Skocz do zawartości
AleX69

bench ... Startu Windy ;)

Rekomendowane odpowiedzi

chcial bym rozpoczac nurtujacy niektorych temat ...

"Warto czy nie warto optymalizowac uruchamianie systemu"

kazdy ma problemy "czemu tak dlugo", "u niego sie szybciej laduje" ... "co zrobic by windoza sie szybciej ladowala?"

 

do tego potrzebny nam bedzie Microsoft'owy program o dzwiecznej nazwie BootVis w wersji 1.3.37.0

Pierwszy etap:  

Przed użyciem programu zamknij wszystkie inne aplikacje. W BootVis'ie przejdź do menu File->New->Next Boot + Driver Delays. Otworzy się okno, w którym klikasz ok. Kolejne okno odlicza czas do ponownego uruchomieni komputera. Pierwszy „przebieg” jest testowy. Po wystartowaniu Windows musimy odczekać, aż na ekranie pojawi się okienko BootVisa. Zobaczysz teraz graficzną reprezentację procesu uruchamiania systemu.  

 

Drugi etap:  

Teraz rozkazujemy programowi zoptymalizować proces uruchamiania  

- wybieramy z menu opcję Trace => Optimize System. Efektem będzie kolejny restart systemu. Po uruchomieniu Windows odczekujemy, aż BootVis zakończy pracę. I to by było tyle.  

 

Uwagi:  

- użycie BootVisa wymaga włączonej usługi Harmonogram zadań  

- po zainstalowaniu nowych sterowników dowolnego urządzenia warto uruchomić BootVisa i nakazać mu ponowną optymalizację startu Windows.

 

proponuje zrobic screen przed optymalizacja i po optymalizacji

Powodzenia

 

PROSZE NIE KOMENTOWAC TOPICU ... TYLKO WYNIKI

NIE DOSTOSOWANIE SIE DO TEJ REGULY BEDZIE ZGLASZANE MODERATOROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex, przede wszystkim podaj realne czasy mierzone stoperem !!!!!

U mnie było podobnie na wykresach, niby szybciej, ale system uruchamiał się tak samo.

p.s. nie polecam BootVisa, wolę TuneXP, który daje zauważalną poprawę.

p.s. a zgłaszaj sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak... hibernacja daje przyspieszenie nieporównywalne ;] Wyłączanie kompa trwa 8 sekund, włączanie 32 sekundy od wcisnięcia powerON. I to nie prawda ze windowsa trzeba restarowac kilka razy dziennie bo UPTIME mojej windy to średnio 120 godzin, a to nie wynika z utraty stabilności tylko z potrzeby klasycznego restartu.

Dodając... nie oglądam tylko www na kompie, ale zarzynam go czym tylko można (servery SQL, PHP, MatLab, srodowiska 3D 2D, edycja dzwięków, gry ;] ... i inni ). I windows działa spokojnie 200 godzin bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wasza namowa odpalilem tuneXp i ultra fast loading czy jak to tam - robilo sie to strasznie dlugo i co ??? I NIC windows przed zabiegiem odpalal sie 37 sek i po zabiegu odpala sie 37 sek mierzone stoperem od rozpoczecia ladowania windy (wcisniecie enter w menu lilo) do znikniecia klepsydry juz po pojawieniu sie pulpitu :/

Dzisiaj sprawdze tego bootvisa i zdam relacje :)

Winda to xp prof + sp1 prawie roczna proszaca sie o reinstalke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie juz po testach bootvisa

I przed i po optymalizacji bootvis podaje identyczny czas ladowania sie windy czyli 37 sek jednak po optymalizacji REALNY czas ladowania windy zmalal do 31 sek mierzone stoperem od wcisniecia entera w lilo do znikniecia klepsydry po ukazaniu sie pulpitu.

Sam pulpit ukazuje sie juz po jakichs 24 sek

Wiec dziala. Po reinstalce systemu dam nowe testy :) mysle ze zejde ponizej 25 sek :P tym bardziej ze ten pasek aktualnie przesuwa mi sie 3 razy a na swiezym windowsie tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi ten BootVis wywala coś takiego:

 

Nie znaleziono punktu wejścia procedury WmiOpenTraceWithCursor w bibliotece ADVAPI32.dll

 

Myślałem, że to z powodu braku tego pliku w systemie. Ściągnąłem go, dodałem do systemu, a błąd dalej się pojawia.

Może ktoś wie o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...