Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tu nowa i do tego kobieta, ale to wcale nie oznacza, że nie moge interesować się tym wszystkim, co inni użytkownicy tego forum. Ale nie o tym chciałam napisać. Chciałam wszystkich ostrzec.

 

Niedawno kupiłam taniego Radeona 9800PRO firmy Sapphire. Cena była okazyjna - 999zł. Tylko tak samo, jak niska była cena, tak samo i jakość na równie niskim poziomie. Karta generowała mi błędy przy wyświetlaniu grafiki, co prawda nie były to jakieś błedy przy wyświetlaniu, ale pojawiają mi się szachownice w niektórych grach, np. w Farcry, na plaży, gdzie kolor piasku przechodzi na zielonkawy. Mój chłopak stwierdził, że to może być przegrzewanie się chipu, więc zmieniłam oryginalny wentylator na cudeńko od Revolteca. Tzn, chciałam zmienić, bo po zdjęciu oryginalnego radiatorka stwierdziłam że:

 

Przy jednym z "kwadracików" obok chipa graficznego było coś lutowane.

 

Mój chłopak stwierdził, że chyba zakupiłam wersję Radeon 9800SE, którą ktoś sprzętowo przerobił na PRO. Mam więc pytanie - czy to możliwe?

Nie chce podawać od kogo kupiłam ten sprzęt, bo nie mam dowodów, że sprzedawca mnie oszukał, więc nie chce żucać bezpodstawnych oskarżeń, ale mam podejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tu nowa i do tego kobieta, ale to wcale nie oznacza, że nie moge interesować się tym wszystkim, co inni użytkownicy tego forum. Ale nie o tym chciałam napisać. Chciałam wszystkich ostrzec.

 

Niedawno kupiłam taniego Radeona 9800PRO firmy Sapphire. Cena była okazyjna - 999zł. Tylko tak samo, jak niska była cena, tak samo i jakość na równie niskim poziomie. Karta generowała mi błędy przy wyświetlaniu grafiki, co prawda nie były to jakieś błedy przy wyświetlaniu, ale pojawiają mi się szachownice w niektórych grach, np. w Farcry, na plaży, gdzie kolor piasku przechodzi na zielonkawy. Mój chłopak stwierdził, że to może być przegrzewanie się chipu, więc zmieniłam oryginalny wentylator na cudeńko od Revolteca. Tzn, chciałam zmienić, bo po zdjęciu oryginalnego radiatorka stwierdziłam że:

 

Przy jednym z "kwadracików" obok chipa graficznego było coś lutowane.

 

Mój chłopak stwierdził, że chyba zakupiłam wersję Radeon 9800SE, którą ktoś sprzętowo przerobił na PRO. Mam więc pytanie - czy to możliwe?

Nie chce podawać od kogo kupiłam ten sprzęt, bo nie mam dowodów, że sprzedawca mnie oszukał, więc nie chce żucać bezpodstawnych oskarżeń, ale mam podejrzenia.

a masz gwaranję ??

Jak tak to po prostu reklamuj (a co za ciekawośćpogoniła Was do zdjęcia coolera ??)

999 za grafę z artefaktami to już przegięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

dzis troche czyscilem kompa i wyjalem grafe, i zauwazylem ze w miejscu przy wtyczce molex (na karcie) jeden z pinow jest lekko jakby opalony (tam gdzie wchodzi czerowny kabelek); potem lookam na kabelek molexa a on tez lekko zmieniony (czerwony)!

jezuuuu jestem przerazony 8O jak myslicie co to moze byc? (sorry za jakosc fotek,ale taki chu***y aparat)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy przy napędach te same części molexa nie są też przypalone. Może zasiłka coś "przydechła" chwilowo i dała za duże napięcie. Ważne jednak, że nic nie poszło. A jeśli nie to myślę,ze mogło nie być dobrego styku pomiędzy molexem na karcie a wtyczka, wytworzył się łuk i przypaliło. Innych pomysłów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy przy napędach te same części molexa nie są też przypalone. Może zasiłka coś "przydechła" chwilowo i dała za duże napięcie. Ważne jednak, że nic nie poszło. A jeśli nie to myślę,ze mogło nie być dobrego styku pomiędzy molexem na karcie a wtyczka, wytworzył się łuk i przypaliło. Innych pomysłów nie mam.

U mnie przypalił się ten od 12V - ten oryginalny kabelek ATI okazał się być słabym ogniwem ([ciach!]iany luźny molex). Teraz już zasilam go bezpośrednio z Antka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie powoduje zadnych nie milych konsekwencji? prawda? :roll:

no własnie to moze spowodowac jakies niemile konsekwencje, takie przepiecia naprawde mogo byc grozne. taki luz bardzo latwo mozna usunac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w podpisie... mialem 9600pro.. i teraz czy wykorzystam 9800pro w grach ? czy jest sens doplacac ?? koles powiedzial ze nie ma teraz mojego 9600pro na hurtowni i zaproponowal za doplata 9800pro od hisa za 1070 co daje 430 zł dopłaty jest sens czy poczekac na swojego? znaczy wiem ze bedzie duzo wydajniejsza od mojego9600 ale czy odczuje to tylko w 3dmarku czy w grach tez zalwaze ? a i olie bede mial wiecej w 3dmarku2003 ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a brac hisa

GRAFIKA HIS RADEON 9800PRO 128DDR DVI/TV 8X BOX 1070zł

czy

RADEON 9800 PRO 128MB DDR 256BIT DVI TV Retail 1050zł ?

Czy to sa w miare przystępne ceny ?

A moze cos innego w podobnej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał $ to bym dopłacił. Różnica między tymi kartami jest spora. A nadchodzące gierki są coraz bardziej wymagające. Może trafisz na karte z r360 to będzieszmiec Xt.

 

Ja bym dopłacił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagammm - odpowiedzcie mi na pytanie: Chce kupic w końcu tego Radeona 9800PRO, ale za cholere nigdzie nie moge dostać Szafirów i Gigabajtów. Są tylko HiS'y. Co sądzicie o nich? Porównywalne z pozostałymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagammm - odpowiedzcie mi na pytanie: Chce kupic w końcu tego Radeona 9800PRO, ale za cholere nigdzie nie moge dostać Szafirów i Gigabajtów. Są tylko HiS'y. Co sądzicie o nich? Porównywalne z pozostałymi?

His też dobra firma :) Bierz śmiało. Wg. jak kupisz Sapphire to masz większe prawdopodobieństwo, że będzie r360. A w kwesti OC to zalezy od szczęscia i umiejętności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagammm - odpowiedzcie mi na pytanie: Chce kupic w końcu tego Radeona 9800PRO, ale za cholere nigdzie nie moge dostać Szafirów i Gigabajtów. Są tylko HiS'y. Co sądzicie o nich? Porównywalne z pozostałymi?

Chyba nie za bardzo szukałeś...

http://sklep.pclab.pl/index2.php?id2=menu_...28TD&kat=&pkat=

http://sklep.komputronik.pl/konfigurator.p...on%209800%20Pro

zresztą w sklepie tweake też są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.i.P. sprawdzałeś teraz ten molex?? Pogarsza się czy juz jest dobrze?

sprawdzalem, jest jak bylo a wszystko dobrze chodzi. nawet na max wykrecona grafa tez nic... to musialo sie wlasnie stac przez ten nie do konca dochodzacy czerwony kabelek w molexie. JEST QL 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagammm - odpowiedzcie mi na pytanie: Chce kupic w końcu tego Radeona 9800PRO, ale za cholere nigdzie nie moge dostać Szafirów i Gigabajtów. Są tylko HiS'y. Co sądzicie o nich? Porównywalne z pozostałymi?

Chyba nie za bardzo szukałeś...

http://sklep.pclab.pl/index2.php?id2=menu_...28TD&kat=&pkat=

http://sklep.komputronik.pl/konfigurator.p...on%209800%20Pro

zresztą w sklepie tweake też są

Tak, ale ja chce kupić kartę w moim mieście, w zwyklym sklepie nie przez wysyłke.

 

Dzieki za odpowiedzi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki maly problemik dzisiaj nabylem radeona 9800XT i w grze black hawk down po paru minutach grania resetuje mi sie komp , 3dMark 03 tez do konca niedoszedl resetowal sie przy testach na procka jak sie nie myle po 4 czy 5 demie

 

obudowe mam tracera a w niej zasilacz mgb-350s

 

podejrzewam ze wlasnie przez to gowno mam resety

 

w zwiazku z tym czy ten zasilacz

http://allegro.pl/show_item.php?item=28369378

bylby dobry do mojego zestawu ?? zestawik ponizej w podpisie ten pierwszy (czasami procka bede chyba krecil na 2Ghz zobacze jak w grach se daje rade)

 

 

 

za duzo kasy na zasilke nie mam bo ostatnio za duzo wydalem ;/

 

no chyba ze to nie wina zasilacza, system nie jest po formacie wczesniej byl FX

 

napiecia:

12,352

4,999 - to sie wacha od 4,7

3,408

1,648

 

dane podawane jak nic nie robie tylko siedze w necie

 

 

tutaj podam jak slucham muzyki, leci film :), kopiuje duzy plik na inna partycje oraz pakije rarem cos duzego

 

12,48

4,919

3,408

1,632

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sharki9 to na pewno wina zasilacza. co do zakupu nowego to moze lepiej zastanow sie nad 

Chieftec 360W (np. 161zl w komputroniku)

R.i.P - mowisz ze ten Chieftec 360W jest lepszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinder do sosnowca nie jest daleko nie ? masz w sklepie :)

ale od poniedzialku urlopa maja wiec sie spiesz :) i z tego co widze to taniej niz w tych sklepach internetowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche lamerskie pytanie, ale "kto pyta nie błądzi"

Chce zdjąc radiator z GPU aby obadać na jakim rdzeniu jest mój radek, ale do dyspozycji mam tylko zwykłą paste termoprzewodzącą srebrną jeszcze od radiatora TYTAN, bedzie ona dobra? Chodzi mi czy temperatura na GPU nie będzie większa w porównaniu do orginalnej pasty?

 

 

POZDRo i THX za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...