Odczyt z pamięci 2600Mb/s zapis 806Mb/s dla porównania mój Athlon odczyt: 3090Mb/s zapis: 1170Mb/s. Ale może ja się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten celek to udana propozycja intela , jakis lepszy stepping pewnie niedlugo wejdzie i spokojnie 4 GHz bedzie sie krecil na AC . oplaca sie to nawet kupowac ..

raczysz zartowac ;-) coprawda poprawka wzgleden starych celkow i te 4ghz moze i zrobisz na AC ale na coolerze za 200zł !! i temp w okolicach 70*C.......

pozatym test porownania bartona 2800+ i celka 3,5ghz

barton 2,8 ma zegar 2,1ghz (12,5x166) celeron 1,4ghz wiecej + dopał w postaci wyzszego FSB chłodzony wyzej wymienionym coolerem za 2 stowki prz 70*C dopiero drepcze po piętach zwyklemu bartonowi ?? ...a przeciez jak juz ktos pisał za ta kase mozna kupic 2500+ Mke + głupiego Whisper rocka IV za 40zł i fsb przestawic na 166 daje nam to cos w okolicach 3400+/3500+

 

jedno mozna powiedziec Intel zrobił duzy krok w przód w stosunku do starego celafona ale tez ZADNA do alternatywa do Athlona.. i tu wciąz jest 2 kroki w tyle...

a tak BTW. robili gdzies testy durona 1.8ghz z celkiem 2,66?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie przed chwila wymienilem mojego starego Celka 2.6 Ghz na Athlona 2500 i musze powiedziec ze na Athlon pracuje 1000 razy lepiej wszytskie okna wgrywaja sie bardzo duzo szybciej. Ale jest jeden maly problem dlaczego w programach wykrywa mi go jako Athlona 1900 mimo ze wykrywa normalnie 512 L2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie przed chwila wymienilem mojego starego Celka 2.6 Ghz na Athlona 2500 i musze powiedziec ze na Athlon pracuje 1000 razy lepiej wszytskie okna wgrywaja sie bardzo duzo szybciej. Ale jest jeden maly problem dlaczego w programach wykrywa mi go jako Athlona 1900 mimo ze wykrywa normalnie 512 L2 ?

Może bios ma stary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są wyniki na benchma......

generalnie Celek D 3.5GHz spokojnie wyprzedza Athlona 2800+...

ale Celek 2.8 juz nei :(

tutaj jest test nie kreconych

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=2093&p=1

i nowy celek wlasnie od bartka dostaje w [gluteus maximus]......Celek D 2,8GHZ...dostaje w [gluteus maximus] od AMD 2600+ wiec te nowe proce intela to zadna rewelacja......juz naprawe wolalbym cos z amd 2400+ do 2600+

no chyba ze chcialbym jak najtaniej to wtedy moze..........gdyby nie bylo Duronów....heheh

Ale wreszcie ktoś porównuje Celerona do Athlona a nie Pentium do Athlona !!! Intel uciekł dość znacznie technologicznie a AMD niestety krąży ciągle wokół 3000+ (czyli 2200-2400Mhz).Jeżeli AMD nic nie zrobi szybko z zegarami swoich procesorów to Intel może ich zmiażdżyć a byłoby szkoda bo tak to konkurencja powoduje , że jeden musi się liczyć z drugim i ceny mają jaki taki poziom. A ja właśnie testuje sobie tego "smażonego cielaka" jak ktoś napisał i wychodzi mi , że całkiem fajny proc. Na default napięciu chodzi na magistrali 166Mhz a po podniesieniu do 1,425V działa na 19x200MHz (mam model 2,53MHz) co daje 3,8GHz i z tym zegarem większość testów pokazuje wydajność mojego AXP2500+@3200+ !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu ktos zaczal gadac po ludzku :)

wkurza mnie na tym forum ze znaczna wiekszosc to fanatycy amd ktory nie uznaja ze p4 ht sa szybsze od axp (choc a64 juz wygrywaja z p4 ht)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo normalnie Barton 2500+ to coś koło 1880 MHz, mój leci na 2100 Mhz. Same mega herce to nie wszystko a tak na prawdę w realu ile osób ma P4 2.8GHz i to na dobrej MOBO z HT i na 800 do tego jeszcze wykręconego. Bo ja znam 10 osób co ma Bartka 2500+ w tym troje wykręciło go na 3100+ i sys stabilny jak skała.

Zdrowia

PS

Cieszmy się z tego co mamy bo w Chinach intenet kneblują. 15 lat temu u nas było to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...