Skocz do zawartości
Homer

Router do dzielenia netu w Autocomie

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy chce podzielić łącze internetowe na 2 lub 3 kompy. Dostawcą jest Autocom. Jaki router polecacie do tego typu zadania. Chodzi mi o cos w miare taniego i niezawodnego, moze byc jakiś asmax. Nie wiem dokładniejak jest z internetem z Autocomu, czy wymaganie jest podanie adresu MAC karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem , z tym że ja chce dzielić sieć z bratem ,bo lamus ciągle na moim kompie siedzi a ma lapa, więc na pewno jakoś sie da to zrobić. Sieć autokom .

Nie bardzo rozumiem pytania :"jak doprowadzają???"

 

Po prostu mamy jakiś obok biurka, jakby zewnętrzny modem (takie białe pudełko motoroli: SB4101 SURFboard cable modem) z niego do sieciówki w kompie idzie kabel, podobno ip jest przypisywana na stałe do sieciówki w kompie (cokolwiek to znaczy)

Podobno za pomocą routera da sie sygnał dzielić .

Pytanie 1 jaki byłby najlepszy i w miare tani.

Pytanie 2 jak to zrobić ,żeby ci (zdziercy) sie nie skapowali

 

btw. doprowadzają siec chyba ethernetem :http://www.autocom.pl/

 

Z góry THX za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz cos wiemy :]

macie modem kablowy.... musisz na swoim kompie zainstalowac program do dzielenia lacza (np. winroute). wsadzic druga sieciowke.

 

sieciowka 1 -> internet

sieciowka 2 -> drugi komp (kabel z przeplotem, CrossOver)

 

ustawiasz winroute'a (na forum jest tego pelno) i jest necik :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...