Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Leborg ustawilem swojego bartka na 155x11 = ~2000xp (133 moge ale zablokowany mnoznik), radka na 300/600 i wynik 3Dmark - 4980

dziękuje bardzo.

mógłbyś odpalić jeszcze 3dsmarka 2k1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ORBie nie mozna sprawdzic :?:

tak??

a może mi powiesz jak znaleść karte z zegarami 300/600?

bo mi sie wydaje że umieszcze sie w ORbie karty podkręcone a nie odkręcone :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nielada zagadkę do rozwikłania.

Mam Saphira 9800SE, ale nie wiem jaki mają czas dostępu zainstalowane tam pamiątki.

Specyfikacja:

Samsung 434

K4D263238E-GC2A

 

Proszę o rozkodowanie

Czytałem na tym forum, że ponoć 2 ostatnie cyfry, ale to by wychodziło, że 3,8 a to niemożliwe (wtedy czest. pamieci bylaby max 526Mhz), a karta fabrycznie ma ustawione

pamięci na 310(tj. 620)

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nielada zagadkę do rozwikłania.

Mam Saphira 9800SE, ale nie wiem jaki mają czas dostępu zainstalowane tam pamiątki.

Specyfikacja:

Samsung       434

K4D263238E-GC2A

 

Proszę o rozkodowanie  

Czytałem na tym forum, że ponoć 2 ostatnie cyfry, ale to by wychodziło, że 3,8 a to niemożliwe (wtedy czest. pamieci bylaby max 526Mhz), a karta fabrycznie ma ustawione

pamięci na 310(tj. 620)

 

Dzięki i pozdrawiam

GC2A = 2,86ns, czyli max. teoretyczne taktowanie równe 700MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link

Please note that some of these mods only apply to the earlier version of Radeon 9800 Pro, which uses the R350 core and the original Radeon 9800 Pro PCB. The GPU volt mods won't work on the new 9800 Pro which uses the R360 core and 9800XT PCB. This is because the 9800XT PCB uses a different voltage controller for the GPU

hmmm.... robił ktoś moze tego moda ?? u mnie jest troche zagmatwana sprawa bo mam r360 ale na pcb od PRO :? i nie dokońca co do tych artyów :? (ale i tak dzieki) moż ejest tu ktos juz po takim v-modzie :?: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dolaczylem do grona przerabiajacych 9800pro na grzanki :(( zeby bylo zabawniej na defaultach. no ale trudno poszla na servis, szkoda ze pociagnella mobo za soba.

 

Powiedzieli mi w sklepie ze z gwary moge dostac 9800pro ale juz na pcb od pro (ponoc nadal z r360) nie wiem co myslec, w sumie moja na pcb od xt krecila sie zrednio albo i slabo. zastanawiam sie czy do takiego polaczenia pcb_xt i r360 zapakowanie biosu xt jest rozsadnym pomyslem? strzasnie mnie skolowali ta stuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze zapycham forum, chcialem tylko podziekowac użytkownikowi -

vince15 , za odpowiedz i dobrą nowinę :D

A wiec kupuje przy najblizszej okazji Silencera i siakies radiatorki niskie (dziadowska konstrukcja MBO kt4AV z uwagi na rozlozeina pamieci uniemozliwia zalozenie wyzszych radiatorow.

Dziexx, i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslijcie mi please na poczte fotke tego rezystorka

albo powiedzcie co jest na nim napisane

a najlepiej podajcie mi jego opor :)

 

Dołączona grafika

oznaczenie:

r52 tp34

chlopaki nie badzcie tacy obojetni. prosze was o pomoc. macie takie karty i tylko wy mozecie mi pomoc.

akademiks@wp.pl albo gg: 2106594

 

dobra wsystko rozwiazane dzieki R.i.P.'owi dzieki stary.

w najblizszym czasie czeka mnie wycieczka do elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos sprawdzi dla akademiks w koncu ten rezystor

U mnie w chalupie jest syf, a kompa na razie nie moge ruszać, bo chłodzenie wodne trzyma mi się w chwili obecnej na słowo honoru...Na CPU w dodatku. KOMP NIE JEST ANI TROCHE MOBILNY AT THE MOMENT!

Bede niedługo zmieniał węże i zbiorniczek(więc spuszcze wode i bede mogł ruszyc komp), i płyte na abita nf7, w tym tygodniu być może

w koncu...Wiec na razie ja nie mogę.

Wtedy moge zerknąć na ten rezystorek, nawet pokazać karte, jak to coś da, ale nie mam miernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce startować z nowym wątkiem wiec pisze tu ;)

Jest na sieci taka stronka gdzie sa benchmarki DOOM3 na bardzo wielu konfiguracjach sprzetowych - moze ktos podac adresik?

z gory dzieki. (ps.szukalem po sieci wiec prosze nie odsylajecie mnie do archiwum;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ... mam 9800 pro (HIS) przy starcie systemu sypie artefaktami ... ktore czasami same giną ... a czasami restart pomaga.

Ale jak odpale jakąś gre np SIMS 2 naawet jak są artefakty to wszystko śmiga pięknie i jak wyjde z gry to czasam wszystko jest ok.

 

Czy to może być przejściówka DVI ?? ...

Nie kręciłem nic ...

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie nie mam żadnego problemu, ale może komus do głowy przyjdzie coś ciekawego.

 

mam Sapphire 9800PRO@XT + heatpipie + 80mm.

Obecnie delikatne arty są już na 490/815 ale 3dmarka03 przechodzi z wynikiem max. 7350. Porownywalem na ORBie i kolesie mają wyższe, ale grafy maja nizej wykrecone :|

 

Niemniej, zastanawiam sie tylko nad jednym. mam Omegi 2.5.76 i w ustawieniach zaawansowanych ekranu nie mam żadnej zakładki ani

:arrow: DirectX

:arrow: OpenGL

:arrow: Advanced 3D

 

Czy ktośma PRO@XT lub XT na tych omegach i czy ma takie zakładki?

 

PROBLEM

Przy instalacji tych omeg pojawia mi sie komunikat

NIEPOPRAWNE PARAMETRY WIERSZA POLECEŃ.

 

O co może chodzić? Po zmianie na Radka 9500 i instalacji tychże samych omeg, pojawia sie ten sam błąd. Pobierałem je dwa razy z dwóch różnych mirrorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij i zainstaluj Drivercleaner

Odinstaluj stery, pousuwaj z dysku katalogi ze sterami, by sie samo nie zainstalowało, odpal w trybie awaryjnym, uruchom tego progsa, zrób clean dla ATI, potem dla pewności wyczysc rejestr windy z wpisów o ATI, uruchom ponownie, i zainstaluj nowe stery

Powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te które instaluje są najnowsze: omega 2.5.76.

A jaki masz OS????

Nie wiem jak najnowsze, ale zarówno Catalyst 4.8 jak i Omegi na nich bazujące u mnie śmigają pięknie.

 

Grafa widzę super wykręcona, aż miło popatrzeć na te wysokie Mhz : u mnie było 7200 3dsmarków na 11x218 i 450/411Mhz - wiesz, ten bench jednak trochę się skaluje z prockiem i FSB (u kumpla na Prescottcie 3.0 @ 3.75Ghz wykręciliśmy prawie 8k przy tym samym OC samej karty). Ja bym nie rozpaczał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszych nie bardzo bede ściągał...

może nowsze. Właśnie wyszły nowe omegi...

 

Mam WinXP Prof.

 

Mietman, a jakie masz zakładki w zaawansowanych ustawieniach ekranu?

 

tam gdzie jest barwa opcje obrót nakładka smartgart overdrive to jakie masz zakładki ktore pochodza od omeg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...