Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak , wal biosa od XT . U mnie 300 pkt wiecej w 3d smarku 03 , dzis kupilem radiatorki na pamiatki i ani 1 mhz wiecej  nie poszly. Po zmianie biosu na xt pamieci tez sie lepiej nie kreca tylko poprostu na timingach zyskałem te 300 pkt . Wiec wydaje mi sie ze nie daje wiecej Voltow na memki bios od XT.

1570983[/snapback]

Czy flasciach!esz z parametrem f (force), bo bez tego często program zgłasza niezgodność jakichś parametrów i przerywa flashowanie. Na R8500 obywało się bez tego, bo biosy wchodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaku masz lipe. Jak odrabałęm 2 kondensatorki na pcb skonczylo sie tym ze trza bylo wyslac tu www.mtec.com.pl . Tylko 1,5 miecha to trwalo jak mi to naprawili . Ciezko stwierdzic jakie sa wartosci tych elementow . Jedyny sposob to wylutowanie z innej karty i zmierzenie mierolem i wtedy kupisz . Acha koszt naprawy na poczatku wynosil 40 zl ale potem wkrecali ze gpu padlo i 150 za gpu chcieli :( . Jesli masz pewniejsza firme to napraw gdzie indziej.

1571531[/snapback]

 

wow to sa takie firmy ktore to robia? :) Wiesz ja bylbym wstasnie nawet zaplacic 150 za gpu jak jest uszkodzone. I tak lepiej niz wydawac 1000 zł za nowa karte, a na radku 9800 mozna jeszcze pograc. Dzieki serdeczne za info :).

 

 

edit: z tego co widze koszt przelutowania czipu, wynosi teraz 200 zł ;/.

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie napisalem maila z pytaniem o 2 kondensatory, plus ewentualnie, jakby to nie pomoglo przelutowanie rdzenia - bo moj jest pokruszony dosyc, moze to jest przyzcyna awarii a nie kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba z układem :)

 

Wymiana chipu w Radeon- 9800PRO(R350) to koszt ok. 200zł !!!

 

Nie rdzen, nie przelutowanie tylko wymiana, mam nadzieje ze jest ok ;]. Szkoda tylko ze mam R360 :) a jakby podmienili to pewno na r350 :>

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może i tak, ale po prostu widząc tego pentiuma w akcji z HT to po prostu był dla mnie szok.......ja naprawdę chcę intela, chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,ch

cę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę,chcę

, :D :D :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzic z socket a na p4 czy ja wiem czy to wogóle ma sens. W grach to na bank wiekszego nie ma sensu wiec najlepiej dozbierac i kupic a64 który go poprostu niszczy :) (mówie o grach).

Offtop sie robi . Sorki .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry swoją drogą, bo np. różnica w grach czy masz a64 czy pentium4 to nie jest duża, choć pewnie jednak :lol: no może większa w a64. Jak ja widziałem jak mu sie system półroczny ładuje, i jak mu to wszystko szybko chodzi, to myślałem że się popłacze. Dlatego chce p4.

 

A właśnie czy a64 (venice) ma coś podobnego jak u intela HT ??

 

(wiem że to OT. ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili koło siebie Venice 3000+ na płycie MSI K8N Nf4 z 1Gb ram. No i muszę przyznać, że ten venice jest WOLNIEJSZY w windzie od mojego P4 2,6@3,2 HT. Przyzwyczaiłem się do korzystania z HT i teraz pracując na AMD strasznie denerwuje mnie czekanie na reakcję jakiejs aplikacji podczas skanowania np AD-aware. Po prostu na intelu odpalalem drugi program, kiedy ten pierwszy nie zdąrzyl sie jeszcze włączyć i było OK.

Natomiast na venecji jest zupełnie inaczej - program o mniejszym priorytecie się po prostu na chwilę "podwiesza". A jak spróbuję zrobić 3 rzeczy na raz, to wywala mi komunikat "Program nie odpowiada".

A tak poza tym to calkiem fajny procek ten 3000+. Nawet zakręcilem go na 2,4ghz na boxie(więcej nie sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja na swoim takich problemów nie mam ze program nie odpowiada :). edonkey klik , creative media player klik stronki klik i wsio blyskawicznie.

@Ak47 Jak ci sie udało uzyskac 790 na memkach , pozanizałęś timingi czy jak . U mnie 756 to max , ale i tak cos wynik w 3dsmarku 03 mi mówi że cos tam nie tak masz.U mnie na 438 gpu i pamieci 756 przekracza 7k nie wiele ale 7k jest. Jak zmienie chłodzenie na gpu to dogonie twojego p4 :) byc moze.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wenecja ma w 2k1 ponad 25tys. pkt. a w 2k3 notuję ponad 7,6tys. pkt. i to na dużo mniejszych taktach karty graficznej.

Jeśli chodzi o gry to P4 dostaje ostro po tyłku. A w windzie Wenecja wcale nie jest wolniejsza. Mam porównanie do kompa z P4 2,8GHz HT z 1MB cache na LGA 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i takie wlasnie wyniki mi sie marza :)

 

btw jestem ciekaw czy to przelutowanie robia tak czy aby serwisanci z gwarancji sie nie polapia ? moze sie ktos wypowiedziec ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mial taki przypadek ze ram freezer revolteca odkleił sie z jednej kostki pamieci ? ;P

 

radiatorki sa gorące, ze jak sie je dotyka to dosłownie parzą, karta jest zmodowana do XT, wiecej nie podkrecana, po odklejeniu sie byly arty zarowno w 3d jak i windzie, czy wy jak przyklejaliscie radiatorki sciskaliscie je na jakis czas czy cos?? pzdr

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem. Mam chyba jakieś dziwne krzaki w san andreas. Wygląda to mniej więcej tak, że pewne obekty zaczynają migać, ale obekty a nie jakieś czarne paski :rolleyes: Występuje to coś zarówno na podkręconej jak i nie podkręconej grafie. Co jest do chol*ry ?? Może na nowo stery zainstalować ?? A może to przez to że zainsatlowałem moda na prędkość w grze. Poza tymjest Ok, ale boje się o pamięci. Temp. w budzie nie przekracza nigdy 33*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem. Mam chyba jakieś dziwne krzaki w san andreas. Wygląda to mniej więcej tak, że pewne obekty zaczynają migać, ale obekty a nie jakieś czarne paski :rolleyes: Występuje to coś zarówno na podkręconej jak i nie podkręconej grafie. Co jest do chol*ry ?? Może na nowo stery zainstalować ?? A może to przez to że zainsatlowałem moda na prędkość w grze. Poza tymjest Ok, ale boje się o pamięci. Temp. w budzie nie przekracza nigdy 33*C

1575387[/snapback]

To jak ?? Poradzicie mi coś z tym zrobić ??

 

A tak w ogóle, byłbym edzięczny gdyby ktoś mi powiedział jak się sprawuje wasz sprzęt wyposażony w 9800pro w grze battlefield2 na singlu. Bo mi idzie strasznie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze powienienem zalozyc temat w dziale o tej karcie ale tam byl i go usunalem bo za duzo postow zeby sie tam czegos polapac i nikt mi nie odpowiedzial, wiec prosze o odpowiedziec bo mam jeszcze tylko 2 dni na wymiane karty i nie wiem w czym rzecz a temacie ati jestem od 5 dni (wczesniej tylko nvidia), nie wiem co mnie skusilo do kupna Ati, mysle ze nie bede zalowal, dzieki za rady

 

 

Problem:

Zakupilem Radeona 9800Pro 128mb 256bit, pamieci samsunga 2,8 z firmy Power Color. Wygladem nie rozni sie niczym od tej z saphire. Sciagnalem radiator, przesmarowalem pasta zalmana (bo tam byly jakies kpiny z ta pasta, a raczej jej w ogole nie bylo), chipset to R360 a nie tak jak pokazuje everest R350, zegary gpu 378, pamiec 676mhz. Problem polega na tym ze jezeli podkrece do wartosci 340 oraz 680 to za kazdym razem robi zwieszki. Probowalem Powerstripem oraz Ati Tools. Karta sie bardzo nie grzeje bo jeszcze dmuchaja na nia 2 wiatraki z procesora. Nie wiem w czym lezy problem. Zasilacz cheiftec 360 DF. Moze ktos jakos pomoc bo myslalem ze zrobie na niej conajmniej 400/700 a tu taki lol.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...