Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Stanko musisz zrobić prostą rzecz uruchom dxdiag (menu start - uruchom). W zakładce "więcej pomocy" jest przycisk "zastąp". Klikasz i wpisujesz rządaną wartość.

 

vrjasz - sprawdż czy fast writes masz off jeśli nie to wyłącz. Side band adresing również off. Jeśli dalej problem to przełącz AGP w tryb x 4. No i najlepiej wyczyścić system z sterowników do karty (Driver Cleaner 3) i zainstalować ponownie.

 

Edit:

Tak dla sportu ;) nowe wyniki

3DMark2k1 - 24 760 pkt.

3DMark2k3 - 7396 pkt.

3DMark2k5 - 2954 pkt.

 

Na razie tyle. Muszę poczekać aż się pasta ułoży na nowym chłodzeniu grafy.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pewien problem dotyczacy radeona 9800 pro sapphire 128mb 256bit otoz jezeli juz uda sie skonczyc jakiegos 3d marka, tzn komp sie nie zatnie lub gpu nie zostanie zresetowany to mam bardzo niski wynik np 3dmark 2001-12000, 2003-3000, 2005-1200...

1508457[/snapback]

Po pierwsze sprawdz czy masz zainstalowane stery do plyty glownej. Po drugie zobacz czy nie masz w sterach powlaczanych tych wszystkich "wygladzaczy krawedzi" AA itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki!!

wylaczylem fast writes w biosie i side band adressing power stripem bo w biosie tego nie bylo, teraz wszystko hula- bez krecenia 18000-3d 2001se, 5700-3d2003 i 2500-3d2005. A stery i wszystko bylo wgrane bo dopiero co postawilem windowsa. Jeszcze raz dzieki

 

Teraz mam jeszcze takie pytanko, mianowicie wpadlem na pomysl zeby pociac oryginalny radiator od radka i poprzyklejac go na mosfety i inne grzejace sie rzeczy na plycie glownej. Nie wiecie jak to zrobic zeby radiator byl ladnie i rowno uciety tzn zeby mial plaska spodnia powierzchnie by nadawala sie do uzycia??? czym to pociac????

Edytowane przez yrjasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem to do tematu o modowaniu ale ja jak coś podonego broję to tnę normalnie piłką do metalu a następnie szlifuję papierem ściernym miejsce cięcia aż do uzyskania porządanego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam jak wyłączyć to Side band adresing bo ja mam 6600GT i tez by się przydało wyłączyć to. Ale w biosie czegoś takiego niewidze. Bo u mnie też komp się nieraz wiesza w grach. Może to pomorze.

 

THX za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Side Band w PowerStrip wyłancza się tak.

Na ikonie PowerStrip na pasku zadań prawy myszy , opcje , informacje o karcie.

Następnie musisz odfajkować Tylko Do Odczytu , wtedy odfajkowujesz

Adresow. 'SideBand'. Może u Ciebie to pomoże, bo u mnie odraz się kaszani i

zwiechy przy próbie 3DMarka.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness chyba niemasz mnie za idiotę. :blink:

Próbowałem niema czegoś takiego. Wystarczyło pomyśleć musiałem wcisnąć ctrl+F1 bo by się FW niepokazało no nie?? A Side band niewiem jak wyłączyć. W biosie tego niemam. Może wiecie jak to wyłączyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko musisz zrobić prostą rzecz uruchom dxdiag (menu start - uruchom). W zakładce "więcej pomocy" jest przycisk "zastąp". Klikasz i wpisujesz rządaną wartość.

 

vrjasz - sprawdż czy fast writes masz off jeśli nie to wyłącz. Side band adresing również off. Jeśli dalej problem to przełącz AGP w tryb x 4. No i najlepiej wyczyścić system z sterowników do karty (Driver Cleaner 3) i zainstalować ponownie.

 

Edit:

Tak dla sportu ;) nowe wyniki

1508624[/snapback]

Ładnie rozwale to 2k1 w sobote :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuje karty do 500zł, max 550. ciekawi mnie radek 9800pro. jak zauwazyłem ta karta jest na pamieciach chyba 2.0 2.8 i 3.3; chip w swoich testach miał Sapphire Atlantis Radeon 9800 Pro 128MB DDR na pamiatkach 2.0;

-czy da sie je gdzies kupic?

z tego co zauwazylem to te karty głownie sa na 2.8;

-co oznacza Atlantis w nazwie?

jak patrzyłe to bez atlantis maja 2.8 a z...? 2.0?

-czy duza jest róznica pomiedzy pamieciami 2.0 a 2.8?

-czy samsungi sa gorsze od hinixów?

-jak pamiatki nie robia wielkiej roznicy to lepszy his czy sappire?

-lepzy rdzen 350 czy 360? do 360 da sie wgrac bios XT a do 350?

narazie nie interesuje mnie podkrecanie ale w najblizszej przyszłoci pewie by sie jakies lekkie O/C przydało.

widziałem tez w tej cenie 6600 gold:

-czy ta karta moze sie równac z 9800pro?

 

pozx 4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Ja mam Sapphire Atlantis i pamięci to hynixy 2,8.

Wydaje mi się ze wszystkie Radeony 9800Pro maja pamieci 2,8. Moze są jakies wyjątki, ale Pro z pamięciami 2,0 nie widziałem nigdy.

-Czy samsungi sa gorsze od hynixów nie wiem, niech wypowie sie ktos lepiej rozeznany.

-HIS czy Szafirek tez nie ma znaczenia, obydwie to porządne firmy.

-R 360 to ten sam rdzen ,ktory posiadaj wersja 9800XT, czyli mozna do niej wgrac bios do XT. Do 350 moze sie nie udac, ale i tak mozesz podkrecic tu zegary do wartosci XT, tylko przydałoby dać sie lepsze chłodzenie, bo to oryginalne jest cieniutkie i wiele wyzej karty nie podkręcisz.

-6600 (nie 6600GT) jest napewno gorszą kartą od Radka 9800Pro.

Więcej ci nie napiszę, bo są tu lepiej znający sie na rzeczy fachowcy, więc pewnie coś mądrzejszego dodadzą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Ja mam Sapphire Atlantis i pamięci to hynixy 2,8.

Wydaje mi się ze wszystkie Radeony 9800Pro maja pamieci 2,8. Moze są jakies wyjątki, ale Pro z pamięciami 2,0 nie widziałem nigdy.

1510315[/snapback]

ja tez mialem kilka radkow 9800 i 9800 pro wszystkie mialy samsungi 2,8

 

chciaz gdziesz na zagraniczynm forum kiedys widzialem topic o tych kartach chyba dwoch czy 3 kolesi kupilo 9800pro i mieli wlasnie pamiatki 2.0, acha dodam ze rdzen byl r360 jesli to ma jakies znaczenie......a na potwierdzenie byly tez fotki wiec to napewno jest mozliwe , posiadac taką karte to duze szczescie bo raz ze jest sie jednym z niewielu a dwa to ze mozna lepiej wykrecic kostki niz w przypadku 2,8.

 

Jesli ktos spotka karte na pamiatkach 2.0 i r360 to brac w ciemno bo to rarytas i dzik w oc, oczywiscie duzej roznicy niebedzie ale przeciez kazdy wie ze w oc liczy sie kazdy mhz a co za tym idzie kazdy 3dmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie przesiadłem z fx5900 na radzia 9800pro od spphire. No i nie bardzo sobie narazie z nim radze. Jedyne co mi do szczęscia potrzebne to podkręcanie karty z poziomu sterów tzn tak jak to było u nvidii - odblokowywało sie zakładkę i było. Czy jest takie coś dla radzia?? Nie chce zadnych ati tray tooli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zainstaluj najnowsze Omega Drivers, one już automatycznie beda mialy zakladke na podkrecanie, i tak samo jak w przypadku u Nvidii mozliwosc, wyboru pomiedzy jakością a wydajnością obrazu :D Catalysty odinstaluj bo mi one spowodowały żę nie chodzi klawisz " ć "

 

obecne omegi to chyba " 2597a " Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zainstaluj najnowsze Omega Drivers, one już automatycznie beda mialy zakladke na podkrecanie, (...)

1510459[/snapback]

Wystarczy zainstalowac sam RadLinker - on jest ta zakladka w sterach do podkrecania :)

 

EDIT:

Zobacz tego linka i zasysaj :wink:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quartzXXI omegi które wymieniłeś sa z ubiegłego roku ;) Aktualne to 2625a.

 

A tak ogólnie to na potrzeby smarków odgapilem od Ciebie chłodzenie. To rzeczywiście działa :D

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zainstaluj najnowsze Omega Drivers, one już automatycznie beda mialy zakladke na podkrecanie, i tak samo jak w przypadku u Nvidii mozliwosc, wyboru pomiedzy jakością a wydajnością obrazu :D Catalysty odinstaluj bo mi one spowodowały żę nie chodzi klawisz " ć "

 

obecne omegi to chyba " 2597a "  Pozdrawiam

1510459[/snapback]

Ano ci nie chula bo sie odpala panel :(. No ale chyba nie ma omeg opartych na catalystach 5.6 :( tylko 5.4 . Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrobiłem flash biosu z pro na xt. Lekko zbladłem później, jak po restarcie miałem czrny ekran.... Win nie chciał sie załadować.. Tryb awaryjny, czyszczenie sterów i sie udało. :D Tylko teraz taki problem: Wcześniej karta sie kreciła do 430/375, a teraz prawie wogóle nie chce :cry: Oczywiście domyślne taktowanie sie podniosło na 412/365, ale od tych wartości rdzeń przy 420 w Atitool to max... O pamięci nawet nie mówie.... Do tego ciekawostka; na najnowszych sterach catalyst czy omegi to wogóle kicha. Z gier wywalalo i dziwnie przycinało. Dobrze chodzi tylko na tych catalystach "wxp-w2k-catalyst-8-121-050322a-022141C". Zastanawiam sie teraz, co w takim razie daje flash na xt???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje tylko zaostrzenie timingów pamięci i podniesienie taktowania rdzenia. No i ID karty się zmienia ;) .Niektórzy twierdzą, że podnosi się napięcie na pamiątkach i rdzeniu ale tego nie jestem pewny.

Moim zdaniem lepiej trochę zmodyfikować timingi na zwykłym Pro i taktowania sobie podnieść. Po dokładnym sprawdzeniu można sobie później z takimi ustawieniami bios prze-flash-ować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe omegi bedą teraz miały właśnie ATT, a nie radlinkera.

Zresztą akurat dobrze, bo radlinker mi nie podchodził.

ZTCW kłopoty z "Ć" występowały we wcześniejszych wersjach CCC, a teraz ponoć już jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh....tjaaa..chłodzenie niczego sobie, a jeśli chodzi o omegi to źle przepisałem z dysku, bo mialem tez stare (czyli te ktore napisalem :lol: ) a tych nowszych nie zauważyłem, naturalnie mam zainstalowane ter nowe :D....qrcze czekam na przypływ gotówki, może w końcu bede mial skuterek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe omegi bedą teraz miały właśnie ATT, a nie radlinkera.

Zresztą akurat dobrze, bo radlinker mi nie podchodził.

ZTCW kłopoty z "Ć" występowały we wcześniejszych wersjach CCC, a teraz ponoć już jest dobrze.

1510786[/snapback]

Nieprawda widzisz jak piszę "ci". JEst na to jakis sposób bo mnie to wkurza trochę. Pracę mam pisać a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytskich. Na poczatku musze powiedziec, ze nie znam sie zbyt nadto na oveclockingu. Moj sprzet to amd 2000xp oraz 512 ram (pod 133) wlasnie nabylem nowa karte Powercolor radeon 9800 (256 bitowa) na kosci 350 (380/680). Mam standardowe chlodzenie. Chcialbym podkrecic ta karte ale nie wiem czym i jak. Czytalem wiele postow ale slysze rozne opinie , nie wiem komu mam wierzyc. Wogole chce zakupic chlodzenie mysale nad zalman zm80d, ale ponoc z nim nie mieszcza sie radiatory na pamiec. Jaki radiator poelcacie mi na ta karte ? oraz czym ja podkrecic i sprawdzic czy wszystko jest ok. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...