Skocz do zawartości
ducat

Motocykle - rady, opinie, ciekawostki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

Wy tu takie motorki a ja jak narazie jade na squtach. Obecnie w moim posiadaniu

Yamaha Aerox

Yamaha Neos

Yamaha Booster

 

i Cross Apka MX. Jaki polecacie kask do 200zł? Aby był ładny. Po ogładaniu paru markowych kasków firm AGV itp zakochałem się ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś DOBRY pomysł jak bezboleśnie zamontować GPS w ścigaczu? W choperach to wiem że standardowy uchwyt montuje się na baku i jazda, ale u mnie to odpada. Ogólnie na baku niebardzo pasuje bo siedzi się w pozycji pochylonej do przodu , głowa nad bakiem i za mocno trzeba by się wiercić żeby na bak spoglądać. Na kierownicy było by najlepiej. Tylko JAK? na innym forum gościu pisał że ma do baku na rzepie przyczepiony i trzyma się ok. No ale na kierownicy jest znacznie mniejsza powierzchnia więc to się chyba nei sprawdzi. Myślałem też żeby użyć magnesu neodymowego ale to może mieć negatywny wpływ na GSM. Wiercenie dziury w kierownicy żeby uchwyt przymocować zdecydowanie mi się nei widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć co do tego gps'u. ie wiem na którym forum pisałeś, ale zapytaj na www.forum.motocyklistow.pl

 

a tak na marginesie to w sobotę zaliczyłem pierwszy zlot motocyklowy :-)

 

Było bardzo fajnie, a szczegolnie parada mnie się podobała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja sie musze gdzies w koncu wybrac :P

 

piotreek mowisz ze fajnie bylo?

 

btw gratuluje puki co prowadzisz w konkursie na moto czerwca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam głosowałem na moto Piotrka :)

 

 

Wreszcie po długich tygodniach oczekiwania przysłali mi łańcuch i założyłem cały nowy napęd i oponkę.

 

BT 45 sprawuje się znakomicie. Przejechałem może 50km na niej, ale na bokach jeszcze lekko muśniętych przez asfalt, gdy jest nierozgrzana spisuje się znakomicie. O wiele lepiej trzyma przyczepność od rozgrzanej Pirelli MT 75.

Dzisiaj przy wbijaniu się do ruchu na trasę był tylko malutki uślizg na zimnej oponce, co na MT 75 mogło by być dużym uślizgiem.

 

Teraz składam kasę na przednią do kompletu :)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez glosowalem na cb Piotrka :P

 

JROX a ja wlasnie chcialem kupic mt75 :P cale szczescie ze napisales :P

chyba tez kupie bt45, zastanawiam sie jeszcze nad bt54 roznica w cenie jest jakies 70zl warto?

 

JROX czekam na film jak palisz starą gume ;] pzdr

tez mam kapcia do spalenia :P tyle ze to palenie mi jakos srednio wychodzi :P ale dzis sobie przemyslalem ze w zlym miescu trzymam klamke hamulca i za slaba dzwignia jest w zwiazku z czym moto odjezdza zamiast stac :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starej nie spale, może kiedyś :P

Ba na pewno kiedyś, ale będę musiał mieć 16zł na przerzucenie starej a potem z powrotem nowej :P

 

Na FM też mi odradzali ponowny zakup MT 75, kupiłem BT 45 w promocyjnej cenie zresztą :D I się opłacało, bo dobrze sie trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za głosy :-)

 

A co do palenia laćka, to polecam najpierw sprobować na jakimś piasku, żużlu itp.

 

Ja probowałem 2 razy na chwilkę, tak dla picu i wyszło, przedni hamulec na maxa, obroty do 3 tyś i poszczasz sprzęgło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem BT 45 na przód.

 

Za 2 tyg. powinna być, bo Mikitl (pozdrawiam :) ) z FM musi sprowadzić.

 

 

Dzisiaj jakoś wzięło mnie na dokupienie szybko drugiej oponki do pary, bo coś na winklach mi przód ucieka :blink:

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Miałem kupić kask AFX za jedyne 200zł.. Kask pierwsza klasa!! Wyjmowany srodek posiada "spojler" i inne bajery . Poważy minus. NIE MIEŚCI SIĘ W SCHOWKU SKUTERA. Więc sobie odpuściłem. Mieścić się mieści ale nie w każdym a to dlatego że jest dość duży. Kupuje kask AGV! ;] Za 90zł. Wady: Mały odprysk z tyłu nie widoczny, lekko porysowana szybka. Ten AGV ma wyjmowany środek. A tu foto bo nawet właściciel jak i ja nie wie jak to model może wy pomożecie. BTw czy jest on w ogóle wart tych 90zł?

 

http://img524.imageshack.us/img524/8397/stp60916ut9.jpg niestety właściciel nie ma cyfraka a foto ma tylko takie. Jaki to model. Może ktoś wie? No i czy opłaca się za te 90zł

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za model, ale ja bym sobie odpuścił kupowanie kasku z 2 ręki. Może on być po wypadkowy, na skorupie nic nie będzie widać, ale wewnętrzna powłoka ochronna mogła dostać po [gluteus maximus] i teraz ona tylko jest, a jej zdolności pochłaniania siły mogą być znikome.

Polecam dorzucić jakieś 150 zl i kupić nówke, np lazera jakiegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sie pochwalic :P za dwa tygodnie bede mial kombinezonik uszyty na miare :> za jedyne 1400zl i jak dzis przymiezalem standardowy wcale nie byl gorszy od jakiejs modeki czy czegos ;)

 

na jutro sie ustawilem na mierzenie :> jak dostane napewno opisze wrazenia ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam czytałęm na FśM o kombi szytych na miarę, podobno całkiem dobre. Ale czy w tej cenie na pewno nie lepiej kupić np coś z oferty Padany? (www.padana.pl) bo ludzie je chwalą że w tej cenie najlepsze. Jak bym się zdecydował kiedyś na przesiadkę z texu na skórę to chyba włąśnie coś z Padany.

A w tym szytym na miarę to takie rzeczy jak rodzaj membrany też możesz wybierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie zbyt wielu konkretow nie znam. nie bylo kolesia ktory sie zajmuje zamowieniami. mierzylem wedlug standardowej rozmiarowki i byly za krotkie rekawy i troche za szeroka kurtka w ogole jakos nie teges ;) . to samo w modece i w tym co mierzylem. wiem ze moga namalowac barwy na plecach :P i moge wybrac rodzaj skory bydleca/swinska ;)

 

edit:

przejzalem oferte padany, w zasadzie to co bede mial to to samo. certyfikat protektorow jest, grubosc skory ta sama, cena ta sama. wniosek biore szyty na miare ;)

 

kupie sobie zx10r to i zainwestuje w kombi za 5k ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tekstylne z modeki i jestem bardzo zadowolony, jeździłem w tym jak było ze 3 stopnie i było w miarę komfortowo, pod kurtką miałem dość gruby sweter.

 

Natomiast w ciepłe dni wypinam wszystko z kurtki i otwieram wywietrzniki, jak się jedzie i nie robi postojów co 10 minut jest komfortowo. CO do spodni to powyżej 15-18 stopni mimo otwartych wywietrzników wszystko się poci :-( , ale może w przyszłym sezonie w coś zainwestuję, ale najpierw opony, bo zauważyłem wczoraj, że bieżnik się kończy :-( na środku, po bokach jeszcze sporo, więc składać się mogę pewnie, ale na deszczu wzmożona uwaga. I mam nadzieję, ze niebiescy się do niej nie dowalą.

 

Zgadnijcie jaka to będzie guma :-)

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie mam pojęcia co w końcu będziesz brał...

 

Dopóki nie kupiłem kurtki na moto to nie wiedziałem że mogą być takie ciepłe. Powyżej 15*C sam podkoszulek i jazda. Poniżej już zależy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombinezon z RetBike (najwyższy model tekstylny z roku 2006) i tak sobie czytam co piszecie i dziwne mi się to wydaje. Ja przy 20stopniach mam jeszcze pozamykaną wentylację, jeżdżę zawsze tylko w t-shircie pod spodem. Jak przy 0 stopni w styczniu miałem założoną podpinkę zimową i do tego jeszcze bluzę to myślałem że się ugotuję... Jazda latem przy 30*C też problemem nie jest. Na postoju to wiadomo że gorąco. Z tym że teraz piszę o krótkich wypadach jak jeździłem do miasta czyli 10km od moojego domu, jadąc dłużej robi się chłodniej. Tylko że coś szybko przemaka, w tamtym sezonie mogłem jeździć 1,5h w ulewie i byłęm mniej mokry niż obecnie po 10 minutach deszczu. nie wiem co jest... Noże wtedy miałem podpinki zimowe (bo to było pod sam koniec roku) i przez to byłem suchy pod kombi

 

UPDATE:

Zaznaczam że ten kombinezon z RetBike jest tani (mniej niż 1000zł), nie jest to górna półka w porównaniu do innych firm. Jakbym miał kasę to pewnie kupił bym coś innego z wypinaną membraną.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kurtałke Spoola.

Miałem brać Retbike'a

 

Mi zazwyczaj jest zimno i zawsze jestem cieplej niż inni ubrani.

Jak ją kupiłem w kwietniu to jeździłem z podpinką i polarem jak byo zimniej, także to zależy od człowieka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...