Skocz do zawartości
tomasir

Podkładka pod mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam wykonać sobie jakąs godziwą podkładkę pod mysz. Mam mx700. Jakiego materiału użyć - czy idealnie wypolerowane drewno się sprawdzić? Czy może szkło (szyba) same lub pokryte jakąś powierzchnią?

 

Od razu dodam iż jakimś namiętnym graczem nie jestem. Przydałaby mi się podkładka taka która minimalizowałaby zużywanie się ślizgaczy a przy tym była prosta w obsłudze ...

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paneli podłogowych to raczej siężk słaby poslizg [próbowałem] a co do ścierania slizgaczy to na aalegro saą skatezy po 5 zł i slizgacze sie nie ścierają i lepszy poslizg [zwłaszcza na twardych opdkładkach- na ricochecie spoX :)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paneli podłogowych to raczej siężk słaby poslizg [próbowałem] a co do ścierania slizgaczy to na aalegro saą skatezy po 5 zł  i slizgacze sie nie ścierają i lepszy poslizg [zwłaszcza na twardych opdkładkach- na ricochecie spoX :)]

ta, lepiej juz kupowac te skatezy :)

a pozatym nic nie rób tylko zamów sobie na allegro raindropa za 40zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był wielki turniej gier komputerowych, i w związq z tym że odpadłem od razu to miałem okazję pochodzić sobie po salach i pogapić się na mychy i podkładki porządnych graczy. No i z moich obserwacji wynika że ludzie grający w shootery preferują myszki duże, masywne (mx500, IE 4.0) Strategie np. Starcraft-mniejsze szybsze mychy np. mx 300,310.

Po zmacaniu wszystkich chyba możliwych podkładek stwierdzam że jajlepszym w tym momęcie zakupem jest evg. Rikochet.

Miałem nadzieję na lepszy efekt ze strony icemata steelpada. Okazało się że steelpady z seri S scale nie są takie niezniszczalne jak by się wydawało i jak zapewnia producent! znalazłem kilka tak zakatowanych egzemplaży że prawie wklęsłych. Zjechane też było kilka funców.

Kupę CSowców gra na gigantycznych destrukt padach które mają właściwości jak zwykłe raindropy tylko że w większym wydaniu.

 

Trzeba opracować jakiś dobry patent na podkładkę, bo te niedość że są cholernie drogie to niedopracowane...

Kombinuję od dłurzszego czasu z płytkami gresowymi bo niektóre z wyrzszej pułki powierzchnię mają prawie taką sama jak icematy... Dzisiaj lecę do obi z mychą na ślizgach od icemata i zobaczymy, może się coś znajdzie.

ps. wezmę aparat... bo miny ludzi widzących mnie podczas testów są conajmniej interesujące ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam rikocheta od pol roku i ie3.0 od roku uzywam mouse sktatezow,pare godzin dziennie gram w cs'ka jak narazie 0 "starć" naprawde moge w 100% polecic,a jezli nisko budzetowo to : kiedys na forum o tematyce cs'a była projekt i wykonanie niejakiego black moon'a ale niestety fotki znikneły z ftp'a i zamułeczka,zrobił on tam podkladke z patelni teflonowej obszytej jakiems strasznie sliskim materiałem naprawde wygladalo to I klasa,a i chyba było swietne w uzytkowanniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_T: a co to byl za turniej????

 

całkiem fajny był turniej...

o taki: http://www.warsawgamesday.com

 

*******************************************************

 

W obi można wypożyczac kafelki w celu sprawdzenia czy pasują, po wnikliwych testach powierzchni wybrałem sobie jedną całkiem spoko i "wyporzyczyłem". No i miało być tak pięknie i sie okazało że pięknie jest, ale tylko na kulkowych bo super sensor-mx który działa na wszystkich powierzchniach, aktrat na tej nie chce...

Niepoddając się szukałem dzielnie dalej no i się udało... Cudownym materiałem okazała się:

"Mata Plastikowa na stół TOP MARK sp. zoo Łódź wyprodukowano w chinach" za 0.99zł

Takie cienkie plastikowe cos mające za zadanie uratowanie blatu kuchennego przed ostrzem noża. Przyklejone cieniutką werstwą kleju polimerowego do nieprzydatnej płytki, daje efekt co najmniej funca ;-) zero tarcia, zero klejenia!! niewimaga nadprzyrodzonej estetyki tak jak icemat. Ciekawe jak będzie ze zurzywaniem skatezów.

Nieskromnie uwarzam mój wynalazek za genialny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkładek patelniowych to pomysł nie jest głupi, nawet mało brakowało i bym się wziął kiedyś za cięcie patelni.

Problem jest ze znalezieniem taniej patelni o idealnie płaskiej i równej powierzchni... pozatym trzeba być w posiadaniu kilku urządzeń pozwalających na ładne wypiłowanie i wyszlifowanie.

 

Jak ktoś chce to moge wysłać foty mojego pada. Mate kupiłem w Leclercu na ursynowie między stoiskiem a kubkami plastikowymi ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ice mat SE albo jakas funca zreszta zobacz tu http://h4g.pl/default.php/cPath/28?osCsid=...a9966b1ee02e93a , albo podkładka wykonana z patelni teflonowej, idziesz do tesco, geanta albo innego supermakretu, kupujesz patelenie o duzej srednicy wycinasz dno, obrabiasz krwadzeie papierem/diaxem aby sie potem nie pokaleczyc , przyssawki na spod aby sie nie ruszala i masz super podkładka, duzo graczy w counter-strike tego uzywa do myszek optycznych :] taka podkladka macie tu http://counter-strike.pl/pliki/images/2004/02/pad4.jpg i tu http://counter-strike.pl/pliki/images/2004/02/pad1.jpg goscie z polskiego clanu na to wpadli :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sondzicie o wypolerowaniu na blysk aluminiowej plytki anodowaniu jej i zafarbowaniu na czarno?? na googlech znalazlem pare przepisow na anodowanie i powiem wam ze to wcale trudne nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem super płaskie powierzchnie nie są idealne. Icemat, steelpad func, niesą wypolerowane na lustro tylko delikatnie chropowate i matowe. Wypolerowanie przy suchej powierzchni powoduje tylko zwiększenie tarcia, w wypadku powierzchni chropowatej powierzchnia styku podkładki ze ślizgaczem jest znacznie mniejsza bo są mikroskopijne górki i dołki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam EverGlide Q]|[ Edition + IE 3.0 (droższe to jest od mojego kompa całego :P). Śmigam na tym zestawie od pół roku... po 4-5 godzin dziennie w CS-ka, Q3, Fife :D

 

I ... pad niezniszczony wgóle, na muszce pod kciukiem troszqu wytarte. Pad ma chropowata strukture, nie ma na nim ogromnego poślizgu, którego nie lubie zresztą. Jedynym mankamentem jest "przyklejanie się do podkładki" bez mouse-sketez'ów :/

 

Ale jestem baaaaaaardzo zadowolony !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa alternatywa dla podkladek za 150zl jest szmata za 5zl... ale nie kazda, trzeba poszukac, pochodzic po jakichs Auchan itp i posprawdzac co lezy na polkach.. ale jak juz znajdziesz to pokochasz taki kawalek szmaty :)

Istnieje cala rzsza zawodowych graczy urzywajacych wlasnie tanich ale starannie dobranych podkladek. Ja np swoja przerobilem robiac specjalna podstawe z folii aby latwo ja zamocowac do stolu, nie klejac samego stolu... mx510 dziala na niej idealnie bez skatez i nie oddalbym tej szmaty za 100zl nawet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...