Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jest też to, że na ustawieniach Pro na Medionku z założonym Zalmanem VF-700 AlCu w Riddicku pojawiaja się 3 pionowe paski złożone z 5-ciu mniejszych, na które składają się czarne piksele, i momentalnie zanikają, ale tylko w filmikach przed grą, w menu juz nie ma po nich śladu, podobnie już w trakcie gry?. :blink: Ale po włączeniu ustawień domyślnych paski te znikają, co świadzcy, że są wynikiem jednak nagrzewania się jakiegoś elementu na karcie. Nie może to jednak to być rdzeń i pamieć, te są dobrze chłodzone a obudowa otwarta (32-33 C płyta gł). Zaś na stand . wiatraku paski te widoczne były na ust,. fabr. czyli Zalman jednak coś tu pomógł.

Być może więc ATT i AT wykrywa te arty w tym trybie "overlay pod OGL", bo nigdzie indziej nie ma tego efektu. Podobno widać arty w HL2, ale nie mam akurat tej gry. Może to jednak być problem softwarowy (oby) bo nie czyściłem dokładnie sterów, choć mi się to nie widzi. Wtyczkę z dodatk. zasilanie m nie podpinałem, może spróbuję.

Edit:

Tak to wyglada: http://putfile.com/pic.php?pic=6/16111031780.jpg&s=x4

http://putfile.com/pic.php?pic=6/16111044295.jpg&s=x4

Edytowane przez Peter_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu jednak mocno sie zastanowił czy nie oddać tej karty. Moim zdaniem jest to jednak pamięć.

1492183[/snapback]

Hm, znowu będę oddawał, podejrzany się zrobię w oczach sprzedającego, na razie chcę wyeliminować błędy softwarowe, bo coś mi tu nie pasuje, zeby Toole się wykładały z artami a w grach i Real Timie HDR było czysto :blink: Jest jakiś dostępny cleaner resztek sterów ATI, czy trzeba ręcznie się bawić w usuwanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie omegi były dołączane z Drive Cleanerem specjalnie pod Ati. w trybie awaryjnym wszystko spokojnie usuwają. A zwykły DC3 też sobie powinien poradzić. A co do gier to nie jest czysto skoro Riddik pokazuje śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, znowu będę oddawał, podejrzany się zrobię w oczach sprzedającego,

dobrze sie zastanow zanim zostawisz sobie tą karte.......dla mnie sprawa bylaby jasna ....niezostawilbym jej sobie ...tylko odrazu zapodal zwrot.......przeciez to czarno na bialym widac ze te arty są zaslugą pamieci.......zwracaj karte i juz......az sie boje pomyslec co to bedzie jak wyjdą bardziej wymagające gry.....i wtedy dopiero zobaczysz.....niebedzie juz 3 paskow.......tylko duzo wiecej smieci.

 

A sprzedawca sprzedajac takie karty napewno spotkal sie z sytuacją gdy jedną osoba wymieniala jedną karte kilka razy.......mozesz tez sprobowac pobawic sie biosem......albo sprobowac wsadzic karte do innego kompa.....chociaz uwazam ze te arty to zasluga pamieci........a nie sterownikow czy sytyemu.....gdyby to bylo systemowe mialbys blue screeny, wywalanie sie kompa w grach i przycinki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale jest coraz lepiej. Zainstalowałem przed chwilą demo HL2, chodzi ładnie bez artów w 1152/864 z AA 4x i AF 8x płynnie :). Z kolei włączyłem znowu AtiToola i na stand ustawieniach artów nie wykrywa, dopiero na ust Pro zaczynają się pojawiać kropy. Pisał mi jeden z użytkowników tej karty z tej samej aukcji ,że miał też parę dni problemy z nią w postaci arefaktów, potem problem się rozwiązał, oto co napisał:

"Co do mojego przypadku - gadałem ze znajomym elektronikiem.

Powiedział że jeśli te karty to istotnie są leżaki magazynowe - i

nigdy nie używane, to w kondensatorach elektrolitowych podających

napięcie na pamięci mogły zajśc jakieś zjawiska wpływające pojemność i

napięcie

przebicia. Coś jak rozformowanie akumulatora - upraszczająć.

W moim przypadku mogło pomóc normalne użytkowanie - elektrolit pod

wpływem napięcia i czasu "przypomniał sobie" jak ma nominalnie się

zachowywać."

Mój egzemplarz zachowuje się podobnie, coraz mniej błędów, takze poczekam jeszcze parę dni i w międzyczasie sprawdzę kartę jeszcze u kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym temacie nowy i chcialem zasiegnac waszej rady :)

jak w sklepie odroznic r350 od r360 sappihra (9800 pro 256b ) :?: na zywca, bez wiekszych kombinacji :?:

"w Szafirkach jeśli numer seryjny karty zaczyna się od 040050.... a pamięci to hynix to jest to r350 (czyli-niestety-mój przypadek) Jeśli jest 0400600..... to jest to r360." narazie znalazlem cos takiego a co jesli ten numer bedzie zupelnie inny :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym temacie nowy i chcialem zasiegnac waszej rady :)

jak w sklepie odroznic r350 od r360 sappihra (9800 pro 256b )  :?: na zywca, bez wiekszych kombinacji  :?:

"w Szafirkach jeśli numer seryjny karty zaczyna się od 040050.... a pamięci to hynix to jest to r350 (czyli-niestety-mój przypadek) Jeśli jest 0400600..... to jest to r360." narazie znalazlem cos takiego a co jesli ten numer bedzie zupelnie inny :?:

1494085[/snapback]

Z tego co zauwazylem po radkach to typ jadra malo sie ma do podkrecania bo i r350 sie dobrze kreci wiec moim zdaniem nie kombinuj bo jak masz trafic na dobra sztuke to trafisz. Czy to bedzie r350 czy r360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r350 i r360 rozni sie od siebie jedynie tym ze r360 jest troszke lepiej podatne na modowanie 9800pro na XT. Niektorzy tez twierdzą ze r360 lepiej sie kreca

 

a co do odroznienia to jedynie poprzez zdjecie radiatora

 

niby Everest lub AIDA pokazują typ zamontowanego rdzenia ale u mnie to wygladalo tak ze mialem r350 ....w programie na oryginalnym biosie tez pokazywalo r350 ale jak wgralem biosik od XT to w tych programikach zmianialo sie na r360 wiec tak do konca to niejest wyznacznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT

 

ale gdyby ktos chcial sie pozbyc AIW9800SE (moze miec skopane potoki dodatkowe) to bardzo chetnie przygarne badz tez wymienie na pelnego 9800Pro

 

wiecej tu : KLIK !!

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...a tak szczerze to po jakiego grzyba ci 9800se !! i po co jeszcze ta "wymiana" jesli mowisz prawdę, bo jakoś mi się nie hce w to wierzyć :huh:

 

"dam ci 9800pro a ty mi 9800se, ok ??" - troche nie kapuje tego podejścia do sprawy :blink:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko :]

 

BTW juz troszke nieaktualne...udalo mi sie zdobyc AIW9800SE za mala kase

 

ale od poczatku...w gierki malo grywam i ten X800XTPE sie u mnie marnuje

 

kumpel ,zapalony maniak gier oddaje mi swojego R9800Pro i 800zl za tego X800...a ze mi bardziej zalezy na dobrym wyjsciu/wejsciu video i tunerze tv niz na wydajnosci kupuje AllinWondera 9800SE ,a sprzedaje tego 9800Pro od kumpla :]

 

zamotane troche ...ale wyjde na swoje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że to już było, ale ten topik ma prawie 80 stron, i szukanie by zajęło rok. Jakie na dzień dzisiejszy są najlepsze stery do 3dmarka 2001 pod 9800PRO Sapphire?? Chodzi tylko o to, żeby osiągnąć jak największy wynik. Mile widziany link do sterów. No i jakie stery do nForce2 są najlepsze do marka 2k1? Z góry dzięki za pomoc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drajwer masz przed sobą post kubaśka to kuknij w opis sterów w Rad linkerze i zobaczysz tam jak byk Omega 2.5.97a :D A można je znaleźć TU

Co do sterów pod NF2 niestety się nie orientuję.

 

A swoją drogą piękny wynik kubasiek :mrgreen:

Mi brakuje tylko tak ze 3500pkt. :oops:

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech padł mi radeon... gram w san adreas i nagle komp się wyłączył.

reset i nic, ciemny ekran..

w koncu wstal, ale monitor zaczął migac na czerwono.

włozyłem radka 7500 i wszystko lata...

pytanie więc : czy karta zdechła ?

karta nie była kręcona od tygodnia !!! w ogóle wszystko było na defaultach...

błagam pomóżcie !!!

grafa nie jest na gwarancji :mur: nigdy więcej nie kupie nic na allegro... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie do cholery dzieje z tymi medionami? Nie tobie pierwszemu padł. Zaczyna mi sie to niepodobać.

Na 90% sprawne jest GPU i RAM, więc wysyłaj do woox.pl. Powinni zrobić.(strzelam, że padła przetwornica..)

Ale najpierw sprawdż zasiłkę. Możliwe, że z 7500 wyrabia, ale 9800 to ponad jej siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...