Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Zwarcie moglo nastapic podczas pracy co doprowadzilo do uszkodzenia karty. Zapodaj jakas paste bez srebra (moze byc jakis silikon nawet) i zamontuj jeszcze raz chlodzenie. Jak nadal beda wystepowac artefakty to znaczy, ze karta jest "uwalona".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie moglo nastapic podczas pracy co doprowadzilo do uszkodzenia karty. Zapodaj jakas paste bez srebra (moze byc jakis silikon nawet) i zamontuj jeszcze raz chlodzenie. Jak nadal beda wystepowac artefakty to znaczy, ze karta jest "uwalona".

 

nie rozumiemy sie, fabrycznie byla taa na bazie srebra, ja zdjalem radiotor zmylem tamtą srebrną zalozylem zalmana na ceramiqe'u i wtedy zaczelo jebać, potem gdy montowalem fabryczne chlodzenie to uzylem tez ceramique'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BikerBo

Ja mialem kiedys takie problemy na starym radku 9100 i tam wine bylo chlodzenie bo wysiadlo ;)

Zaloz jeszcze raz chlodzenie tylko mocniej je docisnij. Dookola GPU jest blaszka czy jak to sie tam zwie ;) i ona czasem powoduje ze chlodzenie nie dotyka GPU na calej powierzchni. Tutaj pomaga mocniejsze docisniecie chlodznia lub uzycie wiekszej iloci pasty ale to drugie moze przyniesc rowniez odwrotny skutek.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mam herculesa 9800pro zmienilem w nim chlodzenie na zalmana miedzianego vf700 i zaczely sie probelmy, pierwsze wgranie windy, wszystko ok wlaczam atitoola i skan na arty, krzaki na caly ekran, kolory rozowo niebieskie, wlaczam 3dmarka 2003, to samo, krzaki nic nie widac, to samo z innymi aplikacjami 3d, zdjalem zalmana calozylem oryginalne chlodzenie, to samo, wszystko czyscilem 3 razy i wokol rdzena i z tylniej strony pcb gdzie byl radiator i nei ma mowy o zwarciu, zalmana tez dobrze zalozylem bo robilem juz to nie pierwszy raz, prosze o rady icon_sad2.gif

moze podczas montazu srobokret ci zjechal i jakies sciezki przerwales albo jakies uklady uszkodziles ?? mozliwe :lol:

 

@BikerBo

Ja mialem kiedys takie problemy na starym radku 9100 i tam wine bylo chlodzenie bo wysiadlo ;)

Zaloz jeszcze raz chlodzenie tylko mocniej je docisnij. Dookola GPU jest blaszka czy jak to sie tam zwie ;) i ona czasem powoduje ze chlodzenie nie dotyka GPU na calej powierzchni. Tutaj pomaga mocniejsze docisniecie chlodznia lub uzycie wiekszej iloci pasty ale to drugie moze przyniesc rowniez odwrotny skutek.

ta blaszka zwie się "shim", "copper shim"

 

zapomniałem dodać pozdr. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dookola GPU jest blaszka czy jak to sie tam zwie"

 

rdzeń jest wyzej jak ta ramka pozatym zalman jest madry i w vf700cu jest wystajace "koleczko" ktore nie wadzi o ramke a dotyka tylko rdzenia

 

"moze podczas montazu srobokret ci zjechal i jakies sciezki przerwales albo jakies uklady uszkodziles ??"

 

100% nie ma mozliwosci bylem niesamowicie ostrozny

 

 

"Zaloz jeszcze raz chlodzenie tylko mocniej je docisnij"

 

zakladalem z 7-8 razy z rownymi siłami docisku itp i zawsze to samo sie działo, tylko raz bylo wszystko OK przez minute atitool byl spoko, zresetowałem kompa i zaczelo sie znow krzaczyc :/

 

 

Jeszcze jakies pomysły ? o czym powinienem pamietac przed odesłaniem karty na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po tylu probach nadal karta nie dziala poprawnie to chyba moge zaryzykowac stwierdzenie, ze radek powoli umiera. Przed odeslaniem karty nie zapomnij o zalozeniu oryginalnych kolkow na chlodzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po tylu probach nadal karta nie dziala poprawnie to chyba moge zaryzykowac stwierdzenie, ze radek powoli umiera. Przed odeslaniem karty nie zapomnij o zalozeniu oryginalnych kolkow na chlodzenie ;)

 

oryginalne kołki mam, są metalowe ze srubkami wiec dobrze ze zachowalem, bedzie ktos patrzył pod cooler karty ? nie zakapują ze jest inna pasta termo ? aha, karte kupilem od tego goscia z allegr co ma rozne modele starych radkow (jego nick allegro to "same_cyfry") mam nadzieje na poztywne zalatwienie sprawy, czy na nową karte bedzie warto probowac znow zakladac zalmana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :-|

 

Kupiłem sobie Radeona 9800XT 128Mb/256bit z systemem chłodzenia ZELTAN.

Wygląda on tak:

Dołączona grafika

 

 

Wszystko ładnie i pięknie ale....

 

:sad: PODCZAS GRANIA KOMPUTER SIĘ RESTARTUJE. :sad:

 

Podkreślam że TYLKO podczas gry, konkretnie w America's Army 2.6. Czasem uda się pograc 15min, czasem i godzinę.

 

Kupiłem nowy zasilacz. ModeCom 350W, który ciągnie tylko HDD 60GB, procka Celeron 2.4 i CD-RW, a więc niewiele.

 

Nie wiem w czym problem.

Zainstalowałem najnowszego Catalista 6.2 i drivery.

 

Podejrzewam że problem może leżec w płycie głównej... mam AS Rock'a P4VT8+, czyli (chyba) bez rewelacji....

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam. :unsure:

post-133546-1139764848_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedHairMan a możesz powiedzieć jakie masz temperaturki na tym zalmanie ;) bo raczej zeltan to nie jest

 

ps.

jestem pewien w 80% że "zeltan" nie wyrabia z ochłodzeniem XT więc daj jakiś nawiew i będzie ok :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem... bo nie gram w inne gry :-| A łatki nie ma bo to właśnie jest najnowsza wersja, poza tym inni gracze nie mają takiego problemu. Na moim starym Radeonie 9250 wszystko było okey (sterowniki od niego odinstalowałem i nawet sformatowałem dysk).

 

Zapomniałem dodac ze mam jeszcze 1GB RAM pamięci (2x256 + 1x512) i wyskakuje też restart akceleratora graficznego.... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedHairMan a możesz powiedzieć jakie masz temperaturki na tym zalmanie ;) bo raczej zeltan to nie jest

 

ps.

jestem pewien w 80% że "zeltan" nie wyrabia z ochłodzeniem XT więc daj jakiś nawiew i będzie ok :)

 

No to ZELMAN :rolleyes:

 

Temperatura? Nie wiem....

 

A czym sprawdzic temperaturę karty? (Jestem początkujący w tych tematach :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyskakuje restart procesora graficznego to pewnie grafa się przegrzewa. Widziałem gdzieś zestawienie różnych chłodzeń na karty to taki właśnie Zalman nie był polecany na 9800 XT. Spróbuj zmniejszyć taktowania i sprwadź potem, a jak możesz to daj nawiew na karte. Karta podkręcana????

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyskakuje restart procesora graficznego to pewnie grafa się przegrzewa. Widziałem gdzieś zestawienie różnych chłodzeń na karty to taki właśnie Zalman nie był polecany na 9800 XT. Spróbuj zmniejszyć taktowania i sprwadź potem, a jak możesz to daj nawiew na karte. Karta podkręcana????

 

:-| Nie, karta w żaden sposób nie była podkręcana... chyba, bo ja tego nie robiłem, może poprzedni właściciel.... aczekolwiek on chyba też nie bo nic nie mówił, i to chyba się robi w swoim kompie (?). :)

Jak zmniejszyc to "traktowanie" ? :mur:

 

 

Wiem że zadaję pytania jak n00bek, ale naprawdę niewiele się znam na rzeczy, dlatego proszę Was o pomoc ;P

 

 

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to pełny XT na PCB od XT, a nie 9800 PRO z R360 na PCB od PRO z wgranym biosem to powinien miec czujnik. Temperature możesz chyba sprawdzić w programie ATI Tool i tym samym programem zaniżyc taktowania. Możesz mieć wgrany bios z podniesionymi taktowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta szczerze mówiąc nie wygląda mi na XT... zielone pcb 128 mb... ?

Widziałem na Allegro ostatnio jakiegoś mediona z zalmanem i sprzedający opisywał że to niby wersja XT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RedHairMan

1. To panowie chyba nie widzą zielonego laminatu twojej karty, wiec dalsze drążenie tematu jakoby miałby być to radek XT jest nie potrzebne i czujnika temp. tam nie znajdziesz. ale układ r360!!!

2. Jesli soft wykrywa Ci wersje XT to masz Mediona XXL lub MSI RX9800 PRO TD-128 z biosem od tego mediona.

3. Radziłbym Ci odpalić coś jeszcze poza grą, może być atitool i zobacz co wtedy się dzieje.

4. Zgadzam się z reszta forumowiczów daj nawiew na to chłodzenie, bo pasywne w przypadku radków r350\r360 jest nie wskazane.

5. Jesli jesteś kompletnie zielony w "tych" sprawach, poproś kogoś aby pomógł Ci zdemontować Zalmana i posmaruj rdzeń pasta termoprzewodzącą z domieszką srebra.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja tez mialem taki porblem jak @Mazzi@ potrzebowalem tych @$5!@$#^%$% kołeczków, bo kupilem walnieta karte i musialem ja oddac na gware, a oryginalnych nie mialem. Teraz juz wiem od kogo je wziac ;), Mikelos, bo pare stron wczesniej nikt nie umial mi pomóc. A ostatecznie zalozylem takie biale od Gigabyte'a 9550 i karta poszla na gware. Wszak jeszcze nie wrocila a minelo juz deklarowane 2 tyg :/, ale ja moge czekac, najwazniejsze zeby wymienili :)

wiesz, ja z safirem nie chcialbym ryzykowac... wyczailem ze na moim galaxy sa czarne, prawie identyczne, tylko lebki maja grubsze i kto wie, moze je zapodam:)

 

padla decyzja, 6600gt zmienia wlasciciela!! radek zostaje u mnie :) diablenie sie kreci, w 3dmarku03 wycisnalem 7.1k !! a to jeszcze nie byl koniec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :-|

 

Kupiłem sobie Radeona 9800XT 128Mb/256bit z systemem chłodzenia ZELTAN.

Wygląda on tak:

Dołączona grafika

 

 

Wszystko ładnie i pięknie ale....

 

:sad: PODCZAS GRANIA KOMPUTER SIĘ RESTARTUJE. :sad:

 

Podkreślam że TYLKO podczas gry, konkretnie w America's Army 2.6. Czasem uda się pograc 15min, czasem i godzinę.

 

Nie wiem w czym problem.

Zainstalowałem najnowszego Catalista 6.2 i drivery.

 

Podejrzewam że problem może leżec w płycie głównej... mam AS Rock'a P4VT8+, czyli (chyba) bez rewelacji....

niestety, i ja mam ten problem... radek 9800pro i pasywny zalman, z zalozonym wentylem 80mm krecacym na 12voltach:)

 

resety sa w takich grach jak: GTA SA, Richard Burns Rally, ale za to nowy PrinceOfPersia, GT Legends chodza bez najmniejszego zajekniecia, zadnego resetu...

 

ja obarczalem wina stery, ale [gluteus maximus] - nie to... nei wiem

mial isc 6600gt na handel, ale w takim ukladzie to nie wiem...

 

choc nie wykluczam winy sterow, bo dlaczego w jednej grze (nawet bardziej wymagajacej) nie ma resetow...

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie z innej beczki :(

 

Mam Radka Sapphire RADEON 9800Pro ATLANTIS 128MB/256BIT na R350 ARCTIC COOLING SILENCER Rev. 3.0. Athlon xp 2500+ stery omegi.

 

Juz wiem ze niestety nie moge wgrac biosu od radka xt. Moje pytanie jest takie. Jakie proponujecie wartosci rdzenia i pamieci tak aby bylo dobrze sie gralo no i oczywiscie zeby karta mi sie nie spalila. Wiem wiem teraz ktos napisze TESTUJ .......

ale moze ktos ma jakas rozsadna propozycje :)

 

Dzieki za pomoc.

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie z innej beczki :(

 

Mam Radka Sapphire RADEON 9800Pro ATLANTIS 128MB/256BIT na R350 ARCTIC COOLING SILENCER Rev. 3.0. Athlon xp 2500+ stery omegi.

 

Juz wiem ze niestety nie moge wgrac biosu od radka xt. Moje pytanie jest takie. Jakie proponujecie wartosci rdzenia i pamieci tak aby bylo dobrze sie gralo no i oczywiscie zeby karta mi sie nie spalila. Wiem wiem teraz ktos napisze TESTUJ .......

ale moze ktos ma jakas rozsadna propozycje :)

 

Dzieki za pomoc.

 

POZDRAWIAM.

TESTUJ!! :D bo inaczej to trzeba do wrozki, co karta to inaczej. ja na przyklad doszedlem do 450/800 bez artow. ale marka zapuscilem na 440/780 bodajze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TESTUJ!! :D bo inaczej to trzeba do wrozki, co karta to inaczej. ja na przyklad doszedlem do 450/800 bez artow. ale marka zapuscilem na 440/780 bodajze.

To troszke sie zmartwilem :(

 

A czym i jak najlepiej testowac ? Chodzi mi o program do testowania.

Edytowane przez kimoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy do testowania to 3Dmarki i gry.

Podkręcasz Ati Tray Tools.

420 / 360 (720) - tyle powinna na 100% pójść i to jest dość bezpieczne. Wyżej to już testuj.

Acha - potrzebne są radiatorki na pamięciach i przy silencerze jakiś nawiew na bok karty, bo pamięci można usmażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy do testowania to 3Dmarki i gry.

Podkręcasz Ati Tray Tools.

420 / 360 (720) - tyle powinna na 100% pójść i to jest dość bezpieczne. Wyżej to już testuj.

Acha - potrzebne są radiatorki na pamięciach i przy silencerze jakiś nawiew na bok karty, bo pamięci można usmażyć

no a wracajac do resetow to czekam na pomysly...

 

mobo: GB K8NS PRO bios f13

cpu: z siga

PSU: fortron 350W

winda xp bez service pakow (komp nie jest podpiety do netu)

stery do mobo 5.11

stery do grafy (probowalem kilku wersji katalistow, omeg i to samo:/)

pamiec 2x512MB twinmos, na 512 to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...