Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powiedzcie czy jeśli radeon 9800 pro podkręca się na 390 powiedzmy (bo jeszcze w fazie testów na białej paście) , pamiątki praktycznie wcale (2.8ns) to czy jest sens kombinować z zakładaniem radiatorów na pamięci i czegoś na procka karty? Grałem w dooma na podkręconym na 406 i w grach niczego nie widzialem, atitool nie wykrył artefaktów ale krótko testowałem. Dzisiaj dojechałem nawet na białej paście do 420 z artefaktami , coś atitool ma głupie stany że kręci później ze zbyt dużymi skokami. Dzisiaj chciałem zobaczyć jaki rdzeń i jest R360 :) i była pasta z srebrem, do tego obsmarowane te kondensatory wokół rdzenia. Posmarowałem pastą białą i oczyściłem kondensatory. Czy stawiacie na to że zmiana pasty może coś dać?

 

PS może ma tu znaczenie zasilacz ale napięcia ma stabilne, maksymalne wachania są małe, napięcia w normach, tylko 3,3 ma 3,23-3,28 ale to też w normie tych 4%

 

Kurka wodna, testuję go na ustawieniach fabrycznych czyli 378/337.5 i też po 1,5 minucie mówi 2 pixels don't match. Czy to normalne w atitool?Ustawiłem celerona z powrotem na 2GHz i jakby lepiej bo te 2 pixele wystąpiły dopiero po 4minutach z kawałkiem.Dodam że stosunek pci/agp jest 33/66 czyli standardowo. POMOCY

Edytowane przez szlovak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odblokowaniu 4 potoków od razu są 2 pixele niepasujące

ale jeżeli ty masz pro i taki problem to cosik nie tak może za dużo pasty dałeś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli karta nie ma czujnika temp. a napewno nie ma to albo organolptycznie albo przy pomocy zewnetrznego termometra.

Organoleptycznie? :huh:

 

A co do termometra to gdzie umiescic czujnik?

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka, właśnie wróciłem do domu, odpalam atitoola i przez 15 minut zero artefaktów i wyłączyłem , i drugi raz 8 minut. Ale w ogóle w atitoolu potrafi się pokazać pojedyńcza kropka na tym futrzaku chyba w wyniku wyświetlania tych napisó w okienku i atitool nie raportuje tego jako błąd.

 

teraz minęło z pół godziny i znowu niedługo po starcie. poza tym w czasie właczania kompa, są dwa piknięcia, jedno krókie urwane i drugie to normalne. Może karta jest na krawędzi działania ?

 

I właśnie , do ilu powinna się kręcić pamieć 2.8ns żeby mówić że warto kupić radiatorki?

Edytowane przez szlovak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle zauważyłem że w atitool jest podmenu w "settings" o nazwie artifact scanning i można suwakiem zmienić na większa lub mniejszą wykrywalność. Wydaje mi sięże karta jest moja OK tylko coś popieprzony jest ten program albo sterowniki Omega

Edytowane przez szlovak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Sprawdziłem rdzeń jest r360, a pamiątki jak pisałem 2.5ns. Miał ktoś taką karciochę? Polecicie jakiś bios do XT, bo jak przeglądałem to jak są to do pamiątek 2.8. (Sapphire Radeon 9800Pro r360, hynix 2,5)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organoleptycznie? :huh:

Czyli za pomoca np. palcow bo jezkiem bedzie trudno :P.

Pomiar obarczony duzym bledem, mozna w zasadzie stwoerdzic czy parzy czy nie. Odbior temp. zalezy tez od czynnikow fizycznych czyli np. wilgotnosci rak ale przyjmuje sie ze jezeli mozemy wytrzmac 3sec. to temp. wynosi 60st. wiecej sec. to mniejsza temp. mniej to wieksza.

 

A co do termometra to gdzie umiescic czujnik?

 

Dzieki

Najlepij miedzy rdzeniem a radiatorem ale to bedzie trudne wiec jak najblizej rdzenia, np. na samym dole radiatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was drodzy koledzy pytanko. Posiadam sprzet taki jak w podpisie, i czy zmiana grafiki z R9550 na 9800pro bardzo obciazy mi zasilacz ?? Czy powinienem lepiej zmienic to co mam jakis lepszy zasilacz ?? Teraz napiecia u mnie oscyluja mniej wiecej tak:

+12v od 11,5-11,9

+5v od 4,91-4,98

+3,3 od 3,15 do 3,4

 

Boje sie aby zmiana grafiki nie spalila mi zasilacza. Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Jeszcze moge obizyc taktowanie procka co da mi jakies + 30-40W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was drodzy koledzy pytanko. Posiadam sprzet taki jak w podpisie, i czy zmiana grafiki z R9550 na 9800pro bardzo obciazy mi zasilacz ?? Czy powinienem lepiej zmienic to co mam jakis lepszy zasilacz ?? Teraz napiecia u mnie oscyluja mniej wiecej tak:

+12v od 11,5-11,9

+5v od 4,91-4,98

+3,3 od 3,15 do 3,4

Napięcia mierzone miernikiem ??

Modecom 350 ISO-450P - nie jest to zły zasilacz, ale może odmówić dalszej współpracy. Realnie ma ze 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzone miernikiem ??

Modecom 350 ISO-450P - nie jest to zły zasilacz, ale może odmówić dalszej współpracy. Realnie ma ze 300W.

Niestety nie miernikiem, sa to napiecia z windowsa (niestety do miernika nie mam dojscia) w czasie jego pracy jak i podczas obciazenia 3dmarkami lub grami gdzie sa najwieksze wachana napiec.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miernikiem, sa to napiecia z windowsa (niestety do miernika nie mam dojscia) w czasie jego pracy jak i podczas obciazenia 3dmarkami lub grami gdzie sa najwieksze wachana napiec.

No to nie wiesz jaki prąd daje zasilacz .... niestety.

Troszke ryzykowne jest podłączenie r9800, ale w sumie to nie codeshit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz Mazzi jak tam resety? dowoltowałeś pamieć?? :blink:

no juz jestem po likendzie. na poczatku postanowilem zreinstalowac winde (heh, w sumie latwiej bylo memki dovoltowac, ale jakos mnie kusilo). zamiast dotychczasowej windy XP bez sp zainstalowalem winde z sp2 i okazalo sie, ze to wystarczylo... zero reseciorow w gta sa, w sumie duzo nei gralem, jednak wystarczajaco dlugo, zeby na poprzedniej windzie reseta zalapac.

 

wiec poki co poszukiwania winowajcy przerywam, mam nadzieje ze na dobre.

 

dla sportu zapuscilem 3dmarka03, wyniczek 7.2k wiec niezle - forme utrzymalem. z ciekawosci puscilem tez 05, i tam bodajze 3.3k. musze screeny z dysku zgrac, bo juz dokladnie nie pamietam.

 

powiem wam ,ze ten zalman z dodatkowym wentylem to calkiem niezle chlodziwo, nie chce przechwalic, ale karta nawet po ponad 4 godzinnym tluczeniu w farcrya (odkrywam ta gre na nowo:) ledwie ciepla... a mnie zemdlilo i musialem gierke wylaczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takty slabe gpu 410 mem 760 chyba trzeba bedzie mody zrobic ;) to narazie tak lightowo bo tego 3dmarka moge skonczyc ma wiekszych tylko art sie pewnie jakies pojawia po drodze;]

w sumie dziwne, ze nie mozesz "machnac" 20k, na takim sprzecie spokojnie mozna lykac nawet 21, polecam Omegi 2.5.97 + ati tray tool z profilem Max Speed + Catalyst A.I na High, na bank podciagniesz osiagniecia

nie moglem na starym sprzecie nf7 bartek 2.6g fsb 230 ... no zreszta na nowym tez sie troche zalamalem na poczatku bo wynik mialem cos kolo 18k ale potem zmiana sterow troche oc no i link nizej ;)

 

no niestety chyba znalazlem max w 2k1 zwiekszanie gpu nic nie daje w przedziale ok 20Mhz 1978950[/snapback]

przeskocz 7 tysiakow w 2k3 :D

to lepszy wyczyn, bo tu tak prockiem nie nadgonisz :)

mialo byc cos w 2k3 no to jest ;] klik 450/~770 nie duzo ale zawsze cos :)

tylko prosze nie smiejcie sie ze mnie :) czas leciec na zajecia ;) bardziej mnie nie pokoi to ze pomimo tego ze zwiekszam taktowanie to wynik niedosc ze nie rosnie to jeszcze spada :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś moze mi podeslac jakiegos biosa do 9800 xt??

powinienes podac nazwe producenta, rodzaj i ilosc pamieci - generalnie szegoly dotyczace grafy, czy to ma byc tylko zmiana biosu czy moze wgranie do wersji pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem sobie dzisiaj 3dmarka 03 na 1024x768 AAx4 i AFx8 i wydajnosc mi spadla o polowe, czyli do 3100 pts :( cinko :( to wynik jak ATI 9500 4 potokowy bez AA i AF :(

No cinko, w koncu te "upiekszacze" obciazaja w duzym stopniu grafe. Po wlaczeniu na czteropotokowym 9500 AAx4 i AFx8 wynik pewnie bylby tez dwa razy mniejszy niz na 9800PRO (to tak dla pocieszenia :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Kupilem wlasnie karte Sapphire Radeon 9800PRO 128MB 256-bit Kosci Samsung 2,8ns

po wlazeniu jej do kopmutera pierwsze co zobaczylem to ze na ekranie sa jakies "śmieci", kwadraty, paski itd.

W windowsie wszystko widac tylko ze na ekranie sa paski i wyglada to jakby pamiec byl byla zbyt podkrecona ale pamiec jest ok

co to moze byc?? czy karta nadaje sie do wyrzucenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz pecha jeżeli karta jest po oc to przywróć jej standardowe tatktowanie i sprawdź co się będzie działo jeżeli przejdzie to dobrze jeżeli nie to powiedz temu od kogo ją kupiłeś że jest ....

 

bo oczywiście nie zapomniałeś podłączyć zasilania ...

 

ps. jaki masz zasilacz ? :)))) (hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W juz sprawdzalem czestotliwosci, biosa nowego wgrywalem

350W to nic nie mowi. Lepiej bys podal marke zasilacza.

Obniz tez taktowania karty i zobacz co sie bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc reklamuj kartę. W windowsie nie może być żadnych efektów specjalnych, najwyżej jakieś pojedyńcze pixele w Atitool tak jak niżej piszę.

 

A mi udało się puścić tego radzia 9800 pro na 441MHz (3 pixels don't match przy ~446). A tak mam zawsze od czasu do czasu 2 pixels don't match ale niewidoczne w żadnym z testów 3dmark 2003 ani w grach. Pamięci nie kręcę bo nie mam radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...