Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzowie

 

mam takie pytanie bo juz rozbieralem 2 karty ze stajni 98oo pro by sapp ale obie przynajmniej tak mi sie wydaje mialy w niewielkim stopniu uszkdzone rdzenie, zawsze bylem max ostrozny, z druga bylo jak z jajkiem woogole nie ruszalem radiatora tylko kolki kombinerkami wycislem i tak ku mojemu zdziwieniu pojawilo sie ukruszenie, strange ... a jak u Was sie miewaja rdzenie ?

 

btw pokusil by sie ktos moze o jaki faq do tej karty ? jakie stery itd ?

 

ja tez rozbieralem mojego sapphire i tez mial ukruszony rdzen. robilem to mega ostroznie. karte kupilem na allegroo jako niby uzzywana, chociaz jak ja dostalem to byla czysta, tzn zadnego kurzu tak jakby nowa. karta dziala bezprobleowo z tym ukruszeniem a na radiatorze nie ma zadnych frezów wiec rdzen i shim hyba są równe. bo nie da sie wcis kartki papieru:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...&highlight=9800

Koleś tutaj opisuje swoje perypetie z modowaniem Pro@XT. Samo zmodowanie BIOSa daje około 300 punktów w 3DMarku03. Takie same taktowania ma Pro i XT. Oczywiście Pro jest podkręcony. Coś tam piszą o optymalizacji Shaderów itp. Ktoś od nas może potwierdzić to co tamten koleś zrobił poprzez modyfikazje BIOSu? Wcześniej tutaj spotkałem się z opiniami, że to są bzdury, że na samym flashu można jakąś wydajnośćzdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno pytanko...czy na 9800PRO Club3D 128DDR\256BIT (taki jak Sapphire)na PCB od PRO wejdzie Pentagram XC-80 Cu?? I jeśli tak, to ile centymetrów ten cooler wychodzi poza kartę (od strony ocznej ścianki budy, bo mam tam wentyla, i nie wiem czy się pomieści). Pozdro

Edytowane przez drajwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z raji tego, iż Pioorek ma ZPP poprosił mnie żebym to za niego napisał :

 

Powiedzcie czyTA KARTA jest dobrym wyborem ??? Więcej kasy nie mam .

To by było na tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak szafirkowy radeon 9800pro, w tych samych miejscach ma radiatorki. Na screanie niby jest ze podkrecil sie do 400 na rdzeniu i 325 na pamieciach, ale czy czysto ? Nie wiadomo czy takie wyniki zostaly osiagniete na standardowym chlodznieu czy duzej ilosci miedzi/ wody :wink:

 

Z opisu wynika ze rdzen chodzi srednio (rdzen mojego radka robi 440 czystko) ale pamiatki cos slabo tylko 325 ( u mnie 380). Co prawda to jest zwykle 9800, dodatkowo jezeli opis jest prawdziwy to da sie go podkrecic na rdzeniu do poziomu XT ale pamieci nie osiagna nawet poziomu pro. I tu moze byc bolaczka. Karta moze sie dusic przez za mala przepustowoscia pamieci.

 

Jak wroce z pracy to moze zrobie porownanie: rdzen na poziomie pro i xt a pamieci max co moze ta karta z aukcji.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jaki masz procesor dokładnie bo to ze to Pentium 4 to wiadomo ale jaką ma prędkosc, bo jeżeli to jakiś 1,6 ghz to sie nie dziw że wynik taki mały.

 

p.s ja na 9700 Pro mam prawie taki wynik w 3d marku :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZizus! Ale wysypało radków 9700/9800 na allegro. Widać następuje zmiana pokoleniowa grafik i wyprzedają "stare" modele.

 

A jeśli chodzi o Twoje pytanie- zobacz np na tej aucji jaki wynik w 3dm03 osiąga X800GTO (nawet bez modowania):

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79145607

 

W aukcji z Twojego linka też jest screen z marka- porównaj.

 

IMO- nie warto. Lepirj przemęcz się jeszcze jakiś czas na tym co masz i jak ceny zlecą jeszcze bardziej weź X800GTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mama taki problem i pytanie. Opowiesc zaczne od poczatku. Jakis czas temu kupilem radka 9800pro 128mb 256bit "built by Ati" no i wszystko ladnie pieknie dopuki nie postanowilem sprzedac karty. Osoba ktora ja kupila twierdzi ze karta jest 128bit a nie 256bit. Wyczytala to z nr na kosciach pamieci: (Samsung 313 K4026323RA-GC2A). Chociaz w programach typu Aida 32, RivaTuner, AtiTool i innych pokazuja ze karta jest 256bit, poza tym w Aida-dzie mozna wyczytac ze karta ma dokladnie taka sama przepustowosc, chip (r350) oraz taktowanie jak 9800pro 256bit... Wiec moje pytanie brzmi czy mozna za pomoca biosu zmienic w/w wartosci? Bo nie wiem czy kolesiowi karta nie pasuje i chce ja oddac czy poprzednia osoba od ktorej ja kupilem zrobila mnie w jajo... Z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo- istnieją R9800 128bit na kościach BGA- widziałem niedawno zdjęcia takowego (może znajdę- to zapodam).

 

Jaki był układ pamięci na Twoim radku? Pamięci w lini czy w kształcie litery L - po dwie przy dwóch krawędziach GPU. Jeśli to drugie to miał szynę 256-bit i nie ma bata żeby to się zmieniło.

 

upd- dopisałem 128bit bo mi umkło/nęło :-).

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli karta ma tak ustawione pamieci jak na tej aukcji to ma 128bit'owa szyne

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79765008

 

jesli natomiast karta ma tak ustawione pamieci to ma 256bit'owa szyne

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79957962

 

I po pierwsze jak on po tm co jest napisane na modulach pamieci doszedl do tego ze szyna jest 128bit'owa ;)

Przeciez rodzaj pamieci nie ma wplywu na szyne danych do pamieci. Powiedz mu ze takie brednie niech sobie gleboko wsadzi i jesli uwaza ze trafil na frajera to sie myli.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mama taki problem i pytanie. Opowiesc zaczne od poczatku. Jakis czas temu kupilem radka 9800pro 128mb 256bit "built by Ati" no i wszystko ladnie pieknie dopuki nie postanowilem sprzedac karty. Osoba ktora ja kupila twierdzi ze karta jest 128bit a nie 256bit. Wyczytala to z nr na kosciach pamieci: (Samsung 313 K4026323RA-GC2A). Chociaz w programach typu Aida 32, RivaTuner, AtiTool i innych pokazuja ze karta jest 256bit, poza tym w Aida-dzie mozna wyczytac ze karta ma dokladnie taka sama przepustowosc, chip (r350) oraz taktowanie jak 9800pro 256bit... Wiec moje pytanie brzmi czy mozna za pomoca biosu zmienic w/w wartosci? Bo nie wiem czy kolesiowi karta nie pasuje i chce ja oddac czy poprzednia osoba od ktorej ja kupilem zrobila mnie w jajo... Z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Jezeli pamieci sa ulozone w ksztalt litery L to szyna jest 256bit, http://allegro.pl/show_item.php?item=79466045

jezeli sa w lini prostej to jest 128bit , BGA http://allegro.pl/show_item.php?item=80070971

TSOP http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79765008

 

Z tego co sie orientuje to pamieci DDR maja 128bit http://www.frazpc.pl/komentarze/news/1014-...art_graficznych ,

a z karta komunikuja sie szyna 256,128,64,lub 32bit.

Dlatego koles jest w bledzie i ma watpliwosci

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Hmmm... jeżeli karta ma kwadratowe pamięci to powinna to być wersja 256 bit choć czasem zdażały sie perfidne kastraty które miały 128 bit :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko odnosnie tej karty 9800xt czy jak sciagne to jej chlodzenie ktore notabene chlodzi wiatrakiem czesc pamieci i zaloze wode na gpu a na pamieciach tylko radiatory ( miedziane ) to czy bede musial dmuchac na nie jeszcze czyms zalezy mi zeby nie dodawac juz wentyla bo jak trzeba bedzie to wezme te 9800pro a nie xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony PCB pamięci chłodzone są pasywnie tylko miedzianą (?) blaszką która chłodzi też spód GPU. Tak więc nadmuch nie będzie konieczny (aczkolwiek wskazany przy dużym o/c- tak dla spokojności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos wyglad tego radeona nie pasuje mi do radka9800, bardziej do 9700.

cooler jak w 9700, dodatkowe zlacze zasilania male, jak w 9700...

a moze to jakas z pierwszych wersji 9800, zaraz jeszcze porownam pcb...

To jest R9800 ale jest na PCB od 9700(byly takie ale czesciej byly to 9800SE) ale karta ma 128bit'owa magistrale do pamieci czyli tak naprawde to taki podkrecony R9500PRO. Karta nie warta wiecej niz 300zl. lepiej juz kupic R9700/PRO.

 

 

PS

Uwazajcie na tego typu karty http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78467625 . Nie maja one nic wspolnego z 9800PRO(poza GPU). Pamieci to sa TSOP, 128bit'owa szna danych do pamieci, taktowanie nizsze od R9700PRO(a karta drozsza od niej). Omijac te karty z daleka. Na tej aukcji(do ktorej dalem linka) znalazlo sie az 16 "frajerow"(to idealne slowo), ktorzy dali sie nabrac. Sprzedawca nawet nie dal zdejcia karty.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna dziwna sprawa- ponoć karta ma 128MB a tam na pcb są tylko cztery kostki BGA. Czyżby zastosowano inne niż powszechnie stosowane w r9800 kości pamięci? Typowe to 8 x 16MB. Tutaj mamy 4 kostki (tak zakładam- spodu pcb nie widać) więc żeby było 128MB każda z nich musiała by mieć pojemność 32MB- kostki takie montują np w GF6600GT.

 

sucker -> też chciałem pisać o tej aukcji- bałem się, że kupił ktoś z forum i obrazi się po stwierdzeniu że jest frajerem ;-). A sprzedawca (juhas) nie po raz pierwszy nie zamieszcza real foto- taki jego chiński martetind (ale działa, niestety działa).

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej sklaniam sie ku temu radkowi 9800xt, w sumie kupa kasy, jednak kalkulujac w nast sposob:

 

radek 9800pro to koszt okolo 480zl, do tego pentek to dodatkowo 80zl, poza tym wcale nie ma gwarancji, ze radek da sie rpzyzwoicie wykrecic...

 

a jak z podkrecalnoscia xt? da sie jeszcze z tego cos wycisnac, czy raczej niewiele.

na tej aukcji pamieci to 2.5ns, wiec teoretycznei powinny poleciec na 800mhz, praktycznie malo prawdopodobne:/

 

a co wy myslicie, warto dolozyc?

ciekawe czy ruseq bedzie mial jakies xt na handel, trzeba bedzie napisac :) bo wolalbym u rusqa wziazc, miesiac wiecej gwary i renoma wieksza, bo o tym czlowieku nic nie slyszalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...