Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Było... tylko nie pamiętam w którym topiq.

 

Według TEGO arta:

 

This is the latest card design from MSI and Medion. It uses a non-reference PCB design, with a floppy drive power connector in the center of the card. These cards also use cheaper capacitors, unlike other Radeon 9800 Pro cards based on the ATI reference design.

 

This card will NOT work with standard 9800 XT BIOS, therefore they are not moddable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie cos na allegro  :blink:

1249015[/snapback]

Odpowiedź już masz powyżej, a ja dodam, że sporo takich kart sprzedawano w Niemczech - była cała afera w związku z tym, ponieważ niektóre nie miały standardowych taktowań nawet Radeona 9800PRO (cała seria); MSI przepraszało (ale czy wymieniało, tego już naprawdę nie wiem). Inne miały jakiegoś pseudo biosa, wg którego były Radeonami 9800XT, zaś jeszcze inne były widziane przez system jako 9800XT po wgraniu specjlanych zmodyfikowanych sterów od MSI. Jednym słowem wszystko, co się wiąże z tymi kartami, to porażka. Medion zaś to znana z produkcji tanich zestawów komputerowych do supermarketów firma, do której nie mam za grosz zaufania.

 

W TYM wątku kilku osobom taka karta padła - MSI opracowało własne PCB z kiepskimi kondziołkami. Poza tym były przypadki prób modowania tej karty na XT na forum Guru3D.com - wszystkie skończyły się padem sprzętu. Widocznie nie czytali powyższego arta ;)

 

@ Jordi23 - wyrazy współczucia - jak ktoś ma dużo kasy, to i tak czasem wałki mu w głowie; najgorsze jest to, że go znałeś kiedyś dobrze osobiście. Po prostu na wymioty mnie zbiera, jak słyszę, że takie akcje mają miejsce. :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jordi23 - wyrazy współczucia - jak ktoś ma dużo kasy, to i tak czasem wałki mu w głowie; najgorsze jest to, że go znałeś kiedyś dobrze osobiście. Po prostu na wymioty mnie zbiera, jak słyszę, że takie akcje mają miejsce. :evil:  :evil:  :evil:

1251777[/snapback]

no to jest najgorsze ze go znalem a on to wykozystal, tzn nie znalem go az tak bardzo tylko tyle ze trenowalismy przez rok w sekcji kosza na uniwerku, zaczelismy wspominac tamte czasy itp i koles to wykozystam ze mu zaufalem i zgodzielm sie na wyslanie karty paczka a nie odbior osobisty. Bo mowil ze nie ma go obecnie w poznaniu itp itd. No ale coz generalnie wyszlo to na dobre - mam nauczke teraz to juz wszystko na odbior osobisty kupuje. Do tego sie wqrwil.... i kupilem sobie x800XT

za pieniadze ktore mialem wydac na cos innego, ale luzik zbliza mi sie wesele (3 wrzesien) wiec jakas kasa wplynie

:D

 

pozdrawiam wszystkich ktorzy mnie potrzymywali na duchu. Forum tweka'a to nie tylko forum technologii komputerowej to takie male miasteczko ;), gdzie sa juz jakies znajomosci, przyjaznie itp i za to wlasnie uwielbiam tu bywac

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne.... Mam tego silencera Ati 3 ... niby z miedzi podkładka i wogule spoko ale zegary max stabilne bez żadnych artów to 425/385 i wyżej zawsze dostaje od "nosorozca " w 03 i w niektórych grach też widać przekłąmania (choć sporadycznie). Może ktoś ma doświadczenie z tym chłodzeniem i zamiast tej blachy po drugiej stronie jakieś radiatory przykleić , ale jak tak to jak??? Jakby ktoś mógł i chciał pomóc to dzięki z góry za wypowiedz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy jest jakakolwiek możliwośc zamontowania 'czegos' (w domysle odpowiedni radiator) na rdzeń tak żeby powietrze ze 120 zamontowanej nad kartą wystarczało do schłodzenia?

robił tak ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdemontowałem tą "pierdziawkę" i do radiatora podczepiłem wentyl 60x60 @ 3000obr i jest zdecydowanie ciszej przy zachowanych temp. Cudów nie ma ale jest ciszej i na razie musi wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam poważny problem. Wczoraj siadła mi karta graficzna powercolor 9800 pro tzn. na ekranie monitora nic nie zostaje wyświetlone tylko kontrolka monitora mruga na zielono (lcd). Sprawdzałem u innych i równiez karta nie działa. Karta jest na gwarancji ale ja miałem wgrany bios od XT a teraz nie moge wgrac oryginalnego biosu bo nie wykrywa w ogole karty w kompie. I w zwiazku z tym mam pytanie czy taką karte jesli oddam do naprawy na gwarancji to kolesie z serwisu moga wykryc ze karta została zmodowana i ma inny bios czy nie. Moze już ktos z was miał taki przypadek to niech sie podzieli informacjami. Bardzo prosze o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUUU - to jest arcydzielo! :)

 

Post 8 od gory:

 

1253388[/snapback]

Nie dość że spełnia swoje zadanie, to na dodatek całkiem dobrze się prezentuje, w przeciwieństwie do wielu podobnych rozwiązań (cooler od proca na GPU karty) - tylko ani mru mru o tych sznurkach ;) :P

 

@ Poyep - masz najwydajniesze chłodzenie na tą kartę, jakie możesz zakupić w sklepie (nie mówię o modach jak np. ten powyżej u Martiiniego). Bije nawet nowy wymysł Zalmana, więc nie sądzę, aby cokolwiek więcej w kwestii chłodzenia dało się zrobić :? Wg mnie "taki se" egzemplarz ci się po prostu trafił. Pytanko : jak z głośnością tego czegoś? Łamię się, bo na allegro już po 69zł chodzą od AAB (nóweczki, przedstawiciel Arctica na Polskę).

 

@ Qba100 - a jak oni to sprawdzą, jak karta nie wstaje???? Przecież na grafice nie można wyjąć kości biosu jak na mobo i przełożyć do innej ;) Nic się nie bój, miałem tak kiedyś z Gigabyte Radeonem 8500, gdy sam coś tam w biosach do kart próbowałem grzebać - padła podczas flashu i przysłali nową (za miesiąc ....).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Arctic Cooling - ATI Silencer 3 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40996843) nadaje się na Sapphire R9800pro 128 MB ?? Piszą w aukcji, że do R9800xt, a karty te róznią się troszeczkę.... Cena tego urządenia zrobiła się zachęcająca, jeśli jeszcze jest w komplecie z radiatorkami na pamięci.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze głośność nie jest duża, powiedziałbym że ledwo słyszalna przy otwartej obudowie nie wybijał się z ogulnego cichego szumiku :) a mam naprawde cichy wentyl na procku i w zasiłce!

Po drugie: chłodzenie to idealnie pasuje do Radków 9800Pro ale TYLKO NA PCB OD XT I Z 128 MB RAM!

Po trzecie nie radze miećotwartej obudowy dłużej niż miesiąc przy tym chłodzeniu, zapycha się kurzem strasznie, ale po zamknięciu spoko. Dobre jest dla ludzi schładzających wnętrze kompa (np. jak Zasilacz noice killer wywiewa ciepłe powietrze na zewnątrz)... ogólnie jestem zadowolony ale myślałem że więcej skręce, coolera od P4 nie załorze bo się boje że będzie za ciężki i sie zerwie razem z kartą. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

A jest jakiś Arctic Cooling - ATI Silencer co pasuje na 9800pro na pcb od pro i jednocześnie ma chłodzenie pamięci ?? Przy v.2 piszą o 9600, przy v.4 o x800. z tego by wynikało, że do zwykłego 9800pro nie ma ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

A jest jakiś Arctic Cooling - ATI Silencer co pasuje na 9800pro na pcb od pro i jednocześnie ma chłodzenie pamięci ?? Przy v.2 piszą o 9600, przy v.4 o x800. z tego by wynikało, że do zwykłego 9800pro nie ma ???

1254856[/snapback]

Nie ma - polecam starego VGA Silencera plus radiatorki z Allegro za 4zł sztuka - u mnie świetnie się sprawuje taki tandem.

 

Co do ATI 3 - kucze, jestem już prawie zdecydowany, ale mam obawy, że będzie kolidował z dyskami w koszykach. Jest znacznie dłuższy od starych Silencerów, a mój staruszek i tak jest praktycznie na styk z HDD :huh:

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda chłodzenie jest na oko 2- 2.5 cm dłuższe niż karta... mi się mieści na styk ale mam małą obudowa (codegen 300 do P4). Jeśli natomiast chodzi o radki z pcb od pro to ludzie taż to zakłądaja ale trzeba coś szlifować i ogólnie sporo roboty.... :(

 

ps. temperaturka u mnie przy zamknietej obudowie i bez wiatraków dodatkowych żadnych (kocham cisze) wynosi 60 stopni a podczas długiej nawet 6 godzinnej gry non stop nie przekracza 70 (mierzone na ati tool, na riva tunre jest odpowiednio 40 i 50 stopni) oczywiście mowa o zegarach jaw w podpisie! Paste urzywam jakąśkijową bo nie mam dobrej na razie....

 

ps. edytowałem temperature max z 80 na 70 ponieważ trak właśnie teraz jest 80 było gdy był zapchany kurzem :)

Edytowane przez Poyep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie

 

mam radka na R360 pCB od PRO - w speed fanie pokazuje mi dodatkowa temp - prawdopodobnie od karty, bo przed wloeniem jej nie mialem jej, ale w ATT nie wykrywa mi zadnego czujnika na karcie - to jak to w koncu jest, mam ten czujnik czy nie??

 

http://mastah.neostrada.pl/radek.JPG

http://mastah.neostrada.pl/radek1.JPG

http://mastah.neostrada.pl/radek2.JPG

http://mastah.neostrada.pl/radek3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem do karty zły bios.

Jak ją zreanimować?

Jutro bede miał karte na PCI graficzna

Mam wlaczyc kompa z obiema kartami tak?

On automatycznie wykryje ktora dziala czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem do karty zły bios.

Jak ją zreanimować?

Jutro bede miał karte na PCI graficzna

Mam wlaczyc kompa z obiema kartami tak?

On automatycznie wykryje ktora dziala czy jak?

1254982[/snapback]

Odpalasz kompa z dwiema kartami naraz jak nie pójdzie to wkładasz najpierw pod PCI wchodzisz do BIOS-u płyty głównej i ustwiasz żeby najpierw odpalała sie karta pod PCI wyłączasz kompa dokładasz karte z AGP i wgrywasz nowego biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie

 

mam radka na R360 pCB od PRO - w speed fanie pokazuje mi dodatkowa temp - prawdopodobnie od karty, bo przed wloeniem jej nie mialem jej, ale w ATT nie wykrywa mi zadnego czujnika na karcie - to jak to w koncu jest, mam ten czujnik czy nie??

 

1254975[/snapback]

Z tego co wiem to na PCB od PRO nie ma czujnika temp. ale mogę się mylić jak co to sprawdź sobie tego linka i odpisz czy znalazłeś ten czujnik link CZUJNIK TEMPERATURY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie, prosze.

Radek 9800 pro mi szaleje, wyrzuca blad vpu recover a czasem resetuje kompa. W nfsu2, hl2 i w roddicku czasem zawiesza gre, albo pojawia sie kolorowa kaszana na ekranie - tak po 2 godzinach. Zmnienilek chlodzenie na silencera 3 i nie pomoglo. Co sie dzieje, config jak w podpisie, tylko calosc odkrecona, komp prima przechodzi bez problemu - 7 godzin meczenia. Na steronikach cat 5.1 i cat 4.12 Reklamacje skladac czy co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...