Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

ayem - sorry juz mam - zapomniałem ze mam podaną całą nazwę :D

 

hassky - dołączam się do pytania ale brzmi ono jaki jest najlepszy bios pod Sapphire Radeon 9800XT - czy zostac na standartowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli widze ze znowu tak jak przy swietej pamieci 9700 trzeba bedzie potrenowac troche atiflash - f -p 0 xxx.bin :).

 

Aha aporopos tego to polecam robienie save`a biosu oryginalnego bo potem moga byc problemy z gwara, gdybym nie zmienil biosu to pewnie by mi gwary nie uznali.

 

dzieki za odpowiedz na czesc moich pytan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , niedlugo bede przywozil grafike zza wielkiej wody i wybralem tego radka http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc....-102-268&depa=1

 

Nie jest to zaden bubel?

Karta jest super :D BIerz ją śmialo :)

 

PS. CZARNI SŁUPSK :) Pewnie będziesz wiedziało o co chodzi :D

Heh , no mam nadzieje , ze sie nie zawiode, dzieki za szybka reakcje , AZS AZS! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze co poniektorym PCB od XT (mozliwosc zlookania temperatur) no ale nie bede tez narzekal ;)

A masz czego 8)

Najbardziej Ci zazdroszczę, że far :cry: się wywala.

 

No ale to zdanie powinno znaleźć się na oślej łączce.

 

Pozdrawiam.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,na moim radziu na części pamiątek są ponaklejane plomby gwarancyjnei teraz pytanko:czy moge na to nakleic tasma radiatory i jesli tak czy to cos da w ogóle???I jeszcze jedno na pcb od xt wejdzie mi

arctic vga silencer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko bedzie źle to bedziesz miał conajmniej radeona 9800pro z zegarami XT :D Z tego co tam widze jak jeden gostek ją podkręcił to dobrze ci wróże :D

Co do tych przerobek to powiem tak ze straszne wykrecaja timingi na pamiatkach, i tak np moj radek po przerobieniu jebie po 15 minutach artami niewielkimi bo niewielkimi ale zawsze.

 

Tyle ze normalnie tak jest goracy ze nigdy tak goracej karty nie mialem okazji dotykac :) poprzeni 9700 przy tym to normalnie byl chlodny. Mysle ze sens ladowania biosa od XT jest wtedy kiedy zmienimy chlodzonko bo czip i pamieci straszliwie sie grzeja i trzeba na chipa i pamiatki najlepiej wiac. A i pewnie zasilka lepsza by sie przydala :).

 

 

I jeszcze jedno pytanko wie ktos gdzie moge tasme termoprzewodzaca zakupic gdzie takie cos szukac w jakich sklepach i ewentualnie gdzie w internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie dokladnie o to bo jedak zmieniam te radiatorki co mam bo sa smieszne wobec takiego ciepla :>. Zakladam cos wiekszego potne jakiegos miedziaka dowale wentylka i robie Vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma to bez róznicy jaka :) Ważne żeby ilośc pamięci, szybkośc i typ się zgadzała :) Ja mam bios XT od Sapphire i nie narzekam :)

A gdygym wzial i wgral na pamieci hynixa bios przeznaczony do pracy z pamiecami samsunga to co moze sie stac ? Zwicha, arty, wybuch ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos ciekawego jak sprawdzic czy mamy r350 czy r360 na starszym PCB. chodzi o nyple ktore dociagaja radiator jak masz zltoe to masz 350 a jak masz plastik to jest 360. Sprawdzcie u siebie u mnie sie zgadza mam starsze PCB i plastikwoe nyple a jednak kryje sie pod maska 360 :>

 

I jeszcze jedno znalazlem program do modyfikacji bisou czy mzoe mi ktos podac jak najlepiej ustawic timingi na pamiatkach ?

 

I jaki biosik najlepiej zapodawac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos ciekawego jak sprawdzic czy mamy r350 czy r360 na starszym PCB. chodzi o nyple ktore dociagaja radiator jak masz zltoe to masz 350 a jak masz plastik to jest 360. Sprawdzcie u siebie u mnie sie zgadza mam starsze PCB i plastikwoe nyple a jednak kryje sie pod maska 360 :>

to bylo wiadomo juz jakis czas temu.. nieraz to bylo poruszane,

np w tym topicu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71069

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos ciekawego jak sprawdzic czy mamy r350 czy r360 na starszym PCB. chodzi o nyple ktore dociagaja radiator jak masz zltoe to masz 350 a jak masz plastik to jest 360. Sprawdzcie u siebie u mnie sie zgadza mam starsze PCB i plastikwoe nyple a jednak kryje sie pod maska 360 :>

to bylo wiadomo juz jakis czas temu.. nieraz to bylo poruszane,

np w tym topicuhttp://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71069

Moze lepiej zaczalbys odpowiadac na moje pytania a nie powiekszal wielkosc topiku o niepotrzebne posty. no offence :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze co poniektorym PCB od XT (mozliwosc zlookania temperatur) no ale nie bede tez narzekal ;)

A masz czego 8)

Najbardziej Ci zazdroszczę, że far :cry: się wywala.

 

No ale to zdanie powinno znaleźć się na oślej łączce.

 

Pozdrawiam.

:lol:

Jakieś aluzje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona Sapphire 9800PRO r360 pbc XT.

 

Wgrałem biosa Sapphire.9800XT.128MB.Hynix.bin

 

W 3DMarku03 wzrost o ok. 800pktów do 6404 catalyst 4.6

 

Jakie temperatury sa bezpieczne dla mojego radeona? Na razie nie chce zmieniać chłodzenia. Przez bios taktowanie podskoczyło do 412/365.

 

Puszczam ati tool, skanowanie artefaktów... czas leci i zero errors.

 

Jak gram riva tuner pokazuje temp. core 63 stopnie ambient 60 stopni.

Normalna praca to 59 i 53.

 

To jest bezpieczna temperatura?? Jaka maksymalna dopuszczalna moze być?? Chciałbym aby ta karta mi już tak cały czas chodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasky gdybym znal odp na twoje pytanie dot programu do modyf biosu to z pewnoscia bym odpowiedzial.

natomiast pzez swoja wypowiedz chcialem Ci poprostu przekazac ze nie odkryles Ameryki bo to juz bylo wiadome. :)

No zapewne :) ale karte mam od 2 dni i srednio sie orientuje w takich sprawach:) I pytanie w zwiazku z tym. Vmody to mnie obecnie interesuje czy ktos wiec cos wiecej na ten temat tzn ile udalo mu sie zapuscic voltow na pamiatkach od radka 9800PRO@XT. Jak by ktos zapodal linka to bym sie nie obrazil. Ponadto czy wianie na radiatorki na pamieciach pomoga cos po Vmodzie czy to tylko pic na wode bo pamiatki calkiem sporo sie grzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już duzszy czas silicera zamoowanego i podkrecił rdzeńnarazie na 432. I gdzieś czytałem ze tą taką blaszke trzeba zdiąć czy to prawda?? tą taką wokół rdzenia.a ja tak to po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na biosie club3d normalne timingi ustawienia 432 742 osiagnalem 6588 :) Teraz pora na katowanie proca. Aha i to na standardowym chlodzeniu rdzenia na pamiatkach radiatorki no i ten wentyl z zasilacza obok tez duzo daje :>. Tyle ze jest temporary bo szykuje zapoadac miedziaka.

 

PCB od PRO ale rdzen 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale w marku 03 100mhz daje 50punktów więc nie wiem czy duzo więcej w marku uzyskasz ! Pozatym w 03marku oddzielnie testowany proc i karta fakt wpływa proc na karte ale w bardzo niewielkim stopniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,na moim radziu na części pamiątek są ponaklejane plomby gwarancyjnei teraz  pytanko:czy moge na to nakleic tasma radiatory i jesli tak czy to cos da w ogóle???I jeszcze jedno na pcb od xt wejdzie mi 

arctic vga silencer??

wie ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,na moim radziu na części pamiątek są ponaklejane plomby gwarancyjnei teraz  pytanko:czy moge na to nakleic tasma radiatory i jesli tak czy to cos da w ogóle???I jeszcze jedno na pcb od xt wejdzie mi 

arctic vga silencer??

wie ktos??

Wejdzie silencer , ja mam i jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...