Skocz do zawartości
ducat

Motocykle - rady, opinie, ciekawostki

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem DIABLO, nie polecam. Ślizgały się jak szalone. Może i miałem stare, ale znam 3 osoby które je użytkowały (Strady) i nie polecają, a znów inny kumpel chwali.

 

Aktualnie mam Pilot Road 2CT i są świetne. Na deszczu trzymają jak moje stare Diablo na suchym :lol:

 

Poczytaj troche, popytaj się na forach i dobierz coś pod siebie ;]

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że czytam i co forum to inne opinie :wink:

Co do Twoich gum, to znalazłem taką opinię:

Moje uwagi sa takie:

- nagrzewa sie dlugo,

- jak jest zimna i na mokrym, to potrafi sie usliznac (i to wcale nie po najechaniu na pasy, itp.)

- w stanie j.w. z manetka trzeba sie ostroznie obchodzic... Wrecz b. ostroznie...

- jak jest nagrzana i na suchym to przy mocnym odkreceniu tez sie slizga...

- przy strzale ze sprzegla, to...tez czesto sie slizga...

- w zlozeniu dosyc stabilne (jak na drogowe opony). Jak sie uslizguja, to delikatnie daja o tym znac zawczasu (IMG:style_emoticons/default/mrugacz.gif)

- przejechalem na nich jakies 8 tys. km. i moim zdaniem zupelnie nie widac sladow zuzycia...

Ty chwalisz, kolo w sumie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nasluchalem sie duzo dobrych opini o pirelli angel st... moze warto za tym sie rozejrzec?

 

edit: dodam ze osobiscie mam zalozone Corsy... oponka ma dobra przyczepnosc na suchym... na deszczu nie ma tragedi... tyle ze nie mam porownania do innych opon tego rozmiaru... jedyne co to ze strasznie szybko sie wycieraja... nie latam na gumie czy nie cisne po torze... a mimo wszystko myslalem ze nastepny sezon przejezdze na nich... a jednak nie...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym nie miałem na tej oponie jeszcze uślizgu.

Na suchym tym bardziej, no ok raz zaczął tył uciekać, ale wtedy opona skończyła się w pochyle ;) I rzeczywiście wtedy daje o sobie znać.

 

Nie wiem czym koleś jeździ i jak jeździ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moje imie to Jacek jestem z Boleslawca jak widać jestem nowiutki:)

 

Przymierzam się do kupna albo hodny vt 750 albo suzuki intruder c 800 i jest to mój pierwszy motor.

Niestety nie posiadam znajomych ,którzy mogliby mi doradzić i proszę Was o jakiekolwiek rady na temat tych motocykli , mam 172 cm i wage 115 kg !!! i nie mam pojecia ktory lepszy, ktory bedzie lepiej sie sprawowal.

Siedziałem na hondzie i na suzuki ale niestety nie mialem przyjemnosci jazdy, wiec nie wiem ktory jest lepszy dla poczatkujacego.

Podzielcie się doświadczeniem,dzieki z góry

Edytowane przez Jacek6565

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź na forum.motocyklistow.pl , tam ci lepiej doradzą.

Co do opon też chcę kupić Pirelli Diablo Strada. Na allegro komplety po 699zł, ale właśnie skończyła się jedyna aukcja z rozmiarem 160 na tył <_< Powiedziano mi, że angel st to prawie to samo co strada, z tym, że angel mają jakąś nową podwójną mieszankę i dzięki temu lepiej trzymają na mokrym. Ja w deszcz nie wyjeżdżam, więc nie będę dokładać 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na mieście, po drodze spotkałem gościa z przebitą przednią oponą, nie miałem czasu, ale po godzinie wracam, a tam dalej stoi.

Wyciągnąłem Horneta, podjeżdżam, a tu koleś mi mówi że ja jako pierwszy się zatrzymałem :blink:

Jako ze weekend to motocykli nie mało jeździ tą trasą, ale nikt oczywiście nawet się nie zapyta czy jakoś można pomóc :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić motocykl Enduro , firmy KTM wersje 125 i z tego powodu mam pytanie:

Czym się różni wersja EXC od SX czy LC2 ? I jaką wersje polecacie ?

A i jeszcze jedno: Czy opłaca się sprowadzić motocykl z zagranicy ? Czy "rozglądać " się

na naszym podwórku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wejść w temat, chcesz kupić moto, ale na razie się tym nie interesujesz?

W takim razie po co?

Albo olej sprawę albo zacznij w tym siedzieć, jak sam nie będziesz wiedział czego chcesz to kto Ci pomoże?

Takie podejście do jakiegokolwiek tematu jest IMO z góry stracone...

 

Google, fora i serwisy motocyklowe... od tego zacznij...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXC to enduro, SX to cross a LC2 to odmiana silnika KTM-a w tym wypadku 2 sów.

EXC ma inne przełożenia i charakterystykę silnika, pewnie i zawieszenie będzie bardziej soft.

SX jest to mówią szybki, zrywny i mocny no i trza go kręcić żeby jechał.

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak nieprzewidziany napęd do kupna :|

Miałem nadzieje że da rade do przyszłego sezony, ale nie dał.

Za 540zł dorwałem Sunstary i DID 525 VM2 Gold [;

 

Btw. ile taki łańcuch powinien wytrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBF 500 na jakieś 2 sezony, później może na coś bardziej sportowego się rzuce. Trzeba się najpierw na czymś rozjeździć :P.

 

Dołączona grafika

 

fajny "prawie" sport do "rozjeżdżenia":) choć osiągi minimalnie gorsze od hondy. ja się na takiej właśnie kawie "rozjeżdżam";). pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale jakoś tak chciał bym trochę pośmigać golaskiem na początek :P. Plstiki troche mnie zniechęcają, a jak przyjdzie mi szlifować to dodatkowe koszty plastików ponieść będę musiał ;].

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio natknąłem się na nowe "junaki" JUNAK M16 czyli Regal-Raptor Daytona 350(2).FLV

Junak

 

Są to modele z 2010r także świeżynki ale może już ktoś wie jak u nich z awaryjnością i wogóle czy warto wogóle na to zwracać uwagę.

Parametry to:

masa 184 kg

pojemność 320 ccm

v -max 140 km/h

moc 27 KM

cena 12'500 zł

 

Filmik:

 

Niby Made in China lecz poprawiane w pl choć pewności nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co czytujecie z prasy/portali internetowych dotyczących motocykli?

 

Jeśli chodzi o pisma papierkowe, to ja czytuję Motocykl. Jakoś ich formuła bardziej mi pasuję niż Świat Motocykli, co nie oznacza, że pismo jest idealne. Nie lubuję się w ogóle w czasopismach motoryzacyjnych z przedrukowanymi artykułami z zagranicznych filii. No, ale coś trzeba czytać, by nie wypaść z rynku.

Ostatnio trafiłem na gazetkę SuperBike z UK. Cena w Empiku to bagatela 42zł, ja natomiast numer Wrześniowy wykukałem na starych gazetach (przecenione numery, napewno czaicie o co chodzi), za... 3zł. Jestem w trakcie czytania i może nie jest to pismo genialne, ale zdecydowanie lepiej mi się je czyta niż polskie odpowiedniki. Dość powiedzieć, że poza testami jest parę stron o technice jazdy - jak jeździć by się nie dać zabić na drodzę i tym podobne ciekawostki. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze trafiać na takie kąski.

 

Natomiast jeśli chodzi o portale, to przyznam szczerze, że znam tylko ścigacz.pl i motogen.pl. Swoją drogą, że nie szukałem jakoś wytrwale więcej. Znacie coś ciekawego w necie, oczywiście może być coś w EN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...