Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem 9800 Pro Herca i mam z nim poważny problem. A było to tak:

Wypakowałem karte i montuje ją w PC. Komp włącza sie,  ale w rozdziałce 640 x 480 która na 17 calocym monitorze jest totalna porażka. Zdarzało mi sie tak przy wymianie grafy wiec sie nie przejołem. Wiec loguje sie, system wykrywa karte, sterowniki robia testy a potem ja przestawiam rozdziałke na 1024 x 768 i ... czarny ekran tylko ze wskaźnikiem myszy. Że komp dawno formata nie miał to pomyślałem że najzwyczajniej w świecie zwisa zaliczył ale... po zmianie rozdzielczości w miejscu gdzie powinna byś plansza wyboru użytkownika ekran robi sie czarny, a czasem monitor przechodzi w stan czuwania. Poczatkowo myślałem że to mój MEGABAJT 350W sie nie wyrabia i dlatego odłączyłem wszystko co nie potrzebne (nagrywarka, FDD ), ale nic nie dało. I tu moje pytanie czy karta jest wlanieta czy może są za duże skoki napiecia na zasilaczu, dodam że wg mnie ten megabajt jest na wykończeniu. Pomóżcie

1601053[/snapback]

zasilacz zrobi niebawem boom pewnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem 9800 Pro Herca i mam z nim poważny problem. A było to tak:

Wypakowałem karte i montuje ją w PC. Komp włącza sie,  ale w rozdziałce 640 x 480 która na 17 calocym monitorze jest totalna porażka. Zdarzało mi sie tak przy wymianie grafy wiec sie nie przejołem. Wiec loguje sie, system wykrywa karte, sterowniki robia testy a potem ja przestawiam rozdziałke na 1024 x 768 i ... czarny ekran tylko ze wskaźnikiem myszy. Że komp dawno formata nie miał to pomyślałem że najzwyczajniej w świecie zwisa zaliczył ale... po zmianie rozdzielczości w miejscu gdzie powinna byś plansza wyboru użytkownika ekran robi sie czarny, a czasem monitor przechodzi w stan czuwania. Poczatkowo myślałem że to mój MEGABAJT 350W sie nie wyrabia i dlatego odłączyłem wszystko co nie potrzebne (nagrywarka, FDD ), ale nic nie dało. I tu moje pytanie czy karta jest wlanieta czy może są za duże skoki napiecia na zasilaczu, dodam że wg mnie ten megabajt jest na wykończeniu. Pomóżcie

Chłopie wymień ten zasilacz dopuki komp jest cały...!! :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. od niedawna jestem posiadaczem Sapphire R9800Pro.. dzisiaj dowiedziałem się że to niestety R350 i mam 2 pytania... 1) czy możliwe jest żeby na tej karcie była pamięć 2.0 ns (przy oznaczeniach kości na końcu zawsze jest 2A) i 2) jakie są najlepsze stery do tej karty pod xp... bede wdzieczny za odpowiedz również na pytanko które Silencery pasują na tą karte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o Wasza opinie:

czy wyklecone prawie stabilnie 441/375 to dobry wynik, czy jeszcze mam zapas i moge kombinowac dalej

(pisze prawie, bo atitool nie pokazuje warningow ze znazl artefakty, wszystkie 3dmarki tez spokojnie przechodzi - jedyne skuchy to to, za na atitool w czasie skanowania czy sa artefakty pokazuja sie czasami u gory i dolu okienka zolte pixelki a w 3dmarku 2003 w pewnym momencie na tescie nature po lewej stronie troche pixelkow na bialo mrozy - zas jesli chodzi o gry to zero artefaktow czy takich przeklaman pixelkow)

karta to Herc 9800 pro + pentagram cu

 

Pzdr.

vib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

vibb: Prawie stabilny = NIESTABILNY. Daj trochę wytchnienia karcie bo jak widać aretefakty to dłługo może nie pociagnąć no i sprawdź te maks zegary "prawie stabilne" w RTHDR pewnie po chwili ekran będzie pełny artów.

A co do maksymalnych zegarów to tylko Ty i twoja karta znają odpowiedz;)...

No i może za gorąco w budzie?...

Pozdrawiam.

Edytowane przez CHMURNIAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to za 20 min. sie dowiem (siedze na laczu 128/128 :( ) czy to jest nie stabilne czy tez po prostu za bardzo sie wpatrywalem w ekran zeby zobaczyc gdzies te pixele w innym kolorze :P

ale juz powaznie: niestety hercules jest na r350 wiec nie mam odczytu temp., nie chcialbym dla czystej satysfakcji czegos przysmazyc - z tad sie pytam o zegary

 

Pzdr.

vib

 

UPDATE :(

 

no to wielka kupa - 3dmarki (1,3,5) moga chodzic na okraglo,atitoolsy - gdzies tam sie dopatrze jakis jasnych kropek, to samo gry hl2,bf2,doom3 itp - w zyciu nie widzialem kawalka artefakta czy odbarwienia - natomiast RTHDR nawet na mniejszych zegarach (jakies 420/360) pokazuje po chwili jakies odbicia swiatel ktorych nie powinno tam byc

 

UPDATE 2

 

no ciut sie polepszylo jak mocniej srecilem srubki od pentagrama - przykrecalem je na wyczucie i jeszcze taki myk zastowalem, ze nie uzylem tylnej zapinki od pentosa, ktora ma gumowa podkladke amortyzujaca, zeby rdzenia nie zgniesc a zostawilem radiatorek orginalny herculesa - kawal miedzi, dobrze mi cieplo od tylu zbieral, wiec bylo mi szkoda - no ale przykrecajac, robilem to bardzo delikatnie - teraz dokrecilem i lepiej wszystko chodzi - na 425/360 RTHDR chodzi spoko - wyzej jednak jakies przeblyski sie robia - hehehe gdybym nie uslyszal o tym RTHDR to bym myslal ze mam super podkrecalna karte, no bo jak sprawdzic te blyskajace pixele jak sa bardzo zadko - wpatrywac sie 2 godziny w monitor i szukac bialego/zoltego pixela ? :P :P

Edytowane przez vibb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.google.pl

silencery sa opisane poszukaj....

wklep oznaczenie kosci w gugla poda ci wszystkie parametry łacznie z timingami

a stery nikt nie testował wszystkich po koleji

i kazdy komp/system inny - dla kazdego inne stery

orginalne ati , omegi -- polecam zalezy co od sterów poczebujesz :mur:

post-102781-1124888707.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIWNA RZECZ ZAUWAZYLEM, juz wiem dlaczego karta nie chciala sie podkrecac i zwieszala system (myslalem ze lipny egzemlaprz trafilem ale jednak nie, pisalem nawet o tym wczesniej), otóż tak:

 

Po wlozeniu tego radeona (powercolor) od razu zaczalem szukac programow do podkrecania. Znalazlem Atitool, podkrecilem zegary o 10MHz kazdy no i zeby sprawdzic jaka bedzie przepustowosc gpu, wlaczylem everesta w wersji 2.00.35. Wszystko ok, wlaczylem nastepnie SCAN FOR ART (nie wylaczajac everesta) no i zwiecha, pomagal tylko twardy reset. Wlaczam ponownie ATiTool i opcje scan for max core a poznie max mem. Ładnie karta poszla na 412/740, zero zwieszek, 3d mark tez przeszedl testy, odpalilem ponownie scanowanie dla art, wszystko ok rowniez no i wlaczylem znowu everesta (skanowanie caly czas przez atitool) i opcje Procesor graficzny no i znowu zwieszka calego systemu :mur: :mur: i nie wazne co wlacze (vice city, doom i inne gry) i czy ustawie karte 300/300 to i tak po wlaczeniu opcji w everst PROCESOR GRAFICZNY zawsze bedzie zwiech. Nie wiem o co chodzi dokladnie ale np. w Adia to sie nie dzieje i kiedy wlacze tylko sama opcje proc. graf. w everest to wszystko ok. Aha nawet jak podkrecam przez rivatuner (lub nawet jak odkrece zegary ponizej nominalnych) i wlacze wlasnie w/w opcje w everest, a nastepnie zalacze gre obojetnie jaka to rowniez nastepuje zwis calego systemu.

 

Niech ktos sprawdzi czy u niego takie cos wystepuje bo nie wiem czy karta wadliwa (format robilem juz 2x i rozne sterowniki omegi, teraz jade na catalyst i dalej to samo) czy everest nie lubi powercolor

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo, everest pokazuje od razy procentowo o ile jest o/c vgu i ramu - w czasie kiedy krecilem karte i robilem atitoolsem test na artefakty wlaczylem everesta by sprawdzic te procenty - pozostal tylko twardy reset

 

Pzdr.

vib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanowni fotumowicze... mam pytanko czy uważacie że silencer + revoltec bga ram freezer cu plus wentylek 92mm wiejący z boku ustawiony prostopadle do karty wystarczy do schłodzenia tego małego grzejniczka jakim jest 9800pro ?? (mam niestety r350 i nie mam czujnika temp żeby to samemu ocenić, a tą karte mam od kilku dni i przeraża mnie ciepło jakim emanuje...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a doczytałeś że jest to związane przede wszystkim z złym założeniem ? poza tym to tylko vga silencer rev3 zabija karty.. mozesz kupic ati silencera i bedzie smigal :) ja czekam na silencera i na radiatorki na ram... wentylek z boku juz mam umieszczony i wreszcie pamieci mnie nie parza (wczesniej nawet bez oc mnie parzyly)

 

swoją drogą mam pytanie... czym najlepiej zeszlifować tego nieznośnego shima ?

Edytowane przez maslosky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy uważacie że silencer + revolte

1615633[/snapback]

no ale ty nie napisales jakiego chcesz silencera, kupilbym tylko zalmana i tyle

 

co do twojego pytania to zobacz tutaj http://www.frazpc.pl/artykuly/168/Jak/usun...amke/z/ATI/R300

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok witam po dluuuuugiej przerwie :))

 

----

 

Pisze, bo mam problem ... i niestety chyba i mi siada grafa :(( Mianowicie co jakiś czas w 3D wywala mi napis " Sync out of range " i pomaga tylko reboot .. do tego czesto w 3D ( w 2D tez, glowne przy ogladaniu filmow ) obraz mi sie zawiesza na jakies 2-5s i potem wraca do normy :( jest to strasznie uciązliwe ... kombinuje z tym juz z 2 dni ... formaty, stery, zmiana taktowania ... nic nie pomaga , byc moze siada zasilacz ale w to nie chcem uwierzyc ...

 

Moze ktos z was mi pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce usunąć shima... chce go zeszlifować...  a kupiłem ati silencera1

1617376[/snapback]

jasnie panie maslosky prosze wziac sobie papier scierny i zeszlifowac nim bo chyba sie inaczej nie da

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo grzebalem po forum.purepc.pl. Caly czas moja karta wydawala mi sie dziwna(Saphire 9800SE). To PCB jakies nie takie, a zegary (324/310) nietypowe. No i wpadł mi na ekran wątek o R360. Zacząłem szukać czy ktos przerobił SE na XT.

Do wglądu:

 

http://wzone.neostrada.pl/P8280041.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290042.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290043.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290045.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290046.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290047.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290048.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290049.JPG

 

Mam na karcie R360. Myślicie ze przerabiać na XT? Chłodzenie na tą okoliczność oczywiście sie zmieni. Myślałem nad Zalmanem (ten kwiatek - nie chce mi sie teraz modelu szukać) albo ati silencer. Żaden pasyw nie wchodzi w gre - termostat sobie zrobie zeby cicho bylo. Więc finalnie: Przerabiać na XT czy nie??

Pozdro i z gory dzięki za opinnie.

 

Prosze o trzy rzeczy:

1. Czy to jest PCB od XT (czytałem ze rozni sie ulozeniem kondów, wpisywałem w googla w grafice oznaczenia "9800PRO" i "9800XT" i... nie wiem ) - istotne przy ew. doborze silencera.

2. Jakie parametry mają pamiątki - wszyscy pisza hynxach. Ja o samsungach zalazłem ze mają 2,8 ns.

3. Pomoc w doborze chłodzenia

4. Pomoc w podjęciu decyzji czy zmieniać bios na ten od XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...