Skocz do zawartości
|MALY|_old

Thermaltake Volcano 12 eXtreme - Opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wydajnego a zarazem cichego chlodzenia na procesor AMD Athlon XP 2500+. Procesor bedzie rzecz jasna podkrecany. Myslalem nad Thermaltake Volcano 12 eXtreme tyle ze nie wiem jak sprawdza sie w praktyce. Mile widziane opinie uzytkownikow tego modelu. Jesli tez macie inne propozycje co do wentylatora to wymagania jakie musi spelniac:

 

- Cichy

- Wydajny

- Max 200 zl

- Wszystko oprocz Zalmanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz cichego to nie wiem czemu twój wybór padł na ten model, wydajny jest to fakt, ale hałas ponoć niedozniesienia (48dB na obrotach 5500). Jeśli chodzi o jakieś inne coolery to było tu nieraz o takich, teraz wybór masz duży, poczytaj forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v1ru5: Oj duzy duzy jest ten wybor az za duzy. Ciezko takiemu poczatkujacemu wybrac cos odpowiedniego, a wiec prosze tu o pomoc.

 

Moze jest ktos w posiadaniu Thermaltake Volcano 12 eXtreme i wlasnie oni sie wypowiedza na temat halasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem volcano 9 i faktycznie nie tyle jest głośny co wpada w wibracje... Na najcichszych obrotach jest przez to głośniejszy niż na rzędu 2300-2400 obr. Strach się bać co by było z tt 12 :| te wibracje nieco zniwelowałem kładąc kompa na listwie powietrznej. A podobno tt 12 jest równie głośny. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy chłopaki gadacie, przecież TT specjalnie dało trzy łopatki by był ciszej. Przecież Volcano jest jednym z najcichszych przy 2000RPM a te 4800 to tylko zapas mocy, jak nie chcesz to nie wykorzystujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam Tt 12 volcano (nie extreme mam tego zwykłego z 66 blaszkami miedzianymi),przy 2000 obr jest bardzo cichy naprawde ledwo go slychac,ale jak zapodam max to juz jest konkretna szuszarka.Barton 2500@2410 (fsb 220x11),v-core 1,68 temp w idlu(tak pokazuje uGuru na abicie an7)42/43 stopnie w lecie,jak byly zmienieszjsze noce w idle przy otwartm oknie 38 stopni,w max stresie po paru godzinach grania nie przkracza 50 w letni dzien - wszytsko na 2000rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i bylby lepszy ale moge przeznaczyc max 200 zl na radiator i wentyl wczesniej zdecysowalem sie na volcano extreme ale dzis chyba zmienilem zdanie na slk 900A i dobry wentyl jeszcze nie wiem jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i bylby lepszy ale moge przeznaczyc max 200 zl na radiator i wentyl wczesniej zdecysowalem sie na volcano extreme ale dzis chyba zmienilem zdanie na slk 900A i dobry wentyl jeszcze nie wiem jaki.

popieram :) ja mam wnetyl cooler mastera 92x92 i fanmate-wiatrak kręci sie 2000rpm.otwarta obudowa, procek na 2400mhz przy 1.85V i podczas testu CPUBURn nie przekracza 50 stopni.I nie musze otwierać zadnego okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Volcano 12 od kilku miesiecy. Na Bartonie 2500@2300 mam w stresie 49 stopni. Obroty minimalne. Halas praktycznie nieslyszalny.

UWAGA: Proponuje dogiac nieco zapinke od tego wiatraka. Korzysc jest podwojna: eliminacja ewentualnych wibracji w ktore moze wpadac wiatrak, oraz poprawa chlodzenia.

Polecam Volcano 12 bo ma rewelacyjny stosunek Cena/Jakosc,Wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten volcano 12 ma wiatrak na podwujnych łożyskach kulkowych wiec jestem pawien za nawed na najnizszych obrotach nie jest cichy.Może nie słychać szumu powiertrza ale łożyska napewno dają równo.Mam juz z tym doswiadczenia i wątpie zebym się mylił.Dalej polecam albo slk 900a albo sp97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam na volcano 12, bo przy jego cenie ( minimalna 130 zeta), wyposażeniu i zapasie mocy jaki posiada jest to chyba najrozsądniej wyglądający wybór.

Jeśli chodzi o głośność to przeglądałem wczoraj trochę opinii i były do siebie bardzo zbliżone:

min obroty - bardzo cichy, prawie niesłyszalny,

do 3500 - cichy, niewiele głośniejszy niz na 2000 rpm, za to dużo wydajniej

powyżej 3500 rpm - zaczyna być głośny,

max obroty - jakoś da się wytrzymać, byle nie w nocy :P

 

Wnioski:

 

Jak napisał IceBreaker: najlepszy stosunek: cena/jakość/wydajność

Wystarczające chłodzenie nawet dla podkręconych procków przy 3500 rpm,

w razie potrzeby np. upały, bardzo ostry overclocking można wykorzystać zapas suszarki dającej 5500rpm.

Już bym go kupił gdyby nie to że chyba najpierw muszę zmienić zasilacz i jego waga mnie trochę przeraża(muszę pomyśleć jak go dodatkowo przymocować).

 

P.S Porównanioe z termalright:

w jednym z testów przegrał z modelem 800 (coś tam) - nie podali jaki wentyl był przy termalright,

w innym teście wygrał z 900a (na wentylu właśnie z volcano 12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam tego "termosa" już ponad trzy miechy fakty sa nastepujace: na moim Athlonie 2500+ XP podkreconym do 3200 temp. sa takie spoczynek: 41 stopni a stres roznie...45, 46 stopni, Prima szla pol doby i temp maksymalnie osiagala 51 stopni. Dodaje ze temp w moim pokoju wynosi przewaznie 22 stopnie a wentylator jest ustawiony na 3200 rpm. To chlodzenie przy takich obrotach jest tak samo ciche jak boxowe ktore mialem wczesniej wiec nie zgodze sie z tymi co twierdza ze ten trzy-lopatkowy wiatrak jest glosny. Owszem powyzej 4000 rpm to juz jest suszara ale po co ustawaic takie obroty jak na 3000 rpm chlodzi poprostu -nawet 3200- wysmienicie. Jakis cichy i dosc wydjant wentylator w obudowe i mozna smialo go kupowac tym bardziej ze cena jego znacznie juz spadla.....Jednym slowem chlodzenie TT 12 volcano jest jak dla mnie ekstra, chlodzi rewelacja i jest przy tym ciche w porownaniu do konkurencji....kupno jego goraco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam na volcano 12, bo przy jego cenie ( minimalna 130 zeta), wyposażeniu i zapasie mocy jaki posiada jest to chyba najrozsądniej wyglądający wybór.

Jeśli chodzi o głośność to przeglądałem wczoraj trochę opinii i były do siebie bardzo zbliżone:

min obroty - bardzo cichy, prawie niesłyszalny,

do 3500 - cichy, niewiele głośniejszy niz na 2000 rpm, za to dużo wydajniejpowyżej 3500 rpm - zaczyna być głośny,

max obroty - jakoś da się wytrzymać, byle nie w nocy :P  

hmm......3500 rpm cichy????Dlamnie 2500rpm to głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo masz bdb sluch albo nie wiem gdyby nie wiatrak na moim 5900 to bym tego TT wogole nie slyszal (no i cooler na abicie moglby byc zdeczka cichszy ale powli chyba dojrzewam doWC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem to monstrum... wydajny jest ale cichy nie...

na 50% obrotow halas do zniesienia, na minimum prawie nieslyszalny, ale na maxa to wspolczuje, wyje jak mikser

na maxa temperatura mocno podkreconego bartka przy ~2,0V ( hehe troszku duzo :) ) w obciazeniu oscylowala miedzy 50-60*

wiec wydajny jest, do tego ciezki wiec copershim wg mnie wskazany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v12 na 2500 rpm jest praktycznie niesłyszalny i nie biadolcie ze kulkowe łozyska musza byc głosne bo w v12 nie są ... testowałem ten wentyl i zrobił na mnie bardzo dobre wrazenie .

 

*[duszek karpia]* pisał ze ma volcano9 i na najnizszych obrotach jest głosny przez wibracje i jest to prawda , miałem kiedys v9 i na min rpm wydawał dziwny dzwiek lecz w V12 tego "efektu" nie ma .

 

 

cooler daje sobie rade z mocno podkreconymi cpu nawet na napieciu ok 2v.

 

LINK do recki

 

jesli trafi sie np na allegro za cene ok 130zł to jest to najlepszy wybor , jednak wydanie na niego ok 160zł lub wiecej to przesada i lepiej poszukac czegos ze stajni thermalright'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 PLN brutto w sklepie www.pcprojekt.pl (to nie jest reklama, mają promocje na produkty Thermaltake).

Dowiadywałem się o wysyłkę i za 10 zeta mogą wysłać pocztą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wczoraj sie przesiadlem z Vulcano 11 Xaser Edition na Zalmana 7000A-Cu, i jestem bardzo zadowolony, cisza niesamowita slysze dysk twardy :) wydajnosc o ok 8 - 10 stp lepsza w porownaniu do Vulcano, mialem go puszczonego na 3000obr i byl juz glosny, wiadomo ze jak bym dal maxa 5500 to byl by bardzo wydajny ale nie usiedzial bym przy nim 5 minut. Dlatego ja stawiam tylko na Zalmana, jak za drogi kup sobie 7000A- ALCu 3-5 stp mniej wydajny od 7000Cu ale tanszy i ta cisza w tych zalmankach przy takiej wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wczoraj sie przesiadlem z Vulcano 11 Xaser Edition na Zalmana 7000A-Cu, i jestem bardzo zadowolony, cisza niesamowita slysze dysk twardy :) wydajnosc o ok 8 - 10 stp lepsza w porownaniu do Vulcano, mialem go puszczonego na 3000obr i byl juz glosny, wiadomo ze jak bym dal maxa 5500 to byl by bardzo wydajny ale nie usiedzial bym przy nim 5 minut. Dlatego ja stawiam tylko na Zalmana, jak za drogi kup sobie 7000A- ALCu 3-5 stp mniej wydajny od 7000Cu ale tanszy i ta cisza w tych zalmankach przy takiej wydajnosci.

ihmo przepąłciłes bo dać 200zł za zalmana to przesada.Lepiej było kupić slk 900a było by troszke taniej i wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ihmo przepąłciłes bo dać 200zł za zalmana to przesada.Lepiej było kupić slk 900a było by troszke taniej i wydajniej

tak sie sklada ze oddalem mojego starego vulcano 11 + hub 10MBit na 5 portow i dostalem zalmana BOX nowke, wiec wydaje mi sie ze niczego nie przeplacilem, a nawet gdybym dal 200zl i tak jest wart tej ceny, takie moje zdanie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...