Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Radka 9800pro Saphire. I problem jest w tym ze mam chyba troche przymalo w 3dmarku 2001Se tylko 13500, W 2003 jest w miare ok 5600. W doom 3 timedemo1 w 1024 z cieniami High Detail Bez AA mam 41 klatek czyli chyba wporzo. Ale ten wynik 3dmarka2001 mnie zastanawia, moze to przez procesor?

Moj konfig to:

Abit kv7-v kt600, Semptron 2200 (1500@1800Mhz), radek 9800pro Saphire 128MB 256bit, 512 RAM DDR400 TwinMos i Kingston.

Testowalem juz rozne sterowniki oprocz naprawde starych.

wynik faktycznie troche niski, ale nie az tak jak myslisz, ja na nforcie 2 + xp2000+@2ghz + 1gb w dualu i oczywiscie radku 9800 pro@xt mialem wyniki klo 16000

3d mark 2001 bardzo bazuje na innych czesciach a nie tylko na grafie, znacznie wyzsze wyniki ma sie na plytach opartych na nforcie, a takze dual ddr sporo daje, imho jak na 1800mhz i brak duala wynik masz prawie odpowiedni, mysle, ze 14 tys. to max co mozesz uzyskac bez wiekszych bajerow z OC

ps. ogolnie olalbym to, wazne ze gry smiagaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik

Zainstalowalem omegi rad_w2kxp_omega_2625a, wszystkie gry jakie mam na dysku wlaczaja sie bez problemu, natomiast nie chce odpalic zaden 3d mark, pojawia sie czarny ekran. Jezeli wcisne esc wyskakuje normalny komunikat 3D MARK ABORTED, czyli tak jak by 3d mark normalnie dzialal ale nic na monitorze nie widac. Odkrecilem zegary i dalej to samo. Na innych sterownikach jest ok ale chce zostac wlasnie przy tych.

 

p.s.

po ponownym restarcie ktory nastapil po instalacji tych sterow udalo sie odpalic 3dm 2001 bez problemu. Zrobilo sie tak gdy chcialem wlaczyc 2003 no i juz nie moge teraz nawet 2001 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no mam NFS MW black edition i dalej cienie sa skopane :(. Trzeba jakies maile do ati powysylac bo moga nas olac!!!

no wlasnie ja mam to samo (tle ze w demo, az tak mnie ta gra nie wciagnela zeby wydac grubo ponad 100pln), cos ati o nas nie dba albo EA ma pakt z nvidia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. posiadam karte graficzna taka jak ponizej w podpisie. i czy mozna sprawdzic na prawde jaki jest zainstalowany procesor graficzny wylacznie po przez zdjecie wentylatora z niego ? normalnie pokazuje ze jest r350 a w everescie po zrobieniu statusu danych to pokazuje

post-23774-1132588904_thumb.jpg

Edytowane przez RADEON9500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa ronice miedzy 9800 a 9800xt?

wg mnie taktowania i timingi pamieci (to by sie dalo zrobic) i rdzen: r350 w 9800 i r360 w xt - chyba nie do ominiecia...

 

edit

a ten radek ma szyne 128 czy 256? bo jesli 128 to sobie daruj...

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam chodzi COD2? ja się załamałem sprzęt mam ustawiony na cpu3200+(210x10,5). grafika 9800XT, 1024-768, stery OMEGA 2.6.42, wszystko na min i mam średnio 15 klatek, często spada poniżej 10 , w QUAKE4 na medium, tekstury na high mam średnio 40-50 fps, o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak włączyłem u siebie tryb DX9 to się załamałem (ustawienia texture, normal i specular = high) - poniżej 1fps.

Kombinowałem jak koń pod górę i znośnie chodzi tylko, kiedy ustawię wszystko na normal, ale wtedy wygląda toto gorzej niż "extra" w trybie DirectX7.

 

Podobnie Quake 4 u mnie chodzi całkiem sympatycznie (~30-40fps, medium, 1024x768), nawet otwarte przestrzenie, które są większe niż w CoD2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evil Martins

 

Odpowiedz na Twoje pytanie jest JUZ na pierwszej stronie tego wątku.... czizys

 

@All

 

Czy posiada ktoś fabrycznie wrzucony bios od XT na MSI RX9800 PRO TD128 ? - ( 256bit, r360, zielone PCB, pamiątki hynix ). Jesli TAK to prosze o kontakt!!!!

Wiem, że chodziły nawet ostatnio takie sztuki na allegro

Proszę nie pisać mi tez o biosie od Mediona XXL bo tego nie szukam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak włączyłem u siebie tryb DX9 to się załamałem (ustawienia texture, normal i specular = high) - poniżej 1fps.

Kombinowałem jak koń pod górę i znośnie chodzi tylko, kiedy ustawię wszystko na normal, ale wtedy wygląda toto gorzej niż "extra" w trybie DirectX7.

wiec o co chodzi, grafika juz nie daje rady czy cos ze sterownikami nie tak bo nie sadze zeby 9800Pro nie dawal rady na medium detalach w tej grze, wezcie mnie panowie nie zalamujcie bo moglem sie z kolesiem zamienic na 6600GT z niewielka doplata ale juz po fakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie coś jest skopane pod DX9 dla ATI, może jakiś patch albo nowe stery to poprawią, w tym momencie komfortowa gra jest niemożliwa (bo pod DX7 to porażka), jeszcze sprawdzę na CAT 5.11, ale chyba trzeba będzie poczekać na jakąś optymalizację

UPDATE

na 5.11 jest troche lepiej,śr. 20-25 fps, co ciekawe włączenie AAx4 to tylko 2 klatki mniej

no i w końcu przekroczyłem magiczne 3000 w 3D05

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COD 2 ma skopany silnik. Więcej wodotrysków nie dało się upakować w tak starym enginie. Grałem na 9800Pro @ 425/378 i nie było jakoś bardzo źle. Wiadomo wszystko na medium i jakoś kulało w granicach 22-40kl/s a najgorzej nie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zalozyc na druga strone gpu cos takiego, z tym ze nie jest on taki duzy jak na zdjeciu (nie zakryje pamieci), chcialem zapytac rowniez czy jak bedzie dotykal do tych ukladzikow ktore sa to nic sie nie stanie, chodzi mi o jakies zwarcia czy moze lepiej bedzie jak go podkleje cienka tasma od strony wew zeby sie cos nie zwarlo,

i czy poprawi to odprowadzanie ciepla (bo jeszcze bedzie dmuchal na to wiatrak) gdyz plytka jest bardzo goraca pod gpu pomimo ze mam zalozonego pentagrama na max rpm

post-7593-1132746471_thumb.jpg

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

medievil ->

 

Nie może być bezpośredniego kontaktu "elementy smd - radiator".

 

Można zastosować radiator na dystansach- tak aby znajdował się np 1mm nad elementami smd. Całą powierzchnię radiatora i miejsce na karcie które zakrywa trzeba posmarować np PASTĄ SILIKONOWĄ BIAŁĄ - jest termoprzewodząca a prądu nie przewodzi. Stosunkowo łatwo też ją w-razie-czego zmyć.

W tym przypadku transport ciepła odbywał się będzie przez pastę- nie jest to rozwiązanie idealne ale zawsze...

 

Jeśli między elementami smd, na środku, jest puste miejsce (tak było w kartach nvidi GF4Ti4X00) to można zrobić to lepiej- w to wolne miejsce wstawiasz kawałek blaszki miedzianej/mosiężnej/aluminiowej wyższej niż najwyższy element smd "w okolicy" i dopiero na nią radiator- dystanse są wtedy zbędne. Całość oczywista zalewasz pastą silikonową (tak jak to wcześniej opisałem). Wtedy transport ciepła odbywa się przez metal i pastę.

 

Montowanie takiego układu w przypadku kart ATI może być kłopotliwe- radiator ten mocowany będzie na tych samych otworach co radiator główny (ale "dla chcącego - nic trudnego").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu biosow

jest cos co mnie bardzo zastanawia, moja karta to Sapphire 9800 pro 360 i pamiatki Samsunga, zgralem biosik poprzez ATT i chcialem looknac poprzez RaBiTa co tam ciekawego jest i to co zoabczylem dosc mocno mnie zastanawia http://img392.imageshack.us/my.php?image=bios2yb.jpg

dziwne, pamieci samsunga a w biosie Hynix i teraz ciekaw jestem co wgrac aby miec XT, biosik pod samsunga bo jednak takie mam pamiatki czy trzymac sie tak jak na standardzie hynixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o COD2 to ludzie czytajcie troche forum to bedziecie wiedziec co zrobic zeby to jakos hulalo. Jak juz pisalem nalezy wlaczyc opcje sli optimization i wszystko plynie , no przynajmniej u mnie i nawet w dx9 all na maxa w 1024 bez aa i af jakis niski i normalnie sie gra.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, dalem sobie jednak spokoj z tym radiatorem

 

update

chcialem zapytac o co chodzi z tymi cieniami, czy karta jest jakas walnieta czy sterowniki trzeba odpowiednie dobrac (probowalem wszystkie poczawszy od 3.4 do 5.11, omegi tez) bo mam taka sama sytuacje na batllefiled 2 oraz na NFS MW, nie wiem jak w innych ale np. w half life2 jest ok, czy moze cos trzeba poustawiac we wlasciwosciach ekranu...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

nie wiem do dzisiaj co mnie podkusilo zeby kupic Ati :mur:

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey .

Mam problemy z radkiem 9800 pro tzn podczas grania pojawia mi się ( lub przechodzi ) " poziomy przezroczysty pasek" na całej długości ekranu , który nieco zniekształca obraz . Czasami gra też się przycina ( konkretnie pes5 ) ale to rzadko . Kupiłem kartę bez sterownika , więc sciągnąłem omege 2 i standardowego catalysta ( ati.com) i w obu przypadkach jest to samo więc chyba to nie wina sterownika . Pozostał chyba zasilacz ( mam codegena 300 W 230 V ) , ale nie jestem przekonany . Pomóżcie !!! :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...