Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

ale normalnie pokrecenie do 412/365 = wgranie biosu od xt ?

 

ma ktos do cholery te timingi ? :D

Na biosie od PRO i taktowaniach 412/365 bedziesz mial średnio 300pkt mniej niz na biosie od xt i taktowaniach 412/365 :idea:

 

A co do timingów, ściągnij sobie bios od xt i przez program do edyci sprawdż je :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale normalnie pokrecenie do 412/365 = wgranie biosu od xt ?

 

ma ktos do cholery te timingi ? :D

Po kiego zaraz zmieniac bios dla timingów? :evil:

Zainstaluj sobie program "ATI Tray Tools", tam w zakładce "Hardware" masz dostępną opcję: "Timings" :idea: Bez zmiany biosu możesz sie bawic do woli, robić z kartą co praktycznie zechcesz...

Link: http://www.radeon2.ru/atitray/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałes mnie ;) chodzi mi o to ze "koledzy" powiedzieli ze po wgraniu biosu od XT moga wyzej kręcić pamięci dlatego pytam sie jakie sa timingi w XT zeby wlasnie w ati tray toolu zmienic i sprawdzic czy cos to da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak widac loteria.

Niczym LOTTO :)

 

A mnie zastanawia ile osób na tweaku ma na 9800 powyzej 7k w 3dmarku03 :)

 

Ja 6,5 k ale niedługo powalcze o 7k . Nowy proc i płyta :D Więc kto wie :)

ja mam po wgraniu biosu od XT 6700pkt a po podkreceniu ponad 7300

A ja tylko po podkreceniu jak w podpisie mam 6554. Moze po wgraniu biosu bym jeszcze zyskal? Na razie to mi styka.

Jak bys wgral bios od XT to mial bys kolo 7000, u mnie bez wgrywania 6200 po wgraniu 6700 przy tej samej czestotliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak widac loteria.

Niczym LOTTO :)

 

A mnie zastanawia ile osób na tweaku ma na 9800 powyzej 7k w 3dmarku03 :)

 

Ja 6,5 k ale niedługo powalcze o 7k . Nowy proc i płyta :D Więc kto wie :)

ja mam po wgraniu biosu od XT 6700pkt a po podkreceniu ponad 7300

A ja tylko po podkreceniu jak w podpisie mam 6554. Moze po wgraniu biosu bym jeszcze zyskal? Na razie to mi styka.

Jak bys wgral bios od XT...

Boje sie... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czego sie bac, podaj dokladnie jakie masz pamieci i jakie PCB

Ja tez sie nosze z zamiarem wgrania biosu (juz od miesiaca!), ale lekko sie cykam... :oops: Karte mam chyba taką jak Ty, kupiona na Allego z "Barwkomp"-u (link: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28815912), zreszta tu masz foto od Dj. Gargamel - link:

http://forum.purepc.pl/about81929-120.html.

Jak widać PCB - Pro, pamięci Samsung 2.8.

Co do biosu to chyba styknie cos z tej strony: http://koti.mbnet.fi/elixir/Radeon/XT/R360...-128/index.html, mysle o biosie "ATI.9800XT.128MB.Samsung.E-die" lub "GigaCube.9800XT.128MB.Samsung.E-die".

Jak sie odnosisz do moich przemyslen i czy masz ta sama karte? Co proponujesz, jaki bios jest najlepszy? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czego sie bac, podaj dokladnie jakie masz pamieci i jakie PCB

Ja tez sie nosze z zamiarem wgrania biosu (juz od miesiaca!), ale lekko sie cykam... :oops: Karte mam chyba taką jak Ty, kupiona na Allego z "Barwkomp"-u (link: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28815912), zreszta tu masz foto od Dj. Gargamel - link:

http://forum.purepc.pl/about81929-120.html.

Jak widać PCB - Pro, pamięci Samsung 2.8.

Co do biosu to chyba styknie cos z tej strony: http://koti.mbnet.fi/elixir/Radeon/XT/R360...-128/index.html, mysle o biosie "ATI.9800XT.128MB.Samsung.E-die" lub "GigaCube.9800XT.128MB.Samsung.E-die".

Jak sie odnosisz do moich przemyslen i czy masz ta sama karte? Co proponujesz, jaki bios jest najlepszy? :idea:

Przeciez widze ze w opisie masz napisane Pro@XT bios to poco pytasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez widze ze w opisie masz napisane Pro@XT bios to poco pytasz ?

Widocznie Boxter dał sobie siga na wyrost nieco - i to już od pewnego czasu! :D :P ;)

 

Porównywałem dla mojego Sapphire timingi dla biosu oryginalnego (PRO) i dla biosu XT (jeszcze przed flashem) i nie znalazłem ani jednej różnicy (sprawdzałem dokładnie, upierdliwie wszystkie podawane przez RaBiTa 1.3 wartości, a jest tego trochę). Natomiast bios HISa miał inny jeden timing (nie pamiętam jaki, ale był słabszy), a karta na pamięciach kręciła mi się o dziwo znacznie gorzej (poniżej 380Mhz zamiast 405-411Mhz) , więc natychmiast przeflashowałem z powrotem na Sapphire.

 

PS. Nie ma się co cykać z flashem - to nie boli! ;)

 

PS2. A propos przyrostu w 3D03 - poprawiona obsługa Hierarchical-Z na R360 w stosunku do R350 (tak gdzieś wyczytałem i niech nikt mnie nie pyta o co chodzi, bo nie wiem :P). U mnie to było niecałe 300 smarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Dorwalem malo popularna u nas karte MSI RX9800 (R360 pcb by MSI) memorki HYNIX 2.8 . Ma ktos z tym jakies doswiadczenia?

Cofnij się kilka stron do tyłu w tym właśnie wątku - ktoś kupił taką kartę, grzała się niemiłosiernie (bez OC), a na koniec padła. Ja z kolei czytałem o tych kartach na ww.guru3d.com - generalnie MSI samo przerobiło PCB pod ten model i chyba nie za bardzo mu to wyszło. Jedne kręcą się jak szalone a inne praktycznie w ogóle i szybko padają. Polecam założyć na nią Silencera i dopiero potem delikatnie obadać jej możliwości. ;)

 

@Boxster & PITer - ja tam do waszego OT nic nie mam, ale jakbym wszedł świeżo tutaj na forum i szukał dla siebie konkretnych informacji w tym wątku, to by mnie chyba szlag na miejscu trafił. :P :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Dorwalem malo popularna u nas karte MSI RX9800 (R360 pcb by MSI) memorki HYNIX 2.8 . Ma ktos z tym jakies doswiadczenia?

Cofnij się kilka stron do tyłu w tym właśnie wątku - ktoś kupił taką kartę, grzała się niemiłosiernie (bez OC), a na koniec padła. Ja z kolei czytałem o tych kartach na ww.guru3d.com - generalnie MSI samo przerobiło PCB pod ten model i chyba nie za bardzo mu to wyszło. Jedne kręcą się jak szalone a inne praktycznie w ogóle i szybko padają. Polecam założyć na nią Silencera i dopiero potem delikatnie obadać jej możliwości. ;)

 

@Boxster & PITer - ja tam do waszego OT nic nie mam, ale jakbym wszedł świeżo tutaj na forum i szukał dla siebie konkretnych informacji w tym wątku, to by mnie chyba szlag na miejscu trafił. :P :P :P :P

Trzeba sie wyszumiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku za taki txt powinenes dostac z miejsca BANA! :evil: Masz caly topic o tych kartach z tej rodziny. Poczytaj od 1 strony a wszystkiego sie dowiesz! Po drugie odpowiedzialem Ci przeciez ze na R350 nie wgrasz biosu od XT. Mozesz krecic zegary rdzenia i pamieci i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini - nie zgodze sie tylko co do wgrania biosu, sam mam r350 i przez dluzszy okres chodzila na biosie od xt, ostatecznie wrocilem jednak do biosu od pro, jednak da sie na pewno...

co do reszty.. no coz no comments :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...