Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zawalony sytem strasznie :D ale te timingi mi obnizyły takty i gorze wyniki mam

1354327[/snapback]

te Twoje timingi są niezadobre. Zarzuć takie jak na medionach. Mogę podesłać ci mój bios, żebyć mój spisać timy.

 

Dzisiaj zmierzyłem napiecia na GPU i RAM :

 

- GPU - 1,71V idle, 1,715 stress

- RAM - 2,68V idle i stress.

Karta błaga o vmoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Twoje timingi są niezadobre. Zarzuć takie jak na medionach. Mogę podesłać ci mój bios, żebyć mój spisać timy.

 

Dzisiaj zmierzyłem napiecia na GPU i RAM :

 

- GPU - 1,71V idle, 1,715 stress

- RAM - 2,68V idle i stress.

Karta błaga o vmoda.

1354390[/snapback]

az sie prosi o 1.78V dla GPU (bezpiecznie)

i 2.8V na ramki:D

 

AK47 znalazles moze gdzies schematy modow do naszych medionkow?;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze medionów zmiencie memory refresh rate na 38 (36 normalnie)

1354448[/snapback]

hehe u mnie default jest 37;]]]

a co to ma dac?;]] :blink:

 

ps. jesli tak bardzo katujemy nasze radki to warto postarac sie o chlodzonko na fety, oraz inne elementy ktore sie bardzo grzeja (kontrolery napiec)

przydaly by sie jakies fotki z kamer termowizyjnych:D

a moze po prostu ktos wie co i gdzie jest, zrobil by fote albo na gotowej focie by w paincie zaznaczyl o co dokladnie chodzi

zawsze to by bylo cos.. wieksza stabilnosc albo pare MHz wiecej :D

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was jak ati tray tool testuje grafe to tez z 810 odrazu na 815 przeskakuje??Da sie to jakos zmienic zeby co 1mhz testowało?

 

http://img204.exs.cx/img204/2548/maxjaknar...anytimingw0.jpg

 

http://img186.exs.cx/img186/6645/radek9800pro3kz.jpg

http://img215.exs.cx/img215/122/3dmark6dw.jpg

 

Zobaczcie ile fps w pierwszym tescei załamac sie mozna ;/ Anomandarist chyba Cie wyprzedziłem w tym marku :D

 

Wielkosc obrazka nie moze przekraczac 650x480

Regulamin się kłania..

by mechl!k

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sie prosi o 1.78V dla GPU (bezpiecznie)

i 2.8V na ramki:D

 

AK47 znalazles moze gdzies schematy modow do naszych medionkow?;]]]

1354426[/snapback]

Mój brat właśnie zrobił mi moda Vmem. Niestety mod wymaga doprowadzenia zasilania 2,85V. A wiecie jak??? NIE ŚMIAĆ SIĘ.

 

Zasilanie pociągnąłem z płyty głównej z mosfeta regulującego napięcie na ramie i podłączyłem pod jeden z kondensatorów na karcie, na którym znalazłem 2,68V.

W rezultacie mam teraz na ramie 2,84V! Niestety napięcie to jest zależne od napięcia ramu na mobo - zmieniam sobie w biosie.

Co najważniejsze, odciążyłem moduł zasilania na medionie.

Mam tylko 1 kosć ramu, wiec plyta nie powinna za mocno dostać w dupe bo tej kradzieży prądu.

 

P.S. Teraz mam stabilne 805Mhz. Radiatorki zalmana parzą. Przy nawiewie wentylem 120 nie ma żadnych artów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @genghiskhan nie wiem co sie grzeje na mojej grafie / co trzeba schlodzic (oprocz memorek i rdzenia offkors) .

 

Macie mediony wiec troche inne uklady .Jakby ktos znalazl fote z miejscami ktore nalezy sschlodzic to bylbym bardzo wdzieczny poniewaz zabieram sie za ciecie radiatorkow i nie wiem gdzie dokladnie ponaklejac a wszedzie bez sensu :D .

(w topicu bodajze Abita NF7 jest taka fota na poczatku z pokazanymi miejscami ,ktore trzeba chlodzis - bardzo przydatna rzecz).

 

Mam Sapphire'a PRo na pcb PRO ,R360 ... jak byscie cos znalezli to zazuccie linkiem :> bede wdzieczny :smile2:

 

EDIT : a tak BTW przydaloby sie umiescic te linki na poczatku topicu :wink: (ale to tylko taka moja skromna sugestia :D )

Edytowane przez smut4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire na elementach zasilania ma już fabrycznie ponaklejane radiatory (tak jak zresztą wszystkie "czerwone" pro) Zostaje tylko rdzeń i pamiątki, ewentualnie wymiana teych radiatorow co są na większe - ale w to bym się nie bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ak47 daj jakies foty jak to zrobiles bo te 800MHz jest baaardzo kuszące;]]

ktory kadzior odpowiada za napiecie dla ramu?;]]

ustawianie w biosie to calkiem fajna sprawa, mialbym 2.9V ;D mysle ze bylo by spoko bo mam na pamieciach miedziane revolteki i niezly nadmuch;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasiek jeszcze nie:) tutaj masz link do compare:)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3841507

 

 

tylko jeszcze porównajmy ustawienia gpu i memów:) zastanawiam się jaki miałbym wynik gdyby moje gpu i ram sie do poziomu twoich dokręciły:)

 

 

Kubasiek dzięki ci za timingi:)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3843377

 

o ile mnie wzrok nie myli to 6708:)

Edytowane przez Anomandarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie :)

na wstępie chciałem powiedzieć, że nigdy nie miałem Radeona (przez całe życie nvidia) więc nie znam się na ustawieniach Radków.

moja konfiguracja;

Athlon 2500+ barton

2x256 TwinMOS DDR 400

Epox 8rda+

Club 3D Radeon 9800 PRO

Monitor LCD Samsung 17" odświeżanie max. 75hz

Chieftec 360W (pasywne PFC) - może za słaby ? ;-o

 

nie chce nic kręcić, chodzi mi tylko jakie będą najlepsze ustawienia w zakładce 3D - OpenGL i Direct 3D.

Sterowniki mam orginalne ATI, najnowsze ze stronki. Gry w których zależy mi na średniej jakości i dużej wydajności to Counter-Strike 1.6, Counter-Strike:Source, Half-Life 2. w cs 1.6 gram na 800x600, w cs:source hl2 w 1024x768.

Będe wdzięczny za każdą pomoc

 

P.S. jeśli ktoś ma podobną konfiguracje jak moja i ma dobrze ustawione to poprosze screeny z tych 2-ch zakładek (tak będzie chyba najszybciej niż tłumaczyć) na mail: neo@radiosfera.pl - Dziękuje.

Edytowane przez Dj nEo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ak47 daj jakies foty jak to zrobiles bo te 800MHz jest baaardzo kuszące;]]

ktory kadzior odpowiada za napiecie dla ramu?;]]

ustawianie w biosie to calkiem fajna sprawa, mialbym 2.9V ;D mysle ze bylo by spoko bo mam na pamieciach miedziane revolteki i niezly nadmuch;D

1354726[/snapback]

Fot nie dam, bo nie dorobiłem się jeszcze aparatu.

Powiem ci jak zrobić - każdy sobie poradzi, nawet zupełny laik.

Oto fotka, jak to wykonać :

Dołączona grafika

 

Do zaznaczonego punktu przylutować należy przewód(po drugiej stronie PCB), który następnie lutujemy do MOBO, a dokładniej do jednej z nóg tranzystora regulującego napięcie(a go znalazłem akurat dzięki schematom do Vmem moda mojego asusa P4P800 - wystarczy znaleźć tzw. punkty pomiarowe, najlepiej najbliżej mosfeta, albo na samym mosfecie).

 

Musimy z bracholkiem jeszcze trochę obadać kartę, bo moda zrobiliśmy na "łapu capu". Ale powinno wszystko być dobrze, bo prąd idący z mobo jest już ładnie wystabilizowany i pozbawiony zakłóceń.

Na karcie przestały mi się grzać te mosfety po prawej stronie. Te w lewym górnym rogu trochę mniej parzą - rdzeń nadal jest zasilany przez karte.

(oczywiście cała orientacja wg załączonej fotki.

 

Co do Vcore moda - może jutro coś wymyślimy. Planuję 1,9V dać i na to pelt 89 waciszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oddzielny post, żeby nie wprowadzać zamieszania z Vmodem.

Mój rekord w 3D2K3

 

Narazie wyniki bez modów. Jutro powalczę o więcej.

Dzisiaj muszę przeczytać jeszcze lekturę - LALKA żeromskiego -błee, rzyg!

Edytowane przez AK47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wyniki bez modów. Jutro powalczę o więcej.

Dzisiaj muszę przeczytać jeszcze lekturę - LALKA żeromskiego -błee, rzyg!

1354929[/snapback]

ja wlasnie koncze drugi tom :), ksiazka jest ciekawa, a tresc wciaga, wiec nie zalamuj sie ;]

 

ps. Lalke napisal Prus Boleslaw, a nie Zeromski :D no offence

 

kurde widze, ze ciekawe walki rozpoczeliscie z medionkami, cieszy mnie to ;]

 

@AK47

 

jakim sprzetem i w jaki sposob mierzyles napiecie memkow i core?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie koncze drugi tom :), ksiazka jest ciekawa, a tresc wciaga, wiec nie zalamuj sie ;]

 

ps. Lalke napisal Prus Boleslaw, a nie Zeromski :D no offence

 

kurde widze, ze ciekawe walki rozpoczeliscie z medionkami, cieszy mnie to ;]

 

@AK47

 

jakim sprzetem i w jaki sposob mierzyles napiecie memkow i core?

1355966[/snapback]

hehe, rzeczywiście. Pomyliłem się. Książka ciekawa może i jest, ale nudzą mnie te szczegółowe opisy WSZYSTKIEGO.

 

Napięcia core i memków mierzyłem jakimś multimetrem(kosztował 80zł więc klasa średnioniska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...