Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie ten dział a może i nie to forum ale mam Radka 9800PRO z wyjściem VIVO i chciałby sobie podłączyć do niego magnetowid i zegrać coś z VHS na kompa ale za bardzo nie wiem jak to zrobić. Karta ma chip RAGE Theatre który podobno pozwala na zgrywanie. Kupilem sobie przewód z jednej strony Euro złacze (do magnetowidu) a z drugiej ma podłaczenie do grafy przez s-video + mini jack do podłaczenia audio. Mam zainstalowany sterownik od tego Rage Theatre oraz programik do nagrywania Digital VCR ale jakoś nadal nie mogę przechwycic obrazu z VHS na kompa. Co robię źle. Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć albo zarzucić chociaż jakimś linkiem. Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko co do FPS w grach, mam Radeona9800pro His excalibur Ice-Q 128Mb 256bit i co sie dzieje, gram nalogowo w ut2003/2004 i drazni mnie taki nonsens gdy gram z computerem mam prawie 200Fps gdy wejde na neta mam twarde 85fps ktore stoi w miejscu i ani w dol ani w gore nierozumiem, co do ilosci botow lub graczy to zawsze ustawiam na 8 botow a na necie przewaznie gram 4v4 czyli to samo, karte mam ustawiona na max wydajnosc bo nielubie zaostrej grafiki przeszkadza w skupieniu sie nad gra(ale to chyba tylko ja tak mam  :twisted: )

Bede wdzieczny jak mi to wytlumaczycie czy to moze moje lacze mi fps zjada co by bylo nadwyraz smieszne 8O  8O

Mam 2 hipotezy: najprawdopodobniej algorytmy gry sieciowej nie pozwalają na więcej, aby wyrównać szanse wszystkich będących w grze - wiadomo więcej fps = szybsze ruchy, i w stosunku do kogoś czyj sprzęt nie jest tak wypaśny jak twój miałbyś fory. Inna rzecz która mi przychodzi do głowy to to że serwer próbkuje położenie gracza i jego pozycję właśnie max. 85 razy na sekundę, ponieważ przy większej ilości danych mogłoby przypchać się łącze, albo i serwer zamulić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem Radeon 9800pro powinien miec standardowo taktowanie: 380/680 (przynajmniej) tymczasem moj MSI R9800pro (128MB, 256bit) ma taktowanie 350/680 - czy to normalne i nie jest za malo?

Przez to rdzen podkrecic moge jedynie do 380 (pamieci spokojnie do 720) :(

 

Czy to jakas zanizona karta czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem Radeon 9800pro powinien miec standardowo taktowanie: 380/680 (przynajmniej) tymczasem moj MSI R9800pro (128MB, 256bit) ma taktowanie 350/680 - czy to normalne i nie jest za malo?

Przez to rdzen podkrecic moge jedynie do 380 (pamieci spokojnie do 720) :(

 

Czy to jakas zanizona karta czy o co chodzi?

Przeszukaj wcześniejsze strony, rozumiem że masz tą kartę MSI wyprodukowaną dla niemieckiego Mediona, na nietypowym PCB. Te karty bardzo różnie się kręcą (dość skrajnie tj. albo świetnie albo fatalnie) i często padają.

 

Btw. była cała akcja w związku z tym Niemczech, ponieważ wyszła seria kart z wgranym dziwnym biosem o zaniżonych zegarach. Ludzie kupowali 9800PRO, a otrzymywali produkt o niższych zegarach : realne wartości dla 9800PRO to 378.00Mhz na GPU i 337.50Mhz (x2 jak ktoś woli, ale ja nie, tak jest dla mnie bardziej przejrzyście ;)) na pamięciach. Masz więc moim zdaniem właśnie taką kartę, z zaniżonym taktowaniem GPU (pamięci ok!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko odnosnie samego obrazu z mojej karty a mianowicie mam cos takiego, jak laduje mi pierwsza strone z kompa czyli obraz z biosu to karta generuje obraz prawdopodobnie 640na480 w odswierzaniu 50Hz, to samo jak wchodze do biosu poprostu male okienko biosu, powinno zajmowac cala powierzchcnie monitora w tym wypadku 17' Samsung a tutaj mam ze 640na480, to samo mam gdy instaluje winde tez maly obraz, stalo sie to chyba w momencie zainstalowania sterow DNA o ile dobrze pamietam i od ej pory karta pracuje w dziwnym trybie, po wejsci w windowsa jest wszystko ok cacy, tylko jedna zecz sie powalila to znaczy jak wchodzimy we wlasciwosci ekranu i mamy pierwsza zakladke tam gdzie sa 2 monitory pokazene oznaczone 1 i 2 to czasami niewidze wogole numeru 1 ani 2 albo sa bardzo rozbite pixelki same. Format nic niepomogl dalej to samo, Czy jest mozliwe ze karta uszkodzila sie fizycznie od sterownikow DNA. A moze to normalne w radeonach ja zawsze mialem Gejforsy 8O :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem różne karty i bios zawsze jest wyświetlany w niskiej rozdzielczości, bodajże właśnie 640x480 przy 50 albo 60Hz. Za każdą zmianą karty musiałem do nowa ustawiać wszystkie ustawienia wyświetlania (szerokość, wysokość, przesunięcie horyzontalne i wertykalne, a nawet te wszystkie beczki, trapezy itp itd) : tak było GF2 MX -> GF2 Ti -> Radeon 8500 -> Radeon 9800PRO. Potem w przypadku 9600XT (miałem dwa) i powrotu do 9800PRO (@XT) już było ok.

 

Nie wiem natomiast co z tymi ustawieniami we właściwościach ekranu, ja widze normalnie ekrany oznaczone 1 i 2, z czego 2 jest oczyście nieaktywan, tak zaciemniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie masz podłączonego kabla do tv bo ja mam 640x480 50hz jak zapodam kabelek do karty , dopiero po wejściu do windy mam normalny obraz na całym ekranie!!!

Niewiem czy sie smiac czy plakac z moejej glupoty :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

 

W 100% masz racje wyjolem kabelek i nagle patrze mam 1024, juz wiecej nic nienapisze na forum tak mi wstyd, ale kiedys tez komus pomoglem moze mi to usprawiedliwicie :? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i gdzieś już było, ale na pewno się przyda wszystkim, którzy się głowia nad czasem dostępu pamięci :

 

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...ing/vidcard/106

 

Pozdrawiam

Dla mnie to jakiś błąd jest w tym zestawieniu, bo ja posiadam pamięci Hynix HY5DU283222AF-28 i według tej tabeli to mam 128 MBit 'PC' die 2.8 ns uBGA 144 co jest kompletną bzdurą, bo pamięci są 256 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ PaVLo

Napisane jest: 128 Mbit a nie bit chodzi o karty "na polskie" 128 megowe, a więc info jest jak najbardziej OK.

Dokładnie, a będąc skrupulatnym tam jest napisane MBit (dziwne oznaczenie, ale nie szkodzi), natomiast na górze tabeli "size"; nigdzie nie ma nic o szynie, bo ona od typu i rozmiaru pamięci nie zależy.

 

Temat został odklejony, ale jest do niego link w przyklejonym temacie. Tylko że trzeba dwa razy klikać ;) :P Trudno sie mówi, aczkolwiek wg mnie szkoda....

 

@R.I.P - jak zdechnie, to wytrzaśnij jakiegoś przyzwoitego nerkromantę, wskrzesi się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie tylko prosze o odpowiedz fachowca jakiego ... spalilem plyte jest w serwisie i teraz mam p2 333Mhz i grafe jakas slaba... i tak mysle czy by sie dalo mojego 9800pro wsadzic na to ??? plyta jakas na intelu LX 440 tyle wiem...o zasilke nie ma sie co martwic bo moge swojech szefa wstawic tylko jakie tam jest agp i czy mozna mojego grafika wcisnąć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem jakimś strasznym fachurą, ale na 99,99% jest tam AGP 1x/2x. Kartę możesz tam wetknąć, nie powinno się stać nic strasznego -> to w drugą stronę mogą być kłopoty: starsza karta (1x/2x) na złączu 8x może uszkodzić mobo. Wynika to z tego że nowe karty mogą korzystać z obu napięć AGP (1,5 i 3,3 V) a stare tylko 3,3 V. He, he a tak BTW, jak zasadzisz Radzia na tej płycie to machnij jakiegoś 3dMarka i zapodaj wynik, bo nie znam nikogo kto robiłby testy tak mocnej karty na tak słabej reszcie konfigu ;)

A jak masz jakieś wątpliwości to małe conieco o zasilaniu masz na CHIP-ie pod tym linkiem: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printve...sion_88542.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pierwszy raz piszę na forum, prosze w zwiazku z tym o wyrozumiałość.

Zrobiłem w R9800PRO@XT Vmod GPU. Zastanawia mnie, dlaczego przy podniesionym napięciu rdzenia gorzej kręcą się pamięci [Hynix 2.8] normalnie do 370, z Vmod GPU 350 to max. Czy przy podniesionym napieciu Gpu konieczne jest Vmodowanie pamieci ? Jaka jest zaleznosc ?

 

Pozdro

Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załozyłem wczoraj silencera i jestem mocnozawiedziony.ustawiony na high i temp w idle 65 stopni czyli taka sam jak na firmowych chłodzeniu ,w stresie lepiej bo ni eprzekracza 72 stopni a na firmowym chłodzeniu podchodziła pod 80 stopni.Martwi mnie jednak ze temp otoczoenia podawana z czujmika na karcie mocno wzrosła srednio o 4 stopnie,w w stresie dochodzi teraz do 56 stopni gdize wczesniej nie przekraczala 50 stopni.silencer jest zalozony raczej dobrze (tak mi sie wydaje) poniewaz karta sie nie przegrzewa a oc rdzenia po zmianie podniosło sie o 25 mhz .Aha do rdzenia uzylem tej bialej pasty dodanej do silencera.

Wiec mam pytanie czy to normalne czy cos nie tak z tym moim chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale poza tym ze gorzej sie kreca pamieci zauwazyles jakis wiekszy wzrost wydajnosci?

Raczej spadek. Przy podniesionym napięciu rdzenia, idzie czysto na 460 (r360), na nominalnym 440, ale wtedy pamięci kreca sie tylko do 360. Jak wiadomo wzrost wydajnosci generuja w wiekszym stopniu pamieci niz GPU, zatem zysk 20Mhz na rdzeniu jest mniejszy niz strata 10 Mhz na pamięciach. Moim celem jest osiagniecie 465/380. Mam nadzieje, ze dzis wieczorem to sie uda, bede lutowal rezystor i robil vmod pamieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo pasty pewnie nałożyłeś...

Co do Silnecera, w pierwszym momencie po zalozeniu bylem zawidziony, jednak po kilku eksperymentach muszę przyznać że jest wporządku. Otóz, nie wolno przykrecać go bardzo mocno, najlepsze odprowadzanie ciepła osiągnąłem przy lekkim dociągnięciu śrub. Trudnomi określić jak mocno trzeba je dociągnąć trzeba poeksperymentować. Podstawową sprawą w moim przypadku było usunięcie ramki wokół rdzenia, po usunięciu niebo a ziemia, przed - GPU max 420, po 444 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...