Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ze tu pisze ale moze ktos kto bylby zainteresowany nie odwiedza dzialu "sprzedam"...mianowicie chodzi mi o to co w sygnaturce...z checia zamienie GF 6900LE Asusa (spokonie chodzi na 350/800 + dziala 12 potoków i 6 vertexów przy czym potoki pokazują że coś jest nie tak tylko w Splinter Cell 3 z włączonym PS3.0, 3DMarki przechodzi bez problemow, tak jak wiele innych gier) na R9800XT za free w Warszawce...lub na R9800PRO z dopłatą 150zł...oczywiście w Warszawie mozna sprawdzic dzialanie.

 

POWOD: Wkurzyłem się na NVidie + wkurzyłem się na niebieską diode w chłodzeniu co mi wali po oczach w nocy :) A od zawsze chciałem miec R9800XT, ostatecznie PRO a dodatkowo nie lubie wiedzieć ze mam w komputerze coś "odbokowanego" (potoki), to jak sex z żoną z gumką ;)) niby jest ok ale coś tu nie tak, jakoś nienaturalnie :)

 

Sprawa w sumie pilna gdyz mozliwe ze niedlugo wybiore sie w kamasze :(

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melinio

Coś chyba kręcisz ;) . Pewnie się czepiam, ale textury zmatowiały ?? Może po prostu w sterach masz ustawione wydajność zamiast jakość przy texturach ??

Odinstaluj stery, zainstaluj catalisty 5.3, ustaw w sterach (3D) na "zrównoważone" i wtedy oceń jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu myślałem jeszcze o zamianie mojego kochanego Radka na którąś karte z rodziny 6800, napaliłem się wynikami z 3dMarka i wogóle SUPER... ale po jakimś czasie zmieniłem zdanie stanowczo : mój Radek to podobna wydajność w większości gier (nie mówie o 3dMarkach), lepszy obraz, zero kłopotów i ŻADNEGO bawienia się ze sterami!!! ... ale może ktoś będzie chętny.. :) Powodzenia! :D

Edytowane przez Poyep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu myślałem jeszcze o zamianie mojego kochanego Radka na którąś karte z rodziny 6800, napaliłem się wynikami z 3dMarka i wogóle SUPER... ale po jakimś czasie zmieniłem zdanie stanowczo : mój Radek to podobna wydajność w większości gier (nie mówie o 3dMarkach), lepszy obraz, zero kłopotów i ŻADNEGO bawienia się ze sterami!!! ... ale może ktoś będzie chętny.. :) Powodzenia! :D

1341059[/snapback]

no radek XT ma trochę mniejszą wydajność od 6600 GT, ale przynajmniej nie ma problemu z grami.

Jakbys spytał mojego kolesia, jak mu chodzi jego geforsik 6800, to byś dostał w zęby. Wszystko mu się tnie. Te karty 6x00 są trochę rąbnięte. A szkoda, bo zamiast mojego 9800pro miałbym 6600 nonGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, ja się przejechałem na 6600GT od leadteka. W 3Dmarku03 ponad 8000, w 3Dmarku05 około 3500 a w grach co rusz to przycięcie. Może to i tylko stery, ale jakbym wydał 5-6 m-cy temu 900-1100zł na karte i ciągle czekał na dobre stery to bym był nieźle wqrfiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno przez złe sterowniki... wydawane tylko dla coraz to lepszych osiągów w 3dMarkach... olewających gry! Kolega ma 6800 i już ma chyba z 10stery (żadne mu nie działają w 100% dobrze w każdej grze)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno przez złe sterowniki... wydawane tylko dla coraz to lepszych osiągów w 3dMarkach... olewających gry! Kolega ma 6800 i już ma chyba z 10stery (żadne mu nie działają w 100% dobrze w każdej grze)!!!

1341831[/snapback]

Ludzie juz wpadli w manie 3Dmarkow, czytaja coraz wiecej testow, w ktorych zawsze sa pokazane wyniki osiagniete w 3Dmarkach. Najlepiej ze w niektorych "profesjonalnych" gazetach sa teksty w stylu: "wydajnosc w grach to wydajnosc w grach, teraz nadszedl czas na test w 3Dmarku05 najbardziej zaawansowanym graficznie benchmarku, ktory pokazuje jak karty naprawde beda dzialac" - a ja sie pyatm to gry nie pokazuja jak karta dziala?? :mur: Moj radek moze ma mniej punktow w markach ale jakos moge grac w SW:RP w 1280x1024xAA, i mam srednio 50-60fps, kroniki ridika tak samo, nf:u2 moze i mniej ale nadal wszystko plynnie, a co najwazniejsze bez niewiarygodnych zwolnien B) .

Wiem ze to co teraz napisze jest troche tendencyjne ale naprawde ostatnia karte ktora szanuje ( ze stajni NV ) jest 3Ti200 ( of korz owerloked :wink: ), karta naprawde swietna. Strune NV przeciagnela u mnie wraz z FX5900Ultra, wydalem na ta karte 1800zl ( gainword ), niby karta nadal chodzi niezle ale wnerwilo mnie jak nie wiem jak po, bo ja wiem roku czy po dwuch, NV oglosila ze sa to karty 4x2 a nie 8x1!! Co tu duzo mowic NV zrobila wszystkich posiadaczy 59xx w balona, po prostu nas oszukala, perfidnie i ordynarnie.

Mozna to zrozumiec ( niby ) bo nie byla wtedy ( zapewne ) w stanie stworzyc karty 8 potokowej, co jest zastanawiajace obecnie dziwne sa zaciachy w dziedzinie gierek na obecnych GF. Watpie aby NV nie byala w stanie wydac ospowiednich sterownikow, bo firma ta ma duza praktyke w tworzeniu sterow :wink: . Mi to bardziej wyglada na jakis "feler" w architektorze, w przypadku 6600 zapewne jest to mala przepustowosc pamieci. Z tego co pisali inni w tym topiku wynika tez ze taka przypadlosc gnebi tez znacznie lepsze karty z rodziny 6800, ktore juz nie maja waskiego gardla w postaci przepustowosci pamieci, zastanawiajace.... nieprawdaz....

 

ps. taka moja garstka przemyslen :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doświadczyłem dziwnego zjawiska, a mianowicie spalił mi się XV 9800se ale ponieważ brałem go u kumpla w sklepie to mi wywalczył wymiane na gwarancji:) po 3 tygodniach czekania dostałem nowego radka, tego z tym najnowszym (naprawde dość sporym) chłodzeniem i wsadziłem do budy. Zrobiłem na wszelki wypadek format hdd i zainstalowałem winde, coś mnie podkusiło żeby przed wgraniem sterów sprawdzic co mi everest powie więc go zainstalowałem i szok, everest podaje ze 9800se i ze ma 8 potoków!!! zainstalowałem stery z płyty i podaje że 4, odinstalowałem wrzuciłem omegi i podaje że 8, ustawiłem pamieci na 340, karte sprawdzałem przez 3 dni na 3dmarkach 2001,2003,2005 na doomie3, halflifie2, vampire bloodlines i w atitrayu i artifact testerze i nic żadnych artów, grafa na pamieciach hynix 2,5ns i teraz pytanie czyżby trafił mi się pełny pro? czy co właściwie?

1339810[/snapback]

Zrób Marka03 na Catalystach 5.3 i wszystko będzie jasne czy to Pro czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupienia nowej karty graficznej i mam pytanie o Radeona 9800 non-pro - cena całkiem sympatyczna 550zł, ale jest to Octek - słyszałem złe opinie o radkach 9700 tej firmy (że tak naprawdę to 9500, bo 128bit pamięci), czy z 9800 są podobne "przygody"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

13k w 3DMarku 2k1 to nie troche za malo na moim konfigu ??? Dodam, ze poprzednio mialem ten sam konfig tylko Gf4Ti4200 (lekko krecona) i ~12200 pkt. Co moze byc nie tak ??? aha dodam ze uzywam najnowszych Omega drivers...

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Dzisaj DopadŁem Zalman VGA VF700-Cu i temperature na R9800 hercules R350 puszczonym na pro mam 34* o dziWo teraz kręci sie do 400/360 na arcticu ver.1 max 378/352 :):):) ale chce więcej mam jakiś bios no name bo ten z herca mi sie gdzies zapodział możecie podać linka do jakiegoś fajnego biosa ? sprawdzonego ? plz. :*

Edytowane przez Link_mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pasywne chłodzenie na 9800pro i chcę obniżyć temperaturę gpu do takiego poziomu aby wystarczyła sama pasywka bez wentylacji budy, w sytuacji takiej jak np. ściąganie w nocy. Jak nisko można zejść z taktowaniem gpu/pamięć aby nie uszkodzić układu. Czy wogóle można uszkodzić grafe przez underclocking? Przy UC grafa sypie artami tak jak przy OC, więc pewnie jakieś skutki uboczne występują, tylko czy są groźne dla sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno underclocking bardzo źle znosza pamięci.

Z GPU to bym nie zjeżdżał poniżej ok. 270

A pamięci to inwidualna sprawa.

 

Chyba żadnych złych skutków takiego działania być nie powinno, bo niby z czego miały by wynikać?

 

Obawiam się, że UC nie wystarczy by schłodzić pasywnie r9800 na nieprzeznaczonych do tego chłodzeniach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz radek chodzi na bequiet polar freezer całkowicie pasywnie, mam dobrą wentylację w budzie. :D

 

Chyba żadnych złych skutków takiego działania być nie powinno, bo niby z czego miały by wynikać?

Z występowania artów, co jest zjawiskiem nieprawidłowego działania. Kondensatory w rdzeniu dostają mniejsze napięcie, w efekcie tego nie trzymają stanu do nastepnego taktu zegara, stąd arty.

 

Nie wiem jak układ zareaguje jak będzie w takim stanie przez kilkanaście godziń. Nie mam gwarancji na grafe wiec nie zrobie z niej królika doświadczalnego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz proponowal bym takie rozwaizanie

 

uno ze na pamieciach nie masz wentyli wiec nie ma potrzeby zanizac im taktowania

 

druga rzecz, na pasywnym chlodzeniu to nie jest to najlepszy pomysl, proponowal bym zlaozyc coolerek od jakiegos procka, jesli ma to chodzic bez wentyla to musi byc dosc spory, pytaie brzmi co bedzie jak juz po nocy sciagniesz sobie moda do hl2 i bedziesz chcial zagrac :blink: nei mzoesz wtedy tak po prostu wlaczyc grafy na normalne taktowania i odpalic gry

 

po trzeciz czy on naprawde tak strasznie chalasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, co sądzicie o zakupie Arctica ver3? czy warto wydawać na niego kase czy zostać przy boksowym coolerze? no i co z góra karty bo chyba nie jest ona dalej chłodzona:( może dokleić tam na pamięci radiatorki a w miejscu reversu gpu położyć wiartak 80x80?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie stery do smarkow

bo mam lola - za malo pkt ~6200 w 2k3 przy fsb 256 i 2.35GHz procu :(((

powinno byc ze 6500 moim skromnym zdaniem:D

stery mam jakies omegi 2605

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3833390

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz przypadkiem wlaczonego AA?

1347532[/snapback]

AA mam wylaczone.

 

a tutaj linki do wynikow:

12194 - Gf4Ti4200 http://service.futuremark.com/compare?2k1=5324906

13088 - Radeon 9800 PRO http://service.futuremark.com/compare?2k1=8493080

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, co sądzicie o zakupie Arctica ver3? czy warto wydawać na niego kase czy zostać przy boksowym coolerze? no i co z góra karty bo chyba nie jest ona dalej chłodzona:( może dokleić tam na pamięci radiatorki a w miejscu reversu gpu położyć wiartak 80x80?

1348143[/snapback]

Ja bym sie wstrzymal z zakupem tego chlodzenia :D z reszta sam chyba wiesz o co chodzi bo widze ze odwiedzales moj temat o tym chlodzeniu. Sprawdz allegro moze dorwiesz CoolVive w cenie ok 70 zl. A jak nie tak to moze kup sobie Zalmana zoltego, badz niebieskiego na NB. Zakladasz go na rdzen karty, do tego albo jakis malutki wiatraczek na Zalmana albo jakis wiekszy wiejacy z boku. Do tego dokupujesz radiatorki na pamieci i masz super chlodzenie :D W 60 zl powinienes sie zmiescic.

 

jakie polecacie stery do smarkow

bo mam lola - za malo pkt ~6200 w 2k3 przy fsb 256 i 2.35GHz procu :(((

powinno byc ze 6500 moim skromnym zdaniem:D

stery mam jakies omegi 2605

1348535[/snapback]

Sterowniki takze polecam na Ci Omegi Cat. 4.12 Ale przeciez w 3Dmarki sie nie gra :D A co do wydajnosci to jest w porzadku, bo widze po linku, ze karta malo wykrecona wiec wydajnosc jest ok. W 3Dmarku 2003 procesor nie odgrywa juz tak wielkiej roli jak w 2001 wiec duze FSB za duzo Ci nie da. Krec karte a zobaczysz poprawe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zainstaluje znow te 2.5.97a - bo teraz mam te same ale bez "a" i bety

podkrecilem lekko karte i juz 6340 sie zrobilo czyli w normie

ale co z 2k1??? przeciez na tych samych sterach na mniejszym fsb (wtedy to bylo 212) mialem 18.5K a teraz ledwie 17.7 jest :(( o co biega...

zaraz potestuje w jakis gierach jeszcze i koncze zabawe ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepne pod temat troche. Ponieważ pytałem sie już na forum ale połowa woli 9800PRO a druga połowa 6600GT.

Mam mozliwość zaminy karty graficznej. Wacham się między 9800PRO za 680zł nówka lub nad 6600GT Sparkle 700zł. Oczywiście radek 256BIT. Co wy byście polecali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...