Skocz do zawartości
ducat

Motocykle - rady, opinie, ciekawostki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze ze mi sie ten temat nawinal ;) Mianowicie.. uszczelka pod pokrywa zaworow poci mi sie... na allegro 60 zl.. w larssonie 80.. idzie to jakos taniej dorobic/dostac? PRzeciez to jest pare cm gumki a kosztuje drozej niz zgrzewka durexow ;) Oprocz tego jeszcze 2 rurki mi sie poca.. jedna to napewno od oleju pokryta takim jak by materialem... wie ktos jaki koszt czegos takiego moze byc? Dodam ze Yamaszka xj600s 92 rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie kupić uszczelke jako płat i dociąć pod wymiar w większości motoryzacyjnych takie cuda sprzedają ;) tylko musisz powiedziec do czego to po całkiem sporo typów jest, ja ostatnio pod dekiel od sprzegła tego użyłem i jest całkiem niezła chociaż nie wiem czy nie lepiej Ci jest te 60pln wyłozyć i mieć z głowy pie*****ie sie z tym

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ciiiiszaaa....

Motocykle do sezonu przygotowane? Ja wyjeżdżam co jakiś czas (jak nie ma śniegu na ulicy) ale to nie to... Cały czas trzeba max ostrożnie jeździć, bo opony się nie nagrzewają. Do tego drogi zazwyczaj są mokre :/. Właśnie mam ten moment, kiedy nie myśli się o niczmym innym, tylko o moto. Imo za niecały miesiąć już będzie pogoda i koniec ze śniegiem na dobre więc nie ma źle ale jakoś ten miesiąc trzeba wytrzymać...

 

BTW. Za tydzień MotorBikeExpo w Warszawie, a za niecały miesiąc Expo w Chorzowie a tydzień później w Sosnowcu. Honda już zapowiedziała, że w Wawie będzie nieobecna.

 

BTW 2. O dziwo termin powstania toru wyścigowego w Pionkach jest dalej aktualny (koniec maja tego roku), ale jeszcze jedno pozwolenie jest potrzebne żeby w ogóle mogli rozpocząć prace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dopiero jakoś w marcu zamierzam rozpocząć kurs na prawko A. 4 kółka już mnie znudziły a 2 zauroczyły po przejażdżce :P Słyszałem wiele dobrego na temat Suzuki GS500 że to jeden z najlepszych motocyklów dla początkującego. Czy ktoś z was posiadał tak owy?? Jak z jego awaryjnością oraz przyjemnością z jazdy?? Te 50KM na moje spokojnie starcza do ruchu na terenie miasta. Nie rozumiem ludzi którzy wsiadają na 100KM+ plastiki tuż po zdania prawka ^^

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ciiiiszaaa....

Motocykle do sezonu przygotowane? Ja wyjeżdżam co jakiś czas (jak nie ma śniegu na ulicy) ale to nie to... Cały czas trzeba max ostrożnie jeździć, bo opony się nie nagrzewają. Do tego drogi zazwyczaj są mokre :/. Właśnie mam ten moment, kiedy nie myśli się o niczmym innym, tylko o moto. Imo za niecały miesiąć już będzie pogoda i koniec ze śniegiem na dobre więc nie ma źle ale jakoś ten miesiąc trzeba wytrzymać...

 

BTW. Za tydzień MotorBikeExpo w Warszawie, a za niecały miesiąc Expo w Chorzowie a tydzień później w Sosnowcu. Honda już zapowiedziała, że w Wawie będzie nieobecna.

 

BTW 2. O dziwo termin powstania toru wyścigowego w Pionkach jest dalej aktualny (koniec maja tego roku), ale jeszcze jedno pozwolenie jest potrzebne żeby w ogóle mogli rozpocząć prace...

No wlasnie jutro bede przygotowywal.. w miare mozliwosci bede sie staral wszystko sam zrobic... az mnie portfel dzisiaj boli jak przegladam katalog czesci na larsson i intermotors (ceny rozniaca sie doslownie 5 zl a do intermotors blizej)... okladziny sprzeglowe (ewentualnie sprezyny), olej do lag, uszczelniacze do lag, lusterka, kierownica... a w miare mozliwosci regeneracja tylnego amortyzatora.. chyba ze cos innego wymysle... (swoja droga wie ktos jaki nowy amortyzator.. tzw z jakiego innego motocykla by pasowal do yamaszki xj 600s 92 rok? Za rozsadne pieniadze... )

Na MotorBikeExpo bede napewno.. w ktorym dniu? jeszcze nie wiem... mam nadzieje ze w sobote i niedziele.

 

Ja niestety dopiero jakoś w marcu zamierzam rozpocząć kurs na prawko A. 4 kółka już mnie znudziły a 2 zauroczyły po przejażdżce :P Słyszałem wiele dobrego na temat Suzuki GS500 że to jeden z najlepszych motocyklów dla początkującego. Czy ktoś z was posiadał tak owy?? Jak z jego awaryjnością oraz przyjemnością z jazdy?? Te 50KM na moje spokojnie starcza do ruchu na terenie miasta. Nie rozumiem ludzi którzy wsiadają na 100KM+ plastiki tuż po zdania prawka ^^

GS500? Na starcie odpusc.. nie podoba mi sie dzwiek silnika... taki troche kosiarkowaty.... zreszta 50 koni to bedzie malo juz po tygodniu jazdy... no i naked.. w trasy lipa. Moge Ci polecic to co ja kupilem w zeszlym sezonie (patrz wyzej) jako pierwszy motocykl.. wlasnie do nauki. Kosztuje niewielkie pieniadze.. a jak sie przewroci to szkoda nie bedzie bo nie wydales na sprzet 30tys (jjjjjjjasne... tez tak mowilem.. a po glebie parkingowej prawie sie poplakalem jak gmola porysowalem ^^)

Co do przecinakow.. nie polecam na poczatek... 2 razy latwiej sie zabic na 120 koniach niz na 60 ;) Zreszta scigacze nie nie maja skretu co na miasto jest stosunkowo kiepskie do manewrowania miedzy samochodami... w trase niewygodne. Niechcacy mocniej manetke przekrecisz... i albu rzuci Ci [gluteus maximus] albo polecisz na plecy. Po sezonie spedzonym na motocyklu moge powiedziec ze jest to bezpieczna zabawa.. w granicach rozsadku...

Oprocz tego bardzo ciezko bedzie Ci sprzedac gs-a.. zobacz ile tego wisi na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj GSa śmiało i nie słuchaj Neo_x :). Po roku/dwóch i tak się wymienia zazwyczaj motocykl, chyba że już się miało wcześniej 5 moto i obecny jest jakiś mega wypasiony... Z resztą to indywidualna sprawa ale do nauki GS będzie świetny, a ze sprzedażą nie będzie żadnego problemu za bardzo chodliwe są. W dodatku jak już będzie kategoria A2 to GS będzie jednym z niewielu motocykli 500 ccm które będzi emożna kupić na pierwszy moto więc tym łatwiej będzie sprzedać. XJ600 tez jest świetne na pierwszy moto, ale odradzanie GS to błąd imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o nauke zmiany biegow... ogolne operowanie... + jazda po miescie starczy :) Ale w trasie ciezko tym wyprzedzac :) Zrobilem rundke wlasnie na gsie kolegi... moze nie bylo to 200 czy 300 km ale ze 3... i ogolnie mi sie nie podoba :) To to moje zdanie.

Aha... i jeszcze jedno.. wielki plus... silnik tak prosty ze sam mozesz go rozebrac i zlozyc w garazu majac 2 srubokrety i mlotek ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie od połowy grudnia, wczoraj już tankowałem [;

A dzisiaj jeszcze tak ciepło jest :rolleyes:

 

Muszę tylko kupić olej i przeciwwagi na kierownice i tyle.

No i składam na opony.. chyba będę musiał NSR sprzedać bo inaczej cinko to widze.

 

Co do GSa, brać i się nie zastanawiać [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... od 11 do 16:40 walczylem ze swojOM maszynOM... wiec.. okazalo sie ze tarcze sprzeglowe sa w stanie jak nowki (2.9mm - 3.1.. maja nowe)... 3mm to minimum jakie zmierzylem na wszystkich 8 tarczach + wszystkie przekladki takze maja odpowiednia grubosc. Z drugiej strony... brac 180 zl za zmiane tarcz sprzeglowych w serwisie to po prostu kradziez w bialy dzien. Mi rozebranie wszystkiego zajelo 10 min... a zlozenie 30 (wiedzac ze robilem to 1 raz)... po prostu raz zle zalozylem docisk przez co musialem wszystko rozbierac jeszcze raz i skladac. W Xjce budowa sprzegla jest tak prosta ze az oczy zrobilem jak zdjalem pokrywe. Wiec juz jestem 250zl (tarcze) + 180zl (robocizna) = 430zl do przodu. Widze ze mam sprezyny sprzeglowe do wymiany (50zl) bo powinny miec troche ponad 42mm dlugosci.. a maja niecale 40.. wiec podejrzewam ze to jest przyczyna slizgajacego sie sprzegla. PRawy uszczelniacz w lagach cieknie mi... wiec wymienie oba... kolejne 50 zl + olej.. nie wiem ile.. jakis 15w.. a moze nawet gdzies mi zostal od samochodu wiec tez tutaj nie widze jakis kosmicznych kosztow. Tylny amortyzator wyjalem i okazalo sie ze jest do regeneracji... no to juz koszta rzedu 400 zl.. no ale to niestety wydatek musowy na ktory bylem przygotowany. Na samej sprezynie 2 sezon nie przejezdze. Oprocz tego 2 tygodnie temu ladowalem akumulator i dzisiaj go wzialem.... zakrecil 3 razy i po calym dniu spedzonym przy motocyklu okazalo sie ze nawet go nie odpalilem :lol: Bylem w intermotors ale nic nie zalatwilem... wiec czeka mnie w poniedzialek wycieczka do larssona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GSa, brać i się nie zastanawiać [;

Popieram, sprzęt sprawdzony. A jak się naked nie podoba to zawsze można poszukać F-ki :) Np takiej jak... moja :D (bikepics)

Wczoraj rozpocząłem jazdy w sezonie 2009 i muszę powiedzieć, że od razu mi się humor poprawił... Zima jest dobijająca dla motocyklisty. Oby do wiosny panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam Horneta to mi się Nakedy spodobały. Zupełnie inna jazda :)

Aż się humor człowiekowi poprawia jak można pojeździć :)

 

F-ka jakoś tak dziwnie wygląda. Choć prawdę powiedziawszy jeszcze nie maiłem do czynienia z GS w wersji F :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam Horneta to mi się Nakedy spodobały. Zupełnie inna jazda :)

Aż się humor człowiekowi poprawia jak można pojeździć :)

 

F-ka jakoś tak dziwnie wygląda. Choć prawdę powiedziawszy jeszcze nie maiłem do czynienia z GS w wersji F :P

Nom, nie ma to jak ten ped powietrza na klacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też lubię nakedy :)

 

Sezon rozpocząłem w piątek, a dzisiaj za oknami biało, tragedia jakaś.

 

W tym sezonie kupuje oponki i przewody w oplocie, to do moto, a na siebie jeansy motocyklowe.

 

Oponki chciałem pirelli diabolo strada, ale przez ten kryzys poszły w górę o jakieś 300 pln, wiec zdecydowałem się na continentale ContiForce, które wyjdą mnie około 1k pln.

 

Została mi jeszcze wymiana oleju i filtra, ale to razem z oponami, żeby dwa razy do mechanika nie ganiać. Samemu mogę olej wymienić, ale mam obawy, że ukręcę śrubę spustową i tylko dla tego mechanik wymienia olej.

 

Wyżej pytano, czy gs na pierwsze moto. Jeśli chcesz pośmigać na moto jeden sezon, to będzie ok, ale jeśli troszkę więcej, to moim zdaniem warto poszukać hondy cb500, albo cb500s z ofiefkOM :)

 

 

Lewa w górę!

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem dobre opinie o tych laćkach.

 

Do jakiego moto i w jakiej cenie??

 

Znacie może kogoś, kto sprzedaje przewody hamulcowe w rozsądnych cenach, chodzi oczywiście o oplot i jakieś gotowe zestawy, a nie klepane u pana Mietka za rogiem w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz jednosladu musze stwierdzic iz motocykle sportowe tez maja dusze, moj gsxr-750 ma dusze od bandita 1200 :razz: pozatym w motocyklu nie liczy sie tylko moc, przedewszystkim motocykl ma jezdzic a chopperem po ciasnych zakretach nie da sie szybko jezdzic i na takiej drodze takiego czopra z moca 150 koni objedzie byle kto na scigaczu 600 cc, ba nawet bym byl smial stwierdzic ze zwyklym KTM 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem dobre opinie o tych laćkach.

 

Do jakiego moto i w jakiej cenie??

 

Znacie może kogoś, kto sprzedaje przewody hamulcowe w rozsądnych cenach, chodzi oczywiście o oplot i jakieś gotowe zestawy, a nie klepane u pana Mietka za rogiem w garażu.

Podobno dobre przewody za rozsadna cene - http://przewodywoplocie.pl/

Tylko podpytaj sie o dlugosc pod dany model bo podobno czasem te w zestawach zdarzaly sie troche za dlugie i lepiej bylo brac poprsotu na wymiar.

 

Pozdro

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem dobre opinie o tych laćkach.

 

Do jakiego moto i w jakiej cenie??

 

Znacie może kogoś, kto sprzedaje przewody hamulcowe w rozsądnych cenach, chodzi oczywiście o oplot i jakieś gotowe zestawy, a nie klepane u pana Mietka za rogiem w garażu.

 

Do Horneta 600, a w jakiej cenie? Jeszcze nie wiem, bo na razie tylko planuje co by tu kupić, choć jeszcze ten sezon chyba oblatam na starych, albo przynajmniej połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa, je chcę sobie pośmigać, a tu masakra jest za oknami, śnieg pada i ogólnie do bani :/

 

update:

zamówiłem dzisi nowe gumy: continental contiForce, pewnie we wtorek przybędą na miejsce.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa, je chcę sobie pośmigać,

Nie tylko Ty...

 

Jak pewnie wiecie, w ostatni weekend odbyła się szumnie nazwana "I ogólnopolska wystawa motocykli i skuterów".

Wybrałem się z ciekawości, i wrzucam trochę fotek:

http://picasaweb.google.pl/dziobak/IOgolno...cykliISkuterow#

 

Nie są specjalnie dobre, bo było bardzo dużo ludzi, ciężko się do czegokolwiek dopchać... Organizatorzy chyba nie przewidzieli takiego zainteresowania.

Impreza jak na mój gust średnia... Ze spraw pozytywnych - hmm... hostessy? :P I może to, że można było (po rozepchaniu tłumów łokciami) przymierzyć się np do Hayabusy, czy najnowszego gsxr-a. Zobaczyłem też trochę motocykli, które rzadko (albo nigdy) widuje się na ulicach.

Na minus - przede wszystkim tłumy - w sobotę po południu pół Warszawy chyba tam pojechało :? Druga sprawa - większość powierzchni zajmowały skutery i quady chińskich producentów.

Z uznanych marek ciekawie pokazały się Suzuki i Yamaha. Niczego sobie były też stoiska BMW i Triumpha. Bardzo mizernie wypadła natomiast Honda.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mizernie wypadła natomiast Honda.

Bo importera Hondy nie było, tylko dealer się wystawił.

W Sosnowcu organizator jest inny iż rok temu, do tego tydzień wcześniej odbywa się Expo w Chorzowie. ExpoSilesia już nieraz miało zarzucane nieuczciwą konkurencję właśnie przez organizację targów, które się odbywają w tym samym okresie gdzie indziej. Jak widać nic sobie z tego nei robią. Szkod bo pewnie importerzy się podzielą i żeby zobaczyć wszystko to będzie trzeba być na obu imprezach. Jak to wypadnie w praktyce zobaczymy... Swoją drgą Targi motocykli cieszą się sporą popularnością, 1/5 wszystkich odwiedzających expo silesia w ubiegłym roku to właśnie odwiedzający targi motocyklowe (a organizowali ok 30 imprez).

 

W każdym razie ja będę na pewno na obu imprezach :) Od kilku lat czekam na każdą kolejną edycję, a rok temu było najlepiej (głównie za sprawą suzuki i centralnie umieszczonej sceny). No i możecie się spodziewać stoiska motogen.pl co mnie cieszy :)

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszlym miesiacu jest motobazar na sluzewcu w warszawie :)

 

Zapomnialem dopisac ze amortyzator na regeneracje juz wyslalem ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stałem się szczęśliwym posiadaczem Yamahy Fazer 600 98KM :D :D 2002rok czy ktoś się orientuje w jakiej firmie ubezpieczeniowej najmniej zapłacę za OC+NW (czy jest sens zakupu NW ?) jest to mój pierwszy motor i z tego co zdążyłem zauważyć mało firm oferuje OC dla motorów :sad:

 

aha mam 19 lat i 0 zniżek :wink:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakies foto czy cos? ;) ja mam w pzu... samo obowiazkowe... place ponad 200 zl... w tym roku zmieniam bo znajomi w kolo placa po 130 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto się znajdzie jak go skończę puki co wole nie pokazywać :rolleyes: a gdzie maja ci koledzy wkoło wykupione ?

Szczerze Ci nie powiem.. jeden ma napewno w link4 i sobie chwalil jak typ mu puknal w motocykl ktory sie przewrocil... oddali mu tyle ile potrzebowal na naprawe,,,

 

Mnie w PZU wychodzi OC 130 zł i 30 zł NW. Myślę nad AC w tym roku. Wstępnie wiem, że warto się zainteresować Alianzem, Wartą i PZU.

Koszta sa chyba uzaleznione tylko od danej placowki... jeden musi zaplacic w jednej dzielnicy 210 zl za ubezpieczenie.. a drugi 130 zl dwie ulice dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia zniżek. Ja mam kilkadziesiąt procent (30-50, nie wiem). Ale 130 zł to jeszcze sporo, ojciec płacił połowę mniej :) właśnie przez zniżki. Jak masz więcej pojazdów ubezpieczonych u nich, to można z nimi pogadać, że drogo mają i powinni pokombinować jaką ziżkę da się zastosować dodatkowo, ale to już bardziej w przypadku samochodów.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...