Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 5404 w 3dMarku 2003 i 14000 w 3dMarku 2001, a w AquaMarku 36000. Nie wiem czy wszytko jest OK z moim sprzętem, to pytanie możę sie nie bardzo nadaje ale inni teżtu piszą :] Co do 2001 to nie zauważyłem dużych róznic po zmianie karty.... A ostaniao miałem w 3 Radki. Pierwszy 9700(przegrzewał się), wymieniłem na gwarancji na HISa 9800 IceQ, ale żę nie było komplentne wszytko, brak płytek, karta z wystawy.... To wymieniłem na Szafirka....9800 PRO...

Więc sie zastanwiam czy to przez mała ilość ramu czy co? Chyba że jak za niedługo procka puszcze na 200 szyne to pójdzie wynik w góre....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Uzyje do flashowania programu atiflash, bios Club3D R9800 XT 128MB Hynix - Rev 01 z http://www.mvktech.net/download.php?view.307  

Dobra, czy cos musze jszcze wiedziec ;) Dobry jest ten bios ? Nie ma jakiegos nowszego/innej firmy ? ...

Owszem, jest również dostępny bios dla karty Sapphire, mam właśnie taki zflashowany. Jeżeli chcesz, to podeślę ci go na maila albo znajdę linka, one moment plz ;)

 

Darth : procek - masz swoją odpowiedź; nie tyle nawet chodzi o MHz, ale raczej o FSB (mniejsza przepustowość pamięci). Ja używam jak na razie Catalyst 4.6 i wszystko gra - to co do sterowników.

 

EDIT : nie mogę znaleźć linka, ale bios mam, zgłoś się jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuz to za bios ? Bo chyba takie karty w ogole nie byly wydane przez shapire (9800xt128mbHenix)?

Wszystkie biosy do kart na PCB XT i z GPU R360 są specjalnie zmodyfikowane na 128MB - żadna firma, o ile mi wiadomo, nie wypuściła modelu 9800XT 128MB. Nie istnieją takie biosy na oficjalnych stronach producentów.

 

Tak jest z tymi biosami, o których rozmawialiście powyżej i tak też jest z tym, o którym ja napisałem (podobno niczym się nie różnią tj. referencyjne taktowanie, identyczne timingi pamięci itp.).

 

Immothep : ok, już pędzę! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy! :mrgreen:

 

Bios sprawdzony u mnie : rdzeń idzie na 445-460 (Silencer + Arctic Ceramique), a pamięci 405-410 (radiatorki Al z allegro) - mam na budzie lekki nawiew boczny (wiatrak Spire ClearBlue 80mm, 7v, ok. 1600rpm).

 

Identyczny bios flashowało dwóch moich znajomych i karty ładnie się kręcą, ale i tak wszystko zazwyczaj zależy od konkretnego egzemplarza. ;) /pozdruffka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies sprawdzone biosy do 9800Pro R360 Samsung 2.8ns ?

bo najpierw wgrywalem ten pierwszy z tej strony http://koti.mbnet.fi/elixir/Radeon/XT/R360...-128/index.html

karta chodzial dobrze, dzis wgralem gigacube z tamtej stronki i jest jeszcze lepiej, pamieci sie kreca o jakies 20 mhz lepiej.

Jak ktos ma jakis inny sprawdzony niech sie odezwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tak zachwycac sie biosami to pomeczcie sie z timingami :!: Powiem tylko tyle, ze zluzowanie jednego z kilku timingow dalo mi 30MHz na pamieciach a w sumie po wyostrzeniu reszty z 700 zrobilo sie 750MHz.

 

Polecam Ati Tray Tools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrałem ten bios. Mam bios Sapphire.9800xt.128MB.Hynix i ma on Device ID 4E4A, natomiast w biosie z karty jest device ID 4E48. Czy muszę w biosie od xt zmienić numer w device ID na 4E48?

I oto wlasnie chodzi... nic nie zmieniaj :!: Dzieki temu karta bedzie rozpoznawana jako XT.

Zmien rowniez dluga nazwe pliku z biosem np na "biosxt.bin" i sprobuj jeszcze raz zrobis flash.

 

PS: 3 posty jeden pod drugim :evil: od tego jest edycja... :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oto wlasnie chodzi... nic nie zmieniaj  :!:  Dzieki temu karta bedzie rozpoznawana jako XT.

Dokładnie.

 

Zmien rowniez dluga nazwe pliku z biosem np na "biosxt.bin" i sprobuj jeszcze raz zrobis flash.

To powinno załatwić sprawę - ludzie, którzy nie pamiętają DOSa, nie wiedzą, że nazwa pliku może mieć max. 8 znaków plus 3 rozszerzenia. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam moje pro zmodowane testowalem kilka dni i bylo super chodzi teraz na 412/730 odpalam dzis domma3 a tu male artefakty znaczy sie pojawiajace sie biale pixele, obnizlylem taktowanie gpu jest oki, dziwna sprawa, czy inny bios cos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam moje pro zmodowane testowalem kilka dni i bylo super chodzi teraz na 412/730 odpalam dzis domma3 a tu male artefakty znaczy sie pojawiajace sie biale pixele, obnizlylem taktowanie gpu jest oki, dziwna sprawa, czy inny bios cos pomoze ?

na tym chlodzeniu co masz to chyba juz wiecej nie wyciagniesz wiec nie rob z niego odrzutowca :P

 

masz teraz takie taktowania jak moj XT a XT ma lepsze pamieci o ile sie nei myle i juz jest tak wykrecony ze tez sie slabo podkreca wiec jak chcesz dalej krecic to chyba WC cie czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym chlodzeniu co masz to chyba juz wiecej nie wyciagniesz wiec nie rob z niego odrzutowca :P

 

masz teraz takie taktowania jak moj XT a XT ma lepsze pamieci o ile sie nei myle i juz jest tak wykrecony ze tez sie slabo podkreca wiec jak chcesz dalej krecic to chyba WC cie czeka

XT mają lepsze pamięci, to prawda - bodajże DDR2 2,5ns.

 

Jednak co do OC kart na PBC XT i R360 to się mylisz troszkę : zwykly Silencer wystarczy i jedziemy - u mnie 445-460 GPU bez artów w zależności od bencza/gry, a pamięci 405-410. Mało które XT tak się kręcą. Mówię o sobie, nie wiem czy kolega powyżej ma taką kartę czy zwykłe PRO. :?

 

Chłodzenie firmowe na XT jest lepsze - bardziej wydajne, cichsze, przykrywa pamięci z obydwóch stron, ale wg mnie Silencer i dobre radiatory i tak będą lepsze. Klozetu nie potrzeba! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wkoncu zmienilem sojego wysluzonego R9700Pro na 9800PRO niestety R350 kreci sie na 430/375

wynik w 3D2K3 6500

 

jade dzisiaj kupic VGAsilancera i radiatorki na ramy.

 

mam pytanko ostatnio troche nie jestem na bierzaca w sprawie biosu ktory program wgrywa biosa pod windowsem (nie mam FDD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly Silencer wystarczy i jedziemy - u mnie 445-460 GPU bez artów w zależności od bencza/gry, a pamięci 405-410.

 

tak ale nie z kazda karta :P, a kolega ma zwykle standardowe chlodzenie a nie silencera wiec i tak musi zmienic jak chce wiecej niekoniecznie na WC ale na silencera napewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale nie z kazda karta :P, a kolega ma zwykle standardowe chlodzenie a nie silencera wiec i tak musi zmienic jak chce wiecej niekoniecznie na WC ale na silencera napewno :)

Popieram wszystkimi 4 kończynami! :) - na Silencerze na "high" są takie temperaturki po wielogodzinnym graniu, jak na fabrycznym chłodzeniu w spoczynku, a to o czymś świadczy. O spadku hałasu nie wspomnę, bo fabryczne wentylki od PRO to na moje ucho straszne wyjce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie sposób na pokonanie bariery na pamięciach Infineon? Ta druga seria 9800. Nie chcą się kręcić za wysoko. Podobno ktoś to złamał.

Timingami "bawiles" sie :?: Na zachete powiem tylko tyle, ze po takiej zabawie zyskalem 50MHz na pamieciach :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... tak czytam o tym przerabianiu i zastanawiam sie czy warto inwestowac w 9800pro, i bawic sie w przerobki biosu, i miec 9800xt z 128 mb pamiecią, jak wiadomo dzisiaj pokazal sie d3 ktory do gry na srednich detalach wymaga karty graficznej z 256 mb pamiecia ( nie wspominajac o wysokich detalach z 512 mb pamieci na karcie ;o ) jak sie to odnosi do wynikow( oczywiscie porownujac 9800pro@xt a standardowego xt bo takich testow nie znalazlem w necie), zakladając ze moge standardowo xt puscic na 440/780? a pytam bo w polsce za 1000 kupi sie 9800pro, a jak mocno poszukam moge sprowadzic zza granicy xt za ok 1300 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... tak czytam o tym przerabianiu i zastanawiam sie czy warto inwestowac w 9800pro, i bawic sie w przerobki biosu, i miec 9800xt z 128 mb pamiecią, jak wiadomo dzisiaj pokazal sie d3 ktory do gry na srednich detalach wymaga karty graficznej z 256 mb pamiecia ( nie wspominajac o wysokich detalach z 512 mb pamieci na karcie ;o ) jak sie to odnosi do wynikow( oczywiscie porownujac 9800pro@xt a standardowego xt bo takich testow nie znalazlem w necie), zakladając ze moge standardowo xt puscic na 440/780? a pytam bo w polsce za 1000 kupi sie 9800pro, a jak mocno poszukam moge sprowadzic zza granicy xt za ok 1300 zl...

z zagranicy to X800 można za 1500 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... tak czytam o tym przerabianiu i zastanawiam sie czy warto inwestowac w 9800pro, i bawic sie w przerobki biosu, i miec 9800xt z 128 mb pamiecią, jak wiadomo dzisiaj pokazal sie d3 ktory do gry na srednich detalach wymaga karty graficznej z 256 mb pamiecia ( nie wspominajac o wysokich detalach z 512 mb pamieci na karcie ;o ) jak sie to odnosi do wynikow( oczywiscie porownujac 9800pro@xt a standardowego xt bo takich testow nie znalazlem w necie), zakladając ze moge standardowo xt puscic na 440/780? a pytam bo w polsce za 1000 kupi sie 9800pro, a jak mocno poszukam moge sprowadzic zza granicy xt za ok 1300 zl...

powiem ci tyle patrz to co w podpisie (ta pierwsza pozycja) tylko dodaj jeszcze 512 ramu kingstona

 

czyli tak

 

procek @ 1,9 , ram 1GB i grafa 9800XT i gram na detalach Ultra w rozdzielczosci 1024 wiec sadze ze te przerobione pro@XT z 128 w zupelnosci wystarczy jak ktos na plycie ma 1gb ramu bo bez tego porzyczonego kingstona to nawet na High w rozdzielczosci 800 mi czasem przycielo wiec co mi z tego ze na grafie mam 256mb jak zwyklego ramu potrzebujesz 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj podłączyłem kompa do TV. Telewizor bardzo stary, z początku lat 90 a może nawet starszy, SANYO, ale obraz miałem :)

 

Tylko w związku z tym parę pytań:

-Czemu miałem dwa czarne pasku na dole i u góry, coś ala panorama, chociaż rozszerzyłem obraz do maximum. Nie da się teg o jakoś zredukować?

-Jak dam na rozdzialke powiedzmy 800x600 na TV, bo domyslnie jest 600x400, to chyba cos w TV nie strzeli?

 

Niestety nie wiedzialem gdzie to wciepac, mysle ze nie zjedzecie mnie za to, bo w koncu napewno ktos z was podlaczal kompa z radkiem 9800pro do tv i moze mi udzielic wskazowek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...