Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie zastanawiam się, co może być przyczyną artów w 3dmarku03 w nature (na wodzie małe białe kropeczki) i w pixel shader (nosorożec ma białe kropeczki na sobie) już przy GPU 430... zdjąłem dzisiaj ten zastany shim... założyłem na nowo silencera z nawiewem z boku i myślałem że pójdzie wyżej... mam wrażenie że to może być zasiłka bo coś ostatnio świruje... czy może bardziej osiągnąłem już max tej karty i powyżej 430 nie pójdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie zastanawiam się, co może być przyczyną artów w 3dmarku03 w nature (na wodzie małe białe kropeczki) i w pixel shader (nosorożec ma białe kropeczki na sobie) już przy GPU 430... zdjąłem dzisiaj ten zastany shim... założyłem na nowo silencera z nawiewem z boku i myślałem że pójdzie wyżej... mam wrażenie że to może być zasiłka bo coś ostatnio świruje... czy może bardziej osiągnąłem już max tej karty i powyżej 430 nie pójdzie...

1624776[/snapback]

ja dochodze do wniosku, ze tak ma byc :) - troche postow przewalilem i ludzie pisza ze to maja, choc karta sama jako taka kreci sie bez artefaktow wyzej, u mnie jest to samo - te @#$%# kropeczki w tym smarkach - u mnie one pojawiaja sie tez przy jakis 430, choc przy 440gpu na 370mem dalej nie mam zadnych w 3dsmarkach innych artefatkow, tylko kropeczki - jak jeszcze wyzej przykrece, to po prostu jest ciu wiecej tych kropek - a smarki moga grzac karte w trybie non-stop i sie nic wiecej nie dzieje

 

Pzdr.

vib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko... czy karta Sapphire R9800Pro w everescie powinna miec napisane Sapphire Radeon 9800 Pro... bo sie zastanawiam czy koleś przypadkiem nie poleciał ze mną w ch*** link do screena z everesta 1626776[/snapback]

Ja mam Sapphire i nie ma napisane że to Sapphire a karta była kupowana w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko... czy karta Sapphire R9800Pro w everescie powinna miec napisane Sapphire Radeon 9800 Pro... bo sie zastanawiam czy koleś przypadkiem nie poleciał ze mną w ch*** link do screena z everesta 1626776[/snapback]

Sanda Sisoftu powinna Ci w właściwościach karty graficznej podać również nazwe producenta, jeśli takowy umieścił informacje w biosie.

 

PCI, AGP Card Bus(es) Information -> OEM Device Name i OEM Hardware ID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam radeona 9800 pro sapphire-a 128Mb 256bit od pewnego momentu w grach i w benchmarkach pojawiają się artefakty. Moment ten nastompił po wymianie standardowego chłodzenia karty na a-c vga silencer rev.3. Karta nie była ani razu kręcona bo nie ma potrzeby kręcić 9800pro, nie jest uszkodzona mechanicznie. Instalowałem już różne sterowniki, przekładałem chłodzenie na stare i nic, dalej są artefakty. Czy można cos z tym zrobić???

 

Mój sprzęt: s754 sempron 2600+, mb epox 8kda3i, ram elixir 400 1Gb, hdd caviar 80GB ata i samsung 80Gb sata, sound blaster live! 5.1, aver media 07, zasilacz modecom 300W feel, optyka lg dvd-r.

P.S. mam założone radiatory freezona na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet osobny temat o tym Silenserze, ze "Zabija Radeony"  :sad:

1634839[/snapback]

 

 

Jest cos w tym prawdy bo ja swojego Radeona 9800Pro kupilem w grudniu 2004 trafilem na rdzen r360 wgralem biosa kupilem Silnestera i Radiatorki na pamieci Revolteka zalozylem wszystko ladnie:) no i ZONK Dzialala mi ta karta tylko do sierpnia tego roku :( Byl wlaczony Windows i winamp i nagle CZARNY EKRAN RESTART ! I CISZA !!!! Karty nie krecilem !

 

ALE MAM JUZ NOWA Wymienili mi na gwarancji :)

...... i nie wiem co zrobic czy zalozyc tego Silnestera czy moze to wina BIOSU od XT byla... NO nie wiem !

Jakies sugestje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MajkelP

Mozesz zaryzykowac ze za pol roku znowy karta padnie na tm chlodznieu i znowu dostaniesz nowa karte ;). Moze wtedy juz nie beda mieli 9800PRO wiec dostaniesz cos innego w zamian :P.

Ja nic nie sugeruje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej ofercie 9800 pro? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63201997

Powiem że ta karta ma pamięci 2 ns, czy to mozliwe a może samsungi mają 2,8ns. Strach się bać, teoretycznie może uzyskać taktowanie 1000 mhz na pamięciach. Prawdopodobnie trzeba by napisać timingi odpowiednie do tej karty. Czy ktos ma może jakąś wiedzę o tej karcie? Tak czy siak warto pomarzyć 9800 z 2 ns samsungami.

Edytowane przez Maschadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ATI ALL IN WONDER 9800PRO sa montowane samsungi 2,8ns takie jak mechl!n przedstawil na zdjeciu. A ten sprzedawca z allegro poprzez swoja niewiedze nie powinien wprowadzac ludzi w blad :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dochodze do wniosku, ze tak ma byc :) - troche postow przewalilem i ludzie pisza ze to maja, choc karta sama jako taka kreci sie bez artefaktow wyzej, u mnie jest to samo - te @#$%# kropeczki w tym smarkach - u mnie one pojawiaja sie tez przy jakis 430, choc przy 440gpu na 370mem dalej nie mam zadnych w 3dsmarkach innych artefatkow, tylko kropeczki - jak jeszcze wyzej przykrece, to po prostu jest ciu wiecej tych kropek - a smarki moga grzac karte w trybie non-stop i sie nic wiecej nie dzieje

 

Pzdr.

vib

1626855[/snapback]

 

Mam to samo od kilku dni na nosorożcu - białe kropeczki, co ciekawe wcześniej tego nie miałem - ustawienia 410/730 - może zasiłka powoli pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wcześniej było było ok, a teraz jest qpa

1640652[/snapback]

Tyle ze wczesniej nie było 40 stopni za oknem ;)

 

Radzę zmniejszyć taktowania i timingi.

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...