Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

a miales winde bo reinstalce ? miales defragmentacje ? itd ? Bo to też się liczy

tak mialem tydzien temu, ale zaraz po zainstalowaniu systema tez lookalem (na omegach 4.6) i nie osiagnalem nawet 6900 :)

czekam na omegiiiiii :veryevil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Siadła mi karta Saphire 9800Pro Atlantis(konkretnie siadł wentyl) - w sklepie zaproponowano mi w zamian nową Gigabyte 9800Pro o tych samych parametrach ale podobno lepszym chłodzeniu(radiator miedziany i dużo większy i lepszy wentyl). Brać?

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zależy od kilku rzeczy. Po pierwsze jak ci się kręciła tamta karta :?: Na jakim rdzeniu była :?: Na jakim PCB :?: A jeżeli takie rzeczy cię nei interesują to zamieniaj, przeciez nic nie stracisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam szafirowego Radeona 9800 Pro, nei sprawdzalem jeszcze jaki mam rdzen, ale mam PCB od Pro (kupowalem swojego razem z calym kompem w Arest) na poczatku czerwca... otoz zainstalowalem te sterowniki Forsage 4.6 i na ustawieniach 394/708 na fabrycznym chlodzeniu wyniki w 3dmarku 2003 skoczyly z 5700 na 6000, aczkolwiek w Battle of Proxycon, Troll's Lair i Ragtrollu grafika sie krzaczyla... w Far Cry wszystko jest normalnie... bledy w 3dmarku byc moze spowodowane sa tym ze mam R350 (czego nie sprawdzilem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam szafirowego Radeona 9800 Pro, nei sprawdzalem jeszcze jaki mam rdzen, ale mam PCB od Pro (kupowalem swojego razem z calym kompem w Arest) na poczatku czerwca... otoz zainstalowalem te sterowniki Forsage 4.6 i na ustawieniach 394/708 na fabrycznym chlodzeniu wyniki w 3dmarku 2003 skoczyly z 5700 na 6000, aczkolwiek w Battle of Proxycon, Troll's Lair i Ragtrollu grafika sie krzaczyla... w Far Cry wszystko jest normalnie... bledy w 3dmarku byc moze spowodowane sa tym ze mam R350 (czego nie sprawdzilem)...

Mam R350 i mam taki sam problem jak ty. Gdy sprawdzałem na R360 nie było krzaczenia się grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli nei mam co sie grzebac ;) to juz wiadomo chyba jak mozna jeszcze odroznic r350 od r360 :> ale poki co i tak wszystko smiga wiec nei ma co sie lamac :D Far Cry pomyka jak trzeba, reszta tym bardziej, wiec nie ma co sie martwic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek jak juz napisalem, oprocz tego ze pojawiaja sie te krzaki sterowniki poprawiaja w 3dmarku 03 wydajnosc o ok. 300pkt bez zmiany taktowana, poza tym w zadnej grze jeszcze zadnych bledow nie zauwazylem... ale mimo wszystko wroce chyba do catalysta 4.7 i poczekam na oparte na nim Omegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też przesiadłem się na Forsage 4.6 z biosu XT ( krzaki - R350 ) - wydajność zbliżona do zmienionego biosu lecz dużo prostsza instalacja nie mówiąc o nerwówce przy biosie. Polecam. Dziś spróbuję Forsage 4.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, na zagranicznym forum wyczytalem, ze przerabiajac radka 9800 pro na xt oprocz oczywistego wzrostu wydajnosci, uaktywnia sie takze czujka temperatury zamontowana przy rdzeniu na karcie.

 

Czy to prawda? Jaki soft potrafi odczytac ta temperature :?:

 

Wgralem dzis bios od XT, wszystko dziala :D , czas zaczac troszke krecic karta, ale wolalbym wiedziec jaka temperatura mam :twisted: .

 

Druga sprawa, co pewien czas (teraz znowu) pojawia mi sie error w 3d markach. W ogole nie moge przejsc do testow.

 

W 3dmarku 2001se pisze:

"3DMark coulnd not initialize your 3D accelerator, try to downgrade yuor display settings.

DirextX ERROR: failed to validate material"

 

W 3marku 2003 sypie:

"Reliable benchmarking cannot be completed because the 3DMark window lost focus"

 

Wyraznie cos z rozdzielczoscia ekranu itp. Pracuje na 1280 x 1024 na panelu LCD. Jak podniose w 3dmarku rozdzielczosc do tej na ktorej pracuje, to test odpala sie.

Jednak tak nie powinno byc, dlaczego program nie potrafi sobie sam zmienic rozdzielczosci? Czy to wina monitora? :roll:

 

Czasem, zalezy od dnia, w ogole nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "lost focus" tez tak mialem jak mialem ustawione za wysokie fsb na cpu i wogole za wysokie taktowania karty...

natomiast tempy odczytac mozna tylko na radkach 9800pro na PCB od XT i po wgranym biosie od XT... co juz bylo poruszane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "lost focus" tez tak mialem jak mialem ustawione za wysokie fsb na cpu i wogole za wysokie taktowania karty...

natomiast tempy odczytac mozna tylko na radkach 9800pro na PCB od XT i po wgranym biosie od XT... co juz bylo poruszane

Co do "lost focus" to nie rozumiem co moze miec do tego fsb, skoro wszystko pojdzie gladko (wszystkie testy, w petli wiele razy) jesli:

 

1. Ustawie rozdzielczosc monitora na 1024 x 768 (standardowe testowanie w 3DMarku 2003)

 

lub

 

2. Ustawie rozdzielczosc w 3d marku na 1280 x 1024 (tryb pracy monitora)

 

Jesli chodzi o odczyt temp to mam PCB od Radka XT. Wiec mam sobie zainstalowac Rive tuner? Cholera, kolejny smiec do zajmowania zasobow w systemie :? Juz szukam sobie sobie najnowsza wersje tego wynalazku.

 

UPDATE:

 

Temperatura wskazywana przez Riva Tuner to 46 stopni na Vcore. O ile mozna ufac temu czujnikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitufo ja tylko napisalem kiedy u mnie sie to pojawialo, pozatym w wolnym tlumaczeniu LOST FOCUS znaczy ze program STRACIL SKUPIENIE, moze to nie chodzic wcale o fsb tylko o progsy ktore sa w tle (np antywirus, firewall) powoduja ze 3dmark sie sypie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sam nie wiem. Jak odpalam 3dmarka to staram sie wylaczyc wszystkie programy dzialajace w tle.

Po prostu boje sie, ze to cos powaznego np. usterka monitora typu, ze ma problemy z przestawianiem rozdzielczosci...

Bo to nie pierwszy raz cos takiego sie dzieje. Tyle, ze wczesniej mialem zasmiecony system i mialem nadzieje, ze po reinstalce to sie nie bedzie powtarzac.

 

Moze przeinstaluje sobie jeszcze raz directX albo caly system jak bede mial chwilke :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sam nie wiem. Jak odpalam 3dmarka to staram sie wylaczyc wszystkie programy dzialajace w tle.  

Po prostu boje sie, ze to cos powaznego np. usterka monitora typu, ze ma problemy z przestawianiem rozdzielczosci...  

Bo to nie pierwszy raz cos takiego sie dzieje. Tyle, ze wczesniej mialem zasmiecony system i mialem nadzieje, ze po reinstalce to sie nie bedzie powtarzac.

 

Moze przeinstaluje sobie jeszcze raz directX albo caly system jak bede mial chwilke  :?

A patche do 3dmark'qo masz wgrane :?: Jak nie to wgraj. Mi sie 3dmark2001 zawsze wywala, ale wgrywam patcha i jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3DMarka 2001 se patcha nie wgrywalem, choc slyszalem, ze cos jest.

Chyba nazuwa sie to Build 330 :?:

Wgralem za to patcha do 2003 (tzw. Build 340) i nic nie pomoglo. Dalej mam ten "Lost Focus".

 

Maskakra jakas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClareS ja mialem to LOST FOCUS z wgranymi patchami zarowno pod 3d2001 jak i 3d2003 natomiast wyskakiwalo u mnie to (przynajmniej kiedys) tylko w 2003.

 

btw nie wiecie moze do czego sluzy programik REDLINE? moze wogole ktos ma ten program? bo na stronie ati jest tylko update, natomiast sam program jest na cd dolaczanym do kart, na ktorych pudelkach pize wlasnie REDLINE. jesli macie go i malo wazy to moze sie ktos podzieli zarowno uwagami na jego temat jak i samym "setup-em" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClareS ja mialem to LOST FOCUS z wgranymi patchami zarowno pod 3d2001 jak i 3d2003 natomiast wyskakiwalo u mnie to (przynajmniej kiedys) tylko w 2003.

 

btw nie wiecie moze do czego sluzy programik REDLINE? moze wogole ktos ma ten program? bo na stronie ati jest tylko update, natomiast sam program jest na cd dolaczanym do kart, na ktorych pudelkach pize wlasnie REDLINE. jesli macie go i malo wazy to moze sie ktos podzieli zarowno uwagami na jego temat jak i samym "setup-em" ? :)

Lost Focus - u mnie wyskakiwało, gdy bodaj NAV zachciało się sprawdzać, czy nie mam jakiegoś wirusa:-)

Redline - program w stylu Atuner, Rivatuner, czyli do ustawiania wszelkiego rodzaju drobnostek dotyczących karty graficznej.

Redline jest dołączany do kart Sapphire w wersji "Big Box"(fajne określenie, co nie?) - a w zasadzie do tych w normalnych pudełkach.

Mam go, lecz nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClareS ja mialem to LOST FOCUS z wgranymi patchami zarowno pod 3d2001 jak i 3d2003 natomiast wyskakiwalo u mnie to (przynajmniej kiedys) tylko w 2003.

 

btw nie wiecie moze do czego sluzy programik REDLINE? moze wogole ktos ma ten program? bo na stronie ati jest tylko update, natomiast sam program jest na cd dolaczanym do kart, na ktorych pudelkach pize wlasnie REDLINE. jesli macie go i malo wazy to moze sie ktos podzieli zarowno uwagami na jego temat jak i samym "setup-em" ? :)

Heh, luz. Mi wyskakiwał jakiś błąd z dirextikiem :P Ale wgranie patcha pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to udalo sie.

 

Przeinstalowalem oba 3DMarki, zamknalem wszystkie programy dzialajace w tle i testy poszly :D

 

Wyniki 17976 w 2001se i 6446 w 2003, mieszcza sie chyba w normie.

 

Jedyny problem jaki mam to, ze nie moge zapisac ich na serwerze futuremark. Online result browser nie dziala, choc polaczenie internetowe mam. Coz trudno i tak jest lepiej niz bylo 8)

 

W kazdym razie zmiana z pro na xt to byl dobry pomysl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to udalo sie.  

 

Przeinstalowalem oba 3DMarki, zamknalem wszystkie programy dzialajace w tle i testy poszly  :D  

 

Wyniki 17976 w 2001se i 6446 w 2003, mieszcza sie chyba w normie.

 

Jedyny problem jaki mam to, ze nie moge zapisac ich na serwerze futuremark. Online result browser nie dziala, choc polaczenie internetowe mam. Coz trudno i tak jest lepiej niz bylo  8)  

 

W kazdym razie zmiana z pro na xt to byl dobry pomysl  :D

Patche wgraj i będziesz prawdopodobnie mugł zaresjstrować wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to udalo sie.  

 

Przeinstalowalem oba 3DMarki, zamknalem wszystkie programy dzialajace w tle i testy poszly  :D  

 

Wyniki 17976 w 2001se i 6446 w 2003, mieszcza sie chyba w normie.

 

Jedyny problem jaki mam to, ze nie moge zapisac ich na serwerze futuremark. Online result browser nie dziala, choc polaczenie internetowe mam. Coz trudno i tak jest lepiej niz bylo  8)  

 

W kazdym razie zmiana z pro na xt to byl dobry pomysl  :D

Co do Online Browser'a to radzę nie używać wygenerowanego klucza, bo nie uda się umieścić wyników.

Wyniki masz całkiem niezłe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...