Skocz do zawartości
ducat

Motocykle - rady, opinie, ciekawostki

Rekomendowane odpowiedzi

jak tak sobie liczyłem, to w mojej krowie seven fifty wychodzi coś koło 312 km na tonę, a co dopiero taka r1 :-), która jest sporo lżejsza i ma więcej mocy

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotreek, niedawno kupiłem agv stealth za 900, malowanie fikusne(multi 2006), testowałem go podczas kursu na moto, więc niewiele. na początku był troche ciasny, ale po kilku h ułożył się. szybka nie paruje, wentylacja ok, wyjmowana wysciolka. zakupu nie żałuję, myślałem jeszcze nad nolanem n84 ale nie mialem gdzie przymierzyć. jak bym mial 200-300zl więcej to bym wziął coś z shoei. nie miałem to kupiłem agv. niedługo zamierzam zrobić jakąś małą reckę na FM i myślę już jak zamontować w środku interkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka, le czy możesz jakiś konkretnie model zaproponować?

 

Bo sam już nie wiem, czego się chwyać :-)

z tego linka to 7 od końca (899 zł - Kask motocyklowy Uvex Boss2000 ) ma mój kuzyn i bardzo sobie go chwali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to ci pomoze :) http://www.youtube.com/watch?v=UOaSIeEl8x0 poecam tez inne filmiki panow z helmetharbor

 

testy kasków: http://www.motorcyclistonline.com/gearbox/...view/index.html

 

zaraz poszukam jeszcze

 

przed zakupem mojego kaszkieta szukałem porównań które normy są najlepsze, w/w tekst daje nam obraz świata kasków, 3 najważniejsze normy: ECE (dokładnie ECE 22-05), SNELL (M2000) i DOT.

 

Standardized Standards

 

To make buying a helmet in the U.S as confusing as possible, there are at least four standards a street motorcycle helmet can meet. The price of entry is the DOT standard, called FMVSS 218, that every street helmet sold here is legally required to pass. There is the European standard, called ECE 22-05, accepted by more than 50 countries. There's the BSI 6658 Type A standard from Britain. And lastly the Snell M2000/M2005 standard, a voluntary, private standard used primarily in the U.S. So every helmet for street use here must meet the DOT standard, and might or might not meet one of the others. Just by looking at the published requirements for each standard, you would guess a DOT-only helmet would be designed to be the softest, with an ECE helmet very close, then a BSI helmet, and then a Snell helmet.

 

Pierwsza to norma europejska, dalsze dwie to normy z hameryki. większość sprzedawanych u nas kasków spełnia normę ECE. Norma DOT jest bardzo podobna (w stanach kazdy kask musi ja spełniać), SNELL różni się nieznacznie. Oczywiście wszyscy uważają swoje normy za najlepsze. kaski używane w motogp muszą spełniać normę ECE.

Edytowane przez kenji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, jeszcze nie kupiłem. W sobotę wybieram się do Częstochowy, a propos, macie moze jakieś namiary na temtejsze sklepy, gdzie mozna zakupić kask? Wiem, że 2 są w okolicach Jasnej Góry i wiem jak tam trafic, ale pozostałe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rocha 187, salon yamahy, jak będziesz jechał z kluczborka do centrum to skręcasz na skrzyżowaniu na wielun/kłobuck, miła obsługa, mieli uvexa, shoei i cos jeszcze ale nie pamiętam już.

 

2. intermotors na Równoległej http://www.intermotors.pl/maps/index.php?map=czestochowa

tam kupiłem swojego agv, pracuje tam spoko gość, sebastian, sprowadził mi kaski do wyboru bo nie wiedziałem dokładnie jakiego rozmiaru potrzebuje. jedyna lipa to taka że mają tylko agv. ceny konkurencyjne, zapłaciłem taniej niż np. 4bikes.pl(sprzedają też na allegro) gdzie też szukałem.

 

a koło jasnej to gdzie dokładnie? ja szukałem tylko w tych dwóch sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło jasnej to tak ogolnie, chodzi mi o te dwa salony co są praktycznie na przeciw siebie, nie pamiętam nazwy ulicy, ale wiem jak tam dojechać :P

 

więc zakupiłem ten kask klik o 119 zł taniej niz w linku.

 

Jak narazie zrobiłem moze z 15 km i wrażenia b.dobre, w porównaniu do tigera to niebo a ziemia :P

 

Pozdrawiam

 

Używaj funkcji "EDYTUJ" zamiast pisać post pod postem :angry:

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...