Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

hej dreamek. A słuchaj, jak tam jest z twoim zasilaczem ?? Bo mam podobną konfigurację kompa, i się przystawiam (*znowu) do kupna zasiłki. Czy on "wyrabia" ? Nie brakuje mu mocy ?? I jak tam napięcia ??Czy w tym przypadku już trzeba by było kupić coś powyżej 360w (ale dla mnie to nieosiągalne). Planuje właśnie zasiłkie identyczną jak twoją, dlatego się pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quartzXXI

wez lepiej wersje 420 z chiffa niewielka roznica w cenie a nie bedziesz sie meczyc przy zmianie płyty (jak bys ja wymieniał) i jest stabilniejsza

 

roznica pomiedzy tym co masz a 360 jest znikoma

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tjaaa......bo ja wiem. Różnica jest wielka. Bo właśnie mój zasilacz spalił mi poprzednie 3 Ge-Force'y z niewiadomo jakich przyczynych. A 420w kosztuje 200zł(allegro) a 360w 135zł. Dla mnie to duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO ZAINTERESOWANYCH VMODEM : MODA W NAJBLIŻSZYM CZASIE NIE BĘDZIE. Nie mogę się skontaktować z gościem z serwisu Woox.pl.  Jego komórka nie odpowiada, domowy również.

*

1423759[/snapback]

 

Witam :)

Jak moge jeszcze to pomoge :)

 

 

ps.swojego radka sprzedalem obecnie siedze n nf4 i gf6600gt tdh extreme pci-e kolosalna roznica CS 1280x AA6 AN16 srednio fps 37-40

 

Faktycznie komorki nie mam ;( okresowo.

Ale na 34/3244799 po sygnale zostawcie namiary na siebie np.gg ... pomoge jak tylko moge.. ;)

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytantakie troche z innej beki:

jakie macie temp na waszych radkach 9800pro?

ja mam tego radka + zalmana zm80d-hp i mam wrazenie ze sie piekielnie grzeje :|

acha i czym krecicie karty? ATItool jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...hmm...czy właśnie ati9800pro nie ma chyba miernika temperatury prawda ? Szukałem w speed fan cooler i nie było wartości :/ Szkoda, bo temperatura jest ważna jak się kręci karte (miernik temp. był w FX-ach 5900xt (...) 5950ultra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe

moze ktos wrzucic na ftpa i dac linka do bIOSu radka sapphira 9800 pro na hynixach ??, jakiejs karty z nowszej rewizji z nowym coolerkiem

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...hmm...czy właśnie ati9800pro nie ma chyba miernika temperatury prawda ? Szukałem w speed fan cooler i nie było wartości :/  Szkoda, bo temperatura jest ważna jak się kręci karte (miernik temp. był w FX-ach 5900xt (...) 5950ultra)

1468910[/snapback]

 

 

Czujnik maja tylko plyty XT nie pro i se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe

moze ktos wrzucic na ftpa i dac linka do bIOSu radka sapphira 9800 pro na hynixach ??, jakiejs karty z nowszej rewizji z nowym coolerkiem

1469430[/snapback]

 

Tu cos znajdziesz

 

http://www.techpowerup.com/bios/

 

http://www.ati-news.de/HTML/Download/auswahl.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, weźcie mi powiedźcie czym wy wyjmujecie ten standardowy radiator od 9800pro. Te kołki są po prostu za szerokie i nie moge ich zdjąć. Aha, na 2 sztukach pamięci jest naklejony "papierek" z kodem itp. czy jego zerwanie powoduje utratę gwarancji ?? Bo przecież nie nałoże na ten papier radiatorków.....

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, weźcie mi powiedźcie czym wy wyjmujecie ten standardowy radiator od 9800pro. Te kołki są po prostu za szerokie i nie moge ich zdjąć. Aha, na 2 sztukach pamięci jest naklejony "papierek" z kodem itp. czy jego zerwanie powoduje utratę gwarancji ?? Bo przecież nie nałoże na ten papier radiatorków.....

1471633[/snapback]

zerwiesz stickery =stracisz gware:P hehe dystrybutorzy tak sie przed oc zabezpieczaja;]

a z koleczkami nei ma problemy trzeba tylko troszke pomyslec niom i jakies narzedzia by sie przydaly;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mialem chyba szczescie, bo sticker na pamiatkach ledwo sie trzymal, wiec troszeczke zmienilem jego polozenie.

Do koleczkow jakies delikatne cazki sie przydaja, delikatnie i jeszcze raz osstroznie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje własne spostrzeżenia po używaniu tych dwóch(trzech 5900-59050ultra-r9800pro)kart.

Na samym początku chciałbym powiedzieć że karte 5950ultre Bralem pod uwage podkreconą na 505/1Ghz i 9800pro na 405/728Mhz

 

 

 

Hmmmm...no więc tak. Według mnie ogólnie rzecz biorąc "trochę" lepiej wypada radeon 9800pro. Podejrzewam, że "chyba" powodem są tylko

shadery w FX-ach. Otóż w grach takich jak NFS-U2, call of duty, nawet far cry, czy doom3, wyniki są bardzo zbliżone. Na 5950ultrze była nawet szybsza, ale jakość AA była w tym wypadku znacznie lepsza w przypadku r9800pro i szybsza. Dla overlockera FX bardziej przypadnie do gustu(dla mnie bardzo przypadł - szczerze), jednak problemy spowodowane spalaniem pamięci zmusiły mnie do zmiany na r9800pro. W przypadku kręcenia i modyfikacji obu tych kart, przyspieszanie FXa 5900-5950ultry dawało naprawdę olbrzymie przyspieszenie (szczególnie OpenGL , i wyższe wyniki w benchmarkach, w przypadku radeona wyniki nie były "aż tak ogromne".

 

GRY:. Najbardziej ździwiła mnie gra BrothersInArms. Na FXach działała mi słabo, prawie na full w 1024x768, na radeonie mam wszystko na full i idzie 30-37 FPS-ów. Reszta gier wypadała bardzo podobnie w wynkach obu kart (czasem FX czasem 9800pro). Jednak nowe i nadchodzoące gry spowodują że właśnie chyba te wyniki w 3dmark 2005 bedą uzasadnione. r9800pro radzi sobie znacznie lepiej z najnowszymi grami od czasu "wkroczenia" B I A...dalej.

 

A teraz w przypadku opinii stałych użytkowników tzn. "maniaków" ATI, uważam że są PRZESADZONE. Karty Graficznie z układem FX są to nadal szybkie karty, które pozwalają na duży komfort w grach przy wysokich detalach (nie zauważyłem żadnych tkzw."super przeskoku" wydajności przechodząc na ATI. Obie karty mają bardzo podobną wydajność, choć jednak układ z r350/360 jest hmmmm...bardziej przyszłościowy (?) mimo że jest już staruszkiem... PS. nie wiedziałek jak tego określić).

 

Zarówno ten Ge-Force jak i ten ATI są kartami bardzo dobrymi., potencja w przypadku ati jest już maksymalny natomiast FX-a chyba jeszcze nie (i tu właściciele tej karty (FX) wiedzą co mam na myśli O/C w tej karcie RZĄDZI !!!).

 

Pozdrawiam, jakby co to komentujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ogólnie rzecz biorąc "trochę" lepiej wypada radeon 9800pro. Podejrzewam, że "chyba" powodem są tylko shadery w FX-ach.

Jednak nowe i nadchodzoące gry spowodują że właśnie chyba te wyniki w 3dmark 2005 bedą uzasadnione. r9800pro radzi sobie znacznie lepiej z najnowszymi grami.

Karty Graficznie z układem FX są to nadal szybkie karty, które pozwalają na duży komfort w grach przy wysokich detalach

Obie karty mają bardzo podobną wydajność, choć jednak układ z r350/360 jest hmmmm...bardziej.....

Zarówno ten Ge-Force jak i ten ATI są kartami bardzo dobrymi

Mam o tych kartach mniej wiecej takie wlasnie zdanie.

 

nVidia najbardziej stracila nie przez mniejsza wydajnosc shaderow w fx-ach czy gorszy FSAA ale przez klamstewka i bezczelny marketing.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze OC w radkach az tyle nie daje

wykrec radka to porzadnych wartosci (jakies 440rdzen 760-780 ram) to dopiero odczujesz kopa;P

pozatym radki chyba sa tansze i mnie problemowe jesli chodzi o shadery i AA+aniso;))

sam kiedys mialem nv i wiem jak to tam jest..no ale czasy sie zmieniaja;]]

pzdr;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam poważny problem. Otóż chcę się dowiedzieć jaki mam rdzeń na karcie. Czy jest to r350 czy r360. Próbowałem wyjąć radiator ale bez skutku. Po prostu "dziurka" jest za wąska i za żadne skarby nie mogę wyjąć tych kołeczków. Czy jest jakiś program który 100% pewnie podaje specyfikację rdzenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz okazję do zmiany chłodzenia, a jak coś to mój sposób jest taki, bierzesz szczypce chirurgiczne, te procte i ściskasz jak się da te kołeczki w końcu jak weszło to musi wyjść :-P potem karta do dilerki, zamknąć szczelnie i do zamrażarki jak myślisz ze już starczy to wyciągasz podwadzasz jakąś kartą kredytową powinno odskoczyć, a jak nie to ten sposób z kartą i śróbkrętem i suszarka i zapałka, a potem zakładasz nowe chodzenie bo masz chęć na więcej wrwżeń :lol: program nigdy ci tego nie powie co zobaczysz, a wogóle po co ci to jak działa to się ciesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potem karta do dilerki, zamknąć szczelnie i do zamrażarki jak myślisz ze już starczy to wyciągasz podwadzasz jakąś kartą kredytową powinno odskoczyć, a jak nie to ten sposób z kartą i śróbkrętem i suszarka i zapałka

Hmmm zmienialem juz chlodzenia na paru radkach od sapphire - wszystkie maly luzna paste a nie zaschniety glut wiec nie powinno dojsc do rekoczynow. No chyba, ze ta pasta po paru miesiacach zasycha na amen.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wy mi pomożecie! założyłem nowy topic, ale nikt nie potrafi mi pomóc :mur:

 

chodzi mi o mojego MEDIONA i o TV-out!! nie mogę ustawić obrazu na telewizorze i monitorze jednocześnie!!! albo na jednym albo na drugim :huh:

 

może ktoś coś wie w tej kwestii???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam problem z medionem 9800 Pro kupionym na allegro. Mam go już ok. tygodnia, ale nie grałem za dużo do tej pory. Gram sobie teraz ok 0,5 h w Riddicka, a tu nagle pojawiaja się 4 pionowe paski z rozmazanymi pikselami. Również w D3D są błędy w teksturach (znikające trójkąty). Czyżby

rdzeń się przegrzał ?, a może wada wrodzona karty ? Ustawiony był na 380/340 na standardowym wentylu, myślę że to nie jest przecież dla mediona tak dużo, obudowę mam otwartą, temp. 33 C w środku. Używam Catalystów 5.3. Co radzicie w takim przypadku ?

 

Edit:

Pasków jest dokładnie 5 i tak to wygląda:

http://putfile.com/pic.php?pic=6/15117484590.jpg&s=x4

Edytowane przez Peter_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pamięci ci siadają ?? Ja też, miałem pasy, choć nie takie pikselowe, tylko pełne na cały ekran :/ Spróbuj może powrócić do poprzednich wartości karty i spróbuj włączyć jeszcze raz jakąś gre. Jak będzie coś nie tak, to szybko leć na gware......bo z tego co wiem, mediony ich długo nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już obniżać taktowanie rdzenia i pamięci, nic z tego, to samo :?

Ati Tray tools pokazuje arty przy każdej wartości, i zaczyna obniżac taktowanie...

Poza tym próbowałem dać stery Omegi, ale teraz jest problem, nie chcą się zainstalowacm, monit sie wyłącza po wejściu do windowsa :blink: Wróciłem do pierwotnych Catalystów 5.3 - to samo, ciemność. Czyżby ta karta rzecz. siadła ??

Wrzuciłem starą 9550 Gigabyta, chodzi bez problemu. Hm, pasuje więc tylko sprawdzić tego mediona na innym kompie u kumpla, a jak bedzi eto samo to na gwarę. I tu może być jednak problem, bo skubiszynka dawał 3 m-ce, ale konto ma zawieszone. Czy kupował ktoś z Was od niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...