Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

nie zgodze sie mam tą karte i chodzi ładnie a kreci sie na xt luzakiem...

nie wiem jak wyzej ale raczej bedzie luzno z podkręceniem ramu bo karta ma poluzowane timingi i myśle ze do jakichs 760mhz nie powinno byc problemu , a rdzen jak rdzen moze sie strafi dobry lub feler!! a co za róznica czy feler z hisa czy msi :lol: jak pech to pech , zadna marka nie da rady ... czyli takie same szanse na trafienie fajnego modelu !! :lol: a za 499zł nie me nic lepszego!!

 

a te 30-60zł to troszke mało na innego w miare fajnego 9800 :lol: , no ale jak by powiedzmy dołozyć te 100zł (które równie dobrze mozna wydac na nowe chłodzonko do karty za 499zł) to mozna by dostac cos innego , jakos okazyjnie!!

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie mam tą karte i chodzi ładnie a kreci sie na xt luzakiem...

nie wiem jak wyzej ale raczej bedzie luzno z podkręceniem ramu bo karta ma poluzowane timingi i myśle ze do jakichs 760mhz nie powinno byc problemu , a rdzen  jak rdzen moze sie strafi dobry lub feler!! a co za róznica czy feler z hisa czy msi  :lol:  jak pech to pech , zadna marka nie da rady ... czyli takie same szanse na trafienie fajnego modelu !!  :lol:  a za 499zł nie me nic lepszego!!

 

a te 30-60zł to troszke mało na innego w miare fajnego 9800  :lol:  , no ale jak by powiedzmy dołozyć te 100zł (które równie dobrze mozna wydac na nowe chłodzonko do karty za 499zł) to mozna by dostac cos innego , jakos okazyjnie!!

1290417[/snapback]

wczoraj zamowiłem ta karte mam kilka pytań czy podłączałes dodatkowe zasilanie ?

jak głośny jest wentylator ?

i jak karta na tym się grzeje ? tzn tak jak zwykły 9800pro czy bardzie a może mniej ?

aha i jak to jest z tym padaniem tych kart bo ktos coś wczesniej pisał tylko ze jakoś konkretów nie wiedzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow tej karty

XpertVision ATI Radeon 9800SE 128MB TV/DVI

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38458410

czy komus udało sie ja przerobic na pełnego xt (chodzi mi o wgranie biosu z xt ) jesli tak to prosiłbym o nazwe z jakiej grafy podchodzi do niej bios ew linka do niego

z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI medion 9800xl

 

Wiatraczek nie jest jakiś przeszkadzający(nie wyrównia sie znacznie z tłumu ,jest względnie cichy)!! w sumie to mój wyglada jak nówka i podobnie sie zachowuje, a co do ciepła to nie widze jakoś znacznego grzania sie karty (warto zaznaczyc ze troszke mhz brakuje tej karcie do typowych zegarów r9800PRO) ,po podniesieniu zegarów na 380/340 karta nadal jest stabilna , na 430/360 juz jest troszke cieplej a zwłaszcza kwestia ddrków ,zakup radiatorków i silentera by sie przydał do długo planowego oc,

hmm <_< natomiast sprawa padjących kart msi , z tego co ja czytałęm i szukałem to jakoś same z siebie te karty nie padają!!! porprostu kolesie wgrywali bios od xt , co jest absolutnie niewskazane dla tych kart z msi!! karta nie posiada odpowiedniego PCB no i po takim flashu, karty padały jak muchy ... myśle ze jeśli nie bedziemy kominować z biosami to karty pożyją długo...

Mozna sie w sumie zadowolić samym kręceniem w atitool czy tam radlinkerze czy czym kolwiek innym , z innymi zabawami ja bym odradzał , karta ma nietypowe PCB (msi wymyśliła jakiś swój patent , no i karty sa niepodatne na typowe mody i przeróbki, a przynajmniej ja tak uważam) ....

hmm co do timingów pamięci na karcie to: ja np. mam samsungi 2,86ns , z tego co doczytałem to karta ma dośc poluzowane timingi podobne do tych , na których niektórzy zabierający tutaj głos forumowicze osiągneli 760-770mhz... jak na mój gust karta jest wporządku B) , a przynajmniej z teoretycznego ptk widzenia...

Narazie nie miałem okazji jakoś mocno podkręcać karty (holerna poczta , paczki z tasmą 3m jak nie było tak nie ma :?) , ale lada dzien wezme sie ostro , założyłem sie w sumie z kumpel o browar ze dojade do 20k w marku 2k1 z tym ze mam klocka axp nie batona , wiec z karty bede musiał wycisnąc co tylko sie bedzie dało , jak wytrzyma to to bedzie dla niej jak najlepszy test :lol: narazie na tyle.....

jak tylko zaczne krecić bede dawał znać na bierząco!!

 

 

aaa prawie zapomniałem :) zasilanie podpinałem... z tego co kojarze to bez niego karta nie ruszy , a przynajmniej nie u mnie (podobine jak r9500)

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w tym miejscu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=77037&st=1410

uszkodziłem mojego radka jak w temacie, mechanicznie.Poszukuję urzytkownika tejże kartyw celu porównania.Najlepiej z woj.slaskiego lub małopolskiego.Lub kogoś,kto mógłby zrobić dokładne zdjęcie tej karty bym mógł porónać ,co jest uszkodzone.Może ktoś w sieci spotkał się ze zdjęciem radka jak w temacie,by wszyskie elementy wchodzące w jego skład były widoczne?Będę naprawde wyjątkowo wdzięczny!Pomóżcie ludziska,bo już nie wiem co robić :mur: :mur: :mur:

 

Dzięki śliczne za wszelką pomoc.

Edytowane przez ZYWIEC11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZYWIEC11 jaka dokładnie masz grafe ?? bo tak po zdjeciu to ciezko....

1292518[/snapback]

Zamieściłem mój post osobno,nie przyklejając go do żadnego wątku.I tam w temacie miałem napisane , o jaką kartę chodzi.Ale został przeniesiony...

Moja katra do GIGABYTE RADEON 9800 PRO GV-R98P128D.

 

Dzięki za chęć pomocy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze bootem na radku 9800Pro. Tzn slyszalem ze bywaja z tym problemy na niektorych plytach i slabych zasilaczach jesli cos ciagnie z tej samej lini napiecia co radoslaw. problem wyglada tak ze monitor nie dostaje sygnalu od karty (przynajmniej tak to wygladfa) i za zadne skarby nie pojawia sie tam obraz (niezaleznie czy odlaczymy od niej zasilanie w oczekiwaniu na komunikat itp). Mial ktos taki problem? - i czy to rzeczywiscie moze byc to.

Sprawdzalem na:

Abit nf7s + fortron 300-60gtp (poodlaczalem wystzko co sie da ze zostala tylko zasilana karta i plyta)

Epox 8rda3 + delta electronix 350W

Asus A7n8x + chieftec 300W

i wszedzie ten sam efekt. Zdaje sobie sprawe ze te zasilki to nie sa demony mocy, ale troche mnie to dziwi. Niektorym 9800Pro startuje na codegenie...

Juz nie mam u kogo tego sprawdzic (nikt nie ma Anteca TC 550...)

EDIT: Moze napiecie na AGP 1,6V pomoze?

EDIT2: Nie pomoglo :oops:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przyszło ci do głowy ze karta jest po prostu uwalona ,bo jak ci nie poszla na 3 roznych konfigach to na to wyglada

1293848[/snapback]

Przyszlo, ale sprzedawca twierdzi ze dziala i wymienil mi na inna (wg niego obie sa sprawne)... wiec to juz 2ga ktora sprawdzam. Nie sadze aby wyslal mi druga walnieta karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś o kolejną wymiane .... karta jest uwalona bez 2 zdań ... :(

 

 

a ja pochwale sie moimi wynikami :D , dzis doszła mi tasma 3m pare dni temu pasta as5 , wiec zabrałem sie do roboty na karcie wylądowały radiatorki i zalman zm80c (na karcie jest rdzen r350 i ddrkim samsunga 2,86ns) do tego mam wentyl w bocznej burcie 12cm na 7V i karta chodzi tak : na 435/776 chodzi spoko timingi dałem 5>1>5>10>3>+2>3>0>3>1 orginalnie miałem 5>3>5>10>4>+3>3>2>3>2 w3kmarku 2003 zmiana timingów bez krecenia nie dawała wymiernych efektów jednak na podkręconej grafie dało mi pare ptk .... rekordu nie ubiłem ale do marka 2003 przejde kiedy indziej dzis bawiłem sie z markiem 2001 i udało mi sie ubić 19934ptk :D czyli całkiem wporządku ...:D pamietajcie ze to jest karta msi medion 9800pro która nominalnie chodzi na 350/310 no i sam fakt ze mam axp nie bartona :) czyli karta spisuje sie wspaniale!!:D jak za 520zł (koszty z wysyłką) jestem w niebo wzięty!! :D

aaa tu jest orb: 19934 ...

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś o kolejną wymiane .... karta jest uwalona bez 2 zdań ... :(

Juz wymiekam powoli... szukalem na zagranicznych forach roznych o problemie z boot'em na radkach 9800Pro. Tak bywa na roznych kartach i przyczyny jakie tam ludzie wskazuja moga tkwic w kilku rzeczach. Np zle osadzenie karty w AGP, za slaba zasilka+plyta (w efekcie niedostateczne napiecia na potrzebnych liniach), albo jakies ustawienia w biosie itp. Tylko dlaczego dzieje sie tak na 3 roznych konfigach? :-|

Pomysly mi sie zaczynaja powoli konczyc a na tweaku na ten temat niesposob cos znalesc. Naogol wiekszosc watkow (nie tylku tu) wyglada tak ze wszyscy smieja sie i bagatelizuja problem do koniecznosci wymiany na dobre PSU. "Szczesciarz" pod naciskiem "doradcow" wreszcie nabywa psu jakies drogie i nadal problem pozostaje a do tego temat sie konczy :? Ciezka sprawa . :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - też miałem problemy z działaniem 9800Pro. Po kilku dniach walki z różnymi sterownikami (hyperiony i catalysty/omegi), ustawieniami biosu i ciągłym ghostowaniem doszedłem do wniosku, że zasiłka nie daje rady. Popędziłem do sklepu i zanabyłem pewniaka - Topower 500p5 B) Po podłączeniu okazało się że 0 różnicy - wciąż zwisy i resety. Dopiero wtedy spróbowałem najnowszego beta-biosu do MB - wczesniej mialem ostanią oficjalną wersje. No i wszystko ruszyło i chodzi na starym zasilaczu :)

 

Pewnie już tego próbowałeś aerial, ale może nie.

1. najnowszy/inny BIOS do MB

2. wywal wszystkie karty rozszerzeń i poodłaczaj wszystko co się da od plyty

3. w setupie biosu - fail-safe settings i powylaczaj wszystkie onboardy (ac97, modem, raid itd.)

4. zmniejsz/zwieksz wszystkie czestotliwosci/timingi pamieci i proca

5. podlacz monitory do obu wyjsc karty

6. otworz okno w pokoju, obudowe kompa i jeszcze duzy wentylator pokojowy na wnetrze

Możesz też rzucic okiem na zworkologie plyty (jesli jakąś masz)

Walcz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej mobo miales ten problem?

No i wydaje mi sie ze stery do karty/plyty nie maja tutaj znaczenia skoro obraz nie pojawia sie nawet na samym poczatku (calkowity brak boot'a). Moze bios do mobo... ja mam black mantary L12 built in i jest w miare nowy. Zawsze mozna sciagnac najnowszy formowy abita i sprobowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a testowales karte u jakiegos kumpla,jeski nie masz zadnego znajomego z kompem(trudne do uwierzenia) to najlepiej idz do jakiegos sklepu komputerowego i niech ci sprawdza ta karte ja obstawiam ze jest uwalona na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a testowales karte u jakiegos kumpla,jeski nie masz zadnego znajomego z kompem(trudne do uwierzenia) to najlepiej idz do jakiegos sklepu komputerowego i niech ci sprawdza ta karte ja obstawiam ze jest uwalona na 100%

1296568[/snapback]

Jutro ide do serwisu zeby ponad wszelka watpliwosc sie upewnic. A testowalem u kumpla i na swoich 2 platformach (pisalem o tym).

Abit nf7s + fortron 300-60gtp

Epox 8rda3 + delta electronix 350W

Asus A7n8x + chieftec 300W

Zgadzam sie ze to juz wyglada dziwnie, co ja mam za problem - karta nie dziala i tyle. Ale w "sklepie" z ktorego ja kupilem twierdza ze na 100% jest sprawna i wymienili na inna rowniez sprawna i testowana... wiec nie za bardzo wiem co mam zrobic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem ati 9800 (powerd by ati) . I mam ten sam problem. Nic mi nie wyświetla. Mam abita nf7-s (bios nf7d27)zasilacz enermaxa 350w . Sprzedawca mówił ze miał taki przypadek na słabym kompie, po sprawdzeniu karta była sprawna. Uważam że na tym sprzęcie powinno pujść, wyciągnełem wszystkie podzespoły zostawiłem tylko hd ramy i karte (testowałem też bez hd).Na karcie kręci się wiatraczek i tyle. Czy ktoś wie co można z tym zrobić ? Sprawdzałem u kumpla i nie poszła. Jutro sprawdze jeszcze na leprzym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie wierze w takie cuda ze na za slabej platformie karta nawet nie wstanie,powinna wejsc chociaz do biosu,zwlaszcza jak karty sa testowane na kilku platformach .Jak dla mnie to oznacza tylko jedno -ze karta jest nie sprawna.Tez sie kiedys tak ludzilem z fx 5900 od bfg chociaz on mi wchodzil do biosu i nawet winda sie ladowala i tez ludzie krzyczeli ze zaslaba zasilka itp. i co? po wymianie na nowy sprawny model smiga u kumpla na raczej bardzo przecietnej platformie bez zadnych zwisow juz ladny kawal czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bylem w 2 roznych niezaleznych serwisach komputerowych sprawdzic dzialanie karty. Jak nitrudno sie domyslec karta jest NIESPRAWNA... Zostalem najzwyczajniej oszukany. Odsylam w poniedzialek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudumaster - mógłbyś powiedzieć ile masz na tym medionie w 3d03 na def taktowaniach i po max oc, które ci się udało zrobić? Zastanawiam się nad wymianą właśnie...

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudumaster - mógłbyś powiedzieć ile masz na tym medionie w 3d03 na def taktowaniach i po max oc, które ci się udało zrobić? Zastanawiam się nad wymianą właśnie...

1301780[/snapback]

Porownujac mediony na danych zegarach do normalnych 9800 nie ma roznicy. Wyniki sa dobre. Problem w tym ile to pochodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś o kolejną wymiane .... karta jest uwalona bez 2 zdań ... :(

a ja pochwale sie moimi wynikami :D , dzis doszła mi tasma 3m pare dni temu pasta as5  , wiec zabrałem sie do roboty na karcie wylądowały radiatorki  i zalman zm80c (na karcie jest rdzen r350 i ddrkim samsunga 2,86ns) do tego mam wentyl w bocznej burcie 12cm na 7V i karta chodzi tak : na 435/776 chodzi spoko timingi dałem  5>1>5>10>3>+2>3>0>3>1  orginalnie miałem  5>3>5>10>4>+3>3>2>3>2 

Skąd wiedziałeś żeby takie dać? Sam wymyśliłeś?

w3kmarku 2003 zmiana timingów bez krecenia nie dawała wymiernych efektów jednak na podkręconej grafie dało mi pare ptk .... rekordu nie ubiłem ale do marka 2003 przejde kiedy indziej dzis bawiłem sie z markiem 2001 i udało mi sie ubić 19934ptk :D czyli całkiem wporządku ...:D pamietajcie ze to jest karta msi medion 9800pro która nominalnie chodzi na 350/310 no i sam fakt ze mam axp nie bartona :) czyli karta spisuje sie wspaniale!!:D jak za 520zł (koszty z wysyłką) jestem w niebo wzięty!! :D

(...)

1294568[/snapback]

Ja troche sie pospieszylem i za swoją dalem 580 z przesylka. Ale to i tak dobra cena myślę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Witam

 

Mam możliwość ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tę kartę: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=43737851

 

Chciałem brać GF 6600GT, ale niestety mam jedynie 6 stówek, a za Chiny ludowe nie mam obecnie warunków by dostać te 150 zł na jakiegoś 6600GT, dlatego pomyślałem o R9800Pro na PCB XT i R360.

 

Ma pamięci Hynix, także wysokie taktowania pamięci spokojnie osiągnie. Cena również ciekawa. A może ktoś miał już z tym allegrowiczem jakiś kontakt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko patrz do ilu to dojdzie... (cena)

Okazja bedzie jesli ktos sprzedaje karte bez opisu raczej, a juz najelpiej jak nie wspomni nic o PCB z XT itp. Bo w takiej sytuacji mozna sie spodziewac nieprzyjemnej ceny koncowej.

Mozna gdzies kupic w jakims sklepie w necie 9800/Pro z PCB od XT?

np znalazlem w esc.pl

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=315

Sapphire 9800Pro BOX z 24 miesaiace gwary za 699zl. (ale pcb ma pewnie zwykle, chociaz fotka nie jest real)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...