Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Starszych nie bardzo bede ściągał...

może nowsze. Właśnie wyszły nowe omegi...

Wg mojej prywatnej opinii oryginalne Catalyst 4.8 oraz inne oparte na nich sterowniki są super i ewentualnie nie opłaca się ściągać starszych niż właśnie wymienione. Jakbyś miał problemy, to spróbuj tych, serio mówię.

 

Mam WinXP Prof.

Ja mam WinXP Home SP1 - na laptopie, bo teraz jestem w Niemczech na dłużej. W chacie w Krakuffku (sprzęt jak w sigu) mam Win2000 SP4 i oryginalne Catalyst 4.8.

 

Mietman, a jakie masz zakładki w zaawansowanych ustawieniach ekranu?  

 

tam gdzie jest barwa opcje obrót nakładka smartgart overdrive to jakie masz zakładki ktore pochodza od omeg?

Już sprawdzę i wyedytuję posta (sprzęt to mobility radeon 9000 64MB na Omegach 2.5.67 czyli Cat 4.8 ) - te najnowsze są oparte o jakieś nowe bety od ATI.

Sparwdziłem : wszystko jest na miejscu tzn. po staremu (z ATI bawię się od 3 lat albo dlużej) w tym oddzielne zakładki dla D3D i OpenGL, zaś od Omeg jest tylko RadLinker (RadClocker).

 

Btw. Patrzyłeś do readme? Tam jest czasem sporo ciekwych informacji na temat każdej edycji Omeg - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie, a niestety człowiek jestem ostatnio zapracowany i nie mam czasu czytac 30 stron (bo pewnie gdzies znalazlbym odpowiedz).

Jak zrobic Vmoda na rdzen i pamieci na 9800PRO?

Prosze o linki ( moga byc tez english of course )

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powie mi ktoś gdzie moge jeszcze kupić Radeona 9800? Nigdzie nie mogę go znaleźć.

Moge Ci sprzedac swojego, praktycznie nowka (2 miesiace), masz prawie 2 lata gwarancji, jest na R360, spokojnie lata na zegarach od XT. Gratis masz juz na nim Silencera rev.3.

Sprzedaje, bo kupiłem GF6800@Ultra :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem świeżo po zakupie radzia 9800 pro sapphire. Jest on na czarnym laminacie, na niereferencyjnym pcb, można go zobaczyć tutaj: http://forums.devhardware.com/t10960/s.html no i wszystko byłoby całkiem cacy, gdyby nie mały zonk: otóż chłodzenie na tej karcie jest skandalicznej jakości, trzyma się na słowo honoru, i bogiem a prawdą lepsze miałem juz na gf2 mx/mx400... Miałbym prośbę, jeśli ktoś posiada taką kartę i zmieniał na niej chłodzenie, to proszę o odpowiedź na jakie, bo nie wiem czy VGA Silencer albo inny "standard" będzie na nią pasował.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Dlaczego po wgraniu BIOSu z XT na Sapphire 9800Pro, i zanizeniu taktowan do Pro (czyli 378/337) w zakladce Overdrive zle pokazywana jest temperatura (dokladnie to non stop jest 20 stopni). Dopiero dajac default taktowania (398/350 - BIOS z GeCube Radeon 9800 XT takie ma domyslne) lub wyzsze, pokazuje poprawnie (u mnie przy Silencerze na High jest to od 68 do 75 stopni - pewnie dlatego ze obudowa jest w takim miejscu ze ledwo powietrze tam krazy :) ).

 

Poza tym, ktory BIOS jest lepszy od Sapphire czy GeCube ? :) I dlaczego ten drugi ma takie dziwne domyslne taktowania skoro XT ma miec 412/365...

 

Aaa i jeszce jedno pytanie. Jakie mozna dac minimalne taktowania takiemu radkowi (z mysla o trybie 2D of course) ? Nie jest taki zabieg szkodliwy dla karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem świeżo po zakupie radzia 9800 pro sapphire. Jest on na czarnym laminacie, na niereferencyjnym pcb, można go zobaczyć tutaj: http://forums.devhardware.com/t10960/s.html no i wszystko byłoby całkiem cacy, gdyby nie mały zonk: otóż chłodzenie na tej karcie jest skandalicznej jakości, trzyma się na słowo honoru, i bogiem a prawdą lepsze miałem juz na gf2 mx/mx400... Miałbym prośbę, jeśli ktoś posiada taką kartę i zmieniał na niej chłodzenie, to proszę o odpowiedź na jakie, bo nie wiem czy VGA Silencer albo inny "standard" będzie na nią pasował.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Nie mam teraz zbyt wiele czasu, więc poszukaj sam (najlepiej testów z dokładnymi zdjęciami, np. na HardOCP), ale wg mnie ten 9800PRO jest po prostu na laminacie z 9700/PRO - mały molex jak od FDD, trochę krótsze PCB (tak na oko;)), inny od 9800PRO i XT układ kondensatorów itd.

 

Jeżeli moje przypuszczenia są prawdziwe, to wejdzie na tą kartę każdy VGA Silencer od Rev.1 poczynając a na Rev.3 kończąc (nowe są wg mnie za drogie i nie mają regulacji obrotów).

 

Daj znać, jak wypadły oględziny, jak również jak się ta karta kręci. /Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem świeżo po zakupie radzia 9800 pro sapphire. Jest on na czarnym laminacie, na niereferencyjnym pcb, można go zobaczyć tutaj: http://forums.devhardware.com/t10960/s.html no i wszystko byłoby całkiem cacy, gdyby nie mały zonk: otóż chłodzenie na tej karcie jest skandalicznej jakości, trzyma się na słowo honoru, i bogiem a prawdą lepsze miałem juz na gf2 mx/mx400... Miałbym prośbę, jeśli ktoś posiada taką kartę i zmieniał na niej chłodzenie, to proszę o odpowiedź na jakie, bo nie wiem czy VGA Silencer albo inny "standard" będzie na nią pasował.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Miałem na tym laminacie R9500Pro i wszystko weszło - miałem rev.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi - nigdzie nie znalazłem opisu dodatkowego chłodzenia tej karty, w ogóle sam opis karty znalazłem na jakiejś stronce serwisu z Nowej Zelandii :wink: Zaryzykowałem jednak i kupiłem silencera rev.3 - faktycznie wszedł bez problemów. Posiadaczom tej egzotyki mogę polecić. Co do typu laminatu to poszperałem w necie i konstrukcyjnie najbliższy znalazłem laminat od 9800se 256 bit i... 9600pro.

Aha, co do wyników kręcenia karty - na razie jedyna próba to podkręcenie do wartości XT - poszło bez artefaktów po włożeniu VGA Silencera. Na oryginalnym chłodzeniu już test "Wings.. " generował takie historie że szkoda gadać. Na razie walczę o stabilność systemu - potrafił mi się bez powodu wyłączyć komputer w FarCry'u albo "krzywym marku". Myślałem że może zasilacz, albo karta się za mocno grzeje, ale po zejściu z 2600+ na 2200+ 1,5 godz. gry w FC nie dało żadnych zwieszek - wcześniej już po 5-10 minutach się sypał. Ale cóż, jadę na lekko zmodyfikowanym chłodzeniu od Durnia 1GHz sprzed 3 lat... dziwię się że i tak wyrabia.

Jak znajdę chwilę czasu to mocniej pokręcę kartą i podam wyniki, a za tydzień chyba pojadę na giełdę i "kupnę" radiatorki na pamięć :D. Mam też propozycję, aby może stworzyć podobną galerię wyników jaką zorganizował Luks_pl na swoim topicu od 5900xt, co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe , powiedzcie mi czy przy mojej konfiguracji to normalne ze mam w 3dmarku05 punktow w zakresie 2514-2544 .

 

Karta Sapphire ma ograny bios od XT jest na R360 ale na standardowym chlodzeniu i oczywiscie na zegarach od pro(na XT byly artefakty).

 

Pytam bo mam mozliwosc zmiany, czy trafilem na te mniej krecaca sie wersje czy wszystko jest w normie.

 

ps. czytam ten temat ale jestem dopiero na 21stronie a czasu mam malo na decyzje o zmianie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry pomysl to moze sluzyc jako porownanie dla swierzych nabywcow kart.

Jak ja sam bym chetnie zobaczyl jaks ie sprawoja te karty u roznych wlascicieliu oczywiscie z podzialem na standardowe chlodzenie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne i bedziemy porownywac testy kart na WC i golych nowych ze sklepu Wrrr.

Jak ktos kupi sobie karte to by zerknol i zobaczyl jak mu sie spisuje jego karta no i, wniosek wyciagnol czy ma te slabsza wersje czy te bardziej krecaca sie. Bo ja sam nie wiedzialem do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no i co :) Chyba jak ranking to i rywalizacja :) A jak chcesz wygrac to zmieniasz chBodzenie, robisz mody itp. :) Niech inni sie wypowiedza czy tez sa z dzieleniem na kategorie :)

 

A jak udowodnisz ze masz karte na standardowym chlodzeniu cyz zmienionym :) Dla mnie lipa ale demokracja :) heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Dlaczego po wgraniu BIOSu z XT na Sapphire 9800Pro, i zanizeniu taktowan do Pro (czyli 378/337) w zakladce Overdrive zle pokazywana jest temperatura (dokladnie to non stop jest 20 stopni). Dopiero dajac default taktowania (398/350 - BIOS z GeCube Radeon 9800 XT takie ma domyslne) lub wyzsze, pokazuje poprawnie (u mnie przy Silencerze na High jest to od 68 do 75 stopni - pewnie dlatego ze obudowa jest w takim miejscu ze ledwo powietrze tam krazy :) ).

U mnie nie ma w ogóle zakładki Overdrive (Sapphire 9800PRO na PCB XT i z R360 na pokładzie) - podobnie u dwóch moich znajomych. Dlatego nie przejmowałbym się tymi pomiarami i używał do sprawdzania temperatur ATIToola. Możliwe też, że coś jest nie do końca w porządku z biosem GeCube'a ....

 

Biosy musisz już sam flashować i sprawdzać - byłem zadowolony z biosu Sapphire, ale porównałem sobie RaBiTem bodajże 1.3 z biosem HISa i wyszło, że w tym drugim jest wszystko identyczne z wyj. jednego jedynego timingu pamięci (a jest ich tam mnóstwo). Wspomniany t. był rozluźniony czyli karta teoretycznie powinna ciut lepiej się kręcic na memorkach. Wała! OC spadło ze stabilnych 405-411Mhz na ok. 380Mhz, więc ponownie zflashowałem biosik Szafira i wszystko gra. Sprawdź sobie max. OC na jednym i drugim - proste.

 

Poza tym, ktory BIOS jest lepszy od Sapphire czy GeCube ? :) I dlaczego ten drugi ma takie dziwne domyslne taktowania skoro XT ma miec 412/365...

Dlaczego księżyc jest biały a słońce generalnie żółte?! :P Serio, to GeCube wypuszczał różne dziwne karty, np. 9550XT o niestandardowych taktowaniach. Poza tym skąd wiesz, że osoba, która zmodyfikowała orygnialny bios od XT nie zaniżyła taktowań, ponieważ jej karta nie wyrabiała na zegarach od XT?! Ta ostatnia wersja kryminalistyczna najbardziej do mnie przemawia ;)

 

Aaa i jeszce jedno pytanie. Jakie mozna dac minimalne taktowania takiemu radkowi (z mysla o trybie 2D of course) ? Nie jest taki zabieg szkodliwy dla karty ?

Nie jest szkodliwy, chyba że zjedziesz totalnie w dół, wtedy pojawiają się arty nawet pod Windą. Ja mam w 2D zegary PRO (budę mam dobrze chłodzoną, nawiew boczny na grafę, Silencer, radiatory na pamięciach, a za prąd narazie płacą starzy ;)), ale możesz spokojnie ustawić zegary zwykłego 9800 albo 9700(PRO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dobry czlowieku, ze jako jedyny odpowiedziales na moje pytania :)

 

Faktycznie ATITool pokazuje temperature zawsze, niezaleznie od taktowan - w ogole jest to bardzo pozyteczny program (szczegolnie zmiana taktowan w trybie 2D/3D oraz gorace klawisze do gammy).

Jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Jakie masz temperatury tego radka w dobrze wentylowanej obudowie, bo u mnie tak jak mowie, obudowa stoi w tak nieszczesnym miejscu (wneka w biurku) ze praktycznie cieple powietrze z obudowy zamieniane jest na cieple powietrze, ktore tam krazy. Dlatego mysle, ze temperatury sa takie a nie inne (70-7X stopni, jedynie przy otwartym oknie w nocy spada w idle do 65). Niestety nie mam mozliwosci postawienia kompa gdzie indziej :( W ogole boje sie myslec jaka byla temperatura rdzenia przy standardowym chlodzeniu, mimo wszystko zadnych zwiech nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jestem w Niemczech i działam na laptopie :) Z podkręconym mobilnym Radeonem 9000 64MB :)

 

Ale dwa tygodnie temu przed wyjazdem (było trochę cieplej niż podobno jest teraz) miałem temperatury na zegarach od 9800PRO (378/337.50MHz) i przy Silencerze na "low" (1200rpm) w granicach 63-65C w spoczynku tj. w trybie 2D (do grania oczywiście przełączam na high, max pod obciążeniem przy GPU taktowanym 441Mhz wynosił ok. 70C). Może więc u ciebie nie jest aż tak źle, ale to zależy, czy podałeś temp. na high czy na low (na high w spoczynku mam poniżej 60C).

 

EDIT : widzę, że we wcześniejszych postach pisałeś o temp. przy Silencerze na "high" -nie jest dobrze, chociaż jakiś maleńki nawiew boczny by się przydał. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury podaje z trybu HIGH, bo nie slysze duzej roznicy w porownaniu do LOW. Praktycznie siedzac przy biurku zadnej :)

Moje temperatury sa zdecydowanie wyzsze, jednak nie przekraczaja 80st., bede musial pomyslec jeszcze nad nawiewiem bocznym na karte, bo to pewnie duzo daje (narazie nie mam pomyslu jak to zrobic :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea którą rzuciłem z galerią wyników nie ma na celu obiektywnego porównania kart - jest to po prostu niemożliwe, każdy ma inną konfigurację sprzętu, karty są różnych producentów itd. Chodziło mi raczej po prostu o podzielenie się z innymi wynikami jakie kto osiągnął na swoim sprzęcie, bez kompleksów i wyśmiewania "aa bo ty masz 4500 pkt, a ja 5100", a może ktoś będzie miał pomysł jak można wycinąć coś więcej z twojej karty, np. poprzez zmianę chłodzenia albo biosu i coś doradzi :)

Żeby ruszyć coś takiego z miejsca, przydałaby się osoba z dostępem do jakiegoś ftp żeby zamieszczać wyniki w formie samego okna z wynikiem z 3dMarka, natomiast w celu weryfikacji można by przysyłać zrzut całego ekranu z widocznymi ustawieniami 3dMarka (rozdzielczość, typ karty, itepe). Jeśli ktoś ma dostęp do ftp niech da mi znać na maila, ja mogę przyjmować zrzuty z ekranów, i podsyłać tej osobie do wrzucenia na serwer już same wycięte okna z wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem karte sapphire radeon 9800 pro 125mb( samsung 2.8 ) 256 bit na rdzeniu R360 (czarny laminat) i niewiem jak znalezc czy mam PCB od xt w atitoll 0.0.21 i aidzie wykrywam mi rdzen na R350 :? a na bank mam 360 bo zmienialem chlodzenie i widzialem. Moze to być wina wgranych oryginalnych sterów??? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...